Recenze a porovnání Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus
Menu

Recenze a srovnání Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

85,0 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Kotle na plyn

Klady

  • Vysoký výkon
  • Ochrana proti stříkající vodě

Zápory

  • Vyšší pořizovací cena
  • Spaluje pouze zemní plyn
47 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový kondenzační kotel Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus je určený pro spalování zemního plynu. Účinnost tohoto procesu je až 108 %, což patří v rámci kondenzačních kotlů k vyšším hodnotám. Zároveň s topením je možné také průtokově ohřívat vodu. A to s energetickou účinností třídy A, stejnou známku má také v účinnosti při topení. Stejných hodnot dosahují všechny kotle v našem srovnání (v červnu 2019). Ekologické vytápění označuje druhá nejlepší třída emisí oxidů uhlíku NOx 5. Příkon elektrické energie je 80 W, maximální výkon pak 30 kW. Potřebný výkon pro vytopení vaší nemovitosti vám spočítá odborník.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Vaillant

Spalované palivo

Zemní plyn

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

30

Příkon (W)

80

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

až 108

Rozměry a hmotnost

Model značky Vaillant má závěsnou konstrukci, čemuž odpovídá také nižší hmotnost 36 kg. Díky tomu nezabere kotel příliš mnoho místa. Rozměry jsou u plynových kotlů víceméně podobné. V tomto případě se jedná o těleso o výšce 72 cm, šířce 44 a hloubce 34 cm. Díky krytí IPX4D je kotel chráněný i proti stříkající vodě, což je nutná podmínka pro umístění v koupelně.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

36,3

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

72

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

33,8

Závěr

Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus je závěsný kondenzační kotel spalující zemní plyn. Výhodou je poměrně vysoká účinnost až 108 %. Efektivní je kotel i ve spotřebě elektrické energie, získal známky A. Ekologické vytápění zaručuje třída NOx 5, což je druhá nejvyšší. Pro některé uživatele může být výhodou průtokové ohřívání vody.

Pokud preferujete spíše předehřívání vody v zásobníku, mohla by vás zaujmout recenze stacionárního kotle Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT, jehož součástí je 141litrový zásobník.

47 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus | Hodnocení: 85,0 %
Kateřina detailně zjišťuje parametry plynových kotlů a porovnává informace od výrobců s reálnými zkušenostmi zákazníků. Dokáže poradit, pro koho se hodí plynový kotel a podle čeho byste jej měli vybírat. Plynové kotle studuje také z pohledu uživatele, který chce co nejvýhodnější a zároveň spolehlivý a praktický způsob vytápění. Její články najdete také v kategorii parních čističů, sporáků na tuhá paliva nebo fotopastí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

47 000 Kč Orientační cena