Menu

Recenze a srovnání Valera SXJ7500

84,0 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Třímetrový otáčivý kabel
  • 6 možností nastavení
  • Nízká hmotnost
  • Tříletá záruka na motor

Zápory

  • Chybí turbo funkce
  • Nemá hřebenový nástavec
  • Vyšší cena
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén Valera SXJ7500 je známý také pod názvem Valera Swiss Silent Jet 7500 Light. Výrobcem udávaný příkon činí 2 000 W, což je v době srovnání (březen 2022) vzhledem k ceně fénu spíše slabší výkon, najdou se i levnější, a přitom silnější fény. Reálná hodnota navíc často bývá ještě o něco nižší, než uvádí výrobce. Obdobně je tomu i s hmotností. Výrobce garantuje, že fén neváží ani půl kila, je tedy možné očekávat opravdu lehký vysoušeč vlasů, se kterým by při práci nemusela bolet ruka.

Z hlediska uživatelských možností zde máte k dispozici dvě rychlosti a tři teplotní stupně, čeká na vás tedy dohromady šest možností nastavení, protože teplotu i rychlost je možné nastavit zvlášť. Fén se ovládá posuvnými tlačítky umístěnými na bohu madla, u nichž hrozí, že budou při fénování přepnuta, na to je potřeba dávat si pozor. Co je však benefitem, je tři metry dlouhá přívodní šňůra, tudíž můžete s fénem pohodlně manipulovat, i když nemáte zásuvku hned vedle zrcadla. Šňůra je navíc obohacená o otáčivý mechanismus, díky kterému se při práci nezamotá.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Valera

Udávaný příkon (W)

2 000

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

3

Udávaná hmotnost (g)

425

Funkce a vybavení

Fén značky Valera disponuje poměrně běžným vybavením, které však stále považujeme za benefit, protože některé fény nemají ve výbavě žádné funkce. V tomto případě se setkáte s funkcí ionizace, která vytváří záporně nabité částice, díky nimž dochází k efektivnímu vysoušení vlasů bez nežádoucího elektrizování. Proto se fén hodí například i na typově suché vlasy, které bývají k elektrizování náchylné.

Ve výbavě se dále nachází funkce studeného vzduchu, která dopomůže k zafixování účesu. Ovládá se samostatným tlačítkem. Chybí zde ale poměrně standardní turbo funkce, kterou je možné dočasně zvýšit výkon pro navýšení výkonu foukání. Fén má v balení difuzér, který dodá vlasům objem a u přirozeně vlnitých nebo kudrnatých vlasů dopomůže vytvořit vlny. Z nástavců je dále přítomná klasická tvarovací koncovka, hřebenový nástavec na pročesávání vlasů fén Valera SXJ7500 nemá. Potěší ale závěsným očkem nebo odnímatelnou mřížkou na čištění.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Uživatelé, kteří si tento fén zakoupili, jej hodnotí vesměs pozitivně. V recenzích se shodují, že je fén opravdu lehký a také tichý, funguje bezchybně a vlasy navíc po vysušení nabydou na objemu. Oceňují také přítomnost otáčivého mechanismu na třímetrové šňůře. některé pozitivně překvapil fakt, že nástavce jsou z materiálu, který se při práci tolik nezahřívá, a proto nástavce při i po fénování nepálí. Více hodnocení najdete na Heurece.

Klady a zápory

Tento fén na první dobrou zaujme vyšší cenou, než je u fénů běžné. Proto jsme se snažili zjistit, čím je tolik výjimečný. Funkcemi a výbavou se řadí spíše ke standardu ve vyšší cenové kategorii, nechybí mu ionizace, studený vzduch či závěsné očko. Výrobce slibuje nízkou hmotnost, pouhých 425 g. Benefitem je třímetrový kabel a šest možností nastavení. V balení najdete tvarovací koncovku a difuzér. Čím se však odlišuje od některých jiných modelů, je záruka. Výrobce Valera totiž poskytuje až tříletou záruku na motor fénu.

Fén má v kategorii dražších kousků spíše podprůměrný příkon 2 000 W, vezmeme-li v potaz, že reálná hodnota bývá navíc lehce nižší. Stále se ale jedná obecně o vysoké číslo, vysoušení vlasů by tedy mělo být efektivní a také poměrně rychlé. K ještě rychlejšímu vysušení by však dopomohla turbo funkce pro dočasné navýšení výkonu, která v tomto případě chybí. V balení navíc nenajdete ani hřebenový nástavec.

Porovnání s alternativami

Pokud sháníte fén, který nabídne opravdu vysoký příkon, protože potřebujete vysušit husté vlasy nebo hledáte přístroj i na profesionální použití, doporučili bychom vám Remington AC9096. Ten jsme totiž v redakci fyzicky otestovali. Je navíc také levnější variantou oproti fénu Valera. Je-li váš rozpočet na koupi fénu výrazněji omezený, z nižší cenové kategorie doporučujeme Remington D5219. Má vyšší příkon, i ten reálně naměřený. Pro fény z nižší cenové kategorie je ale typické, že pomaleji přecházejí na nižší teplotu. To by se u fénu Valera stávat nemělo.

Naše hodnocení a závěr

Valera SXJ7500 je zajímavým modelem vysoušeče vlasů. Má spíše nižší udávaný příkon ve vyšší cenové kategorii fénů, navíc postrádá turbo funkci, tudíž ho nemůžeme doporučit majitelkám velmi hustých vlasů, jejich vysoušení by totiž mohlo trvat déle. Na druhou stranu, pokud vám nevadí, že vysoušení zabere více času, nemusel by tento fén být zas tak špatný. Výrobce totiž slibuje hmotnost pouze lehce přesahující 400 gramů, ani při delší práci vás tak nebude bolet ruka.

Ve výbavě má fén poměrně standardní prvky, jako je difuzér, tvarovací koncovka, funkce ionizace a studený vzduch. Potěší dlouhou přívodní šňůrou doplněnou o otáčivý mechanismus, proto by se kabel neměl zamotat. Výrobce navíc na motor fénu nabízí prodlouženou, tříletou záruku. Je však otázkou, zda zmíněné stojí za vyšší cenu fénu. Uživatelsky je ale poměrně oblíbený, měl by být opravdu lehký, tichý i výkonný. Pokud byste ale raději sáhli po více prověřeném a profesionálním modelu, který jsme navíc otestovali i my v redakci, můžete si přečíst recenzi Remington PROluxe AC9140.

2 200 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Valera SXJ7500 | Hodnocení: 84,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Valera SXJ7500

Valera SXJ7500

2 200 Kč Orientační cena