Recenze a srovnání Leader Fox Hasuda Lady 2017

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Krosová elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Výkonný motor

Dobrá kapacita baterie

Zápory:

Vyšší hmotnost

35 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Dámské krosové kolo Hasuda od značky Leader Fox má nosnost 120 kg, tedy nejběžnější nosnost na trhu, a seženete jej ve výšce 17″, 19″ a 21″. Kola mají ráfky o výšce 21″ nebo 28″. Výhodou je materál rámu, ten je totiž z oblíbeného Duralu, který se pyšní zejména velkou pevností a odolností a v současné době patří k nejpopulárnějším materiálům. Průměrný dojezd tohoto kola je 60 km, v ideálních podmínkách můžete dosáhnout dojezdu až 100 km, to jsou v našem výběru poměrně slušné hodnoty. Kolu nechybí odpružená vidlice, která vás ušetří nepříjemného drncání, v našem výběru ji měla většina modelů. V případě brzd se ale výrobce bohužel držel pouze klasických v-brzd, lepším řešením by byly brzdy hydraulické (ty jsou ovšem běžnější spíše u horských kol).

Baterie elektrokola Hasuda je umístěná na nosiči a má kapacitu 470 Wh, což je u krosových kol velmi dobré číslo. Pohon kola je umístěný ve středu kola. Toto řešení se stává stále populárnějším, protože poskytuje optimální vyvážení. Motor má nominální výkon 250 W a maximální výkon 350 W, jde tedy o jeden z výkonnějších modelů v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení  Dámské
Nosnost (kg)  120
Výška ráfku kol (palce)  21",28"
Výška rámu (palce)  17",19",21"
Materiál rámu  Dural
Průměrný dojezd (km)  60
Maximální dojezd (km)  100
Odpružená vidlice  Ano
Brzdy  V-brzdy
Umístění baterie  Nosičová
Kapacita baterie (Wh)  470
Umístění pohonu  Středový
Maximální výkon (W)  350

Vybavení a hmotnost

Výkon elektrokola podléha legislativě, na silnicích tedy můžete využívat pouze výkon do 250 W. Mimo silnice ale můžete u tohoto kola zvýšit výkon až na 350 W a užít si jej naplno. Kolu samozřejmě nechybí ani přehazovačka, která má osm rychlostí. V kategorii krosových kol je tato přehazovačka spíše slabší a najdeme zde i modely s mnohem větším počtem převodů. Na řidítkách najdete tlačítkový ovladač a LCD displej, který zobrazuje nastavení, rychlost, počet ujetých kilometrů a stav nabití baterie. Pomocí ovladače můžete volit mezi pěti režimy asistence, což je poměrně standardní počet, u jiných modelů najdete i sedm nebo devět režimů. Nastavit můžete také režim WALK pro vedení kola vedle sebe a rozvícení nebo zhasnutí světel. Ta jsou připojená na baterii a rozsvěcí se automaticky se setměním.

Součástí elektrokola od značky Ledaer Fox jsou také blatníky, které oceníte v bahnitějším terénu, stojánek pro postavení kola a nosič. Hmotnost kola je lehce pod 25 kg, což je jedna z vyšších hodnot v našem výběru a je na vašem uvážení, zda pro vás bude tato váha pohodlná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu  Ano
Převody  1x8
Režimy asistence  5
WALK režim  Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg)  24,8

Závěr

Elektrokolo Leader Fox Hasuda Lady 2017 se řadí mezi krosová elektrokola a je určené primárně pro ženy. Hlavný výhodou tohoto elektrokola je silný motor umístěný ve středu kola, který umožňuje zvýšení výkonu až na 350 W, a také poměrně slušná kapacita baterie. Tato kombinace slibuje také delší dojezd. Kolu nechybí důležité prvky, jako je odpružená vidlice a rám z Duralu. Najdeme u něj také nosič, blatníky i světla, takže jej využijete v každé denní době i při horším počasí. Menší nevýhodou je volba klasických v-brzd, hydraulická varianta by byla o něco lepší. Vybírat můžete z pěti režimů asistence, což je standard. Ne každému také musí vyhovovat hmotnost kola, která nepatří k nejmenším. Pokud by vás zajímal model s větším počtem asistenčních režimů a o něco nižší hmotností, doporučujeme zvážit také elektrokolo Leader Fox Forenza Lady 2016.