Menu

Recenze a srovnání Street Surfing Ripper Myth

92,6 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Freestyle koloběžky

Klady

  • Kvalitní materiály a zpracování
  • Uživatelsky oblíbená
  • Možnost dokoupení náhradních dílů

Zápory

  • Vyšší cena
  • Vyšší hmotnost
  • Pro jezdce až od 150 cm
2 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Street Surfing Ripper Myth považujeme za velmi dobrou freestyle koloběžku s řadou kladných hodnocení uživatelů (červenec 2022). Konstrukce je provedená z hliníkové slitiny (nášlapná plošina) a kvalitní oceli (řídítka, vidlice). Provedení je nesklopné, pokud byste chtěli koloběžku opřít o stojánek, nepochodíte. Tento model jej nemá, ostatně jako většina freestyle koloběžek na trhu. Pozitivem je, že firma nabízí možnost dokoupení náhradních dílů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Street Surfing

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Ocel a hliník

Brzdy

Nášlapná

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Celková hmotnost koloběžky je necelé 4 kilogramy, což je v dané kategorii spíše vyšší hmotnost, nosnost 100 kg je potom už celkem běžná. Jedná se o produkt pro odrostlejší jezdce, doporučená minimální výška je 150 cm, proto se úplně nehodí pro děti. Řídítka ve tvaru Y jsou od země 86 cm vysoká a 54 cm široká. Délka celé koloběžky dosahuje půl metru, z toho nášlapná plocha činí 34,5 cm. Výšku nášlapu bohužel výrobce neuvádí. Kolečka mají průměr 4,3 palce, tedy 110 mm. Žádná z uvedených hodnot výrazně nevybočuje z běžných čísel v kategorii freestyle koloběžek.

Nyní se zaměříme na kvalitu komponent. Brzda je nášlapná, což je v dané kategorii koloběžek úplný standard. Potěší ale typem brzdy flex, která je považovaná za kvalitnější možnost. Za benefit musíme označit i kvalitní ložiska ABEC 9 a kolečka s kovovými (hliníkovými) středy, která toho rozhodně vydrží víc než se středy plastovými. Hlavové složení je zhotoveno technologií HIC, což je pokročilejší varianta, která na rozdíl od závitové varianta nedrncá a nepotřebuje častý servis.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

3,9

Nosnost (kg)

100

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

150

Výška řídítek (cm)

86

Šířka řídítek (cm)

54

Hlavové složení

Bezzávitové

Typ brzdy

Flex

Délka koloběžky (cm)

50

Délka nášlapu (cm)

34,5

Velikost kol (přední / zadní)

4,3" / 4,3"

Materiál středu koleček

Kov

Ložiska

ABEC 9

Hodnocení uživatelů

Mezi uživateli se jedná o velmi oblíbený model s mnoha pozitivními recenzemi. V nich nejčastěji padají zmínky o celkové kvalitě koloběžky, která odpovídá ceně, dále o nízké hmotnosti nebo vyhovující výšce řídítek. Podle uživatelů jsou děti s koloběžkou nadmíru spokojené.

Klady a zápory

V případě koloběžky Street Surfing Ripper Myth je benefitem kvalitní konstrukce. Zde totiž výrobce kombinuje materiály ocel a hliník, čímž je zajištěna odolnost a pevnost, ale i stále ucházející hmotnost. Z kvalitních komponent jmenujeme ložiska ABEC 9, hliníkové středy koleček, flex typ brzdy nebo bezzávitové hlavové složení. Koloběžka váží ve srovnání s ostatními více, nejedná se ale o nic závratného. Záleží samozřejmě na stylu jízdy a tricích, které na koloběžce hodláte provádět, například na skoky nemusí být příliš pohodlná.

Za pozitivum musíme označit také množství kladných recenzí, uživatelé jsou s tímto modelem spokojení. Výhodou je i možnost dokoupení náhradních dílů přímo od výrobce. Celkové kvalitě odpovídá i mírně vyšší cena oproti konkurenci. Koloběžka není vhodná pro malé děti, ale až pro jezdce vysoké 150 cm a více.

Porovnání s alternativami

Koloběžka je svými vlastnostmi i vyšší cenou vhodná pro pokročilé jezdce, kteří to s freestyle ježděním myslí opravdu vážně. Pokud však hledáte spíše model pro začátečníky nebo na vyzkoušení, můžeme vám doporučit koloběžku Spartan Stunt. Ta má oproti modelu značky Street Surfing mnohem přijatelnější cenu, na druhou stranu zde najdete o dvě třídy horší ložiska. Koloběžka značky Spartan je o něco lehčí, což může přijít vhod při častém skákání, na druhou stranu hliníková konstrukce má o něco nižší odolnost.

Pokud hledáte naopak těžší koloběžku na provádění triků, můžeme doporučit Chilli Reloaded Rebel, která navíc zaujme vyšším průměrem kol, takže bude o něco rychlejší. Má také velmi kvalitní komponenty, proto je vhodná i pro profesionály.

Naše hodnocení a závěr

Freestylová koloběžka Street Surfing Ripper Myth je vhodná pro starší jezdce, minimální doporučená výška je totiž 150 cm, nosnost je pak maximálně 100 kg. Jedná se o model zhotovený z oceli a hliníku, takže nabídne odolnost i přijatelnou hmotnost na provádění triků i skoků. Kola mají průměr 4,3 palce, délka celé koloběžky je 50 cm, nášlapná plocha pak má 34,5 cm. Šířka řídítek je 54 cm a celková hmotnost je těsně pod 4 kilogramy.

Brzdění je zajištěno nášlapnou flex brzdou na zadním kolečku, což je kvalitnější možnost. Kvalitou komponentů se koloběžka hodí i pro pokročilé jezdce, má ložiska nejvyšší třídy ABEC 9, kovové středy kol a bezzávitové uchycení hlavice. Jestliže hledáte koloběžku spíše pro začátečníky a rádi byste něco ušetřili, můžeme doporučit model Spartan Stunt.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Street Surfing Ripper Myth | Hodnocení: 92,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Street Surfing Ripper Myth

Street Surfing Ripper Myth

2 700 Kč Orientační cena