Menu

De’Longhi ECAM 46.860.B – Recenze, testy a srovnání

91,7 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,7/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Velký objem nádobek
 • Dobrá výbava nastavení a funkcí
 • Tři stupně hustoty mléčné pěny

Zápory

 • Vyšší hmotnost
 • Jen automatické šlehání mléka
 • Nelze připravit dvě kávy s mlékem zároveň
17 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi patří k těm, které můžeme doporučit jak do domácností, tak do kanceláří, ustojí totiž i větší zátěž. Tomu napovídá také objem jeho zásobníků, nádobka na vodu pojme 2 litry vody, do zásobníku na zrna můžete nasypat až 380 g, a než budete muset vysypat zásobník na lógr, stihnete si připravit 14 porcí kávy. Všechny tyto hodnoty patří na trhu i v našem srovnání k těm nadprůměrným, z nich nejvýrazněji zásobník na zrna, v době srovnání (březen 2022) byla průměrná kapacita této nádobky o více než 100 g nižší.

Pokud však hledáte stroj pro přípravu pouze několika káv denně, měli byste počítat s tím, že zásobník na lógr byste tak jako tak měli po několika dnech umýt, kávová zrna se dlouhým pobytem v přístroji mohou znehodnotit a ani voda by neměla stát v nádržce moc dlouho.

Dalšími parametry kávovar nijak nevybočuje ze standardu lepších přístrojů, které jsou si v této oblasti dost podobné. Na mysli máme tlak 15 bar nebo příkon 1450 W. Ten hlídejte z důvodu dostatečné rychlosti nahřívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

380

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Kávovar potěší možnostmi přizpůsobení kávy vašim chutím, je možné nastavit teplotu vody, sílu kávy i hrubost mletí. Právě počet stupňů hrubosti mletí je tím, čím firma De’Longhi vyniká, v tomto případě jich máte na výběr hned 13. Hrubost mletí nastavíte kolečkem umístěným přímo v zásobníku na zrna.

Kávovar využijete i pokud budete potřebovat připravit kávu ze zrn již namletých. Tato možnost však patří k velmi rozšířeným, stejně jako příprava dvou šálků espressa najednou. Velmi častá je také možnost nastavení přístroje na tvrdost vody ve vaší lokalitě. Toto nastavení umožní kávovaru, aby počítal s tvrdší či měkčí vodou a časoval pravidelné odvápnění dle potřeb. Testovací proužek pro zjištění tvrdosti vody naleznete přímo v balení.

Vybavení a funkce

Pokud vás automatické kávovary lákají rychlostí a jednoduchostí přípravy kávy, oceníte automatické šlehání mléka, k čemuž má kávovar plastovou nádobku. Na jejím víčku najdete kolečko, kterým můžete nastavit stupeň napěnění, na výběr máte ze tří. Tím přístroj částečně supluje výhody parní trysky, mezi které patří možnost přizpůsobit si hustotu pěny dle preferencí. Nádobku umisťujete na stejné místo jako výdejník horké vody, obojí zároveň tak mít nainstalované nelze.

V menu přístroje najdete 12 přednastavených nápojů. Mezi ně patří i méně obvyklé jako doppio nebo flat white. Zajímavé je, že De’Longhi se zavedenými kávovými pojmy trochu čachruje, například flat white připravuje naopak – zatímco kávomilci znají tento nápoj jako „silnější cappuccino“ z dvojité porce kávy, z kávovaru De’Longhi vám naopak nateče nápoj z jediné porce, zato s dvojitým množstvím mléka. Dobrou zprávou však je, že pokud s recepturou nebudete spokojeni, můžete ji upravit a nastavení uložit do přístroje.

Možnost naprogramování si zcela nového nápoje zde však nenajdete. To může být užitečné ve větších domácnostech, jejíž členové mají odlišné požadavky a kávovar by tak museli neustále přenastavovat.

Ovládání a údržba

Na první pohled to vypadá, že ovládací panel tvoří tlačítka a displej, i tlačítka jsou však dotyková. Dotykové ovládání je u vyšších řad všech výrobců obvyklejší variantou, u levnějších přístrojů zase častěji narazíte na klasická tlačítka a otočné ovladače. Pokud střídáte malé a velké hrnečky, potěší vás nastavitelná výška výpusti, maximální výška nádobky, do které si můžete nechat připravit kávu, je 12,2 cm.

Téměř samozřejmou součástí jsou automatické čisticí a odvápňovací programy. I ty však od vás budou potřebovat trochu součinnosti, bude třeba nalít do nádržky odvápňovací roztok, připravit nádržku na propláchnutí a po dokončení programu ji vymýt. Taktéž byste neměli zapomínat na vyjmutí a omytí spařovací jednotky a na údržbu mléčného systému. S očistou nádobky na mléko vám pomůže také myčka a automatický proplach vnitřních mléčných cest, spustíte jej stejným kolečkem, kterým nastavujete hustotu pěny.

K vymetání částeček kávy z útrob přístroje můžete použít přibalený kartáček. Mimo něj a již zmíněný proužek pro otestování tvrdosti vody naleznete v příslušenství také odměrku na mletou kávu a odvápňovací prostředek v množství na jedno odvápnění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

12

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

36,1

36,56
Šířka (cm)

26

25,01
Hloubka (cm)

46,9

42,40
Hmotnost (kg)

11

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Kávovar patří k uživatelsky oblíbeným a jeho majitelé jsou s ním v drtivé většině spokojeni. Na špičce pochvalných zmínek se umístil tichý provoz, příznivý poměr ceny ku výkonu a jednoduchá obsluha, zvláště příprava mléčných nápojů jedním tlačítkem a možnost ovládání i v českém jazyce. Uživatelé oceňují i design, kávovar je totiž možné sehnat také v elegantní bílé barvě.

