Recenze a porovnání Sencor SHI 110BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SHI 110BK

Doporučujeme Při nákupu v kategorii klasických žehliček na vlasy

Datum doporučení: Červenec 2018

70,0 % Celkové hodnocení
  • Nízká pořizovací cena
  • Rychle se nahřívá
  • Ionizační funkce
  • Nelze nastavit teplotu
  • Malé žehlicí destičky
  • Absence dalších funkcí
200 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Sencor SHI 110BK je žehlička na vlasy s destičkami z keramiky a turmalínu. Teplotu nelze zvolit, je pevně nastavená na 200 °C. Tato teplota je vhodná na normální vlasy. Jemné vlasy potřebují teplotu nižší, velmi silné a nepoddajné vlasy naopak vyšší. Na tuto teplotu se nahřeje za 20 sekund, což je rychlé. Díky turmalínovému povrchu vyzařujícímu ionty nejsou vlasy zbytečně vysušovány. Ionty také zabraňují vzniku statického náboje. Parní funkci tato žehlička nemá. Destičky o rozměrech 90×24 mm nejsou napuštěny olejem ani kondicionérem. Jsou ale plovoucí. To snižuje tlak vyvíjený na vlasy a zabraňuje tahání a trhání vlasů. Oblý tvar je vhodný pro tvorbu loken.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika-turmalín

Nastavení teploty

Ne

Maximální teplota (°C)

200

Příkon (W)

30

Doba zahřátí (s)

20

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

24

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Třímetrový přívodní kabel s otočnou koncovkou usnadňuje obsluhu. Ostatní funkce této žehličce chybí. Nemá displej ani indikaci nahřátí. Na vypnutí žehličky budete muset myslet, nemá totiž funkci automatického vypnutí. Vlasy je potřeba před žehlením důkladně vysušit, s touto žehličkou nelze totiž žehlit vlhké vlasy. Nelze ji také uzamknout. Funguje pouze v síti s napětím 230 V, při cestování tedy zkontrolujte napětí v místní síti.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

300

Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ne

Automatické vypnutí

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Hodnocení uživatelů

Sencor SHI 110BK hodnotilo na webu více než 50 uživatelů. Celkové hodnocení je pozitivní. V recenzích si uživatelé chválí nízkou pořizovací cenu, jednoduchou obsluhu a rychlé nahřívání. Výhodou je podle nich také dlouhý kabel. Negativně hodnotí chybějící možnost nastavení teploty, přiznávají ale že kvalita odpovídá ceně.

Závěr

Žehlička Sencor SHI 110BK je vhodná pro nenáročné uživatele, kteří mají normální vlasy. Na jemné a příliš silné nemá vhodnou teplotu. Její výhodou je velmi nízká pořizovací cena, dlouhý přívodní kabel a rychlé nahřívání. Nevýhodou je jediné nastavení teploty na 200 °C. Chybí jí také bezpečnostní funkce jako je automatické vypnutí. Pokud jsou pro vás tyto funkce důležité, doporučujeme zvážit žehličku ECG ZV 115.

200 Kč Orientační cena
Autor: Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Sencor SHI 110BK | Hodnocení: 70,0 %
Kamila Lorenzová zastává v našem týmu pozici redaktory a na webu má na starosti desítky různých témat. Žehličky na vlasy patří mezi její nejoblíbenější, jelikož je používá téměř denně a snaží se neustále hledat to nejlepší na trhu. Kromě průzkumu se vrhla i na reálné testování a vybrané modely ozkoušela. Dokáže vám tak poradit, zda jsou určité funkce v praxi užitečné, nebo naopak zbytečné.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SHI 110BK

Sencor SHI 110BK

200 Kč Orientační cena