Menu

Recenze a srovnání Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Doporučujeme Při nákupu v kategorii žehliček na vlasy s turmalínovým povrchem

Datum doporučení: Červenec 2018

92,5 % Celkové hodnocení
  • 11 stupňů nastavení teploty
  • Duální napětí na cesty
  • Zaoblený tvar
  • Nelze uzamknout nastavenou teplotu
  • Nelze žehlit vlhké vlasy
  • Žádný obal v balení
1 000 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Rowenta SF 4522D0 je žehlička s turmalínovými destičkami s keratinovým komplexem. Ten vyživuje vlasy během žehlení a ochraňuje je před vysoušením. Turmalín pomocí iontové technologie eliminuje statickou elektřinu, díky tomu vlasy po vyžehlení nelétají. Zároveň je chrání před nadměrným vysoušením. Teplotu lze na této žehličce nastavit mezi 130 °C a 230 °C v 11 stupních. Díky nízké teplotě je tato žehlička vhodná i pro majitelky jemných a citlivých vlasů. Zahřátí na požadovanou teplotu trvá 30 sekund, což je poměrně rychlé. Tato žehlička není vybavena parní funkcí pro ochranu před nadměrným vysoušením. Destičky o rozměrech 110×25 mm jsou plovoucí. Tlak na vlasy je tak rozdělen rovnoměrně a nedochází k trhání či cuchání vlasů. Žehlička svým zakulaceným tvarem umožňuje snadné natáčení vln.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček Turmalín
Nastavení teploty Ano
Počet stupňů nastavení teploty 11
Minimální teplota (°C) 130
Maximální teplota (°C) 230
Příkon (W) 50
Doba zahřátí (s) 30
Ionizační funkce Ano
Parní funkce Ne
Plovoucí destičky Ano
Napuštěné destičky Ne
Délka žehlicích destiček (mm) 110
Šířka žehlicích destiček (mm) 25
Zaoblené okraje Ano

Uživatelský komfort

Přívodní kabel má délku 1,8 metru a jeho koncovka je otočná. To umožňuje pohodlnou manipulaci. Nastavená teplota a informace o nahřátí se zobrazuje na displeji. Modelu bohužel chybí možnost uzamknout nastavenou teplotu. Během žehlení tak může dojít k náhodnému přepnutí teploty. Bezpečnost zajišťuje automatické vypnutí. V případě, že žehlička zůstane 60 minut nepoužitá, sama se vypne. Nemusíte se tak cestou do práce stresovat, jestli jste žehličku vypnuli. Tento model neumožňuje žehlení mokrých vlasů. Ty musí být před žehlením vždy vysušeny. Uskladnění a přenášení usnadňuje také zámek kloubu kleští, který drží žehličku zavřenou. Díky duálnímu napětí je možné s žehličkou cestovat a používat ji i v síti s napětím 115 V až 230 V.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm) 180
Otočný kabel Ano
Displej Ano
Indikace zahřátí Ano
Uzamčení nastavené teploty Ne
Automatické vypnutí Ano
Žehlení mokrých vlasů Ne
Zámek kleští Ano
Duální napětí Ano

Hodnocení uživatelů

Uživatelé na webu hodnotí tuto žehličku pozitivně. Podle recenzí dobře žehlí i husté kudrnaté vlasy a výsledný efekt dlouho vydrží. Pochvalují si také nízkou hmotnost a snadnou manipulaci. Někteří ji ale vytýkají lacině vypadající použitý plast a ocenili by pouzdro na žehličku v balení.

Závěr

Žehlička Rowenta SF 4522D0 je vhodná pro ty, kdo chtějí žehličku s antistatickým turmalínovým povrchem. Tento model navíc díky kulatému tvaru usnadňuje tvorbu loken. Výhodou je možnost nastavení nízké teploty vhodné pro jemné a citlivé vlasy a také 11 stupňů nastavení teplot i pro ostatní typy vlasů. Rychlé nahřívání oceníte zejména ráno, kdy je každá minuta drahá. Díky duálnímu napětí je žehlička vhodná i na cesty. Nevýhodou je absence zámku nastavené teploty. Pokud byste chtěli žehličku s turmalínovým povrchem v nižší cenové kategorii, doporučujeme Rowenta SF3122.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0 | Hodnocení: 92,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0

1 000 Kč Orientační cena