Porovnávací test
nejlepších cyklonosičů
a jak je vybrat

V kategorii na střechu doporučujeme Thule ProRide 598 Orientační cena: 4 000 Kč Zobrazit nabídky

Cyklonosiče velmi usnadní přepravu vašich kol. Vyznat se v současné nabídce však není úplně jednoduché. Existuje totiž hned několik parametrů, které si musíte pohlídat, aby byl nosič vůbec použitelný k vašemu automobilu. Vyrábějí se sice nosiče univerzální, ale i takové, které lze namontovat jen na určitý typ a značku auta. A proto vám přinášíme tento příspěvek s vybranými modely a shrnujícím článkem Jak vybrat cyklonosič.

V našem výběru jsme cyklonosiče rozdělili do tří kategorií podle způsobu jejich umístění na auto. Jsou to cyklonosiče na střechu, na tažné zařízení a na zadní dveře. V každé z těchto kategorií pak najdete 3 námi zvolené už konkrétní produkty seřazené podle ceny. Při této volbě hrály nejdůležitější roli parametry, jako je hmotnost, nosnost a způsob uchycení bicyklu. Mimoto jsme zohlednili také způsob zamykání kol a nosiče a průměr rámu kola či výrobní materiál. Projděte si tedy jednotlivé produkty a naberte inspiraci i pro váš nákup.


Varianta výběru Vzhled Název Klady vzhledem k podkategorii Zápory vzhledem k podkategorii Orientační cena Aktuální cena