Výtek si přístroj mnoho nezasloužil. Někteří uživatelé zmiňují, že může chvíli trvat, než se naučíte všechny potřebné úkony zpaměti. Některým se také nelíbí časté proplachování vodou z hlediska úspor, zde je však nutné poznamenat, že proplach útrob je nutnou prevencí proti zanesení a zejména u mléčného systému je velmi důležitý.

Kávovar také prošel nezávislým testem spotřebitelské organizace dTest, kde se umístil velmi dobře.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako jeden z hlavních přínosů kávovaru vidíme jak jeho poměr ceny a kvality, tak poměr ceny a objemu zásobníků. Kávovar zkrátka zvládne i vyšší zátěž, přičemž nebude třeba každou chvíli dosypávat kávu nebo dolévat vodu. Ceníme si také možnosti přizpůsobení hustoty mléčné pěny a přizpůsobení nápojů obecně, kávu můžete snadno udělat silnější, slabší, krémovější nebo k ní přidat porci espressa navíc. Líbí se nám také možnost proplachu mléčných cest, protože tyto části kávovaru jsou nejnáchylnější k zanesení.

Co by pro někoho mohlo znamenat nevýhodu, je vyšší hmotnost a rozměry, s těmi je však třeba při větší kapacitě zásobníků počítat. Někomu by také mohlo vadit jen automatické šlehání mléka nebo jeho systém – nádobka se ve srovnání s hadičkou dobře čistí, zato však není možné připravit dvě kávy s mlékem zároveň, protože nádobka má jen jednu výpusť. A pokud máte v oblibě latte macchiato, ověřte, že se vaše oblíbená sklenice vejde pod výpusť, měla by měřit maximálně 12,2 cm.

Porovnání s alternativami

Pokud je vaším cílem sehnat kávovar s co nejlepším poměrem ceny a výkonu, pak můžeme doporučit model De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B. Ten má o něco menší kapacitu zásobníků na vodu i na kávová zrna a v kávovém menu naleznete o jeden nápoj méně, v oblasti uživatelských nastavení však nijak neztrácí a jeho cena je o několik tisíc nižší.

Pokud se zajímáte o špičkové přístroje, možná by vás také mohl zaujmout některý z modelů značky Jura. Ty se zpravidla nevyznačují tolika funkcemi, jejich uživatelé však vysoce oceňují intenzivní chuť kávy, jednoduchou obsluhu a celkovou kvalitu kávovarů. Příkladem by mohla být Jura Impressa E8. Co do počtu nabízených nápojů jsou si oba kávovary docela podobné, De’Longhi má větší zásobník na zrna, Jura zase zásobník na lógr.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi ECAM 46.860.B patří k přístrojům s objemnými zásobníky na kávu i vodu, které využijí jak početnější domácnosti, tak i kanceláře. Základními parametry se nijak zvlášť nevymyká z průměru, a jak je u lepších automatických kávovarů obvyklé, nechá vás přizpůsobit nápoje vašim preferencím.

V tomto ohledu je zajímavé zejména nastavení stupně napěnění, můžete tak volit, zda chcete na kávě spíš našlehanou bílou čepici nebo jen přidat trochu horkého mléka. V menu najdete vysoce nadprůměrných 12 nápojů, espressa zvládne kávovar i dvě zároveň. Přístroje De’Longhi jsou také typické více možnostmi co do hrubosti mletí zrn, v tomto případě máte k dispozici 13 stupňů.

Pokud je nicméně tento kávovar pro vás poněkud naddimenzovaný a stačí vám menší nabídka nápojů, můžeme nabídnout k porovnání recenzi modelu De’Longhi Intensa ECAM 23.460S. Ten pořídíte i výrazně levněji.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 46.860.B | Hodnocení: 91,7 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, chtěla bych zakoupit kávovar už s mlékovkou. Piji kávu jen sama + náštěva. Nevím do čeho jít – jestli 350.55, 46.860, ten už se mi ale zdá zbytečně drahý. Můžete poradit? Děkuji.

Kopečková Eva

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Oba kávovary si jsou velmi podobné, kromě ceny je odlišuje také kapacita – model 350.55 má menší zásobník na vodu i na kávu. Pokud pijete kávu jen vy a návštěva (a pokud jde o méněčlennou návštěvu), myslím, že pro vás bude De’Longhi 350.55 vhodnější. Voda ani káva by totiž stejně v přístroji neměly zůstávat delší dobu, takže větší nádržky byste nevyužila.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, umí De’Longi 46.860B nastavit různé profily pro individuální přípravu? Např. jiná síla kávy pro různé lidi. Děkuji.

Zdena Nyčová

Dobrý den, kávovar má pro tyto účely jeden profil. Nastavit sílu kávy můžete buď dočasně pro právě připravovaný nápoj, nebo ji nastavit trvale do tohoto profilu po stisknutí tlačítka „my“.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze De’Longhi ECAM 46.860.B

De’Longhi ECAM 46.860.B

17 000 Kč Orientační cena