Recenze a srovnání BaByliss ST395E

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s keramicko-titanovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

Ionizační funkce

Parní funkce

Zápory:

Pomalu se nahřívá

1 500 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

BaByliss ST395E je žehlička s povrchem, který kombinuje titan a keramiku. Nastavení teploty je možné v 5 různých stupních mezi 170 °C a 230 °C. Kvůli vysoké minimální teplotě není tato žehlička příliš vhodná pro majitele a majitelky velice jemných a citlivých vlasů. Do nastavené teploty se žehlička zahřeje za 2 až 3 minuty. Žehlička má iontovou a parní technologii. Iontová chrání vlasy před vysoušením a potlačuje vznik statického náboje. Parní funkce vlasy během žehlení hydratuje a usnadňuje žehlení. V případě tohoto modelu lze vybrat dva stupně páry. Destičky nejsou napuštěny žádným olejem ani kondicionérem a nejsou plovoucí. Při žehlení může docházet k tahání a trhání vlasů. Uprostřed žehlicích destiček je výsuvný kartáč, který vlasy během žehlení rozděluje do menších pramenů. Rozměry destiček jsou 85 mm na délku a 38 na šířku. Žehlička nemá zaoblené okraje, tvorba loken bude složitější. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Titan-keramika
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  5
Minimální teplota (°C)  170
Maximální teplota (°C)  230
Doba zahřátí (s)  150
Ionizační funkce  Ano
Parní funkce  Ano
Plovoucí destičky  Ne
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 85
Šířka žehlicích destiček (mm)  38
Zaoblené okraje  Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří 1,8 metru a má otočnou koncovku. Obsluha je tím pádem pohodlnější. Teplota a informace o nahřátí je zobrazena na displeji. Nastavená teplota bohužel nejde uzamknout, při žehlení může dojít k náhodnému přepnutí. V případě, že zapomenete žehličku vypnout, postará se o to funkce automatického vypnutí. Žehlička nejde uzamknout v zavřené poloze, skladovat ji tedy budete muset otevřenou. Před žehlením je potřeba vždy vlasy pořádně vysušit. Touto žehličkou totiž nelze žehlit mokré vlasy. Funguje pouze v síti s napětím 230 V, pokud cestujete do zemí, kde je napětí pouze 115 V, nebudete moct tuto žehličku použít. Součástí balení je také žáruvzdorná podložka, tu můžete využít na odkládání. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ano
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ne
Příkon (W) 55
Duální napětí  Ne

Závěr

Žehlička BaByliss ST395E je vhodná zejména pro majitele a majitelky normálních nebo hustých, kudrnatých vlasů. Kvůli vysoké minimální teplotě není vhodná pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Má povrch z kombinace titanu a keramiky, iontovou technologii a také dva stupně parní funkce. Výhodou je funkce automatického vypnutí a regulace teploty. Nevýhodou je malé rozpětí teplot a dlouhé nahřívání. Pokud byste chtěli žehličku, co se nahřívá rychleji, doporučujeme Remington S1510.