Menu

Recenze a srovnání MIO MiVue C430

73,9 % Celkové hodnocení

Levná se stabilizací v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Detektor radarů
  • Dobrá kvalita obrazu
  • Má optickou stabilizaci

Zápory

  • Nemá detekci pohybu
  • Chybí Wi-Fi
  • Menší úhel záběru
1 900 Kč Orientační cena

 

Souhrnné údaje

MIO MiVue C430 je kamera do auta, která spadá spíše do nižší cenové kategorie. Připevňuje se do přední části vozidla a monitoruje prostor před autem. Úhel záběru dosahuje 135°, což je v našem srovnání spíše nižší hodnota, stále to ale znamená, že kromě vozovky před autem zachytí i blízké okolní dění. Na snímku bude vidět i dopravní značení a chodníky. Rozlišení 1 920 x 1 080 pixelů bychom mohli označit za dostačující, některé dražší přístroje však nabídnou ještě vyšší kvalitu. To stejné platí i o frekvenci snímání, tato kamera pořídí 30 snímků za sekundu, což není nic, co by si zasloužilo pochvalu, ale pro potřeby přehrání událostí to stačí.

Do kamery se dává Micro SD karta, tedy nejčastěji používaný typ u podobných zařízením. Oproti ostatním však nabídne velkou maximální kapacitu 128 GB. S takovou pamětí si vystačíte na záznam třeba i ze dvou celých dnů, záleží na zvolené kvalitě. Rozměrově se řadí spíše k těm menším kamerám, nezabere moc místa a nebude vám zavazet ve výhledu. Na druhou stranu to znamená menší displej, v tomto případě má konkrétně rozměr 2 palce. Stačí to pro manipulaci a nastavení, přehrávání videa a zkoumání detailů už ale raději nechejte na jiném zařízení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

MiO

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1 920 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

135

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

2,0

Počet snímků za sekundu (FPS)

30

Optická stabilizace

Ano

Velikost displeje (")

2,0

Paměťová karta (GB)

128

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

240

Šířka (mm)

59

Výška (mm)

60

Hodnocení funkcí a vybavení

Překvapilo nás, že i přes poměrně nízkou pořizovací cenu, nabídne kamera MIO MiVue C430 řadu pokročilejších funkcí. Má například GPS a podporuje detektor rychlostních radarů, což není u levnějších kamer příliš obvyklé. Naopak jí ale chybí detekce pohybu, díky které by se dokázala při nečinnosti v zaparkovaném autě sama zapnout, pokud by zaznamenala okolní pohyb. Kromě toho má samozřejmě řadu základních funkcí, které najdete u téměř všech ostatních modelů. Máme tím na mysli například G-senzor, automatické zapnutí, mikrofon a fotoaparát.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ne

GPS

Ano

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ne

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ne

Mikrofon

Ano

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ano

Detekce jízdních pruhů

Ne

Hodnocení odborníků a ostatních uživatelů

Na kameru do auta MIO MiVue C430 se objevují téměř výlučně kladné recenze. Uživatelé si chválí jednoduchost nastavení i celkovou kvalitu provedení. Obraz hodnotí jako slušný a zmiňují, že lze na zachyceném videu spolehlivě rozpoznat okolní SPZ aut, což může být při případném dokazování nebo pátrání velká výhoda. Kvalitu obrazu si můžete prohlédnout i na následujícím videu.

Hlavní klady a zápory

Na této kameře nejvíce oceňujeme, že i přes poměrně nízkou pořizovací cenu nabídne slušné parametry. Za zmínku stojí přítomnost optické stabilizace, která celkovou kvalitu videa posouvá o něco výš a u kamer z podobné cenové kategorie ji často nenajdete. To stejné platí i o GPS a funkci detekce rychlostních radarů. Na druhou by někomu mohlo vadit, že kamera nenabízí možnost Wi-fi připojení, má malý displej a chybí jí pokročilejší funkce.

Porovnání s alternativami

I když jsme zmínili, že hodnotíme obraz kamery MIO MiVue C430 jako dostačující, najdete na trhu kamery s mnohem vyšší kvalitou snímání. Jednou z nich je například LAMAX C9, za tu už si ale budete muset několik stovek připlatit a má o něco větší rozměry, takže bude více zavazet ve výhledu. V podobné cenové kategorii pak pořídíte kameru Navitel R1000, ta zase nabídne větší úhel záběru a funkci detekce pohybu, na druhou stranu ji ale zase chybí podpora detekce radarů a má ještě menší displej, než zmiňovaná MIO MiVue C430.

Naše hodnocení a závěr

Pokud sháníte spolehlivou kameru do auta a vystačíte si se standardní kvalitou obrazu, pak bude MIO MiVue C430 vhodnou variantou. Na čelním skle se díky malým rozměrům schová a téměř ji nezaregistrujete. Celkově vychází dobře v poměru ceny a výkonu. Musíte sice oželet pár pokročilejších funkcí, ale pokud například přímo nevyžadujete, aby vám hlídala i zaparkované auto před vandaly, pro monitoring jízdy si s ní bohatě vystačíte. Chcetel-li zainvestovat do dražšího a pokročilejšího modelu stejné značky, pak se podívejte na Mio MiVue M760D. Ta už má i zadní kameru.

1 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: MIO MiVue C430 | Hodnocení: 73,9 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze MIO MiVue C430

MIO MiVue C430

1 900 Kč Orientační cena