Recenze a porovnání Sencor SHI 110BK | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Sencor SHI 110BK

70,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Cestovní žehličky na vlasy

Klady

  • Nízká pořizovací cena
  • Rychle se nahřívá
  • Ionizační funkce

Zápory

  • Nelze nastavit teplotu
  • Malé žehlicí destičky
  • Absence dalších funkcí
200 Kč Orientační cena

Základní parametry a funkce

Sencor SHI 110BK je žehlička na vlasy s destičkami z keramiky a turmalínu. Teplotu nelze zvolit, je pevně nastavená na 200 °C. Tato teplota je vhodná na normální vlasy. Jemné vlasy potřebují teplotu nižší, velmi silné a nepoddajné vlasy naopak vyšší. Na tuto teplotu se nahřeje za 20 sekund, což je rychlé. Má příkon pouhých 30 W, v tomto ohledu se tedy řadí spíše k těm slabším, na cestovní žehličku to ale stačí. Můžete ji používat i jako žehličku klasickou pro domácí použití, cestovní model z ní dělá primárně nízká hmotnost 400 gramů. Rozměrově je sice menší, za mini žehličku bychom ji ale určitě neoznačili.

Díky turmalínovému povrchu vyzařujícímu ionty nejsou vlasy zbytečně vysušovány. Ionty také zabraňují vzniku statického náboje. Parní funkci tato žehlička nemá. Destičky o rozměrech 90×24 mm nejsou napuštěny olejem ani kondicionérem. Jsou ale plovoucí. To snižuje tlak vyvíjený na vlasy a zabraňuje tahání a trhání vlasů. Oblý tvar je vhodný pro tvorbu loken.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů:

Parametr Tento produkt
Povrch žehlicích destiček

Keramika-turmalín

Nastavení teploty

Ne

Maximální teplota (°C)

200

Příkon (W)

30

Doba zahřátí (s)

20

Ionizační funkce

Ano

Parní funkce

Ne

Plovoucí destičky

Ano

Napuštěné destičky

Ne

Délka žehlicích destiček (mm)

90

Šířka žehlicích destiček (mm)

24

Zaoblené okraje

Ano

Uživatelský komfort

Třímetrový přívodní kabel s otočnou koncovkou usnadňuje obsluhu, a nemusíte tedy hned panikařit, pokud nebude zásuvka hned u zrcadla. Ostatní funkce této žehličce chybí. Nemá displej ani indikaci nahřátí. Na vypnutí žehličky budete muset myslet, nemá totiž funkci automatického vypnutí. Vlasy je potřeba před žehlením důkladně vysušit, s touto žehličkou nelze totiž žehlit vlhké vlasy. Nedá se ani uzamknout, což by se pro cestování hodilo. Zkrátka nabídne jen a pouze naprostý základ, nic navíc už neočekávejte. Funguje pouze v síti s napětím 230 V, při cestování tedy zkontrolujte napětí v místní síti.

Parametr Tento produkt
Délka přívodního kabelu (cm)

300

Otočný kabel

Ano

Displej

Ne

Indikace zahřátí

Ne

Automatické vypnutí

Ne

Žehlení mokrých vlasů

Ne

Zámek kleští

Ne

Hlavní klady a zápory

Jedna z největších výhod žehličky Sencor SHI 110BK je jasná na první pohled – zaujme primárně velmi nízkou pořizovací cenou. Vzhledem k ní je docela překvapením, že se poměrně rychle nahřívá. Mezi výhody bychom mohli zařadit i dlouhý přívodní kabel a nízkou hmotnost, kterou oceníte při přenášení ale i během manipulace. Tím to však končí a žehlička nic víc nenabídne. Jako nevýhodu naopak vidíme nemožnost jakkoliv upravit teplotu a absenci jiných funkcí. Žehlička nemá ani displej nebo indikátor nahřátí, při manipulaci s ní si proto dávejte velký pozor a nezapomeňte žehličku vypínat, sama to za vás neudělá.

Hodnocení uživatelů

Sencor SHI 110BK hodnotilo na webu více než 50 uživatelů. Celkové hodnocení je pozitivní. V recenzích si uživatelé chválí nízkou pořizovací cenu, jednoduchou obsluhu a rychlé nahřívání. Výhodou je podle nich také dlouhý kabel. Negativně hodnotí chybějící možnost nastavení teploty, přiznávají ale, že kvalita odpovídá ceně. Všechny recenze si můžete přečíst na portálu Heureka.

Porovnání s alternativami

Vzhledem k nízké ceně ani nebudeme tuto žehličku porovnávat například s mnohem vymakanějším modelem Remington S8500 Shine Therapy a podobnými, protože je jasné, že toho nabídnou mnohem víc, za funkce si ale samozřejmě něco připlatíte. V porovnání s ostatními cestovními modely z našeho srovnání má trochu větší rozměry, dohání to ale naopak nízkou hmotností. O něco vyšší příkon má Moser 4480-0050, ani u ní si ale nenastavíte teplotu, její konstantní nahřátí se pohybuje okolo 180 stupňů, což je o něco méně. Pokud máte jemnější vlasy, nižší teplota pro vás bude vhodnější.

Závěr

Žehlička Sencor SHI 110BK je vhodná pro nenáročné uživatele s běžnými vlasy. Na jemné a příliš silné nemá vhodnou teplotu. Díky nízké hmotnosti se hodí na cestování. Batoh nebo tašku vám příliš nezatíží. Nejedná se sice o mini model, na druhou stranu to může být i výhoda. Žehlení alespoň nebude trvat dlouhou dobu.

Její výhodou je velmi nízká pořizovací cena, dlouhý přívodní kabel a rychlé nahřívání. Nevýhodou je jediné nastavení teploty na 200 °C. Chybí jí také bezpečnostní funkce, jako je automatické vypnutí nebo uzamknutí kleští. Pokud je pro vás dlouhý kabel omezující a nevadilo by vám pár stovek připlatit, pak se podívejte na bezdrátovou variantu ETA Fenité 6337.

200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SHI 110BK | Hodnocení: 70,0 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která do srovnání vyhledává na webu ty nejzajímavější produkty. Pročítá sáhodlouhé recenze a komentáře, aby mohla zdůraznit všechny klady a zápory výrobků. Snaží se, abyste při nákupu měli všechny potřebné informace. Žehličky a péče o vlasy obecně patří mezi její oblíbená témata. S žehličkami a úpravou spíše nepoddajných vlasů má praktické zkušenosti. Dokáže tak poradit, který typ žehliček používat na různé typy vlasů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SHI 110BK

Sencor SHI 110BK

200 Kč Orientační cena