Top produkt

Na střechu

Recenze Thule ProRide 598 Thule ProRide 598

Poloautomatická montáž kol,

Neomezené rozměry pneumatik

Vyšší cena

4 000 Kč Zobrazit nabídky

Top cena/výkon

Na střechu

Recenze Thule FreeRide 532 Thule FreeRide 532

Rychloupínací pásky na neomezené rozměry pneumatik

Maximálně 3 nosiče na auto

1 500 Kč Zobrazit nabídky

Dostupná varianta

Na střechu

Recenze Hakr Cyklo Pro 0901 Hakr Cyklo Pro 0901

Nízká hmotnost i cena

Komplikovanější sestavení

700 Kč Zobrazit nabídky

Další na zvážení

Na střechu

Recenze Thule UpRide 599 Thule UpRide 599

Systém uchycení bez kontaktu s rámem

Vyšší hmotnost,

Málo uživatelských hodnocení

4 000 Kč Zobrazit nabídky

Top produkt

Na tažné zařízení

Recenze Thule Classic Euro G6 929 Thule Classic Euro G6 929

Vysoká nosnost,

Možnost rozšíření pro 4 kola

Hůře kompatibilní elektrická zástrčka

13 300 Kč Zobrazit nabídky

Top cena/výkon

Na tažné zařízení

Recenze Wjenzek Alfa 3 Plus Wjenzek Alfa 3 Plus

Možnost rozšíření pro 4 kola

Náročnější instalace

7 000 Kč Zobrazit nabídky

Dostupná varianta

Na tažné zařízení

Recenze Peruzzo Siena 3 Peruzzo Siena 3

Nízká cena

Chybějící zámky

4 300 Kč Zobrazit nabídky

Top produkt

Na zadní dveře

Recenze Thule Backpac 973 Thule Backpac 973

Rozšiřitelné žlábky pro rozměrnější kola,

Přístup do zavazadlového prostoru i s naloženými koly

Přístup do zavazadlového prostoru i s naloženými koly

7 000 Kč Zobrazit nabídky

Top cena/výkon

Na zadní dveře

Recenze Peruzzo Padova 3 Peruzzo Padova 3

Prostor pro 3 kola,

Variabilita typů aut

Bez uzamykání,

Nutné další investice

2 600 Kč Zobrazit nabídky

Dostupná varianta

Na zadní dveře

Recenze Menabo Mistral Menabo Mistral

Přístup do zavazadlového prostoru i s koly,

Rovnou pro 3 kola

U kol se zkoseným rámem nutná rámová tyč

1 300 Kč Zobrazit nabídky
Parametr Thule ProRide 598 Thule FreeRide 532 Hakr Cyklo Pro 0901 Thule UpRide 599 Thule Classic Euro G6 929 Wjenzek Alfa 3 Plus Peruzzo Siena 3 Thule Backpac 973 Peruzzo Padova 3 Menabo Mistral
Orientační cena 4 000 Kč 1 500 Kč 700 Kč 4 000 Kč 13 300 Kč 7 000 Kč 4 300 Kč 7 000 Kč 2 600 Kč 1 300 Kč
Hmotnost (kg) 4,2 3,5 2,5 7,7 20,7 18,1 14,7 15 11,75 4,4
Materiál Hliník Ocel Ocel Hliník Hliník + Ocel Hliník + Ocel Ocel - Ocel Ocel
Nosnost (kg) 20 17 12 20 60 50 51 60 45 45
Zámek kola k nosiči Ano Ano Ano Ano Ano Ano Lze dokoupit Ano Ne Ne
Zámek nosiče k vozu Ano Ano Ne Ano Ano Ano Ne Ano (po dokoupení adaptéru) Ne Ne
Průměr rámu kola (mm) 22 - 80 22 - 80 35 - 75 Nezáleží 22 - 80 22 - 75 Max 60 22 - 80 Nezáleží 25 - 60
Uchycení Rám + Pneu Rám + Pneu Rám + Pneu Přední a zadní pneu - - Rám + Pneu Rám + Pneu Pneu Rám
Množství kol 1 1 1 1 3 (4) 3 (4) 3 2 (3) (4) 3 3

Recenze Thule ProRide 598

Recenze Thule ProRide 598

Top produkt

Na střechu

Jako nejlepší jsme vybrali nosič Thule ProRide 598, který vychází svým uživatelům obzvlášť vstříc, a to především při nasazování kol na nosič. Nosič je již předem sestaven a následná montáž je v podstatě poloautomatická. Stačí kolo nasadit a pootočit kolečkem a nosič sám vyhodnotí sílu, kterou je potřeba kolo připevnit. Indikátor správné montáže následně vyhodnotí, zda je kolo upevněno tak, jak má být. Mimoto má nosič rozšířenou dolní čelist, což ještě zvětšuje ochranu kol proti pádu. Nosič je tedy vhodný pro všechny, kterým nevadí si za něj zaplatit trochu více a kteří si chtějí být jistí bezpečím svých kol a ušetřit si práci s jejich nasazováním.

Zobrazit nabídky

Recenze Thule FreeRide 532

Recenze Thule FreeRide 532

Top cena/výkon

Na střechu

Thule FreeRide 532 je ideálním kompromisem s ohledem na cenu a výkon. Jde o velmi jednoduchý nosič, který po obdržení není nutné nijak kompletovat, je sestaven již předem. Jeho montáž na auto je také velmi jednoduchá, díky rychlozámku na přichycení rámu to zvládnete v rozmezí pár minut. Vzhledem ke svému výrobnímu materiálu (ocel) má také velmi stabilní konstrukci a kola jsou uchycena pevně a bezpečně. V příslušenství obsahuje navíc rychloupínací pásky, které nijak neomezují rozměry pneumatik vašeho kola a vyhoví tak i těm z vás, kteří na kole rádi vyráží do náročnějších terénů. Omezením může být fakt, že zatímco ostatní modely zpravidla umožňují namontování až čtyř nosičů na jedno auto, s tímto modelem v případě příčníků s upevňovacími háky se vám na střechu vejdou pouze tři.

