Recenze & Test Infralamp | Nejlepší roku 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test nejlepších infralamp 2023

Aktualizováno:

Účinky světla vysokých a nízkých vlnových délek na lidské zdraví se v posledních letech zabývala celá řada renomovaných odborníků. Výsledky jejich výzkumů potvrdily blahodárný účinek červeného světla na záněty dutin, posílení elasticity kůže a odstranění vrásek, podporu kloubů a prevenci svalové únavy. Není proto divu, že se výrobou infralamp zabývá stále větší množství firem.

Rozhodli jste se taky pořídit svůj zdroj infračerveného záření, případně biolampu? Doba vám přeje, protože cenovka jednotlivých modelů v současné době neustále klesá a infralampy jsou na rozdíl od dříve tolik oblíbených horských sluncí dostupné i pro běžné domácnosti. Při dodržování vhodné indikace se jedná o vynikající prostředek, jak zrelaxovat své tělo a zhojit všechny bolístky.

Tápete při výběru? Pak vám jistě následující řádky přijdou vhod. Seznámíme vás v nich se těmi nejdůležitějšími kritérii při výběru zdrojů léčebného světla. Stejně tak neopomeneme zmínit ani benefity a rizika, která se s jejich používáním vážou. Budete si tak moci utvořit jasnou představu, zda se jedná o vhodnou pomůcku právě pro vás.


Nejlepších 10 infralamp dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 93 %
Počet recenzí: 161
3 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 90 %
Počet recenzí: 47
800 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 97 %
Počet recenzí: 18
2 700 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 96 %
Počet recenzí: 39
1 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 87 %
Počet recenzí: 25
1 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 100 %
Počet recenzí: 2
4 900 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 70 %
Počet recenzí: 21
4 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 92 %
Počet recenzí: 27
5 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 88 %
Počet recenzí: 5
6 900 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 Zatím nehodnoceno 3 200 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat infralampu

Pravdou zůstává, že i v současné době existuje mnoho lidí, kteří na léčebné účinky světelné terapie příliš nevěří. Považují ji za neefektivní, či dokonce potenciálně škodlivou metodu, která zbytečně bere čas i peníze. Pokud mezi ně patříte, třeba vás přesvědčí první dvě kapitoly našeho článku věnované základním konstrukčním charakteristikám ozařovacích lamp a popisu jejich zdravotních benefitů.

Při samotném nákupu potom berte ohled zejména na výkon lampy a intenzitu světla, které určují, jak rychle budete s terapií hotovi. Významnou roli sehrávají také rozměry zařízení a jeho osvětlovací plochy, stejně jako možnosti nastavení a aretace. Asi nikomu se nechce několikakilogramovou svítilnu držet desítky minut ve stejné poloze. Pozor si dávejte také na způsob uvedení do chodu. Stejně jako u všech ostatních zdravotnických prostředků je i u lamp naprosto zásadní certifikace potvrzující, zdravotní prospěšnost zařízení.

Na závěr následuje jako vždy cenové okénko. Seznámíme vás v něm s cenovými intervaly, ve kterých se budete během nákupu pohybovat.

Infralampa, horské slunce nebo biolampa?

Infračervené lampy fungují na velice jednoduchém principu. Produkují světlo dlouhých vlnových délek, které je známo pro svou schopnost pronikat až 4 centimetry pod kůži. Je pouhým okem neviditelné a na rozdíl od světla ultrafialového skýtá řadu pozitivních účinků na lidský organismus.  Jednotlivé paprsky rozvibrují molekuly vody v těle, vedou k urychlení metabolismu a čištění cév. Zajistí tak efektivní regeneraci buněk a odstranění škodlivin.

V dřívějších dobách se na trhu hojně vyskytovaly lampy označované jako horská slunce. Využívaly ultrafialového záření, tedy velmi krátkých vln. Vzhledem k tomu, že toto záření je bohužel ve vyšších dávkách pro lidské tělo škodlivé, začalo se od této technologie upouštět. Dnes se již s horskými slunci v obchodech prakticky nesetkáte, případně doprodávají posledních několik kusů.

