Menu

TOP 3 nejhorší hry v historii? Porušovaly zákon nebo přicházely s extrémním zpožděním

TOP 3 nejhorší hry v historii? Porušovaly zákon nebo přicházely s extrémním zpožděním
Zdroj: Duke Nukem, Ilustrace: Arecenze

Čas od času můžeme narazit na výbornou hru, které se nemůžeme nabažit, pak je tady spousta těch průměrných, které nenadchnou ani neurazí. V tom nejhorším možném případě se setkáme s opravdu špatnou hrou, na kterou chceme co nejrychleji zapomenout a nikdy se nepřiznat, že jsme ji hráli. A na ty vůbec nejhorší, přičemž některé měly dokonce problémy se zákonem, se dnes podíváme.

Duke Nukem Forever

Vzhledem k výborným předchozím dílům se jednalo o velmi dlouho očekávanou hru, která se dočkala vydání v roce 2011. Bohužel místo nostalgie a nadšení vyvolala spíše zklamání. Důvod je prostý. Hra byla ve vývoji neuvěřitelných patnáct let a jediné co přinesla byla zastaralá mechanika, vzhled tak ošklivý, že by se trapností začervenala i vaše grafická karta a příšerně nudný herní design. Navíc v té době opravdu nevhodně zacházela s kontroverzními tématy, což této značce zatlouklo pomyslný poslední hřebíček do rakve.

Aliens: Colonial Marines

Střílečka z prostředí kultovního filmového vesmíru „Aliens“ slibovala mnohé, ovšem po vydání hráči zjistili, že vše, co dostali byl jeden velký nedodělek. Absolutně nedostatečná umělá inteligence nepřátel, bugy na každém kroku, nehezká grafika a další výrazné nedodělky rozhodně nebylo to, co hráči viděli v ukázkách. S tím se pojí i zjištění, že zmíněné ukázky hry vydané tvůrci neukazovaly skutečnou kvalitu vydaného díla, což vyústilo v obvinění z klamání zákazníků.

Big Rigs: Over the Road Racing

Nejstarší hra z našeho seznamu, která se objevila na trhu už v roce 2003 měla opravdu velká očekávání. Ovšem dnes je známá spíše jako symbol katastrofy. S extrémně špatnou kvalitou, nedodělaností a absencí základních herních prvků se stala terčem kritiky a posměchu hráčů po celém světě. Prakticky nic ve hře nefungovalo a o grafice vlastně ani nemůže být řeč. Aby toho nebylo málo, tak vývojářské studio bylo obviněno z porušení zákona kvůli nezákonnému kopírování některých modelů vozidel.

Pokud vás ani tento seznam neznechutil, a přesto si z nějakého nevysvětlitelného důvodu rádi si ubližujete, tak všechny výše zmíněné hry si stále můžete zahrát a k jejich pořízení vám bude stačit jen několik desetikorun.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.