Recenze a porovnání Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus
Menu

Recenze a srovnání Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

Doporučujeme Při nákupu v kategorii plynových kotlů

Datum doporučení: Červenec 2019

85,0 % Celkové hodnocení
  • Vysoký výkon
  • Ochrana proti stříkající vodě
  • Vyšší pořizovací cena
  • Spaluje pouze zemní plyn
47 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Plynový kondenzační kotel Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus je určený pro spalování zemního plynu. Účinnost tohoto procesu je až 108 %, což patří v rámci kondenzačních kotlů k vyšším hodnotám. Zároveň s topením je možné také průtokově ohřívat vodu. A to s energetickou účinností třídy A, stejnou známku má také v účinnosti při topení. Stejných hodnot dosahují všechny kotle v našem srovnání (v červnu 2019). Ekologické vytápění označuje druhá nejlepší třída emisí oxidů uhlíku NOx 5. Příkon elektrické energie je 80 W, maximální výkon pak 30 kW. Potřebný výkon pro vytopení vaší nemovitosti vám spočítá odborník.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Vaillant

Spalované palivo

Zemní plyn

Třída NOx

5

Maximální výkon (kW)

30

Příkon (W)

80

Ohřev teplé užitkové vody

Průtokový

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

A

Třída energetické účinnosti při ohřevu TUV

A

Účinnost (%)

až 108

Rozměry a hmotnost

Model značky Vaillant má závěsnou konstrukci, čemuž odpovídá také nižší hmotnost 36 kg. Díky tomu nezabere kotel příliš mnoho místa. Rozměry jsou u plynových kotlů víceméně podobné. V tomto případě se jedná o těleso o výšce 72 cm, šířce 44 a hloubce 34 cm. Díky krytí IPX4D je kotel chráněný i proti stříkající vodě, což je nutná podmínka pro umístění v koupelně.

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

36,3

Krytí

IPX4D

Konstrukce

Závěsný

Výška (cm)

72

Šířka (cm)

44

Hloubka (cm)

33,8

Závěr

Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus je závěsný kondenzační kotel spalující zemní plyn. Výhodou je poměrně vysoká účinnost až 108 %. Efektivní je kotel i ve spotřebě elektrické energie, získal známky A. Ekologické vytápění zaručuje třída NOx 5, což je druhá nejvyšší. Pro některé uživatele může být výhodou průtokové ohřívání vody.

Pokud preferujete spíše předehřívání vody v zásobníku, mohla by vás zaujmout recenze stacionárního kotle Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT, jehož součástí je 141litrový zásobník.

47 000 Kč Orientační cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Datum: | Produkt: Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus | Hodnocení: 85,0 %
Veronika Vyskočilová je naší redaktorkou už několik let. Za tu dobu nasbírala mnoho zkušeností s průzkumem trhu, zjišťováním parametrů a srovnáváním jednotlivých produktů. Nenaletí na marketingové slogany, ale dokáže si ověřit reálnou kvalitu produktů. Tuto schopnost využívá i při srovnávání kotlů. Poradí vám proto jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů kotlů a vysvětlí, proč je dobré myslet na několik let dopředu a sledovat legislativu. Zpracovala pro vás také srovnání jednotlivých variant kotlů, které najdete na příslušných stránkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

Vaillant VUW 306/5-5 ecoTEC plus

47 000 Kč Orientační cena