Menu

De’Longhi PrimaDonna Elite Experience ECAM 650.85.MS – Recenze, testy a srovnání

91,7 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,7/10
  Hodnocení objemu
 • 9,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Široké nápojové menu
 • Volitelná hustota pěny
 • Velký objem zásobníků

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nelze připravit dvě kávy s mlékem zároveň
36 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi z řady PrimaDonna patří k produktům určeným pro náročné zákazníky, to ostatně napovídá i jeho vyšší cena. Zároveň jde o poměrně objemný přístroj, který poslouží i početnější rodině či kanceláři. Do nádržky na vodu můžete nalít až 2 litry, do zásobníku na kávu můžete nasypat až 400 gramů zrn. Zásobník na lógr bude třeba vyprázdnit po připravení 14 porcí.

Ve všech třech parametrech je kávovar v rámci našeho srovnání (v lednu 2024) nadprůměrný. Pokud by měl tedy sloužit jednotlivci či páru, bude nutné dbát na to, aby voda, káva ani lógr nezůstávaly uvnitř příliš dlouho. Mohly by se totiž začít kazit.

Co se týče základních kritérií, tedy parního tlaku a příkonu, zde naopak tento přístroj nijak nevybočuje z řady. V této oblasti jsou si totiž téměř všechny automatické kávovary na trhu velmi podobné. Konkrétní hodnoty si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

19

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

400

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ano, v aplikaci

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Další parametr, kterým kávovar PrimaDonna vyniká, je počet stupňů hrubosti mletí, tu totiž volíte ze 13 možností. Hrubost mletí ovlivňuje rychlost průtoku vody a tedy i intenzitu nápoje, kterou si tak můžete lépe přizpůsobit svým chutím.

Dále máte možnost ovlivnit teplotu vody a sílu kávy, tento benefit vám však nabídne většina automatických strojů. Totéž platí pro nastavení na tvrdost vody ve vaší lokalitě. Pokud do přístroje zadáte, jak moc tvrdou vodu používáte, načasuje podle toho pravidelné odvápnění, čímž se prodlužuje životnost přístroje.

Výhodou jsou také dvířka pro vložení předmleté kávy. Můžete tak zužitkovat přebytky nebo například použít kávu bez kofeinu. A pokud patříte mezi milovníky espressa, potěší vás schopnost kávovaru připravit dva tyto nápoje najednou.

Vybavení a funkce

Konečně se dostáváme ke kategorii, ve které tento kávovar opravdu vyniká. Značka De’Longhi si totiž na vychytávkách a funkcích dává záležet a tomuto nadstandardnímu přístroji nadělila do vínku několik specialit. Mléčnou pěnu našleháte v nádobce, která nese označení LatteCrema. Díky regulátoru pěny si můžete zvolit, zda chcete hustou nadýchanou pěnu, nebo spíš jen horké mléko. Nádobka se navíc snadno čistí.

Nápojové menu patří k nejširším na trhu a zahrnuje i méně obvyklé speciality typu espresso macchiato či studenou mléčnou pěnu. Samozřejmostí je horká voda pro přípravu čaje, zde navíc máte na výběr z několika teplotních stupňů, abyste mohli optimálně připravit zelený, bílý, černý čaj i oolong.

A naprostou výjimku na trhu představuje možnost přípravy ledové kávy. K tomuto účelu slouží speciální karafa, která vyšlehá vaši kávu s kostkami ledu. Kromě toho ji využijete také při přípravě horké čokolády. Pokud bude s kávovarem pracovat více lidí, mohou si založit své vlastní profily (maximálně pro 6 osob). Do nich je pak možné uložit personalizované receptury. Kávovar je také kompatibilní s aplikací Coffee Link, čímž získáváte možnost připravit si kávu na dálku.

Ovládání a údržba

Pokud patříte mezi fanoušky moderních technologií, potěší vás přehledný dotykový displej. Ten doplňují i malé obrázky nabízených káv, což pomůže kávomilům-začátečníkům, kteří by se v širokém menu mohli ztratit.

