Recenze a porovnání Rowenta Liss & Curl Keratin Shine | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických žehliček na vlasy

Datum doporučení: Červenec 2018

92,5 % Celkové hodnocení
  • 11 stupňů nastavení teploty
  • Duální napětí na cesty
  • Zaoblený tvar
  • Nelze uzamknout nastavenou teplotu
  • Nelze žehlit vlhké vlasy
  • Žádný obal v balení
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Rowenta SF 4522D0 je žehlička s turmalínovými destičkami s keratinovým komplexem. Ten vyživuje vlasy během žehlení a ochraňuje je před vysoušením. Turmalín pomocí iontové technologie eliminuje statickou elektřinu, díky tomu vlasy po vyžehlení nelétají. Zároveň je chrání před nadměrným vysoušením. Teplotu lze na této žehličce nastavit mezi 130 °C a 230 °C v 11 stupních.

Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Zahřátí na požadovanou teplotu trvá 30 sekund, což je poměrně rychlé. Tato žehlička není vybavena parní funkcí pro ochranu před nadměrným vysoušením. Destičky o rozměrech 110×25 mm jsou plovoucí. Tlak na vlasy je tak rozdělen rovnoměrně a nedochází k trhání či cuchání vlasů. Žehlička svým zakulaceným tvarem umožňuje snadné natáčení vln.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Turmalín

Nastavení teploty

Ano

Počet stupňů nastavení teploty

11

Minimální teplota (°C)

130

Maximální teplota (°C)

230

Příkon (W)

50

Doba zahřátí (s)

30

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

110

Šířka žehlicích destiček (mm)

25

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má délku 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci a snižuje pravděpodobnost poškození kabelu. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazuje na displeji. Modelu bohužel chybí možnost uzamknout nastavenou teplotu. Během žehlení tak může dojít k náhodnému přepnutí teploty. Bezpečnost zajišťuje automatické vypnutí. V případě, že žehlička zůstane 60 minut nepoužitá, sama se vypne. Nemusíte se tak cestou do práce stresovat, jestli jste žehličku vypnuli. Tento model neumožňuje žehlení mokrých vlasů. Ty musí být před žehlením vždy vysušeny. Uskladnění a přenášení usnadňuje také zámek kloubu kleští, který drží žehličku zavřenou. Díky duálnímu napětí je možné s žehličkou cestovat a používat ji i v síti s napětím 115 V až 230 V.

Žehlička na vlasy Rowenta SF 4522D0 z boku

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

180

Otočný kabel

Ano

Displej

Ano

Indikace zahřátí

Ano

Uzamčení nastavené teploty

Ne

Automatické vypnutí

Ano

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ano

Duální napětí

Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé hodnotí tuto žehličku pozitivně. Podle recenzí dobře žehlí i husté kudrnaté vlasy a výsledný efekt dlouho vydrží. Pochvalují si také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Někteří ji ale vytýkají lacině vypadající použitý plast a ocenili by pouzdro na žehličku v balení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Výhodou žehličky Rowenta je možnost nastavit teplotu mezi 130 a 230 °C. Je proto vhodná pro majitelky velmi jemných ale i nepoddajných vlasů. Turmalínové destičky jsou napuštěné keratinem, vlasy proto vyhlazují a zabraňují vysušení. Nevýhodou je žehlení pouze suchých vlasů a také použitý plast, který podle uživatelek působí poněkud lacině.

Závěr

Žehlička Rowenta SF 4522D0 je vhodná pro ty, kdo chtějí žehličku s antistatickým turmalínovým povrchem. Tento model navíc díky kulatému tvaru usnadňuje tvorbu loken. Výhodou je možnost nastavení nízké teploty vhodné pro jemné a citlivé vlasy a také 11 stupňů nastavení teplot i pro ostatní typy vlasů. Rychlé nahřívání oceníte zejména ráno, kdy je každá minuta drahá. Díky duálnímu napětí je žehlička vhodná i na cesty. Nevýhodou je absence zámku nastavené teploty. Pokud byste chtěli žehličku s turmalínovým povrchem v nižší cenové kategorii, doporučujeme Rowenta SF3122.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová, Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0 | Hodnocení: 92,5 %
Veronika Vyskočilová je v naší redakci už několik let. Po celou dobu se věnuje průzkumu trhu a vybírání těch nejlepších produktů tak, abyste vy už nemuseli. Na této stránce se od ní dozvíte, jaké typy žehlicích destiček jsou vhodné na jednotlivé druhy vlasů, a také kterou žehličkou můžete žehlit i mokré vlasy. Její podpis najdete u velké spousty kuchyňských a domácích témat, věnuje se ale i různým strojkům na úpravu vousů a vlasů.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

1 000 Kč Orientační cena