Recenze a porovnání Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+ | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+

90,0 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Vysoká účinnost
  • Možnost střídat palivo
  • Dálkové ovládání

Zápory

  • Vysoká cena
  • Velké rozměry
120 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+ je automatický kotel, který umožňuje spalování dvou druhů paliva. Na výběr je hnědé uhlí nebo dřevěné peletky. V obou případech splňuje kotel podmínky ekodesignu. Při spalování peletek jej lze zařadit do nejlepší emisní třídy 5, v případě topení uhlím pak o stupeň níže do 4. emisní třídy. Spalovaný otop ovlivňuje také výkon kotle, účinnost kotle i třídu sezónní energetické účinnosti. Při spalování uhlí je účinnost 85 % a spadá do třídy C. Jmenovitý výkon je v tomto případě 28 kW. Při použití dřevních peletek je vyšší jak výkon 31 kW, tak účinnost 92,9 %, kotel se řadí do třídy A+. Palivo je uloženo v zásobníku, vybírat je možné ze dvou velikostí – malý pojme 240 dm3 paliva, velký pak 460 dm3. Zásobník je možné umístit na pravou i levou stranu kotle, lze jej tedy přizpůsobit vašemu prostoru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Viadrus

Spalované palivo

Hnědé uhlí, dřevěné peletky

Emisní třída

4 (uhlí), 5 (peletky)

Maximální výkon (kW)

31

Příkon (W)

112

Ohřev teplé užitkové vody

Externí

Třída sezónní energetické účinnosti při vytápění

C (uhlí), A+ (peletky)

Ekodesign

Ano

Jmenovitá účinnost 50/30 °C (%)

85 (uhlí), 92,9 (peletky)

Velikost zásobníku na palivo (dm3)

458

Rozměry a hmotnost

Kotel Viadrus patří mezi velké a těžké modely v porovnání s ostatními. Hmotnost dosahuje 577 kg bez vody a paliva, v případě modelu s malým zásobníkem je hmotnost 547 kg. Rozměry kotle jsou nadprůměrné  – na výšku má kotel 170 cm, na šířku 208 cm (138 cm s malým zásobníkem) a do hloubky téměř 93 cm.

 

Parametr Tento produkt
Hmotnost kotle (kg)

577

Výška (cm)

170,8

Šířka (cm)

208

Hloubka (cm)

92,8

Závěr

Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+ je automatický kotel, který umožňuje spalovat dva druhy topiva – hnědé uhlí a dřevní peletky. Podle spalovaného paliva se liší výkon i účinnost. Při spalování uhlí je výkon 28 kW a účinnost 85 %. Pokud se rozhodnete pro spalování dřevěných peletek, můžete počítat s výkonem 31 kW a účinností 92,9 %. Také zařazení do emisní třídy je ovlivněno palivem – při spalování uhlí je třída 4., při spalování peletek o stupeň vyšší, tedy 5. Výhodou je možnost volby velikosti zásobníku na palivo, jeho umístění na pravé nebo levé straně kotle a také možnost dálkového ovládání v případě volby modelu s webovým rozhraním. Nevýhodou jsou velké rozměry, vysoká hmotnost, a také vysoká pořizovací cena.

Pokud hledáte automatický kotel na dřevěné peletky, ale nechcete do něj tolik investovat, mohl by vás zaujmout model Atmos D 25 PX.

120 000 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+ | Hodnocení: 90,0 %
Jakub Gulec plní v našem týmu úlohu technického experta. Protože pro něj studium techniky a technologií nekončí školou a prací, věnuje se problematice i ve volném čase. V článku vám předestře hlavní výhody zplyňovacích a automatických kotlů. Jeho recenze najdete ale také u témat, jako jsou bojlery, zimní pneumatiky či aku vrtačky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+

Viadrus A3C 5 čl. verze 2017+

120 000 Kč Orientační cena