Recenze a test Whirlpool PACB12HP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool PACB12HP

61,8 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Vysoký výkon
 • Účinné odvlhčování

Zápory

 • Vyšší spotřeba
 • Hlučnost
10 500 Kč Orientační cena
 • 7,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,1/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 6,5/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 61,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Mobilní klimatizace značky Whirlpool patřila v době psaní recenze (prosinec 2018) k výkonnějším modelům v testu, a to jak v případě chlazení, tak v případě odvlhčování. Její výkon chlazení je 3,5 kW, průměr byl necelé 3 kW a klimatizace si tak poradí i s většími prostory. Pokud jde o odvlhčování, za hodinu zvládne 1,7 l, průměr byl 1,3 l. V našem srovnání jsou i modely, které zvládnou zhruba 2 l za hodinu, stále jde ale o skvělý výsledek. O něco slabší už je energetická účinnost chlazení, tedy poměr výkonu a příkonu. Ta byla se 2,6 EER víceméně průměrná, vysoký výkon totiž dorovnává nadprůměrná spotřeba 1,3 kWh za hodinu. Nejde o nic dramatického, klimatizace stále patří do nejběžnější třídy A, už ale nejde o jeden z nejúspornějších modelů. Nepříjemností potom může být vyšší hlučnost 64 dB. S obdobnou hlučností se u mobilních klimatizací setkáte poměrně často, bohužel ale nejde o nic tichého.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3,5

2,90
Odvlhčování (l/h)

1,7

1,61
Hlučnost (dB)

64

63,69
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1,3

1,12
Energetická třída chlazení

A

92 % A, 8 % A+
Energ. účinnost chlazení (EER)

2,6

2,64

Funkce a rozměry

V kategorii základních parametrů jsme sice měli ke klimatizaci Whirlpool určité výtky, v kategorii vybavení a funkcí už jí ale nemáme co vytknout. Je vybavená nezbytnostmi, jako je displej, časovač či dálkové ovládání, navíc má také dvě poměrně nestandardní funkce, topení a samoodpařování kondenzátu. Nedá se samozřejmě počítat s tím, že by klimatizace nahradila klasické topení v zimě, při chladnějších večerech ale může tato funkce přijít vhod. Samoodpařování kondenzátu vás zase zbaví nutnosti vylévat kondenzační nádobku. Rozměry klimatizace jsou potom zcela běžné, najdete je v tabulce níže. Snad jen hmotnost 34 kg o pár kilogramů přesahovala tehdejší průměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Displej

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ano

81 % Ano, 15 % Ne, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

74,3

72,75
Šířka (cm)

44,8

38,75
Hloubka (cm)

40,4

38,60
Hmotnost (kg)

34

28,55

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte výkonnou klimatizaci se skvělou výbavou, bude pro vás model Whirlpool PACB12HP jistě zajímavou volbou. Mezi její slabiny patří vyšší spotřeba a nadprůměrná hlučnost, záleží ovšem na vás, jak důležité pro vás tyto parametry jsou. Jako tišší alternativu můžete zvážit například model Sakura STAC 09 CPA/CF, bude ale třeba slevit z požadavků na výkon. Za zmínku stojí také funkce topení a samoodpařování kondenzátu, které rozšiřují možnosti a zvyšují komfort použití klimatizace.

10 500 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Whirlpool PACB12HP | Hodnocení: 61,8 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool PACB12HP

Whirlpool PACB12HP

10 500 Kč Orientační cena