Zobrazit nabídky

Recenze Hakr Cyklo Pro 0901

Recenze Hakr Cyklo Pro 0901

Dostupná varianta

Na střechu

Nosič od české firmy Hakr je základním, ale dostačujícím modelem. Nemá tak vysokou nosnost, ovšem pro základní silniční či horská kola to stále postačí. Trochu komplikovanější je jeho instalace, nosič není dodáván sestaven a jeho kompletace je podle několika uživatelských recenzí náročnějším a zdlouhavějším procesem. Umožňuje sice uzamknout kola k nosiči, ale nosič samotný nelze již nijak uzamknout k vozu, proto byste svá kola neměli nechávat bez dozoru. Je to však velmi lehký model, dostupný za nízkou cenu.

Zobrazit nabídky

Recenze Thule UpRide 599

Recenze Thule UpRide 599

Další na zvážení

Na střechu

Thule UpRide 599 je nejnovějším střešním nosičem od firmy Thule. Jako jediný z jejich řad nabízí možnost přichycení kol pouze za pneumatiky, čímž chrání rám kola a bude vyhovovat i atypickým tvarům konstrukcí či modelům s kotoučovými brzdami. Jeho pořizovací cena je vyšší a vzhledem ke své krátké době na trhu nemá ještě mnoho uživatelských recenzí. Vše se montuje pomocí systému jednoho klíče, nosič přijde již sestavený spolu s rychloupínacími pásky, které umožní uchytit pneumatiky až do šířky 76 mm.

Zobrazit nabídky

Recenze Thule Classic Euro G6 929

Recenze Thule Classic Euro G6 929

Top produkt

Na tažné zařízení

I top produkt mezi nosiči na tažná zařízení je od švédské firmy Thule. Jeho instalace i následné nasazování kol není nijak složité a je dobře popsané v návodu. Nosič má sice větší nosnost, ale zákonně potom také větší hmotnost a tak obecná manipulace s ním bude namáhavější. Samotné sklápění nosiče je však již velmi jednoduchou záležitostí. Disponuje oběma druhy zamykání, díky čemuž budou vaše kola v bezpečí. Na tažném zařízení má nainstalovanou zástrčku na třináctipólové osvětlení. Pokud má vaše auto sedmipólovou zásuvku, je potřeba dokoupit adaptér, jehož cena se pohybuje kolem 500 korun.

Zobrazit nabídky

Recenze Wjenzek Alfa 3 Plus

Recenze Wjenzek Alfa 3 Plus

Top cena/výkon

Na tažné zařízení

Produkt, který byl zvolen jako ideální kompromis mezi cenou a kvalitou je od českého výrobce Wjenzek. Model Alfa Plus 3 se dá pořídit orientačně za 7000 korun. Jeho výhodou proti top produktu v této kategorii je vybavení 7kolíkovou zástrčkou, což jej dělá kompatibilním s většinou aut vyrobených v Česku bez nutnosti dokupovat adaptér. Připevnění nosiče je ale lehce náročnější a zabere více času. Také úroveň zabezpečení není tak vysoká. I na tento nosič se však dá přikoupit adaptér pro čtvrté kolo, což z něj dělá spolehlivý výrobek pro rodinné výlety.

Zobrazit nabídky

Recenze Peruzzo Siena 3

Recenze Peruzzo Siena 3

Dostupná varianta

Na tažné zařízení

Levnější ale pro nenáročné spotřebitele vyhovující variantou nosiče na tažné zařízení je model Peruzzo Siena 3 od italské firmy. Nosič je vyrobený z kvalitního materiálu, je celý z oceli, což zajistí stabilní konstrukci, ale je potřeba zároveň počítat s větší hmotností. Kola k tomuto nosiči připevníte pomocí rámu a předního kola. Nosič je snadno sklopitelný, avšak prvotní instalace je o něco náročnější a bude vyžadovat větší časovou investici. Součástí balení není ani jedno zamykání. Zámek kola k nosiči lze dokoupit, nosič k automobilu však nijak nezabezpečíte.

