Recenze Gorenje GC321B - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Gorenje GC321B

80,0 % Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena-výkon v kategorii Dvouplotýnkové plynové varné desky

Klady

  • Odolné litinové rošty
  • Trysky na propan butan
  • Poměr ceny a kvality

Zápory

  • Spíše průměrný výkon
  • Žádné zajímavé funkce
5 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynovou desku Gorenje GC321B jsme do našeho srovnání zařadili v listopadu 2022, tehdy představovala nižší až střední cenovou třídu. Celkový výkon 4 050 W je pro dvouplotýnkovou desku víceméně průměr. Mezi hořáky je rozdělený tak, že přední hořák s výkonem 1 050 W slouží spíše jako pomocný k opravdu silnému zadnímu hořáku s výkonem 3 000 W. Díky tomu můžete vařit úsporně, ale v případě potřeby využít i vysokého výkonu.

Pochvalu si zaslouží použité materiály, zejména velmi odolné litinové rošty, kterými deska vyčnívá nad levnější konkurencí. Hlavním materiálem je potom sklokeramika, stejný model ale můžete sehnat i v nerezovém či jiném provedení. Co se rozměrů týče, ty jsou pro dvouplotýnkový model zcela standardní, můžete se na ně podívat níže v tabulce.

Parametr Tento produkt
Hořák 1 (W)

1 050

Hořák 2 (W)

3 000

Materiál varné desky

Sklokeramika

Materiál mřížky

Litina

Barva varné desky

Černá

Šířka (cm)

30

Hloubka (cm)

52

Výška (cm)

13,2

Hmotnost (kg)

6,5

Vybavení a funkce

Zajímavými funkcemi v této kategorii obvykle disponují pouze ty nejdražší modely. U desky Gorenje se dočkáte dobrého základu ve formě integrovaného zapalování a plynové pojistky, potěší také trysky na propan butan, které nebývají vždy samozřejmostí. Pokročilejší funkce, jako je dětská pojistka, displej, časovač aj., ale u tohoto modelu nečekejte. Ovládání je standardní, pomocí otočných knoflíků. K využití integrovaného zapalování deska vyžaduje i připojení k elektřině, bude ale stačit klasická domácí zásuvka s napětím 220-240 V.

Parametr Tento produkt
Integrované zapalování

Ano

Plynová pojistka

Ano

Poklop

Ne

Rychlohořák, WOK hořák

Ne

Dětská pojistka

Ne

Časovač

Ne

Displej

Ne

Ukazatel zbytkového tepla

Ne

Trysky na jiný typ plynu

Ano

Ovládání

Knoflíkové

Elektrické napětí

220 - 240 V

Klady a zápory

Za pozitivum můžeme u desky Gorenje označit celkový poměr ceny a kvality. Vynikají zejména odolné materiály, jako je litina, nebo opravdu výkonný hořák. Dobrou zprávou pro řadu uživatelů budou i přiložené trysky na propan butan. Slabší stránkou je v tomto případě výkon, který je spíše průměrný, a zcela základní nabídka funkcí.

Porovnání s alternativami

Pokud preferujete cenově dostupnější řešení, za zvážení stojí deska Mora VDP 325 X. Oproti modelu Gorenje je levnější, má ale celkově levnější zpracování, rozdíl je znát zejména v roštech, které jsou u tohoto modelu z méně odolné smaltované oceli. Naopak výkonem jsou obě desky na zhruba stejné úrovni.

Závěr

Deska Gorenje GC321B představuje odolné, kvalitně zpracované řešení za poměrně rozumnou cenu. Výhodou desky je kromě silných litinových roštů také možnost přetryskování na propan butan a dobrý poměr výkonu jednotlivých plotýnek. Celkový výkon by na druhou stranu mohl být ještě o trochu vyšší a ve výbavě nenajdete v podstatě žádné zajímavější prvky. Pokud si potrpíte na modernější provedení a hledáte spíše model pro náročné, podívejte se také na desku Siemens ER 3A6 BD 70.

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje GC321B | Hodnocení: 80,0 %
Eliška má se srovnáváním a hodnocením různých produktů dlouholeté zkušenosti. Když k tomu připojí také svou lásku k vaření, není velkým překvapením, že mezi svá témata zařadila i plynové varné desky. Díky důkladnému průzkumu vám dokáže postup výběru vysvětlit opravdu detailně, od počtu plotýnek a materiálu až po speciální funkce. Stejně důkladně se potom věnuje také výběru indukčních varných desek a různých typů sporáků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Gorenje GC321B

Gorenje GC321B

5 000 Kč Orientační cena