Hlavní nevýhodou mobilní klimatizace Daitsu je její hlučnost. S hlučností 65 dB se v době vzniku této recenze (březen 2018) řadila k nejhlučnějším modelům a rozhodně nejde o zvuk, kterého si nevšimnete. Průtok vzduchu 370 m3/h byl v době psaní této recenze lehce nadprůměrný a výrobce klimatizaci doporučuje do místností o ploše 29 m2, což byl také nadprůměr. Výkonnost odvlhčování 1,2 l/h byla víceméně průměrná až lehce podprůměrná, stejně je na tom i energetická účinnost chlazení 2,6 EER. Nad průměr se tato klimatizace naopak dostala v případě jmenovitého výkonu chlazení 3,5 kW (průměr byl 2,88 kW) a bohužel také spotřeby energie. Za hodinu tento model odebere přibližně 1,4 kWh, průměr v době vzniku srovnání byl 1,09 kWh, nepatří tedy k nejúspornějším modelům. Stejně jako všechny klimatizace v porovnávacím testu z března 2018, i tato se řadí do energetické třídy A a v tomto směru jí tedy nemáme co vytknout.
Parametr | Tento produkt | Průměr všech námi srovnávaných produktů |
---|---|---|
Výrobce | Daitsu | 25 % Sencor, 15 % Whirlpool, 10 % Sakura, 10 % Sinclair, 5 % Domo, 5 % Daitsu, 5 % De'Longhi, 5 % Gorenje, 5 % Remko, 5 % Orava, 5 % Trotec, 5 % ECG |
Hlučnost (dB) | 65 | 63,55 |
Průtok vzduchu (m3/h) | 370 | 378,00 |
Doporučená plocha (m2) | 29 | 29,50 |
Odvlhčování (l/h) | 1,2 | 1,63 |
Energetická třída chlazení | A | 95 % A, 5 % A+ |
Jmenovitý výkon chlazení (kW) | 3,5 | 3,01 |
Energ. účinnost chlazení (EER) | 2,6 | 2,65 |
Spotřeba energie za hodinu (kWh) | 1,4 | 1,15 |
V kategorii funkcí si klimatizace Daitsu vede poměrně dobře, postrádá pouze jednu. Nepatří k modelům, s jejichž pomocí si můžete v chladnějších dnech také přitopit. Na druhou stranu má automatický výparník a vy se tak nemusíte obtěžovat s vyléváním kondenzátu. Nechybí jí pochopitelně ani displej, a pohodlné ovládání klimatizace zajistí také dálkový ovladač a funkce časovače, klimatizace se tak může zapnout například před vaším příchodem z práce.
Rozměrově patří klimatizace Daitsu spíše k větším modelům, na výšku měří 76,5 cm, na šířku 46,7 cm a její hloubka je 39,7 cm. Hmotnost 34 kg patří k vyšším v našem srovnání a například přenášení po schodech by mohlo být poměrně náročné.
Parametr | Tento produkt | Průměr všech námi srovnávaných produktů |
---|---|---|
Dálkové ovládání | Ano | 100 % Ano |
Časovač | Ano | 100 % Ano |
Topení | Ne | 75 % Ne, 25 % Ano |
Displej | Ano | 100 % Ano |
Samoodpařování kondenzátu | Ano | 55 % Ano, 35 % Ne, 10 % Neuvedeno |
Výška (cm) | 76,5 | 74,31 |
Šířka (cm) | 46,7 | 39,72 |
Hloubka (cm) | 39,7 | 40,38 |
Hmotnost (kg) | 34 | 30,44 |
Mobilní klimatizace Daitsu APD 12-CR potěší velkým výkonem a velmi dobrou nabídkou funkcí. Nepatří k modelům, se kterými si můžete i přitopit, ale nemusíte se starat o vylévání kondenzátu. Její slabinou je naopak vyšší hlučnost. Při použití přes den pravděpodobně nebude až tak na obtíž, pokud ale plánujete klimatizaci umístit například do ložnice, pravděpodobně se u ní příliš dobře nevyspíte. Pokud by vás zajímala klimatizace s podobnou nabídkou funkcí a nižší hlučností, můžeme vám doporučit například model Sencor SAC MT9012CH, jeho nevýhodou je ale o něco slabší výkon.
Diskuze a poradna
Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.