Recenze ETA Fenité 3337 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání ETA Fenité 3337

73,1 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Nízká cena v kategorii
  • Přehledný displej
  • Cestovní balení

Zápory

  • Pouze 4 stupně nastavení teploty
  • Nemá ionizátor
  • Kratší žehlicí plochy
1 200 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

ETA Fenité 3337 patří mezi žehličky na vlasy s funkcí parního žehlení. Má vyjímatelnou nádobku o objemu 7,2 mililitrů, což by mělo dle výrobce vystačit na zhruba 20 minut žehlení. Budete tak mít dostatek času i kompletní vyžehlení hustých a krepatých vlasů, pára by vám s tím obecně měla pomoci.

Žehlit lze na minimální teplotu 160 stupňů, maximálně žehlička zvládne 220 stupňů. Rozptyl je poměrně široký, máte však pouze 4 možnosti nastavení, což už není taková sláva. Žehlicí destičky jsou plovoucí, takže se hezky přizpůsobí, nejsou ale ničím napuštěné a funkce ionizace také chybí. Při parním žehlení by ale ani tak k elektrizování vlasů docházet nemělo.

V tabulce níže najdete detailní přehled všech důležitých základních parametrů.

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika-turmalín

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

4

Minimální teplota (°C)

160

Maximální teplota (°C)

220

Příkon (W)

40

Ionizační funkce

Ne

Parní funkce

Ano

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel žehličky má délku 170 centimetrů, což je pro její běžné použití více než dostačující, pokud nemáte zásuvku umístěnou na druhé straně místnosti než zrcadlo. Celkově považujeme řešení napájení za uživatelsky přívětivé, kabel je totiž otočný a v místě spojení se žehličkou najdete malé očko pro pověšení.

Výrobci mysleli i na bezpečnost, při nečinnosti se žehlička po 30 minutách sama vypne, takže se nemusíte stresovat, zda jste ji při odchodu nezapomněli vytáhnout ze zásuvky. Nechybí jí zámek kleští, který oceníte při cestování. Samozřejmostí je pak i displej a indikátor nahřátí. Nejedná se sice o žádnou výsadu a podobnou výbavu najdete u většiny ostatních žehliček, každopádně je dobré se vždy ujistit, že důležité funkce nechybí.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

170

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelské recenze žehličky ETA Fenité 3337 nejsou zcela jednotné. Někteří ji vychvalují, jsou s ní spokojeni a oceňují rychlé a pohodlné žehlení párou. Jiní hodnotí tento produkt negativně. Ve výtkách se objevují stížnosti na tahání vlasů, dle zkušeností se to stává hlavně u těch kudrnatých. Žehlicí destičky jsou prý navíc docela krátké, takže musíte žehlit po menších pramenech. Kladné recenze každopádně převažují ty záporné, což je dobrá zpráva. Nakonec bude tedy nejspíš záležet na typu vašich vlasů a na tom, co všechno od žehličky očekáváte.

Hlavní klady a zápory

Pokud pátráte vyloženě v kategorii parních žehliček, potěší vás u modelu ETA Fenité 3337 poměrně nízká pořizovací cena. Ostatní modely z této kategorie se totiž řadí spíše k těm dražším zařízením na trhu. Další výhodou je přehledný displej a designové cestovní pouzdro, které dostanete v základním balení.

Ze záporů musíme jmenovat málo možností nastavení teploty. Pokud si z nich nevyberete, máte smůlu.

Porovnání s alternativami

V porovnání s ostatními parními žehličkami, pořídíte ETA Fenité 3337 za poměrně nízkou cenu. O pár stovek dráž pořídíte BaByliss ST395E, která nabídne mnohem větší žehlicí destičky a potěší tak všechny, kdo mají velmi husté a krepaté vlasy. Rozměrnější destičky vám ulehčí práci a urychlí žehlení.

Naše hodnocení a závěr

Žehlička ETA Fenité 3337 vyniká nad ostatními parními modely především nízkou pořizovací cenou. Má keramicko-turmalínové plovoucí destičky, které by se měly přizpůsobit vlasům. V uživatelských recenzích se ale objevují výtky, že kudrnaté vlasy žehlička tahá, takže záleží na typu vlasů. Hledáte-li parní žehličku za nízkou cenu, pak představuje určitě zajímavou variantu. Pokud ale víte, že nechcete parní funkcí využívat, pak doporučujeme zapátrat spíše v kategorii klasických žehliček. Zaujmout by vás mohla například Remington S8500 Shine Therapy.

 

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: ETA Fenité 3337 | Hodnocení: 73,1 %
Kamila Lorenzová zastává v našem týmu pozici redaktory a na webu má na starosti desítky různých témat. Žehličky na vlasy patří mezi její nejoblíbenější, jelikož je používá téměř denně a snaží se neustále hledat to nejlepší na trhu. Kromě průzkumu se vrhla i na reálné testování a vybrané modely ozkoušela. Dokáže vám tak poradit, zda jsou určité funkce v praxi užitečné, nebo naopak zbytečné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze ETA Fenité 3337

ETA Fenité 3337

1 200 Kč Orientační cena