Zobrazit nabídky

Recenze Thule Backpac 973

Recenze Thule Backpac 973

Top produkt

Na zadní dveře

Velkou výhodou tohoto poněkud dražšího nosiče na zadní dveře je jeho vysoká kompatibilita. Je totiž dodáván se speciálním rozšířením, které jej umožní připevnit na více typů aut. Instalace je potom vždy pro každý typ individuální a tím pádem vyžaduje více času a zručnosti. Žlábky, do kterých se kola usazují, jsou rozšiřitelné a tak vyhovují i širším pneumatikám. Na rozdíl od dvou levnějších variant se dají kola ke stojanu uzamknout a po dokoupení adaptéru se dá uzamknout i samotný stojan k automobilu. V základní verzi nabízí Thule Backpac 973 prostor pro 2 kola. S dokoupitelnými díly se dá však rozšířit až na 4. Přístup do zavazadlového prostoru je sice možný i s usazenými koly, ale vzhledem k velké hmotnosti samotného stojanu a namontovaných kol je při tomto úkonu potřeba velké opatrnosti.

Zobrazit nabídky

Recenze Peruzzo Padova 3

Recenze Peruzzo Padova 3

Top cena/výkon

Na zadní dveře

Tento nosič byl námi v této kategorii zvolen jako zlatá střední cesta, mající dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Jde o výrobek z kvalitního materiálu, který je velmi stabilní nejen na rovných silnicích, ale díky dobrému tlumení nárazů také v horších terénech. Jeho první instalace může být poněkud zdlouhavá, i uživatelé ve svých recenzích doporučují raději shlédnutí video návodu na Youtube, protože papírový návod není úplně jasný a není dodáván v českém jazyce. Dalším vítaným vylepšením je dokoupení držáků na horní část kol, aby se o sebe neodírala, a je tedy potřeba počítat ještě s dodatečnými investicemi.

Zobrazit nabídky

Recenze Menabo Mistral

Recenze Menabo Mistral

Dostupná varianta

Na zadní dveře

S tímto modelem se vám bude manipulovat opravdu snadno. Přestože jeho hlavním výrobním materiálem je těžká ocel, jeho celková hmotnost dosahuje necelých 5 kilogramů. Zároveň je rychle skladatelný a snadno uložitelný například do kufru auta. Jeho nevýhodou je složitější první montáž, avšak závěrečná konstrukce je bytelná a díky textilním upínacím páskům a karabinám kola na stojanu pevně drží. Je to tedy ideální řešení pro ty, kteří nepotřebují svá kola převážet na extrémně dlouhé vzdálenosti a nechtějí investovat tak vysokou částku.

Zobrazit nabídky

Jak vybrat cyklonosič

 1. Umístění cyklonosiče
 2. Počet kol a nosnost
 3. Uzamčení
 4. Výrobní materiál
 5. Elektroinstalace
 6. Příslušenství
 7. Zásady bezpečné jízdy
 8. Cena

Cyklonosič je poměrně specifickým produktem. Jeho výběr byste proto měli přizpůsobit svým požadavkům. Nejprve se musíte rozhodnout, kde budete kola na vozidle přepravovat. Trh nabízí tři základní typy nosičů kol – nosiče na střechu vozu, nosiče na tažné zařízení a nosiče na zadní dveře.

Volba konkrétního modelu s sebou samozřejmě nese jisté výhody a nevýhody. Právě s nimi vás seznámíme v našem článku „jak vybrat cyklonosič“. Zároveň dodáme i několik dalších praktických informací spjatých s přidruženými vlastnostmi, jako je elektroinstalace, nosnost, počet uložených jízdních kol a uzamčení.

Vzhledem k tomu, že cyklonosič budete využívat při cestování automobilem po veřejných komunikacích, hodí se určitě i pár rad spojených se zásadami bezpečné jízdy. Začtěte se do našeho článku a vyberte si cyklonosič vhodný právě pro vás.

