Menu

Recenze a test E-shop H&M

9. místo
53,9 % Celkové hodnocení
 • Přehledný web
 • Náhledy na postavě
 • Velmi dlouhé doručování
 • Drahé poštovné
 • Poplatek za vrácení
 • 9,5/10
  Hodnocení přehlednosti webu a responzivity
 • 3,0/10
  Hodnocení nákupu a doručení
 • 4,2/10
  Hodnocení vrácení zboží a peněz
 • 53,9 %
  Celkové
  hodnocení

Přehlednost webu a responzivita

Dá se říct, že velká část dnešních e-shopů vyznává vcelku podobný styl, tzn. bílé pozadí, velké fotografie, rozcestník na horní liště a u e-shopu H&M je tomu tak stejně. Na rozdíl od například Reservedu nebo Manga ovšem lišta s rozcestníkem není ukotvená a při posouvání stránky se vám tak rychle ztratí z dohledu. Zrovna úvodní strana H&M e-shopu je poměrně dlouhá a nabitá novými kolekcemi a slevovými akcemi, posouvání nahoru a dolu tak nemusí být úplně nejpohodlnější. Pod horní lištou najdete informace o dopravě a často také různé slevové kódy. Touto cestou se dá také prokliknout do nápovědy, využít můžete také odkaz ve spodní části stránky nebo odkaz na zákaznický servis v levém horním rohu. Potřebné informace jsou tak podle našeho názoru dostupné vcelku snadno i bez delšího hledání.

Struktura nápovědy je standardní a poměrně dobře se v ní orientuje, nemáme jí tedy v podstatě co vytknout. Samozřejmě existují i drobnosti, kterými lze uživatelskou zkušenost ještě vylepšit (například doplnění nápovědy o obrázky), není to ale nezbytně nutné ani příliš obvyklé.

Stránka s produkty nabízí rovnou náhledy na postavě a často i další fotografii navíc. Filtrovat je možné podle barvy, velikosti a značky. Trochu zde postrádáme možnost filtrovat podle ceny, která bývá u e-shopů obvyklá, ovšem produkty si můžete následně podle ceny seřadit, nejde tedy o žádný velký problém. Stránka samotného produktu je přehledná a stručná, dozvíte se z ní základní info o daném kusu, předpokládané době dodání a při výběru velikosti vám může poradit průvodce velikostmi. Chválíme možnost zjistit dostupnost na prodejně, která jistě často přijde vhod, zejména pokud na danou věc zákazník spěchá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Náhledy na postavě Zpravidla ano 67 % Zpravidla ano, 22 % Zpravidla ne, 11 % Někdy ano, někdy ne
Prohlížení několika fotek v náhledu Ano, dvě fotografie 44 % Ne, 44 % Ano, dvě fotografie, 11 % Ano, více fotografií
Přehledný rozcestník Ano 78 % Ano, 11 % Při scrollování mizí, 11 % Hodně proklikávání
Responzivita na mobilním telefonu Bez problému 56 % Bez problému, 22 % Horší filtrace, 11 % Chybí možnost filtrovat, 11 % Nepřehledné
Dostupnost informací o nákupu Zákaznický servis v levém horním rohu
Filtrace Nelze filtrovat podle ceny
Průvodce velikostmi Tabulka velikostí 56 % Tabulka velikostí, 22 % Kalkulačka, 11 % Kalkulačka (včetně postavy a věku), 11 % Tabulka s kalkulačkou pro spodní prádlo

