Test a recenze nejlepších
aeropressů a jak je vybrat

Obrázek aeropress

Patříte mezi milovníky kávy experimentující s různými chutěmi a způsoby přípravy? V tom případě jste již zcela jistě narazili na tzv. filtrovanou kávu. Laikům připomíná espresso, liší se však chutí a zejména způsobem přípravy.

Kdysi se tento nápoj připravoval mechanicky zamícháním kávy ve vodě a jejím protlačením sítkem. Nová doba však přináší zjednodušení všech činností, takže si dnes můžete zakoupit praktické Aeropressy. Výsledkem je kratší a jednodušší příprava a mnohem silnější chuť nápoje.

Tento článek se právě Aeropressům podívá na kobylku. Jako vždy nabídneme hlavní kritéria, jež se vyplatí mít při výběru na paměti.


Nejlepších 10 aeropressů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Kapacita mlýnku (g)

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled aeropressu AeroPress Aerobie

AeroPress Aerobie

17

600 Kč

Náhled aeropressu AeroPress

Aeropress

-

800 Kč

Testování a recenze aeropressů pro letošní rok

Podrobný test aeropressů zpracováváme a jeho vydání máme naplánované v průběhu druhé poloviny roku. V testu budou detailně rozepsané recenze nejlépe ohodnocených aeropressů.  Doporučujeme ale  přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké aeropressy, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat aeropress

1. Použitý materiál

2. Filtry

3. Čištění

4. Ceny

Asi vás zaskočilo, že parametrů, na něž byste měli při nákupu brát ohled, není mnoho. Je to dáno velmi jednoduchou konstrukcí Aeropressů, které v zásadě tvoří plastové válce. Jedním z hlavních kritérií je právě jejich provedení.

Při výběru rozhodně nezapomínejte ani na filtrační systém. Významnou roli hraje samozřejmě i čištění, jež by mělo být prováděno co nejčastěji.

Taktéž se koukneme na ceny jednotlivých produktů a naznačíme pásma, ve kterých se pohybují přístroje podobných vlastností.


1. Použitý materiál

Jak již bylo zmíněno, Aeropress tvoří jeden nebo dva plastové válce s pístem. Na dno se potom vkládá filtr. Při výběru byste rozhodně měli klást důraz úroveň plastových trubic. Každodenním používáním a působením vysokých teplot se totiž zařízení opotřebovává, jeho životnost se pohybuje zhruba okolo dvou let.

Zároveň se vyplatí brát v potaz též hmotnost použitého materiálu. Pro své drobné rozměry bývá Aeropress oblíbeným společníkem cestovatelů. Každý gram navíc je ovšem při dlouhých túrách poznat. Váš výběr by tedy měl představovat ideální poměr mezi fortelností materiálu a únosnou hmotností.


2. Filtry

Označení „filtrovaná káva“ hovoří samo za sebe. Klíčovou roli sehrává při přípravě kávy filtrační systém. Ten může být v současné době tvořen dvěma druhy zařízení:

  • Papírové filtry
  • Kovové filtry

Běžně se setkáte spíše s jednorázovými papírovými filtry. Jejich hlavní výhodou je čistší chuť kávy bez pocitu kovu. Na druhé straně se připravte na to, že svou činností vyprodukujete poměrně dost odpadu.

Milovníci ekologického provozu a jedinci, kteří nedají dopustit na kov, jistě ocení služeb kovových filtračních systémů. Díky tomu nemusíte myslet na neustálou výměnu papírů a filtr před použitím prostě jen omyjete. Podstatným kladem jsou nižší náklady na provoz, jelikož balení 350 papírových filtrů stojí zhruba 300 Kč.


3. Čištění

Pro to, abyste si mohli chuti filtrované kávy užívat co nejčastěji, je zapotřebí Aeropress pravidelně čistit. V ideálním případě byste měli údržbu provést po každém uvaření kávy. Výhodou je, že plastové díly i kovové filtry je možné snadno umýt pod proudem vody, případně vložit do myčky.

Časté mytí v myčce má ovšem negativní vliv na gumové těsnění. Proto využívejte jejich služeb jen pro větší údržbu. O tu každodenní se bez problémů postará i tekoucí voda.


4. Cena

Ani v oblasti cen toho příliš mnoho vymyslet nejde. Skupinu Aeropressů tvoří jen několik málo produktů, jejichž cena se pohybuje v rozmezí od 500 do 1 000 korun. Svými vlastnostmi se ovšem liší jen velmi zřídka. Obvykle je hlavní rozdíl v množství a druhu filtrů v balení.

Cena do 1 000 Kč

V této kategorii naleznete všechny modely. Za cenovku jen mírně přesahující 500 korun se prodávají samostatné kávovary. Připočíst k této cifře tedy musíte ještě papírové či kovové filtry v hodnotě okolo 300 Kč. V případě, že se připlatíte, dostanete filtraci gratis.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Aeropressy
Průměrné hodnocení 4.8 z 16 hlasů