Sportovní nadšenci a milovníci jakýchkoliv pohybových aktivit určitě zajímá, jaké jsou jejich výsledky v daných disciplínách. A právě k měření takových hodnot slouží moderní sporttestery, které se mohou stát vaší nedílnou součástí při jakémkoliv sportu, budou vám ukazovat výsledky a třeba vás také namotivují k pravidelnějšímu sportování a aktivnímu životu.

Sporttestery jsou vhodnou volbou nejenom pro vyznavače pravidelného pohybu, ale také pro ty, kdo jsou teprve na začátku svých sportovních aktivit. Hodit se mohou i těm, kdo dlouhodobě bojují se svou nadváhou a rádi by shodili nějaké to kilo.

Kvalitní sporttester je tedy vyhodnocovacím přístrojem prozrazujícím to, zda se danému pohybu nebo sportovní aktivitě věnujete po zdravotní stránce dostatečně bezpečně či nikoliv. Ať už jste začátečník nebo sportovec profesionál, tento článek vás navede tím správným směrem při nákupu nového sporttesteru. Poradí vám krok po kroku jak produkt vybrat a vysvětlí vám, které parametry by při nákupu měli být těmi nejdůležitějšími.


Nejlepších 10 sporttesterů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Hmotnost (g)

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled sporttesteru Suunto Spartan Sport Wrist HR

Suunto Spartan Sport Wrist HR

74

11 000 Kč

Náhled sporttesteru Garmin Forerunner 35 Optic

Garmin Forerunner 35 Optic

37

4 500 Kč

Náhled sporttesteru Polar M430

Polar M430

51

5 000 Kč

Náhled sporttesteru GARMIN Forerunner 235 Optic

GARMIN Forerunner 235 Optic

54

6 000 Kč

Náhled sporttesteru Garmin Fenix3 Sapphire Optic

Garmin Fenix3 Sapphire Optic

85

11 000 Kč

Náhled sporttesteru Garmin Forerunner 935

Garmin Forerunner 935

49

13 000 Kč

Náhled sporttesteru Suunto Spartan Trainer Wrist HR

Suunto Spartan Trainer Wrist HR

56

7 000 Kč

Náhled sporttesteru Garmin Fenix5X Sapphire Gray Optic

Garmin Fenix5X Sapphire Gray Optic

98

18 000 Kč

Náhled sporttesteru GARMIN Fenix5 Gray Optic

GARMIN Fenix5 Gray Optic

85

14 000 Kč

Náhled sporttesteru TomTom Runner 3

TomTom Runner 3

49

4 000 Kč

Testování a recenze sporttesterů pro letošní rok

Na podrobném testu sporttesterů v současné době pracujeme, jeho vydání předpokládáme v průběhu druhé poloviny roku. V testu budou také detailně rozpracované recenze nejlépe bodovaných sporttesterů. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o sporttestery které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké sporttestery, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat sporttester

1. Sporttester vs. fitness náramek vs. chytré hodinky

2. Typ sporttesteru podle aktivity

3. Výrobní materiály

4. Podporované formáty

5. Kapacita paměti

6. Konektivita

7. Výdrž baterie

8. Funkce

9. Ceny

Sporttester je označení poměrně specifického typu přístroje, který je velice často zaměňován s klasickými fitness náramky nebo chytrými hodinkami. Aby k tomu nedocházelo zrovna u vás, prozradíme vám hlavní rozdíly mezi těmito kategoriemi produktů.

V následujících kapitolách se zaměříme na prezentaci sporttesterů podle jejich primárního využití. Věnovat se budeme nejenom fyzickému zpracování včetně displeje, ale hlavně požadovaným vlastnostem. Mezi ty často poptávané patří voděodolnost a výbava v podobě nejrůznějších senzorů.

Při výběru sporttesteru byste měli myslet také na odpovídající konektivitu, výdrž baterie a přidružené funkce. Ty z daného modelu mohou udělat velice mocného sportovního pomocníka. Zmínka padne také o pořizovacích cenách.


