Recenze a test Whirlpool PACW29HP | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Whirlpool PACW29HP

6. místo
79,0 % Celkové hodnocení
 • Vysoká energetická účinnost
 • Funkce topení
 • Dobrý průtok vzduchu
 • Chybí funkce samoodpařování
 • Chybí Wi-fi připojení
12 000 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,7/10
  Hodnocení účinnosti
 • 9,2/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,4/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 79,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Pokud se zaměříme na parametry mobilní klimatizace Whirlpool, zjistíme, že tento model vyniká hlavně velkým průtokem vzduchu a slušnou energetickou účinností. Průtok vzduchu 380 m3/h byl v době psaní recenze (září 2019) nad průměrem (cca 350 m3/h), stejně tak energetická účinnost 3,1 EER byla oproti nejběžnější hodnotě 2,6 EER nadstandardní. To zejména zásluhou nižší spotřeby (1 kWh), jelikož výkon 3 kW už byl vcelku průměrný. Průměru se potom klimatizace držela v případě hlučnosti 64 dB, standardní je také energetická třída A. Výkon odvlhčování 1,3 l/h už skončil lehce pod průměrem (cca 1,4 l/h).

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

21 % Sencor, 13 % Whirlpool, 8 % Sakura, 8 % Daitsu, 8 % Sinclair, 4 % Domo, 4 % De'Longhi, 4 % Gorenje, 4 % Remko, 4 % Orava, 4 % Trotec, 4 % ECG, 4 % Guzzanti, 4 % Noaton, 4 % Neuvedeno
Hlučnost (dB)

64

63,21
Průtok vzduchu (m3/h)

380

376,00
Odvlhčování (l/h)

1,3

1,61
Energetická třída chlazení

A

96 % A, 4 % A+
Jmenovitý výkon chlazení (kW)

3

2,96
Energ. účinnost chlazení (EER)

3,1

2,64
Spotřeba energie za hodinu (kWh)

1

1,13

Funkce a rozměry

Mobilní klimatizace patří mezi poměrně jednoduché spotřebiče, jejich zásoba funkcí tak není nijak obrovská. Klimatizace Whirlpool zvládá kromě chlazení také funkci topení a ovládat ji můžete za pomoci displeje, dálkového ovladače a časovače. Kromě funkce topení jsou všechny zmíněné funkce vcelku standardní. Oproti některým konkurenčním modelům postrádá tato klimatizace některé méně běžné funkce, která má značný vliv na komfort používání. Chybí jí totiž samoodpařování kondenzátu, které vás u jiných klimatizací zbaví povinnosti vylévat kondenzační nádržku, a postrádá také možnost připojení na Wi-fi. Velikost klimatizace není nějak neobvyklá, rozměry uvádíme v tabulce níže.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Dálkové ovládání

Ano

100 % Ano
Časovač

Ano

100 % Ano
Topení

Ano

75 % Ne, 25 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Samoodpařování kondenzátu

Ne

58 % Ano, 33 % Ne, 8 % Neuvedeno
Wi-fi připojení

Ano

79 % Ne, 17 % Ano, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

74,4

73,27
Šířka (cm)

44,8

39,01
Hloubka (cm)

40

39,91
Hmotnost (kg)

35

29,64

Naše hodnocení a závěr

Mobilní klimatizace Whirlpool PACW29HP se ve většině parametrů držela víceméně průměrných hodnot, nad průměr se vyšplhala pouze v případě energetické účinnosti a průtoku vzduchu. Ve funkcích si vede dobře, nepostrádá základní výbavu a můžete ji kromě chlazení využívat také na přitápění. Chybí jí ovšem možnost samoodpařování kondenzátu, která by o něco zvýšila pohodlí při používání tohoto spotřebiče.

Pokud na přítomnosti samoodpařovacího kondenzátu trváte, v podobné kategorii jej nabízí například klimatizace Daitsu APD 12-CR.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Whirlpool PACW29HP | Hodnocení: 79,0 %
Eliška Srncová má se srovnáváním produktů mnohaleté zkušenosti, o kategorii mobilních klimatizací se stará už více než tři roky a udržuje si stálý přehled. Poradí vám tak s volbou vhodného typu klimatizace, pomůže s porozuměním energetickému štítku a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Mezi jejími tématy najdete i další velké spotřebiče, třeba pračky, ale má na starosti také například kočárky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, potřebuji imobilní klimatizační jednotku do panelového bytu o velikosti cca 15m2 bez venkovního odvodu tepla s topením. Děkuji, Joukl

pavel.joukl@seznam.cz

Dobrý den, v takto velkém prostoru si vystačíte i s některou ze slabších klimatizací, relativně cenově dostupný je například model Guzzanti GZ 903. Pokud ovšem požadujete také funkci topení, za klimatizaci už si budete muset trochu připlatit. Co se týče odvodu teplého vzduchu, ten je u všech klimatizací nezbytný. U mobilních klimatizací se většinou teplý vzduch odvádí oknem, pokud tuto možnost nemáte a nepřipadají v úvahu ani stavební úpravy, možná bude lepší zvážit namísto klimatizace například ochlazovač vzduchu nebo ventilátor. V takovém případě se ale funkce topení opět nedočkáte.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Whirlpool PACW29HP

Whirlpool PACW29HP

6. místo  v porovnání
12 000 Kč Orientační cena