Recenze a srovnání Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Žehličky s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

Klady:

11 stupňů nastavení teploty

Duální napětí na cesty

Zápory:

Nelze uzamknout nastavenou teplotu

850 Kč
orientační cena

Základní parametry a funkce 

Rowenta SF 4522D0 je žehlička s turmalínovými destičkami s keratinovým komplexem. Ten vyživuje vlasy během žehlení a ochraňuje je před vysoušením. Turmalín pomocí iontové technologie eliminuje statickou elektřinu, díky tomu vlasy po vyžehlení nelétají. Zároveň je chrání před nadměrným vysoušením. Teplotu lze na této žehličce nastavit mezi 130 °C a 230 °C v 11 stupních. Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Zahřátí na požadovanou teplotu trvá 30 sekund, což je poměrně rychlé. Tato žehlička není vybavena parní funkcí pro ochranu před nadměrným vysoušením. Destičky o rozměrech 110×25 mm jsou plovoucí. Tlak na vlasy je tak rozdělen rovnoměrně a nedochází k trhání či cuchání vlasů. Žehlička svým zakulaceným tvarem umožňuje snadné natáčení vln. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček  Turmalín
Nastavení teploty  Ano
Počet stupňů nastavení teploty  11
Minimální teplota (°C)  130
Maximální teplota (°C)  230
Doba zahřátí (s)  30
Ionizační funkce  Ano
Parní funkce  Ne
Plovoucí destičky  Ano
Napuštěné destičky  Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 110
Šířka žehlicích destiček (mm)  25
Zaoblené okraje  Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má délku 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazuje na displeji. Modelu bohužel chybí možnost uzamknout nastavenou teplotu. Během žehlení tak může dojít k náhodnému přepnutí teploty. Bezpečnost zajišťuje automatické vypnutí. V případě, že žehlička zůstane 60 minut nepoužitá, sama se vypne. Nemusíte se tak cestou do práce stresovat, jestli jste žehličku vypnuli. Tento model neumožňuje žehlení mokrých vlasů. Ty musí být před žehlením vždy vysušeny. Uskladnění a přenášení usnadňuje také zámek kloubu kleští, který drží žehličku zavřenou. Díky duálnímu napětí je možné s žehličkou cestovat a používat ji i v síti s napětím 115 V až 230 V. 

Parametr Tento produkt
Otočný kabel   Ano
Displej  Ano
Indikace zahřátí  Ano
Uzamčení nastavené teploty   Ne
Automatické vypnutí  Ano
Žehlení mokrých vlasů  Ne
Zámek kleští  Ano
Příkon (W) 50
Duální napětí  Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto žehličku pozitivně. Podle recenzí dobře žehlí i husté kudrnaté vlasy a výsledný efekt dlouho vydrží. Pochvalují si také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Někteří ji ale vytýkají lacině vypadající použitý plast a ocenili by pouzdro na žehličku v balení. 

Závěr

Žehlička Rowenta SF 4522D0 je vhodná pro ty, kdo chtějí žehličku s antistatickým turmalínovým povrchem. Tento model navíc díky kulatému tvaru usnadňuje tvorbu loken. Výhodou je možnost nastavení nízké teploty vhodné pro jemné a citlivé vlasy a také 11 stupňů nastavení teplot i pro ostatní typy vlasů. Rychlé nahřívání oceníte zejména ráno, kdy je každá minuta drahá. Díky duálnímu napětí je žehlička vhodná i na cesty. Nevýhodou je absence zámku nastavené teploty. Pokud byste chtěli žehličku s turmalínovým povrchem v nižší cenové kategorii, doporučujeme Rowenta SF3122.

Další recenze

Kompletní porovnání