A pokud se u přístroje vystřídá více uživatelů s rozdílnými chutěmi, naleznou výhodu ve výškově nastavitelné výpusti. Na jednu stranu se pod ni vejde i 14centimetrový hrneček, na druhou stranu při použití malých šálečků káva nebude padat z velké výšky a nebude se rozstřikovat.

Údržba automatických kávovarů je standardně velmi jednoduchá a ani kávovar De’Longhi PrimaDonna není výjimkou. Můžete se spolehnout na automatické programy pro odvápňování i čištění, a to včetně proplachu mléčných cest. Na ten je vhodné dbát, usazené zbytky by se totiž rychle začaly kazit, což by negativně ovlivnilo chuť kávy. Pokud máte doma myčku, můžete ji použít pro údržbu nádobky na mléko.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

18

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

47

36,56
Šířka (cm)

26

25,01
Hloubka (cm)

37.5

42,40
Hmotnost (kg)

12.5

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé kávovaru jsou s produktem ve velké většině spokojení. V recenzích zmiňují intuitivní ovládání, barevný displej, kvalitní materiálové provedení nebo obsáhlé menu. Důvodů k nespokojenosti mnoho nenacházejí, jedině snad vysokou cenu. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako hlavní výhodu kávovaru vidíme širokou nabídku nápojů doplněnou také o ledovou kávu. Tu totiž většina konkurenčních přístrojů neumí. Dále se nám líbí přehledný displej a uživatelské profily. Díky nim se totiž rychle dostanete k vaší osobní verzi zvoleného nápoje.

Mezi nevýhody rozhodně řadíme vyšší cenu, i když ta je u takto vybaveného kávovaru opodstatněná. Dále musíme zmínit, že kávovary, které ke šlehání mléka používají hadičku, zvládnou připravit nejen dvě espressa zároveň, ale také dva mléčné nápoje. Tuto výhodu u kávovaru PrimaDonna nezískáte.

Porovnání s alternativami

Pokud se obejdete bez aplikace a bez ledové kávy, mrkněte také na naši recenzi kávovaru De’Longhi ECAM 46.860.B. Co do objemu je podobný a jeho cena je téměř poloviční.

Levnější, avšak stále nabízející ledovou kávu, je kávovar Krups Intuition Experience+. Ten vám dokonce připraví i dvě mléčné speciality zároveň. Budete se však muset smířit s méně stupni hrubosti mletí a s absencí dvířek pro předmletou kávu.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi PrimaDonna Elite Experience doporučujeme zejména náročným zákazníkům a kancelářím. Tam totiž bude využita obsáhlá nabídka kávových nápojů zahrnující i kávu ledovou. Kávovar zaboduje také objemnými zásobníky na vodu, zrnka i lógr, takže jej nebudete muset tak často doplňovat a vyprazdňovat.

Technologickým nadšencům udělá radost propojení s mobilním telefonem přes aplikaci Coffee Link, těm méně zdatným zase bude vyhovovat přehledný dotykový displej a automatické programy pro čištění a odvápňování.

Pokud je pro vás tento přístroj zbytečně naddimenzovaný, zkuste si prohlédnout model De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B. Nabízí výborný poměr ceny a výkonu, 11 přednastavených nápojů a nechybí ani možnost regulace hustoty pěny.

36 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi PrimaDonna Elite Experience ECAM 650.85.MS | Hodnocení: 91,7 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je studentkou oboru management v kultuře na Masarykově univerzitě v Brně, kde čerpá zkušenosti s psaním recenzí na kulturní akce. Vlastně něco píše skoro pořád – básničky, cestovní deníky, i šuplíková veledíla. Mimo to je členkou ochotnického divadla, navštěvuje baletní lekce pro dospělé a po večerech se učí hrát na akordeon. S jejími texty se u nás na webu nejčastěji setkáte u zahradního vybavení a outdoorových potřeb.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze De’Longhi PrimaDonna Elite Experience ECAM 650.85.MS

De’Longhi PrimaDonna Elite Experience ECAM 650.85.MS

36 000 Kč Orientační cena