Recenze a test žehličky Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0
Menu

Recenze a srovnání Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

92,5 % Celkové hodnocení

Nejlepší na vytváření vln v kategorii Klasické žehličky na vlasy

Klady

  • Zaoblený tvar
  • 11 stupňů nastavení teploty
  • Duální napětí na cesty

Zápory

  • Nelze uzamknout nastavenou teplotu
  • Žádný obal v balení
  • Tělo z méně odolného plastu
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Rowenta SF 4522D0 je žehlička s turmalínovými destičkami s keratinovým komplexem. Ten vyživuje vlasy během žehlení a ochraňuje je před vysoušením. Turmalín pomocí iontové technologie eliminuje statickou elektřinu, díky tomu vlasy po vyžehlení nelétají. Hmotnost se drží na příjemných 300 gramech, což ulehčuje manipulaci a používání. Tělo žehličky je z plastu, což není nic překvapivého, ve srovnání s dražšími modely jde ale poznat, že se jedná o levnější provedení.

Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Destičky o rozměrech 110×25 mm jsou plovoucí. Tlak na vlasy je tak rozdělen rovnoměrně a nedochází k trhání či cuchání vlasů. Žehlička svým zakulaceným tvarem umožňuje snadné natáčení vln. Zda-li je tento tvar opravdu užitečný a jak celkově funguje v praxi jsme pro vás zjistili v reálném testu.

Unboxing a video z testování

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Turmalín

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

110

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Hmotnost (g)

300

Nastavení teplot a rychlost zahřátí

Teplotu lze na této žehličce nastavit mezi 130 °C a 230 °C v 11 stupních. Možnosti jsou tak poměrně široké, takový rozsah často nenabízí ani mnohem dražší modely. Nízkou minimální teplotu ocení především majitelky jemných vlasů. Výrobce udává, že by se měly destičky nahřát za 30 sekund. V našem testování žehličce trvalo nahřátí přesně 54 sekund, zapnuli jsme ji však na rovných 200 stupňů, aby byl test spravedlivý pro všechny, logicky tak nahřátí trvalo o něco déle. V tomto ohledu si i tak vedla skvěle.

Testovali jsme i reálnou teplotu destiček při různých nastaveních a kontrolovali, zda odpovídá té udávané. Lišila se zhruba o 5 stupňů, při běžném používání tuto skutečnost však téměř nepoznáte. Je ale dobré s tím počítat při nastavování teplot.

V následující tabulce si můžete prohlédnout všechny podrobné údaje a výsledky měření.

 

Parametr Tento produkt
Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

11

Minimální teplota (°C)

130

Maximální teplota (°C)

230

Příkon (W)

50

Doba zahřátí (s)

30

Reálná doba nahřátí na 200 °C (s)

54

Maximální naměřená teplota (°C)

225

Minimální naměřená teplota (°C)

128-131

Naměřeno při nastavení na 180 °C

178-181

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má délku 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci a snižuje pravděpodobnost poškození kabelu. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazují na displeji. Při vypnutí není vidět, po zapnutí si však všimnete modrého čísla na přední straně žehličky. Na stejném místě je i indikátor nahřátí. Modelu bohužel chybí možnost uzamknout nastavenou teplotu. Během žehlení tak může dojít k náhodnému přepnutí. Nám se to však za celou dobu testování nestalo ani jednou.

Bezpečnost zajišťuje automatické vypnutí. V případě, že žehlička zůstane 60 minut nepoužitá, sama se vypne. Nemusíte se tak cestou do práce stresovat, jestli jste žehličku vypnuli. Uskladnění a přenášení usnadňuje také zámek kloubu kleští, který drží žehličku zavřenou. Díky duálnímu napětí je možné s žehličkou cestovat a používat ji i v síti s napětím 115 V až 230 V.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

180

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Dokonalé sevření kleští

Ano

Hodnocení žehlení a vlnění vlasů

V ruce se drží žehlička příjemně, kleště dovřete bez větší námahy a destičky na sebe dokonale doléhají. To vše napomáhá při žehlení i vlnění vlasů. Destičky po pramenech hezky kloužou a spolehlivě je udrží, nemusíte nikde na nic tlačit. Žehličku jsme testovali na středně jemných vlasech, se kterými si poradilo naprosto hravě i na nižší stupně. Pokud máte tvrdší a husté kadeře, pak můžete zvolit některou z vyšších teplot, vždy ale doporučujeme raději nastavovat ze začátku na míň a v případě potřeby zvyšovat.

Tělo žehličky se vyznačuje zaoblenými okraji, které opravdu ulehčují vlnění vlasů. Lépe se s ní pracuje a vlny mají celkově lepší tvarování. Vlnění se žehličkou tak zvládnou i méně zruční uživatelé, kteří si třeba s jinými modely neporadí.

Hodnocení ostatních uživatelů

Uživatelé hodnotí tuto žehličku pozitivně. Podle recenzí dobře žehlí i husté kudrnaté vlasy a výsledný efekt dlouho vydrží. Pochvalují si také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Někteří ji ale vytýkají lacině vypadající použitý plast a ocenili by pouzdro na žehličku v balení.

Hlavní klady a zápory

Výhodou žehličky Rowenta je možnost nastavit teplotu mezi 130 a 230 °C. U většiny ostatních modelů totiž začínají teploty až od 160 °C. Je proto vhodná pro majitelky velmi jemných, ale i nepoddajných vlasů. Turmalínové destičky jsou napuštěné keratinem, vlasy proto hezky vyhlazují. Oceňujeme také zaoblený tvar, který ulehčuje vlnění vlasů a dělá hezké tvary vln. Z nevýhod lze zmínit pouze trochu méně kvalitní zpracování žehličky, nejedná se však o žádnou katastrofu a při používání to nevadí, časem by však mohlo mít negativní vliv na celkovou životnost přístroje.

Závěr

Žehlička Rowenta SF 4522D0 je vhodná pro ty, kdo chtějí žehličku s antistatickým turmalínovým povrchem. Tento model navíc díky kulatému tvaru usnadňuje tvorbu loken. Výhodou je možnost nastavení nízké teploty vhodné pro jemné a citlivé vlasy a také 11 stupňů nastavení teplot i pro ostatní typy vlasů. Rychlé nahřívání oceníte zejména ráno, kdy je každá minuta drahá. Po otestování hodnotíme kladně především pohodlnost při používání a efektivitu žehličky. Během žehlení i vlnění netahá a po vlasech krásně klouže.

Díky duálnímu napětí je žehlička vhodná i na cesty. Nevýhodou je absence zámku nastavené teploty. Pokud byste chtěli žehličku s turmalínovým povrchem v nižší cenové kategorii, doporučujeme Rowenta SF3122.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0 | Hodnocení: 92,5 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

1 000 Kč Orientační cena