1. Umístění cyklonosiče

Pravděpodobně nejzásadnějším faktorem ve vašem rozhodování bude místo, kam cyklonosič nainstalujete. K tomu se nabízí střecha, tažné zařízení nebo dveře automobilu. Každé umístění má své výhody a nevýhody a bude více či méně vhodné v závislosti na modelu auta a vašich preferencích.

Nosiče na střechu vozu

Prvním popisovaným typem cyklonosiče bude nosič kol na střechu vozu. Pojmenování této kategorie produktů je jistě výstižné. Tento výrobek vám umožní připevnit jízdní kolo na střechu automobilu. Jedná se o ekonomické řešení, které nezabírá téměř žádné místo, pokud jej zrovna nepoužíváte.

Nosiče na střechu vozu jsou ve většině případů univerzálními výrobky, takže je bez sebemenšího problému namontujete na vůz libovolné značky. V souvislosti s tím si však musíte uvědomit, že instalace je možná pouze na vůz vybavený příčnými nosiči. Počítat proto musíte i s případnou investicí navíc.

Po krátké době využívání tohoto příslušenství oceníte fakt, že kola se vám na střeše tolik neušpiní, jako kdybyste je přepravovali v zadní části automobilu.

Po prezentaci kladů musí přijít i seznam záporů. Vzhledem k tomu, že montáž probíhá na střeše dopravního prostředku, může být tento proces fyzicky náročný a pro majitele vyšších vozů téměř nerealizovatelný. S jízdními koly na střeše počítejte s trochu vyššími provozními náklady promítajícími se do celkové spotřeby benzínu. Omezeni můžete být i při průjezdu některých míst nebo při parkování v podzemních garážích, protože vzroste vaše celková výška.

Nosiče na tažné zařízení

Druhou variantou umístění jízdních kol na automobilu přináší nosiče na tažné zařízení. Tažná zařízení jsou situovaná v zadní části dopravního prostředku, konkrétně na kouli neboli závěsu. Z toho tedy plyne povinnost vlastnit tento doplněk, popřípadě do něj investovat.

Výhodou zadních nosičů na tažná zařízení je hlavně jednoduchost montáže. Při této práci se díky nízké výšce při upevnění kola téměř vůbec nenadřete. Zároveň odbouráte negativa nosiče na střechu vozu, například při parkování v garážích a otázce aerodynamiky. Univerzální nosiče na tažné zařízení dokáží pojmout až čtyři kola. I tohle všechno je ale vykoupeno jistými negativy. Jedním z nich je vyšší pořizovací cena.

Pak je to také omezenější výhled ve zpětném zrcátku. Kvůli tomu tomu, že tyto cyklonosiče zakryjí státní poznávací značku na vozidle, musíte si pořídit ještě třetí, kterou umístíte právě na nosič kol. Za nevlídného a mokrého počasí počítejte s tím, že kola na tomto místě budou daleko náchylnější k jakémukoliv ušpinění.

Nosiče na zadní dveře

Určitou alternativou nosiče na tažné zařízení jsou nosiče na zadní dveře, jinak nazývané jako nosiče na páté dveře. Cenově se pohybují někde mezi dvěma výše uvedenými. Charakter přepravy je obdobný, jako ten na kouli. Jen s tím rozdílem, že nosič je přichycen k zadním dveřím vozu. To do jisté míry eliminuje použití u sedanů a některých modelů automobilů.

Snadný přístup, nižší cena, přeprava až třech kol najednou a téměř neměnná výška automobilu. To jsou klady, kterým není možné cokoliv vytknout. Před pořízením nosiče na zadní dveře byste si však měli uvědomit, že hrozí zvýšené riziko poškrábání laku na pátých dveřích. Ty jsou zároveň vlivem hmotnosti kol daleko více namáhány.