1. Sporttester vs. fitness náramek vs. chytré hodinky

Většina lidí se při nákupu sporttesteru mylně domnívá, že jde o zařízení slučující všechny tři produkty z názvu této kapitoly dohromady. Jenže, to je mylná informace. Každý z těchto výrobků je primárně určen k něčemu trochu jinému. Abyste měli jasno v tom, co vám přináší sporttester, je třeba uvést hlavní odlišnosti od ostatních doplňků podobného typu. A s jakými výrobky si tohoto sportovního pomocníka můžete nejčastěji splést?

 • Fitness náramek
 • Chytré hodinky

Fitness náramek

Fitness náramek je takovou odlehčenou verzí sporttesterů. Tyto modely disponují jen základním měřením omezeného množství hodnot. Počítat musíte s tím, že výsledky nepatří k těm nejpřesnějším. Z obecného hlediska lze tvrdit, že fitness náramky jsou primárně využívány k tomu, aby vás donutily se trochu hýbat. Výsledky měření se téměř u všech dostupných značek pohybují hlavně kolem celkového počtu ušlých kroků. Hodnoty fitness náramků lze obvykle zpracovávat s pomocí příslušných aplikací pro mobilní telefony.

Chytré hodinky

Ty dělají čest svému jménu a spíše, než o sportovních aktivitách vás budou informovat o tom, kdo vám právě volá, píše zprávu nebo jakou událost máte uloženou v kalendáři. Taková zmenšenina mobilního telefonu, kterou můžete nosit neustále při sobě na ruce. U většiny modelů je zapotřebí neustálého spojení s mobilním telefonem v rozsahu pár metrů. I chytré hodinky ale dokáží fungovat jako základní sporttester a umožní vám monitorovat některé funkce, včetně počtu kroků. Jejich pořizovací náklady jsou však vyšší.

Sporttestery

Nyní se dostáváme ke stěžejnímu produktu tohoto článku. Sporttester lze s naprostou jistotou označit za osobního trenéra při realizaci nejrůznějších pohybových aktivit. Tyto výrobky jsou primárně určeny k měření více hodnot najednou. Danému účelu odpovídá i celkové zpracování spojené s mechanickou odolností. Sporttester sporttesterem dělá především vyšší množství funkcí, a hlavně aplikování dalších měřících senzorů oproti výše zmíněným konkurentům. Kvůli tomu jsou jejich ceny vyšší oproti fitness náramkům.


2. Typ sporttesteru podle aktivity

Nyní když znáte hlavní rozdíly mezi sporttestery, fitness náramky a chytrými hodinkami, je nejvyšší čas posunout se zase o kousek dál. Aby to nebylo příliš jednoduché, většina výrobců rozlišuje své modelové řady podle toho, k jakému účelu jsou sporttestery využívány. I z tohoto důvodu můžete narazit na několik kategorií, které se liší hlavně přidruženými funkcemi vhodnými právě pro tu či onu pohybovou aktivitu.

 • Sporttestery na běhání
 • Sporttestery pro cyklistiku
 • Sporttestery na plavání
 • Sporttestery pro multi sport
 • Ostatní sporttestery

Sporttestery na běhání

Jestliže patříte mezi příznivce sportu, pak bude vaší jasnou volbou pravděpodobně kompaktnost, menší velikost a s ní související hmotnost. To vše na úkor úhlopříčky displeje. Takto malý přehrávač samozřejmě můžete nosit i na šňůrce na krku, aniž by vás omezoval.

Sporttestery pro cyklistiku

Rozšířené provedení sporttesterů má větší displej s lepší čitelností a možností umístit přístroj do speciálního držáku na řídítkách. Modely na kolo bývají dokonce vybaveny cyklomapami České republiky nebo Evropských zemí.

Sporttestery na plavání

Jejich největší předností je samozřejmě vysoká voděodolnost. Sporttestery tohoto typu mají nastaven trochu jiný způsob počítání vzdálenosti, protože s nimi neběháte, ale plavete. Moderní výrobky dokáží bez problému rozeznat styl, jakým plavete, počet temp nebo kolik bazénů jste uplavali.

Sporttestery pro multi sport

Tyto monitorovací přístroje lze označit za univerzální, protože nabízí od každého trochu a jsou využitelné pro více sportovních aktivit najednou. Se sporttestery pro multi sport se můžete věnovat nejenom běhu, turistice, ale například zmiňovanému plavání. Dražší modely podporují klidně až 80 sportovních aktivit naráz.