Nákup a doručení

Co do provedení se web e-shopu velmi podobá ostatním značkám, reálná zkušenost s nákupem už ale byla trochu rozdílná. Avízovaná doba doručení 2-4 dny byla v našem srovnání obvyklá, pouze tento e-shop ji ale nedodržel a zboží nám dodal až za 10 dní. Pokud proto na nějaký kus spěcháte, doporučujeme vám využít spíše funkce zjištění dostupnosti na prodejně, na zboží z e-shopu si totiž možná počkáte. A to i přes to, že je standardní doprava zpoplatněná (129 Kč) a dodání na prodejnu není možné. Pokud tedy zrovna nevychytáte dopravu zdarma, zaplatíte jeden z nejvyšších poplatků za nejpomalejší dopravu v našem testu. Platba v našem případě proběhla kartou, je ovšem možné platit také na dobírku.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nutnost registrace Ne 78 % Ne, 11 % Ano, po registraci se vymaže košík, 11 % Ano
Možnosti a cena dopravy Kurýrní služba: 129 Kč
Doručení na pobočku Ne 56 % Ano, 33 % Ne, 11 % Ano (Praha, Brno)
Možnost vyzkoušení na pobočce Ne 67 % Ne, 22 % Ano, 11 % Ano (Praha, Brno)
Avizovaná doba doručení 2-4 pracovní dny
Reálná doba doručení [počet dní vč. víkendu] 10 3,00
Možnosti platby Karta, Dobírka
Zvolená platba Kartou 67 % Kartou, 33 % Hotově na pobočce

Vrácení zboží a peněz

Po poměrně zdlouhavém doručování nás čekalo také ne zrovna svižné vrácení zboží. E-shop H&M nabízí zákazníkům pouze jednu variantu vrácení, a to pomocí kurýrní služby. Za vrácení si účtuje jednotný poplatek 109 Kč. V roce 2015 se právě touto problematikou zabýval magazín Dtest, který upozornil na to, že e-shop H&M nedává zákazníkovi na výběr, jakým způsobem může zboží vrátit a poplatek je tak pro něj závazný, což není v souladu se zákonem. Pravděpodobně jako reakci na tuto výtku má dnes H&M v podmínkách vrácení uvedeno, že zboží můžete doručit i vámi zvoleným způsobem, kdy uhradíte náklady na dopravu a nebude vám tak účtovaný poplatek za vrácení.

Nejjednodušším způsobem bylo z našeho pohledu využít kurýra, například o možnosti odnést zboží na prodejnu se totiž H&M ve svých podmínkách nezmiňuje. Postupovali jsme proto podle doporučení e-shopu a objednali službu pro vyzvednutí zásilky. Podle potvrzujícího e-mailu k němu mělo dojít druhý den mezi 12:28 a 13:28, za celý den ale kurýr nepřijel a následující ráno přistál v e-mailové schránce další potvrzující zpráva s novým časem vyzvednutí, to už tentokrát proběhlo úspěšně, ze všech e-shopů šlo ale o nejzdlouhavější (a nejdražší) variantu vrácení zboží. Dlouhé bylo také čekání na vrácení peněz, ode dne odevzdání balíčku trvalo celých 19 dní. Déle jsme si počkali už jen v případě Zootu, který nám peníze na účet vrátil za 21 dnů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Možnosti a ceny vrácení Kurýrní službou - 109 Kč/Na vlastní náklady
Lhůta na vrácení [počet dní] 30 78 % 30, 22 % 90
Možnost bezplatného vrácení Ne 78 % Ano, 11 % Ano (s výjimkou některých kolekcí), 11 % Ne
Zvolený způsob vrácení DPD 67 % Na pobočce, 11 % Česká pošta, 11 % DPD, 11 % ParcelShop
Reálné vrácení peněz [počet dní] 19 7,89

Naše hodnocení a závěr

Web obchodu H&M je líbivý, přehledný a působí profesionálně. Tím ale v podstatě všechna pozitiva tohoto e-shopu končí. Nákup v e-shopu H&M totiž můžeme doporučit snad jen v případě, že jste si vyhlédli nějaké zboží v obchodě a na internetu je zrovna v nabídce za výrazně nižší cenu (při započtení poštovného). Ideální je si zboží v obchodě také vyzkoušet, protože H&M nejenže nemá možnost zkoušení při převzetí, ale vracení zboží je navíc drahé a velmi zdlouhavé. Nijak rychlé nebylo ani samotné dodání zboží, z avizovaných 2-4 dnů se v reálu stalo 10. Pokud tedy na daný kus spěcháte, doporučujeme jeho nákup spíše v kamenném obchodě, na webu si snadno můžete zjistit dostupnost.

| Datum: | Produkt: E-shop H&M | Hodnocení: 53,9 % 100 % 0 %

Další recenze

Recenze E-shop H&M

E-shop H&M

9. místo  v porovnání