Pokud se rozhodnete pro nosič kol na zadní dveře, informujte se nejprve u prodejce, zda je takový cyklonosič vůbec kompatibilní s vaším automobilem.

2. Počet kol a nosnost

Nyní když tušíte, mezi jakými typy cyklonosičů můžete vybírat, je nejvyšší čas přistoupit k volbě dalších důležitých parametrů.

Počet jízdních kol

Před nákupem byste měli mít představu o tom, kolik kol budete pravidelně přepravovat. Na střechu se vejdou až čtyři kola. Takže tato nosiče kupujete vlastně podle toho, jak přibývají kola ve vaší domácnosti.

U nosiče na tažné zařízení je to trochu jiné. Tam už pořizujete nosič na předem určený počet kol. Nejčastěji jsou to cyklonosiče na 2-4 kola. Investovat můžete i do takových modelů, u nichž lze za příplatek dokoupit segment, se kterým si rozšíříte prostor o další úložné místo.

U nosiče kol na zadní dveře počítejte s uložením až třech kol. Tam je omezen počet jízdních kol hlavně kvůli nosnosti pátých dveří.

Nosnost cyklonosiče

Nosnost neboli maximální zatížení je samozřejmě také velice důležitým parametrem. Tento údaj rozhoduje o bezpečném a bezproblémovém převážení jízdních kol. Nejvyšší nosnosti dosahují nosiče na tažné zařízení, kde může být nosnost až 60 Kg pro všechna převážená kola.

Nejméně je to u nosičů na střechu vozu, kde se počítá s malou hmotností jednoho kola. V tomto směru byste se měli zaměřit také na nosnost střechy dopravního prostředku, popřípadě maximální zatížení nosníků.

3. Uzamčení

Jestliže dopředu víte, že s koly budete podnikat pravidelné výlety a v cizím prostředí je necháte často upevněné na autě, rozhodně investujte do varianty se zámkem. Ta je dostupná pro všechny výše zmiňované typy cyklonosičů.

Obecně se však doporučuje kola nenechávat na voze připevněná delší dobu, protože i přes vybavení zámkem lze hrubou silou nosiče rozbít a jízdní kola ukrást.

Z hlediska typu uzamčení můžete narazit na dvojí provedení:

 • Uzamčení kola k nosiči
 • Uzamčení nosiče k automobilu

4. Výrobní materiál

Od materiálu se ve velké míře ovíjejí pořizovací náklady nosiče. Levnější jsou samozřejmě cyklonosiče ocelové. Dražší jsou ty hliníkové, v jejichž prospěchu hovoří mnohem nižší hmotnost a možná i lepší manipulovatelnost.

Co se týče použitého materiálu, setkat se můžete i s řadou plastových úchytek a gumových částí. Ty jsou obvykle použity v místech, kde dochází ke styku kola a nosiče kol, tak, aby nebyl poškrábán rám jízdního kola.

5. Elektroinstalace

Tato část se věnuje pouze nosičům na tažné zařízení, které primárně zakrývají osvětlení zadní části vozu. Při nákupu takového cyklonosiče si pohlídejte, jaký typ elektroinstalace je použit u daného produktu. Narazit můžete nejčastěji na dva typy zapojení.

 • Sedmipólová koncovka
 • Třináctipólová koncovka

Ač jde na první pohled o dvě stejné koncovky, nějaký rozdíl se přece jenom najde. Třináctipólová koncovka je oproti té sedmipólové vybavena aktivním couvacím světlem.

6. Příslušenství

Moderní cyklonosiče jsou samozřejmě nabízeny s nejrůznějšími vychytávkami, které příjemným způsobem rozšiřují funkčnost nosičů kol.