Ostatní sporttestery

Je pravdou, že sporttestery neomezují v podstatě žádné sportovce a každému dokáží nabídnout to své. Uvést bychom mohli ještě další poměrně populární modely.

 • Sporttester pro golf – Produkt obsahuje například databáze golfový hřišť.
 • Sporttester pro horolezce – Výrobek je opatřen potřebným kompasem a barometrickým výškoměrem.

Dále lze jmenovat sporttestery pro jachting, lyžování, veslování či fitness.


3. Výrobní materiály

Nežli se pustíme do prezentace jednotlivých parametrů sporttesterů je důležité zmínit se i o samotném vzhledu. Vždyť tento přístroj můžete mít na ruce nejenom během pohybových aktivit, ale v průběhu celého dne, takže i trocha reprezentativního designu není na škodu.

Základem všeho je pouzdro, ve kterém je uložen displej. Průměry ciferníků jsou od 30 do 50 milimetrů. Tato část sporttesteru bývá zhotovena z nejrůznějších materiálů. Ty se od sebe liší odolností a celkovou hmotností.

 • Ocel a hliník
 • Silikon a plast
 • Keramika
 • Polyuretan

Na obdobné dělení můžete narazit i ve výčtu výrobních materiálů pro řemínky. Ty volte také dle vlastních potřeb. Někdo využije elegantnější vzhled, jiný zase ten sportovní. Často lze toto příslušenství snadno obměnit. Velikosti řemínků se pohybují od 206 do 220 milimetrů. Nejčastěji se setkáte s těmito materiály.

 • Ocel a kov
 • Silikon a plast
 • Gumy, pryž a kaučuk
 • Semiš a textil
 • Kůže
 • Nylon a polyuretan

Ať už jde o pouzdro nebo pásek sporttesteru, nemusíte se omezovat ani v barevných variantách. V bohaté škále si na své přijde opravdu každý.

Myslete na to, že volba výrobního materiálu se úměrně promítá i do celkové hmotnosti. Ta se u sporttesterů pohybuje v rozmezí od 20 do 325 gramů.


4. Displej

O vašich aktuálně probíhajících sportovních aktivitách a výsledcích budete samozřejmě informováni prostřednictvím displeje. Ten představuje další s důležitých součástí sporttesteru. Při výběru konkrétního modelu se zajímejte o typ displeje.

 • P-OLED displej – Energeticky úsporný displej.
 • TFT displej – Nejpoužívanější typ displeje, který vám může zobrazit některá data v odlišném barevném podání. Řada dražších modelů je vybavena i dotykovým displejem.
 • AMOLED displej – Nejcitlivější podání barev. Dokonalé zobrazení je však vykoupeno vyšší spotřebou elektrické energie

Pozornost věnujte i úhlopříčce displeje. Tu volte v závislosti na tom, jaké výsledky chcete zobrazovat a při jakých sportech. Na trhu jsou sporttestery s úhlopříčkou od 0,85 palce až po 2 palce, kam se vám vejde bohaté množství informací.

Voděodolnost

I když se zrovna nevěnujete aktivně plavání, myslete na to, že nevlídné počasí vás může potkat během jakékoliv venkovní pohybové aktivity. Proto nepodceňujte voděodolnost sporttesteru. Ta se týká nejenom samotného těla nebo strojku, ale i pouzdra, ve kterém je přístroj zasazen. Naprostým základem je IP47 přinášející ochranu před deštěm a prachem. Čím vyšší číslo, tím lépe.

Při výběru sporttesteru se můžete setkat s označení ATM a BAR. Tento údaj vypovídá o tom, do jaké míry je výrobek odolný proti vodě a tlaku v hloubce. Například produkt označovaný 5 ATM/5 BAR má stupeň odolnosti do padesáti metrů. Níže uvedené dělení vám prozradí, jak je to s voděodolností v nejrůznějších situacích.

Při výběru sporttesteru se můžete setkat s označení ATM a BAR. Tento údaj vypovídá o tom, do jaké míry je výrobek odolný proti vodě a tlaku v hloubce. Například produkt označovaný 5 ATM/5 BAR má stupeň odolnosti do padesáti metrů. Níže uvedené dělení vám prozradí, jak je to s voděodolností v nejrůznějších situacích.

