Menu

1. nýtovací pistole Parkside svého druhu: Podle uniklých informací se může stát hitem (PBNSG 20-Li A1)

1. nýtovací pistole Parkside svého druhu: Podle uniklých informací se může stát hitem (PBNSG 20-Li A1)
Zdroj obrázků: Youtube/@icku, ilustrace: Arecenze

Značka hobby nářadí Parkside, nedávno oceněna jako volba č. 1 u evropských kutilů, neustále zásobuje své příznivce novými produkty. Díky youtuberovi @icku víme o mnohých novinkách o několik týdnů dříve před oficiálním uvedením na trh. Nová aku nýtovací pistole s bezkartáčovým motorem je dalším  přírůstkem a na první pohled vypadá skvěle. Navíc by se mělo jednat o vůbec první hobby produkt svého druhu.

První aku nýtovací pistole Parkside

Kanál AllHandmade youtubera @icku je početnou přehlídkou nejnovějších přírůstků do sortimentu značky Parkside. Některé z nich už jsou v prodeji, jiné uvedení na trh teprve čeká. Je trochu s podivem, jak youtuber dosud nezveřejněné produkty získává. Nicméně, buďme za jeho tvorbu rádi, protože sama značka o svých novinkách nijak neinformuje. Běžný spotřebitel se o nich dozví až v momentě, když se objeví na e-shopu či v akčním letáku.

Nová aku nýtovací pistole PBNSG 20-Li A1 patří do základní zelené řady Parkside. Přesto má být vybavena bezuhlíkovým motorem, který běžně najdeme u “lepšího” aku nářadí (včetně poloprofi řady Parkside Performance a renomovaných výrobců profesionálního nářadí). Oproti klasickému uhlíkovému motoru slibuje vyšší odolnost a tedy i životnost. Kromě toho nabízí mnohem nižší spotřebu energie a přitom vyšší výkon.

Youtuber nejdřív nýtovací pistoli ukáže ze všech stran. Dobře vidět je i výrobní štítek s produktovým kódem PBNSG 20-Li A1. Technické údaje uvedené menším fontem bohužel nejsou dobře čitelné. Youtuber nejprve nářadí vyzkouší opakovaným stisknutím spouště. Poté do hlavně vloží trhací nýt a stiskne spoušť. Pistole okamžitě a spolehlivě nýtuje. Pokus ještě jednou zopakuje. Je vidět, že se dříky nýtů objeví v průhledném zadním rezervoárů.

Má potenciál se stát hitem

Aku nýtovací pistole PBNSG 20-Li A1 bude v sortimentu Parkside první svého druhu. Až se dostane do prodeje, bude také nejspíš jedinou cenově dostupnou variantou na trhu, což z ní možná udělá hit pro mnoho kutilů. Konkurenční produkty profi výrobců totiž představují nemalý finanční výdaj.

Nejprodávanější aku nýtovací pistole, Makita DRV250ZJ, stojí okolo 20 000 Kč (bez aku). Druhý nejprodávanější Bosch Professional GRG 18V-16 pak vyjde na 15 000 Kč (bez aku). A do třetice DeWALT DCF414E2GT za 20 500 Kč (s aku). Oproti tomu Parkside se nejspíš bude držet svého neoficiálního motta “Výkonný a vždy za nejlepší cenu”.

Zdroj: Youtube/@icku

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Jsou i levnější varianty a navíc v Top kvalitě…

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.