 • Ochranné obaly –Tyto doplňky primárně chrání přepravovaná kola. Tím výrazně eliminujete jejich znečištění při převozu. Obaly se prodávají také přímo na nosiče kol.
 • Sklopení naložených kol –Jde o funkci nosičů na tažné zařízení, které sklopíte i s koly a pohodlně se dostanete do prostor kufru.
 • Systém jednoho klíče –Nosiče kol některých výrobců jsou uzpůsobeny tak, že k jakékoliv montáži si vystačíte pouze s jedním klíčem pro utažení či povolení všech částí cyklonosiče.
 • Rychloupínací popruhy –Způsob uchycení kol, ke kterému nepotřebujete žádné nářadí. Tato varianta šetří především drahocenný čas při nakládání a sundávání.

7. Zásady bezpečné jízdy

V okamžiku, kdy využijete cyklonosič k přepravě jízdních kol, měli byste se v silničním provozu pohybovat tak, jako když přepravujete náklad odpovídající velikosti a hmotnosti.

Rozhodně dodržujte dopravní předpisy z pohledu rychlosti. Snažte se kola při střešním uložení umístit co nejvíce rovnoměrně, aby nedocházelo ke zhoršení jízdních vlastností a zbytečnému nárůstu spotřeby paliva.

Velký důraz musí být kladen na odstranění všech volných částí kola, které mohou během jízdy ulétnout a někomu ublížit či způsobit dopravní nehodu. Typickým příkladem jsou nejrůznější brašny, držáky, plastové lahve a jim podobné doplňky.

8. Cena

Pořizovací náklady jsou jistě údajem, který zajímá každého. V případě cyklonosičů se mohou výrazným způsobem lišit. Vliv na to má hlavně odlišné provedení nosiče kol. Ty nejnižší výdaje započínají u několika stokorun, ty nejvyšší se bez problému vyšplhají přes hranici 50 000 Kč.

U nákupu cyklonosiče byste měli dbát hlavně na kvalitu výroby, protože právě s ní do jisté míry koresponduje také celková bezpečnost tohoto přepravního doplňku. Mezi prověřené značky patří Hakr, Thule, Menabo, Peruzzo, Wjenzek, Uebler a Buzz Rack.

Jestliže uvažujete o investici do tohoto typu příslušenství, budou vám nápomocny tyto cenové kategorie:

Cena do 1 000 Kč

Za cenu do 1 000 Kč pořídíte v podstatě jen nosiče kol na střechu. Vždy půjde o produkt pro uložení jednoho jízdního kola. Počítat nemůžete s žádnou nadstandardní kvalitou, ale spíše s nosností do 30 Kg a s upevněním za pomoci nářadí.

Cena od 1 000 Kč do 4 000 Kč

V této kategorii už začínáte mít na výběr. Mezi nosiči na střechu vozu se začnou objevovat i levnější značky cyklonosičů na zadní dveře nebo tažné zařízení. Za tyto peníze lze s přehledem koupit nosič pro 2-3 kola. Jeho nosnost bude kolem 35 – 45 Kg. Výjimkou samozřejmě není ani možnost uzamčení kola k nosiči.

Cena od 4 000 Kč do 7 000 Kč

Skupina produktů, u kterých už máte na výběr z pohledu výsledné kvality provedení nosiče kol. Za tuto cenu zakoupíte výrobky s možností sklopení naložených kol u varianty na tažné zařízení nebo zamčení nosiče k vozidlu u verze na střechu. Průměrná nosnost cyklonosičů tohoto typu se pohybuje kolem 50 – 55 Kg.

Cena nad 7 000 Kč

Investujete-li do nosiče kolem 10 000 Kč až 15 000 Kč, máte záruku, že pořizujete cyklonosič s vysokou odolností a dlouhou životností. Uložení až čtyř kol pro celou rodinu, nosnost cca 60 – 65 Kg, kvalitní hliníkový materiál a upevnění bez nutnosti jakéhokoliv nářadí. Ty nejdražší modely přesahující částku 50 000 Kč jsou primárně určeny pro karavany nebo dodávky.

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Cyklonosiče
Průměrné hodnocení 4.5 z 10 hlasů