Recenze Street Surfing Torpedo Black Core - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Street Surfing Torpedo Black Core

85,6 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Freestyle koloběžky

Klady

  • Kvalita konstrukce
  • Skvělý poměr ceny a vlastností
  • Uživatelsky oblíbená

Zápory

  • Občas složitější na údržbu
  • Horší třída ložisek
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Koloběžka Street Surfing Torpedo Black Core spadá do kategorie freestylových koloběžek. Pro tento druh je charakteristická vysoká odolnost proti poškození a také nižší hmotnost, která umožňuje provádění triků. Typická jsou také malá kolečka, která nejsou vhodná pro zdolávání větších vzdálenosti. Jako materiál pro výrobu rámu byla zvolena hliníková slitina, která by měla být relativně odolná a zároveň zachovat pozitivní hmotnostní vlastnosti. Koloběžka z povahy určení nedisponuje stojánkem, který by byl zbytečnou přítěží. Stejně jako většina freestylových koloběžek pak disponuje nášlapnou brzdou na zadním kolečku.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Street Surfing

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Hliník

Brzdy

Nášlapná

Možnost dokoupit náhradní díly

Ano

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

Koloběžka váží 3,5 kg a díky tomu se řadí mezi lehčí modely ve srovnání (červenec 2022) s velmi dobrou manipulovatelností a výbornými možnostmi využití pro technicky náročné triky. Dostačující je pak také nosnost 100 kg, která je mezi freestylovými koloběžkami určitým standardem. Hodí se pro jezdce od výšky 140 cm, což odpovídá zhruba 8 rokům věku. Z pohledu rozměrů konstrukce a řídítek koloběžka nikterak nevybočuje z normálu srovnatelných zařízení. Kolečka jsou velká 3,9 palce, což odpovídá 100 mm. Jedná se spíše o menší kolečka, která začátečníkům poskytnou potřebnou stabilitu.

Vezmeme-li v potaz kvalitu konstrukce, můžeme ji hodnotit jako skvělý poměr ceny ku výkonu. Deska i řídítka jsou z hliníku, vidlice spojující řídítka s deskou je poté z pevné oceli. Hlavové složení je ale se závity. U této koloběžky narazíte na ložiska ABEC 7, což je nižší číslo, stále by ale mělo být dostačující (čísla za označením ABEC se pohybují na škále od 1 do 9). Potěšující je ale brzda typu flex a také kovové středy koleček, které jsou obecně lepšími variantami.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

3,5

Nosnost (kg)

100

Minimální / doporučená výška jezdce (cm)

140

Výška řídítek (cm)

85

Šířka řídítek (cm)

50

Hlavové složení

Závitové

Typ brzdy

Flex

Délka koloběžky (cm)

63

Délka nášlapu (cm)

34

Velikost kol (přední / zadní)

3,9" / 3,9"

Materiál středu koleček

Kov

Ložiska

ABEC 7

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé koloběžky si pochvalují především vzhled a výdrž konstrukce. Jsou spokojení s tím, že designově líbivá varianta může plnit své účely i v ohledu odolnosti a využitelnosti. Naopak negativně reflektují především nutnost občasného utažení některých z komponentů pro udržení jejich správné funkčnosti. Celkově se ale jedná o velmi populární a oblíbený model, který by většina uživatelů doporučila dále.

Klady a zápory

Tato koloběžka potěší poměrně kvalitní konstrukcí, dá se říci, že cena zde odpovídá kvalitě. Dočkáte se kvalitnějšího typu brzdy a kovových středů koleček, některé komponenty ale nejsou té nejvyšší kvality. Jedná se například o ložiska nebo hlavové složení. To je závitové, takže může koloběžka při jízdě chrastit a bude nutné kontrolovat, zda se neuvolnil některý ze šroubů. U kvalitnějších koloběžek narazíte na bezzávitové řešení.

Koloběžka je ale velmi oblíbená u uživatelů, jak u začátečníků, tak i u mírně pokročilých a dostává se jí kladného uživatelského hodnocení.

Porovnání s alternativami

Pokud sháníte koloběžku pro profesionály a požadujete ještě kvalitnější komponenty, můžeme jednoznačně doporučit model Street Surfing Ripper Myth. Ten disponuje podobnými vlastnostmi, kromě toho ale nabídne ložiska nejkvalitnější třídy ABEC 9. Na rozdíl od srovnávaného modelu Torpedo je ale Ripper Myth určen o něco vyšším jezdcům, až od 150 cm výšky.

Pokud je vaší předností naopak nižší cena a stačí vám model nižší kvality, doporučujeme přečíst si recenzi na Spartan Stunt. Tato koloběžka je navíc určena nižším jezdcům, takže se hodí i pro mladší jezdce.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžka Street Surfing Torpedo je modelem střední cenové kategorie v oblasti freestylových konkurentů. Zachovává dobrý poměr ceny ku výkonu. Použité materiály a celková kvalita konstrukce referují o vysoké odolnosti a praktičnosti. Dočkáte se zde kvalitní flex brzdy, kovových středů koleček, ložiska jsou ale bohužel v nižší třídě ABEC 7. Problémem může být nutnost občasné údržby ze strany uživatele kvůli závitovému složení hlavy, ta je však u koloběžek podobného zaměření zcela běžná. Hledáte-li o něco kvalitnější koloběžku od stejného výrobce, mohla by se vám líbit Street Surfing Ripper Myth vhodná i pro profesionály.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Street Surfing Torpedo Black Core | Hodnocení: 85,6 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, v hlavové části se rozsypala ložiska. Rád bych je vyměnil, jenomže nemohu nikde najít přesně, co mám koupit. Bylo by možné mně poradit, popřípadě doporučit, kde mám co koupit. Model Torpedo street surfing. Děkuji

Fojtik Radim

Dobrý den, podle dostupných informací je hlavové složení závitového typu a ložiska v hlavové části kuličková. Mělo by možné je zakoupit na internetu i v prodejnách se sportovním náčiním. Případně můžete vzít koloběžku s sebou do prodejny specializované na kola, koloběžky, skateboardy a podobně, tam by Vám jistě poradili.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Street Surfing Torpedo Black Core

Street Surfing Torpedo Black Core

1 600 Kč Orientační cena