Recenze a srovnání Spartan Stunt

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Freestyle koloběžky

Datum doporučení: Červen 2018

Klady:

Kvalita za nízkou cenu

Zápory:

Vyšší hmotnost

1 200 Kč
orientační cena

Souhrnné údaje 

Spartan Stunt je freestylová koloběžka, což znamená, že je charakteristická nízkou hmotností, konstrukcí odolnou proti poškození a menšími rozměry. Jako výrobní materiál zvolil výrobce slitinu hliníku, který je charakteristický velmi nízkou hmotností a konstrukce je charakteristická dobrou aerodynamikou. Jako systém brzd bylo zvoleno nášlapné řešení, které je pro freestylové verze téměř jedinou variantou. Koloběžce chybí stojánek, ale ten absentuje u drtivé většiny podobně zaměřených modelů.

Parametr Tento produkt
Výrobce Spartan
Stojánek  Ne
Materiál rámu  Hliník
Brzdy  Nášlapná
Lze složit  Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Hmotnost 3,3 kg řadí koloběžku zhruba do průměru podobně orientovaných produktů a manipulace s ní by měla naskýtat běžné možnosti. Nosnost 100 kg lze považovat v kategorii freestylových koloběžek za standard a podobně je na tom koloběžka i z pohledu rozměrů řidítek a celkové konstrukce. Díky těmto parametrům byste s manipulací neměli mít vážnější problémy.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)  3,3
Nosnost (kg)  100
Minimální / doporučená výška jezdce (cm)  130
Výška řidítek (cm) 84
Šířka řidítek (cm) 45
Délka koloběžky (cm)  48
Délka nášlapu (cm)  33
Velikost kol (přední / zadní) 3.9" / 3.9"

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky jsou spokojení především s jejím poměrem ceny ku výkonu. Kladně hodnotí také designovou stránku koloběžky a celkovou kvalitu a odolnost použitých materiálů. Slabinou je podle nich v kategorii spíše průměrná hmotnost která lehce komplikuje manipulaci.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžku Spartan Stunt hodnotíme jako velmi dobře vybavený a líbivě designově konstruovaný model. Koloběžka je vhodná pro méně náročné uživatele kteří berou při koupi velký ohled na cenu. V nízkých cenových relacích nemá příliš konkurenci a za její jedinou slabinu lze považovat snad jen relativně vyšší hmotnost. Celkově se jeví jako vhodná pro začátečníky nebo mírně pokročilé.