 • 3 ATM/3 BAR – Voděodolnost 30 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti.
 • 5 ATM/5 BAR – Voděodolnost 50 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou.
 • 10 ATM/10 BAR až 100 ATM/100 BAR – Voděodolnost 100 – 1000 metrů, proti stříkající vodě a silnému dešti, sprchování a mytí rukou, plavání a potápění bez dýchacího přístroje, hlubinné potápění.

Často zákazníci při nákupu voděodolných sporttesterů věří předpokladu, že hodnota voděodolnosti v jednotkách ATM nebo BAR automaticky znamená možnost potopit se bez úhony do příslušné hloubky. TO je pravda pouze teoreticky, přístroje jsou totiž testovány v laboratorních podmínkách v čisté a klidné vodě se stálou teplotou. Taková situace ale prakticky nenastane a hloubka, do které se dá bez problému potopit, je tak daleko nižší. Navíc do ní promlouvají i další okolnosti jako například to, jak s hodinkami uživatel pohybuje, jestli do něčeho naráží apod. Negativní je i působení slané vody v případě potápění v moři. Obecně tak platí, že sporttestery označené hodnotou do 3 ATM/BAR jsou vhodné maximálně k mytí auta, ale ne ke koupání. Plavat můžete úplně bezpečně až od hodnoty 10 ATM/BAR a pro potápění jsou vhodné přístroje s označením 20 ATM/BAR a více.


5. Senzory

Možnosti měření sporttesteru se vždy odvíjí od toho, kolika senzory je dané zařízení vybaveno. Vybírat si můžete z celkem bohatého množství senzorů.

 • GPS senzor
 • Kompas
 • Tachometr
 • Akcelometr
 • Výškoměr
 • Teploměr
 • Měřič tepu

GPS senzor

Sporttester s integrovaným GPS modulem vám přijde vhod v okamžiku, kdy chcete zaznamenat svoji trasu, a to nejenom v podobě dosažené vzdálenosti nebo tempa. K výhodám GPS senzoru patří například to, že sebou při dané sportovní aktivitě nemusíte nosit mobilní telefon. Použít jej navíc můžete v nejrůznějších režimech třeba při běhu, cyklistice, běžkování a obyčejné chůzi.

Počítat musíte s tím, že sporttester s GPS modulem bude o něco větších rozměrů. Někdy může být omezující i příliš rychlé vybíjení baterie. Zároveň si jej moc neužijete, pokud se budete věnovat halovým sportům. Pro větší přesnost by měla sportovní aktivita probíhat venku.

Určitou alternativou sporttesteru s GPS senzorem je sporttester s nožním snímačem označovaný jako Foodpod. Ten si připevníte ke své noze. Vhodný je i pro halové sporty a po správné kalibraci je dosaženo v podstatě 98% přesnosti.

Kompas

S pomocí digitálního kompasu budete schopni rozlišovat všechny světové strany.

Tachometr

Tento senzor nachází největší upotřebení hlavně při cyklistice, kdy může požadované výsledky z kola přenášet bezdrátově. Alternativou je také snímač cyklistické kadence, který naopak měří frekvenci šlapání.

Akcelerometr

Akcelerometr slouží primárně k detekci orientace a pohybu. Společně s gyroskopem tvoří nedílnou součást sporttesterů a jsou schopny dokonale zaznamenávat celodenní aktivity.

Výškoměr

Senzor zjišťující, v jaké nadmořské výšce se právě oddáváte pohybovým aktivitám.

Teploměr

Sporttester je schopen vás s tímto senzorem informovat o tom, jaká je okolní teplota.

Měřič tepu

Senzor měřící jednu z velice důležitých veličin při jakémkoliv sportu. Je to tepová frekvence, kterou byste měli udržovat v optimální výši, aby docházelo buď k dosažení lepších výsledků nebo třeba k efektivnímu shazování přebytečných kil. Měření tepu je realizováno prostřednictvím dvou dostupných metod.

