Recenze a porovnání BaByliss ST395E | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání BaByliss ST395E

80,3 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Parní žehličky na vlasy

Klady

  • Ionizační funkce
  • Parní funkce
  • Automatické vypnutí

Zápory

  • Pomalu se nahřívá
  • Jen 5 stupňů nastavení teploty
  • Nemá plovoucí destičky
2 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

BaByliss ST395E je žehlička s povrchem, který kombinuje titan a keramiku. Nastavení teploty je možné v 5 různých stupních mezi 170 °C a 230 °C. Kvůli vysoké minimální teplotě není tato žehlička příliš vhodná pro majitele a majitelky velice jemných a citlivých vlasů. Do nastavené teploty se žehlička zahřeje za 2 až 3 minuty, některé zvládají nahřátí i za 30 sekund.

Žehlička má iontovou a parní technologii. Iontová chrání vlasy před vysoušením a potlačuje vznik statického náboje. Parní funkce vlasy během žehlení hydratuje a usnadňuje žehlení. V případě tohoto modelu lze vybrat dva stupně páry. Destičky nejsou napuštěny žádným olejem ani kondicionérem a nejsou plovoucí. Při žehlení tak může docházet k tahání a trhání vlasů. Uprostřed žehlicích destiček je výsuvný kartáč, který vlasy během žehlení rozděluje do menších pramenů. Rozměry destiček jsou 85 mm na délku a 38 na šířku. Žehlička nemá zaoblené okraje, tvorba loken bude složitější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Titan-keramika

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

5

Minimální teplota (°C)

170

Maximální teplota (°C)

230

Příkon (W)

55

Doba zahřátí (s)

150

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ano

Plovoucí destičky

Ne

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

85

Šířka žehlicích destiček (mm)

38

Zaoblené okraje

Ne

Uživatelský komfort

Přívodní kabel měří 1,8 metru a má otočnou koncovku. Obsluha je tím pádem pohodlnější. Teplota a informace o nahřátí jsou zobrazeny na displeji. Nastavená teplota bohužel nejde uzamknout, při žehlení může dojít k náhodnému přepnutí. V případě, že zapomenete žehličku vypnout, postará se o to funkce automatického vypnutí. Žehlička nejde uzamknout v zavřené poloze, skladovat ji tedy budete muset otevřenou. Před žehlením je potřeba vždy vlasy pořádně vysušit. Touto žehličkou totiž nelze žehlit mokré vlasy. Funguje pouze v síti s napětím 230 V, pokud cestujete do zemí, kde je napětí pouze 115 V, nebudete moct tuto žehličku použít. Součástí balení je také žáruvzdorná podložka, tu můžete využít na odkládání.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

180

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Hodnocení uživatelů

Uživatelé si pochvalují zejména kvalitu žehlení, žehlička si podle nich poradí i s hustými nepoddajnými vlasy. Pozitivně hodnotí také nastavení teploty a hřeben, který pomáhá s žehlením. Nevýhodu vidí ve vyšší hmotnosti, při delším žehlení hustých vlasů vás může rozbolet ruka.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Žehlička BaByliss ST395E je výjimečná zejména díky funkcím, které nabízí. Hlavním pozitivem je parní funkce, která pomáhá s vyhlazováním a rovnáním nepoddajných vlasů při nižší teplotě. Zároveň pára nepoškozuje jemné vlasy. Nevýhodou je její hmotnost, která může při dlouhodobém používání namáhat ruku. Někomu by mohlo vadit také pomalejší nahřívání.

Závěr

Žehlička BaByliss ST395E je vhodná zejména pro majitele a majitelky normálních nebo hustých, kudrnatých vlasů. Kvůli vysoké minimální teplotě není vhodná pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Má povrch z kombinace titanu a keramiky, iontovou technologii a také dva stupně parní funkce. Výhodou je funkce automatického vypnutí a regulace teploty. Nevýhodou je malé rozpětí teplot a dlouhé nahřívání. Pokud byste chtěli žehličku, co se nahřívá rychleji, doporučujeme Remington S1510.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: BaByliss ST395E | Hodnocení: 80,3 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze BaByliss ST395E

BaByliss ST395E

2 000 Kč Orientační cena