Menu

Recenze a srovnání Travelite Orlando S 37l

72,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Malé/palubní kufry

Klady

  • Nízká cena
  • Množství kapes
  • Užitečné doplňky
  • K dostání ve více velikostech

Zápory

  • Záruka jen 2 roky
  • Nemá expandér
  • Nedostatečné zabezpečení
  • Vyšší hmotnost
1 600 Kč Orientační cena

Základní parametry

Travelite Orlando S 37l spadá svým objemem do kategorie menších kufrů, které využijete na kratších, například služebních cestách nebo několikadenních výletech. Jeho rozměry 53x37x20 cm z něj dělají kufr vhodný jako palubní zavazadlo v letadle. Výrobcem poskytovaná záruční doba se drží standardních 2 let, u některých kufrů ale bývá i delší.

Jedná se o textilní model vyrobený z polyesteru. Textilní kufry bývají lehčí a častokrát je možné díky expandéru zvýšit jejich objem. Kufr Orlando S ale expandér nemá a jeho hmotnost 3,3 kg je v době psaní recenze (červenec 2022) překvapivě vysoká, dokonce převyšuje i některé skořepinové modely. S hmotností je nutné počítat při balení kufru; v případě, že na svou cestu letíte letadlem, je nutné dodržet maximální povolenou hmotnost u palubního zavazadla, která se u každé aerolinky liší.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilní

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

53

Šířka (cm)

37

Hloubka (cm)

20

Hmotnost (kg)

3,3

Expandér

Ne

Počet koleček

2

Kombinační zámek

Ne

TSA zámek

Ne

Rukojeť s aretací

Ano

Vybavení

Kufr značky Travelite má dvě kolečka, která jsou pro textilní kufry poměrně typická, díky tomu je možné jej postavit na zem a sám ze své vůle vám nikam neodjede. Vybavení je v tomto případě spíše chudší, jak je u levnějších kufrů zvykem. Rukojeť s aretací považujeme za samozřejmost, obdobně je tomu i u kombinačního zámku, díky kterému můžete kufr uzamknout na číselný kód a chránit tak jeho obsah.

O to víc nás nepříjemně překvapilo, že tento model nemá kombinační zámek ve výbavě. Výrobce pouze však jako bezpečnostní prvek uvádí spojit jezdce zipů visacím zámkem, který najdete s kufrem v balení. Rovněž musíte oželet TSA zámek, který by usnadnil letištní kontrole přístup k obsahu kufru. S tím se ale setkáte spíše jen u skořepinových kufrů. Naopak potěší užitečné detaily, jako je jmenovka nebo tři madla z horní, boční a spodní strany, poslední zmíněné slouží také jako opěrka při zastavení kufru.

Vnitřní uspořádání

Po vyklopení víka se před vámi rozprostře jedna velká hlavní komora. V ní na víku z vnitřní strany najdete uzavíratelnou přihrádku na košile, na ní potom kapsu na gumu například na uložení obuvi. V komoře potom potěší kompresní popruhy, které udrží všechen obsah na svém místě. Nechybí zde ani malá kapsa na drobnosti.

Z venkovní strany najdete na kufru Travelite Orlando S 37l dvě menší kapsy na zip. Horní je opatřena pořadači na karty, vizitky a podobně, spodní je poté prázdná. Sem se vejdou například nezbytné dokumenty nebo elektronika. Obě kapsy ale nemají žádný zámek, proto jej doporučujeme dokoupit zvlášť.

Klady a zápory

Benefitem tohoto kufru je přijatelná cena, kufr se ale svou výbavou hodí spíše pro nenáročné uživatele. Má sice bohaté vnitřní vybavení, řadu přihrádek a kapes, užitečné vybavení jako jmenovku nebo madla téměř ze všech stran, z bezpečnostního hlediska už je na tom ale hůře. Nemá TSA zámek, který by přišel vhod při letištních kontrolách, nenajdete zde ani integrovaný kombinační zámek. Zamykání kufru je řešeno pouze malým visacím zámkem na jezdcích zipu u hlavní kapsy. Navíc, na ty menší si je případně budete muset dokoupit zvlášť.

Přestože je kufr textilní, nemá expandér, kterým by bylo možné zvětšit jeho objem. U textilních kufrů se přitom jedná o běžnou výbavu. Nedostatkem je i kratší, pouze 2letá záruka. Kufr seženete ve více velikostech, v menší S, střední M a větší L, obě se ale ve své kategorii řadí k poměrně těžkým modelům, a to i v porovnání se skořepinovými modely.

Porovnání s alternativami

Jestliže hledáte stále poměrně cenově dostupný menší kufr, můžeme jako alternativu doporučit Travelite CrossLITE 4W S 39l. Je také textilní, odlišuje se ale celkem 4 dvojitými kolečky nebo přítomností TSA i kombinačního zámku. Pokud hledáte skořepinový kufr, který splňuje rozměry palubního zavazadla, nabízí se Titan X2 4w S 40l, který potěší špičkovým zpracováním například s voděodolnými zipy. Je ale zhruba dvakrát dražší.

Závěr

Tento kufr můžeme doporučit méně náročným uživatelům, čemuž odpovídá jeho nižší cena. Svými rozměry odpovídá palubnímu zavazadlu, potěší bohatým vybavením a užitečnými doplňky. Pokulhává ale na straně bezpečnosti, nemá TSA zámek, zamykání obsahu kufru je poté řešeno jen malým visacím zámkem na zipech. Je také ve své kategorii poměrně těžký. Pokud sháníte menší textilní kufr, ale cílíte na lepší vlastnosti, můžeme vám doporučit Travelite CrossLITE 4W S 39l.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Travelite Orlando S 37l | Hodnocení: 72,0 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Travelite Orlando S 37l

Travelite Orlando S 37l

1 600 Kč Orientační cena