 • Senzorové měření – Senzor umístěný na spodní straně sporttesteru je schopen měřit krevní průtok těsně pod kůží a tím vyhodnocovat tepovou frekvenci. Jde o velice pohodlné řešení, které vám při sportu nikterak nepřekáží. Na druhou stranu nesmíte počítat s vysokou přesností.
 • Sporttester s hrudním pásem – Tepovou frekvenci lze měřit i prostřednictvím hrudního pásu. Ten je mnohem přesnější než senzorové měření. Data jsou do sporttesteru předávána s pomocí technologie Bluetooth. Pro mnohé sportovce jde však o méně pohodlnou variantu.

Při sportu byste si měli hlídat maximální tepovou frekvenci. Tu není vhodné překračovat. Pro její výpočet lze použít celkem spolehlivý vzorec.

 • Muži = 214 – (0,8 x věk)
 • Ženy = 209 – (0,9 x věk)

6. Konektivita

V okamžiku, kdy se svým novým sporttesterem dokončíte danou pohybovou aktivitu, bude vás určitě zajímat, jak se dostat k požadovaným datům. Ano, můžete namítnout, že vše zobrazíte na libovolně rozměrném displeji dle vámi zvoleného modelu. Jenže, mnozí chtějí s těmito daty pracovat dále, nejenom jednorázově. Například je vyhodnocovat, tvořit grafy a další věci. Pak přichází na řadu přesun dat do počítače nebo chytrého telefonu, kde budete mít s největší pravděpodobností nainstalovanou aplikaci od výrobce sporttesteru.

Přenos dat může probíhat nejrůznějšími způsoby.

 • Bluetooth – Bezdrátová technologie, která vám umožní spojení s mobilním telefonem či tabletem.
 • Wifi – Bezdrátová technologie sloužící především k připojení k síti. Přes ní můžete data přenést do počítače nebo do cloudové uložiště na internetu.
 • USB – Přenos dat je zajišťován prostřednictvím kabelu připojeného ke sporttesteru.

Data jsou primárně ukládána do interního uložiště sporttesteru. Jeho kapacita se pohybuje mezi 4 – MB až 16 GB. Při přenosu dat jsou obvykle podporovány všechny operační systémy mobilních zařízení – Android, iOS a Windows Phone.


7. Výdrž baterie

Váš budoucí výběr sporttesteru může samozřejmě ovlivnit i výdrž baterie. Ta souvisí hlavně s tím, jak „výkonný“ model monitorovacího přístroje si pořídíte, jak velký displej bude mít a jak často jej budete využívat pro sportovní aktivity. Zaměřit byste se měli na dva níže uvedené údaje, ke kterým vám uvádíme přibližné rozsahy hodnot.

 • Výdrž baterie při běžném používání od 3,5 hodin do 260 hodin
 • Výdrž baterie v pohotovostním režimu od 21 hodin do 56 dnů

Po vybití sporttesteru jej obvykle stačí připojit na nabíječku a dobít akumulátor v délce trvání desítek minut až hodin.

Pokud máte sporttester s hrudním pásem, zajímat vás může také jeho přibližná výdrž. Často se totiž jedná o jednorázové produkty bez dalšího dobíjení. Výdrž hrudních pásů se pohybuje v rozmezí 500 – 3 500 hodin.


8. Funkce

O možnostech sporttesteru byste měli mít po přečtení výše uvedených kapitol dostatečné povědomí. Vaši výslednou volbu pak mohou ovlivnit ještě některé funkce, kterými se vybrané modely pyšní. Pojďme si přiblížit vše, co vám mohou moderní sporttestery nabídnout.