Poslední skupinu léčebných nástrojů představují takzvané biolampy. Pracují na principu polarizovaného světla, které proniká až do hloubky 6 cm, a aktivně tak regeneruje i vnitřní struktury těla. Biolampy jsou hojně využívány při rehabilitačních procesech, při léčbě revmatu, poúrazových stavů a kosmetických neduhů. Pro jejich vyšší cenu bývají ovšem užívány hlavně profesionálními fyzioterapeuty či lékaři.

Z tohoto důvodu budeme v článku pojednávat zejména o infralampách, které se dnes na trhu objevují v nejhojnější míře.

Zdravotní benefity

Na světě neexistuje asi žádný zdravotnický prostředek, který by s sebou přinášel pouze zdravotní benefity. V případě lamp je naštěstí pozitivní seznam mnohem delší než výpis případných neduhů a nebezpečí:

 • Léčí záněty.
 • Podporují funkci štítné žlázy.
 • Pomáhají při léčbě virových a bakteriálních onemocnění.
 • Potlačují bolest.
 • Pomáhají při léčbě infekčních onemocnění močového měchýře.
 • Pomáhají při léčbě virových a bakteriálních onemocnění.
 • Zlepšují hojení jizev.
 • Vylepšují vzhled pokožky.

Jakkoliv se vám může zdát, že infralampa představuje dobrou pomoc pro řešení vašich zdravotních obtíží, před jejím použitím se poraďte s lékařem. Některé zdravotní obtíže, jako jsou onemocnění jater, nádorová onemocnění, poruchy vnímání tepla, akutní horečnatá onemocnění či mnohé kožní problémy se totiž mohou vlivem působení světla zhoršit. Lampu také přestaňte okamžitě používat v případě, že se objeví bolesti hlavy, návaly horka, zrudnutí či bolest kůže.

Výkon

Chcete si užívat pozitivních účinků infračerveného světla, ale nechce se vám podstupovat zbytečně dlouhé procedury? Zajímejte se během nákupu o výkon zvoleného modelu. Obvykle se začíná okolo hranice 100 W, nejvýkonnější kousky potom pracují se silou až 300 wattů. Čím vyšší výkon máte, tím rychlejší bude průnik efektivního množství záření do pokožky.

Jestliže patříte mezi citlivější jedince, zůstaňte raději při zemi a zvolte méně výkonné zařízení. Příliš intenzivní dávka světla totiž může v extrémních případech způsobit bolest, zarudnutí a popálení kůže. Na rozdíl od popálení slunečním zářením sice nejsou takové rány nebezpečné, za nepříjemný pocit to ale ani tak nestojí.

Intenzita světla

Chcete pořádně a rychle prohřát, nebo byste si raději dopřáli poklidnou a déletrvající terapii? Valná většina dostupných lamp umožňuje zvolit ze tří základních intenzit záření:

 • nízká intenzita – nejdelší vlnová délka, teplota mezi 20 a 30 °C, nejméně intenzivní zahřátí, proniká do hloubky, určena pro déletrvající osvětlování
 • střední intenzita – střední vlnová délka, teplota mezi 30 a 38 °C, vhodná pro urychlení regenerace, méně proniká do hloubky, vhodná pro kratší aplikace
 • vysoká intenzita – nejkratší vlnová délka, teplota okolo 42 °C, pro rychlé a intenzivní prohřátí během několika málo minut.

Intenzitu volte s ohledem na to, co od své terapie očekáváte. Buďte ale obezřetní a v momentě, kdy nastoupí případná nevolnost, případně diskomfort v ozařované části, lampu raději vypněte a poraďte se se svým lékařem.

Rozměry a pohyblivost

Během výběru se zaměřte také na rozměry svého světleného zdroje. Rozdíl spočívá zejména v tom, jak velkou plochu kůže je zařízení schopno za jeden interval prohřát. Zatímco nejlevnější modely připomínají spíše bodovky šířící světlo na plochu o průměru několika milimetrů, nákladnější přístroje bez větších problémů pokryjí najednou třeba celou horní končetinu. O to rychlejší a efektivnější jejich práce je.

