Recenze Chilli Reloaded Rebel - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Chilli Reloaded Rebel

88,9 % Celkové hodnocení

S větším průměrem kol v kategorii Freestyle koloběžky

Klady

  • Kvalitní a odolná konstrukce
  • Špičkové komponenty
  • Větší průměr kol

Zápory

  • Vysoká cena v kategorii
  • Vyšší hmotnost
4 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Chilli Reloaded Rebel se řadí do kategorie freestyle. Koloběžky tohoto zaměření jsou obecně lehčí a vytvořené z materiálů odolných proti poškození. Na druhou stranu menší sofistikovanost konstrukce a malá kolečka příliš nedovolují jiné využití než provádění triků. Koloběžka nemá stojánek, což je ale u freestyle modelů naprosto běžné z povahy věci, protože by překážel při manipulaci a provádění triků.

Rám koloběžky je vyroben ze slitiny hliníku, což přináší lehkost konstrukce, ale oproti jiným materiálům bohužel také větší náchylnost k poškození. Řídítka jsou naproti tomu ocelová. Výrobce zvolil nášlapnou variantu brzdného systému, kterou lze opět považovat za standardní řešení u freestylových koloběžek. Kvalitu komponent si rozebereme v kapitole níže.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Chilli

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášlapná

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka váží 4,12 kilogramu. To není hodnota, která by při manipulaci měla dělat větší problémy, nicméně v případě koloběžek určených pro provádění triků se jedná o nadprůměrně vysokou hmotnost. Tato váha určuje koloběžku spíše k použití výhradně na triky na zemi než na skákání, kde je pohodlnější mít lehčí koloběžku. Větší kolečka o průměru 4,7 palce (120 mm) potom slibují rychlejší jízdu na rampách.

Z hlediska konstrukčního řešení se koloběžka nikterak nevymyká ze standardu podobně zaměřených výrobků, také nosnost 100 kg je pro freestyle koloběžku běžná. Benefitem je bezzávitové složení hlavice, které je vyrobeno kvalitní technologií HIC. Kromě toho potěší také kovové (hliníkové) středy koleček a ložiska nejvyšší třídy ABEC 9. Špičková kvalita komponent dělá z koloběžky značky Chilli vhodný model i pro profesionály.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

4,1

Nosnost (kg)

100

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

140

Výška řídítek (cm)

85

Šířka řídítek (cm)

60

Hlavové složení

Bezzávitové

Typ brzdy

Flex

Délka koloběžky (cm)

50

Délka nášlapu (cm)

35

Velikost kol (přední / zadní)

4,7" / 4,7"

Materiál středu koleček

Kov

Ložiska

ABEC 9

Klady a zápory

Mezi benefity této koloběžky řadíme kvalitní konstrukci, která se skládá z materiálů hliník a ocel. Oceňujeme bezzávitové uchycení hlavového složení, které je typické pro opravdu kvalitní koloběžky a jejich jezdcům usnadňuje údržbu. V takovém případě se totiž nikde nic neviklá ani nedrncá a není potřeba se starat o dotahování šroubků. Koloběžka navíc potěší i kvalitními brzdami, kolečky s kovovými středy nebo ložisky nejvyšší kvality.

Jako negativa jsme označili vyšší cenu, Chilli Reloaded Rebel se proto příliš nehodí pro začátečníky, kteří ještě neví, jestli je freestyle jízda bude bavit. Spíše ji doporučujeme pokročilým jezdcům, kteří vědí, co požadují. Koloběžka je také v kategorii poměrně těžká, proto spíše než na skoky přijde vhod na triky na zemi, případně na překážkách, a na ježdění na rampách.

Porovnání s alternativami

Jako vhodná alternativa se v ohledu kvality konstrukce a komponent nabízí Street Surfing Ripper Myth, má stejnou třídu ložisek, hlavového složení i například středů koleček. Koloběžka značky Street Surfing je ale osazena o něco menšími kolečky o průměru 4,3 palce a potěší lehce nižší hmotností. Obě tyto koloběžky se hodí spíše na trikové ježdění a přijdou vhod spíše pokročilým jezdcům.

Pokud byste si rádi na koloběžce i zaskákali, můžeme doporučit Spartan Stunt. Ta má menší kolečka, nižší hmotnost a kromě toho také výrazně nižší cenu. Tomu ale odpovídá i kvalita některých komponent, která je na nižší úrovni. Proto tuto freestyle koloběžku doporučujeme nenáročným jezdcům nebo začátečníkům.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Chilli Reloaded Rebel je výrobkem určeným pro provádění triků na rampách nebo krátké přejezdy. V konkurenci freestylových koloběžek se řadí mezi špičku, a to především díky kvalitě konstrukce a použitých komponent. Má bezzávitové hlavové složení, ložiska nejvyšší třídy, lepší brzdy i materiál středu koleček. Hodí se pro jezdce od 140 cm výšky, proto na ní mohu jezdit i děti. Její relativní slabinou je vyšší hmotnost, která je zapříčiněna především kovovou konstrukcí řídítek i středů koleček. Koloběžku můžeme vřele doporučit profesionálům, kteří hledají kvalitní model. Začátečníkům nebo nenáročným jezdcům by se mohla lépe hodit koloběžka Spartan Stunt.

4 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Chilli Reloaded Rebel | Hodnocení: 88,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Chilli Reloaded Rebel

Chilli Reloaded Rebel

4 500 Kč Orientační cena