 • Intervalový trénink – Efektivní a náročná tréninková metoda. Tu si nyní můžete zaznamenat prostřednictvím sporttesteru. Její princip spočívá ve střídání rychlých a odpočinkových pasáží při daném sportu, například při běhu.
 • Zobrazení vzdálenosti – Dozvíte se vzdálenost, kterou jste během tréninku urazili. Její přesnost je podtržena GPS senzorem.
 • Tempo – Zjistíte, za jak dlouho urazíte danou vzdálenost.
 • Rychlost – Zobrazení aktuální a průměrné rychlosti, včetně té maximální dosažené.
 • Spálené kalorie – Po skončení tréninku se dozvíte, kolik kalorií jste spálili. K jeho vyhodnocování dochází prostřednictvím naměřené tepové frekvence a údajů uvedených o vaší fyzické stavbě těla.
 • Krokoměr – Sporttester zobrazuje aktuální a celkový počet kroků za den či v daném časovém úseku.
 • Měření času – Časové údaje včetně stopek a podobných funkcích.
 • Indikátor stavu baterie – Budete obeznámeni o tom, v jakém stavu je baterie a kdy dochází k jejímu vybití.
 • Monitoring spánku – Funkce vyhodnocující období, od kdy do kdy spíte a jaká je úroveň vašeho spaní – lehký a hluboký spánek. K vyhodnocování dochází mimo jiné i na základě tepové frekvence.
 • Notifikace z telefonu – Některé sporttestery je možné propojit s mobilním telefonem a získat informace o volání, příchozích zprávách, událostech v kalendáři apod.
 • Vibrace – Sporttestery vás mohou o splnění cíle a dalších věcech informovat prostřednictvím lehkých vibrací.
 • Měření vystoupaných pater – Zjistíte, kolik pater jste během dne vystoupali.
 • Záznam trasy – Sporttestery s GPS modulem jsou schopny zaznamenat celou trasu při vykonávání dané sportovní aktivity.
 • Budík – Sporttester vás zbudí v nastavený čas.
 • Podsvícení – Funkce, která se hodí hlavně ve zhoršených světelných podmínkách nebo v noci. Uvidíte lépe na informace zobrazené na displeji.
 • Kódovaný přenos signálu – Pokud cvičíte ve skupině více lidí a využíváte například hrudní pás, využijte sporttester s kódovaným přenosem dat. Díky tomu se vyhnete jakémukoliv rušení od zařízení ostatních sportovců.

9. Cena

Náklady na nový sporttester se vždy odvíjí od toho, jak přesné údaje chcete při svých pohybových aktivitách získávat a samozřejmě co všechno musí umět. Na pořizovací náklady má vliv i celkové zpracování a použití výrobních materiálů. Za kvalitu se v tomto směru jednoduše platí. Pokud si nechcete koupit žádný nepřesný výrobek, měli byste vsadit na profesionální značky typu Garmin, Polar, Sigma Sport, Suunto, TomTom, FitBit, MyKronoz, Beuer, Echowell, Timex, Kellys a jim podobné. Ceny nových sporttesterů lze pro lepší přehlednost rozdělit do několika kategorií.

Cena do 1 000 Kč

Pro ty více spořivé jsou na trhu základní sporttestery s omezeným množstvím funkcí, monochromatickým displejem a nízkou spotřebou baterie. Některé modely disponují dokonce hrudním pásem a lze je připevnit na řídítka kola. Díky menšímu množství senzorů ale nemůžete očekávat nic přesného. Přibližných hodnot se vám však dostane.

Cena od 1 000 Kč do 5 000 Kč

Tato zlatá střední třída bude při výběru nového sporttesteru daleko bohatší a pestřejší. K dispozici máte modely s větším displejem. Chybět vám nebude například GPS senzor, možnost měřit řadu údajů od spálených kalorií až po tepovou frekvenci. Naprostou samozřejmostí je vyšší voděodolnost a vybavenost technologií Bluetooth.

Cena od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Značkové sporttestery disponují barevnými displeji a přesnými technologiemi měřícími nejrůznější hodnoty. Jedná se především o multi sportovní měřiče s originálním vzhledem a použitím špičkových výrobních materiálů. Voděodolnost až 10 ATM, možnost propojení s chytrým telefonem, barometr, kompas a počítání vystoupaných pater.

Cena nad 10 000 Kč

Při investici nad 10 000 Kč se vám do ruky dostanou spíše profesionální sporttestery. Jejich ceny mohou být až 25 000 Kč. Tyto výrobky jsou primárně určeny pro sportovce pohybující se v náročnějších podmínkách. Aplikovány jsou inteligentnější snímače tepu, zajištěna je náležitá voděodolnost a dlouhá výdrž baterie. Naprostým standardem je možnost monitorovat desítky sportovních aktivit.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Sporttestery
Průměrné hodnocení 4.3 z 30 hlasů