V souvislosti s velikostí zvoleného modelu zkontrolujte provedení jeho stojanu. Lampa by měla být pevně uchycená v otočném skeletu, který lze podle libosti polohovat. Pokročilejší kousky bývají osazeny madly pro detailní zacílení světla na požadovaný prostor či plochu těla. Za zmínku bezesporu stojí i možnost aretace, díky níž můžete lampu podle potřeby nastavit do požadované výšky, aniž byste ji museli neustále držet.

Zapínání

Koupili jste si novou infračervenou lampu a zjistili jste, že se zapíná okamžitě po připojení ke zdroji elektrické energie? S největší pravděpodobností jste si domů přinesli nejlevnější model, který není osazen ani vypínačem. Možná se vám takové provedení zdá nešikovné, časem ale oceníte jeho praktičnost. Nikdy se vám nestane, že byste ponechali zapnuté zařízení v zásuvce.

Dražší zařízení bývají vybavena klasickým vypínačem. Jestliže plánujete zakoupit lampu z vyšší cenové třídy, poohlédněte se po praktickém časovači. S jeho pomocí můžete snadno a rychle nastavit čas, po který má lampa danou část vašeho těla ozařovat a snadněji tak regulovat proces léčebné terapie.

Certifikace

Vzhledem k tomu, že infralampy představují ve své podstatě léčebné pomůcky, balení by mělo vždy obsahovat certifikaci vydanou nezávislým kontrolním orgánem. Ta potvrzuje, že zvolený model je kvalitní, jeho používání má prokazatelně léčebné účinky a při dodržení zásad správného používání nevede ke zhoršení zdravotního stavu. Vždy se snažte nakupovat pouze z certifikovaných a ověřených kamenných či internetových obchodů.

Cena

Závěr textů většinou věnujeme kapitole cen s výsledky provedené cenové analýzy. Ani v tomto případě neuděláme žádnou výjimku a seznámíme vás se třemi základními cenovými intervaly, v nichž se budete během nákupu pohybovat.

Cena do 3 000 Kč

Rádi byste si občas dopřáli světelnou terapii a uvolnili tak svým dutinám, případně zrelaxovali namožené svaly? Stačí vám pokrytí menší plochy a máte dostatek času na delší trvání osvětlování? Potom si plně vystačíte se zařízením z nižší cenové třídy. Nezaplatíte za něj příliš mnoho peněz, svými vlastnostmi si však nezadá ani s mnohem dražšími kousky.

Výkon se obvykle pohybuje okolo 100 W, výjimkou ale nejsou ani mnohem silnější přístroje. Lehká plastová konstrukce nese světelný zdroj pokrývající bodovou plochu o průměru několika málo centimetrů. Počítejte s přímým zapojením do zásuvky a oželet musíte i časovač. U nejnižší cenové skupiny také dbejte na to, aby byl zvolený model skutečně certifikovaný. Právě v těchto patrech totiž velmi často naleznete produkty nekvalitních producentů, kteří se snaží nalákat důvěřivé zákazníky na nízkou cenovku.

Cena od 3 000 do 6 000 Kč

Střední kategorie ve většině obsahuje poslední typy horských sluncí, která se ještě v některých obchodech doprodávají. Výkon již obvykle dosahuje 300 W, čímž je zajištěno rychlé a efektivní osvětlení požadovaných ploch. Stejně tak i rozměry ozařovače jsou výraznější, čímž je zajištěna úspora času.

Cena nad 6 000 Kč

Chcete si za všech okolností dopřát tu nejlepší dostupnou péči? Rádi byste si vytvořili malou domácí infrasaunu se vším, co k ní patří? Lákají vás taje nejmodernějších biolamp? Potom si připravte alespoň 9 000 korun a zvolte si model, který vám nabídne vše, co vyžadujete.

Samozřejmostí je vysoký výkon, rozměrná ozařovací plocha a pevná konstrukce s možností aretace. Zejména nejdražší kousky na trhu již připomínají spíše pojízdné reflektory než ruční lampičky. Díky časovači si můžete dobu terapie nastavit podle potřeby.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 16 hlasů