Recenze a porovnání Leader Fox Hasuda Lady 2017 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Hasuda Lady 2017

Klady a zápory

  • Výkonný motor
  • Dobrá kapacita baterie
  • Vyšší hmotnost
35 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské krosové kolo Hasuda od značky Leader Fox má nosnost 120 kg, tedy nejběžnější nosnost na trhu, a seženete jej ve výšce 17″, 19″ a 21″. Kola mají ráfky o výšce 21″ nebo 28″. Výhodou je materál rámu, ten je totiž z oblíbeného Duralu, který se pyšní zejména velkou pevností a odolností a v současné době patří k nejpopulárnějším materiálům. Průměrný dojezd tohoto kola je 60 km, v ideálních podmínkách můžete dosáhnout dojezdu až 100 km, to jsou v našem výběru poměrně slušné hodnoty. Kolu nechybí odpružená vidlice, která vás ušetří nepříjemného drncání, v našem výběru ji měla většina modelů. V případě brzd se ale výrobce bohužel držel pouze klasických v-brzd, lepším řešením by byly brzdy hydraulické (ty jsou ovšem běžnější spíše u horských kol).

Baterie elektrokola Hasuda je umístěná na nosiči a má kapacitu 470 Wh, což je u krosových kol velmi dobré číslo. Pohon kola je umístěný ve středu kola. Toto řešení se stává stále populárnějším, protože poskytuje optimální vyvážení. Motor má nominální výkon 250 W a maximální výkon 350 W, jde tedy o jeden z výkonnějších modelů v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

21",28"

Výška rámu (palce)

17",19",21"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

100

Průměrný dojezd (km)

60

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

470

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Výkon elektrokola podléha legislativě, na silnicích tedy můžete využívat pouze výkon do 250 W. Mimo silnice ale můžete u tohoto kola zvýšit výkon až na 350 W a užít si jej naplno. Kolu samozřejmě nechybí ani přehazovačka, která má osm rychlostí. V kategorii krosových kol je tato přehazovačka spíše slabší a najdeme zde i modely s mnohem větším počtem převodů. Na řidítkách najdete tlačítkový ovladač a LCD displej, který zobrazuje nastavení, rychlost, počet ujetých kilometrů a stav nabití baterie. Pomocí ovladače můžete volit mezi pěti režimy asistence, což je poměrně standardní počet, u jiných modelů najdete i sedm nebo devět režimů. Nastavit můžete také režim WALK pro vedení kola vedle sebe a rozvícení nebo zhasnutí světel. Ta jsou připojená na baterii a rozsvěcí se automaticky se setměním.

Součástí elektrokola od značky Ledaer Fox jsou také blatníky, které oceníte v bahnitějším terénu, stojánek pro postavení kola a nosič. Hmotnost kola je lehce pod 25 kg, což je jedna z vyšších hodnot v našem výběru a je na vašem uvážení, zda pro vás bude tato váha pohodlná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

24,8

Závěr

Elektrokolo Leader Fox Hasuda Lady 2017 se řadí mezi krosová elektrokola a je určené primárně pro ženy. Hlavný výhodou tohoto elektrokola je silný motor umístěný ve středu kola, který umožňuje zvýšení výkonu až na 350 W, a také poměrně slušná kapacita baterie. Tato kombinace slibuje také delší dojezd. Kolu nechybí důležité prvky, jako je odpružená vidlice a rám z Duralu. Najdeme u něj také nosič, blatníky i světla, takže jej využijete v každé denní době i při horším počasí. Menší nevýhodou je volba klasických v-brzd, hydraulická varianta by byla o něco lepší. Vybírat můžete z pěti režimů asistence, což je standard. Ne každému také musí vyhovovat hmotnost kola, která nepatří k nejmenším. Pokud by vás zajímal model s větším počtem asistenčních režimů a o něco nižší hmotností, doporučujeme zvážit také elektrokolo Leader Fox Forenza Lady 2016.

35 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Hasuda Lady 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Hasuda Lady 2017

Leader Fox Hasuda Lady 2017

35 000 Kč Orientační cena