Recenze a srovnání Chilli Reloaded Rebel

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Freestyle koloběžky

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Kvalitní konstrukce

Zápory:

Vyšší hmotnost

4 500 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Chilli Reloaded Rebel se řadí do kategorie freestyle. Koloběžky tohoto zaměření jsou obecně lehčí a vytvořené z materiálů odolných proti poškození. Na druhou stranu menší sofistikovanost konstrukce a malá kolečka příliš nedovoluje jiné využití než provádění triků. Koloběžka nemá stojánek, což je ale u freestyle zaměření naprosto běžné z povahy věci, protože by překážel při manipulaci a provádění triků. Rám koloběžky je vyroben z hliníku, což přináší lehkost konstrukce, ale oproti jiným materiálům bohužel také větší náchylnost k poškození. Varianta brzdného systému byla zvolena jako nášlapná, kterou lze opět považovat za standardní řešení u freestylových koloběžek.

Parametr Tento produkt
Výrobce Chilli
Stojánek  Ne
Materiál rámu  Hliník
Brzdy  Nášlapná
Možnost dokoupit náhradní díly  Ano
Lze složit  Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka váží 4,12 kilogramu. To není hodnota, která by při manipulaci měla nadělat větší problémy, nicméně v případě koloběžek určených pro provádění triků se jedná o nadprůměrně vysokou hmotnost, která může působit negativně. Z pohledu konstrukčního řešení se koloběžka nikterak nevymyká ze standardu podobně zaměřených výrobků a patří do průměru. Také nosnost 100 kg je pro freestyle koloběžku standardem.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  4,12
Nosnost (kg)  100
Minimální / doporučená výška jezdce (cm)  Neuvedeno
Výška řidítek (cm) 60
Šířka řidítek (cm) 60
Délka koloběžky (cm)  50
Délka nášlapu (cm)  35
Výška nášlapu (cm)  Neuvedeno
Velikost kol (přední / zadní) 4.7" / 4.7"

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Chilli Reloaded Rebel je výrobkem určeným pro provádění triků na rampách nebo krátké přejezdy. Díky malým kolečkům není příliš vhodná na delší cesty. V konkurenci freestylových koloběžek se však řadí především díky kvalitě konstrukce a použitých komponent mezi špičku. Její relativní slabinou je vyšší hmotnost, která je zapříčiněna především kovovou konstrukcí řidítek.