Test 10 nejlepších brusek na nehty 2021 | Recenze & Jak vybrat |
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších brusek na nehty

Aktualizováno:
Říjen 2021
Autor:
Karolína Šerá

Upravené nehty patří v současné době k základním prvkům vizáže mnohých žen. Před tím, než si na ně nanesete jeden z nepřeberného množství typů a barev laků, je nutné nehty upravit do požadovaného tvaru. K tomu kromě nůžek slouží také pilník neboli bruska na nehty.

Kdysi si dámy nedovedly představit život bez ručních pilníků, jimiž své nehty upravovaly po zastřižení. S probíhajícím pokrokem se ale i v této oblasti začaly prosazovat plně automatizované přístroje. Jejich výhodou je, že se postarají o precizní modeláž nehtů samy, a vy se tak vyhnete nepříjemné bolesti rukou z dlouhého pilování.

Pokud se po brusce či pilníku poohlížíte, ale nevíte, jaký model zvolit, může vám pomoci náš článek Jak vybrat brusku a pilník na nehty. V něm vám poradíme, podle jakých parametrů se řídit při výběru nové brusky, zmíníme, proč je vhodné dbát na dostupnost náhradních dílů, a naznačíme také, jaké přístroje můžete očekávat v různých cenových hladinách.

V případě, že chcete péči o vaše nehty pozvednout na vyšší úroveň, doporučujeme také naše srovnání UV lamp na nehty. Díky těmto přístrojům nebudete muset zdlouhavě čekat, než vám lak na nehtech uschne.


Nejlepší brusky na nehty dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Beautylushh 8945 Bruska na nehty s nástavci XL
Beautylushh 8945 Bruska na nehty s nástavci XL 90 %
Počet recenzí: 20
400 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze NANI bruska na nehty JSDA JD200 35W
NANI bruska na nehty JSDA JD200 35W 99 %
Počet recenzí: 24
1 300 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Beautylushh 8943 Bruska na nehty s nástavci XXL
Beautylushh 8943 Bruska na nehty s nástavci XXL 93 %
Počet recenzí: 14
700 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Frézka bruska na nehty JSDA Power 35W JD500
Frézka bruska na nehty JSDA Power 35W JD500 91 %
Počet recenzí: 15
1 700 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Nehtyprofi Bruska na nehty JSDA JD700 35W
Nehtyprofi Bruska na nehty JSDA JD700 35W 83 %
Počet recenzí: 20
1 600 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze DZL Bruska na nehty sada DM-202
DZL Bruska na nehty sada DM-202 Zatím nehodnoceno 900 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Beautylushh 8942 Bruska na nehty s nástavci
Beautylushh 8942 Bruska na nehty s nástavci 79 %
Počet recenzí: 10
800 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Beautylushh 8857 Bruska na nehty s nástavci HBS-401
Beautylushh 8857 Bruska na nehty s nástavci HBS-401 90 %
Počet recenzí: 1
1 700 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze NANI bruska na nehty JMD108 30W
NANI bruska na nehty JMD108 30W Zatím nehodnoceno 1 700 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Allepaznokcie elektrická bruska na umělé akrylové nehty F008
Allepaznokcie elektrická bruska na umělé akrylové nehty F008 69 %
Počet recenzí: 10
400 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat brusku a pilník na nehty

Brusky na nehty se hodí k modeláži gelových, akrylových i přírodních nehtů. Jsou vhodné také k pedikúře čili péči o nehty a jejich okolí na nohách. S pomocí brusky na nehty můžete upravovat nejen tvar a povrch samotných nehtů, ale také obrušovat mozoly či ztvrdlou kůži.

Základním prvkem, ze kterého se bruska na nehty skládá, je povrch, který se stará právě o broušení. Ten je nutné vybírat podle toho, k jakému účelu má bruska na nehty primárně sloužit. Provedení jednotlivých nástavců neboli fréz s různými povrchy ovlivňuje jejich kvalitu a životnost. Každý tvar potom zodpovídá za jiný úkol tak, aby byla poskytnutá péče skutečně komplexní.

Při výběru brusky rozhodně zvažte i výkon či způsob napájení. V některých případech se více hodí baterie, jindy zase přímé připojení k síti. Podstatnou roli hraje i možnost změnit směr chodu podle toho, které končetině zrovna dopřáváte péči. Zapomenout byste neměli ani na dostupnost náhradních dílů a jejich cenu.

V neposlední řadě se podíváme i na celkovou cenu jednotlivých přístrojů. Určíme několik cenových kategorií a každou z nich opatříme krátkým popisem tak, abyste věděli, co vlastně při nákupu za určitou sumu očekávat.

Použití

Před výběrem brusky na nehty je vhodné určit, zda ji budete užívat především doma, nebo ji pořizujete k profesionálním účelům. Modely určené ke druhému zmíněnému použití jsou přizpůsobeny k delšímu provozu v nehtovém studiu a vynikají především nižší hlučností a počtem vibrací a většinou také vyšší výkonností. Kromě toho nabízejí i pokročilé funkce jako například odsávání prachu z broušení.

Jednodušší brusky na domácí použití svým provedením nejsou vhodné do natolik prašného prostředí, je tedy nutné je používat spíše příležitostně. Většinou také nedisponují tak vysokým výkonem a odolností. Jejich předností však bývá o poznání nižší cena.

Z hlediska způsobu použití je dobré soustředit se také na typ nehtů, který s vaší novou bruskou hodláte upravovat nejčastěji. Od toho se odvíjí například počet otáček či materiál jednotlivých fréz.

Materiál

V dnešní době se nabídka materiálů, z nichž jsou frézy provedeny, zásadně rozšířila. V současnosti se můžete setkat s několika základními materiály. Nejdůležitější je rozhodnout, zda budete udržovat gelové, akrylové nebo přírodní nehty, a dle toho zvolit nástavec z optimálního materiálu.

 • Diamant
 • Safír
 • Titan
 • Karbid
 • Keramika
 • Papír
 • Lešticí frézy

Diamant

Nejtvrdší a nejefektivněji materiál se využívá pro úpravu přírodních nehtů nebo UV gelu na sucho, není potřeba změkčovače. V případě použití s klasickým gelem může dojít k obroušení a narušení nehtů. Diamant je též perfektní pro úpravu nehtových kůžiček a podbroušení nehtů. Vyznačuje se dlouhou životností a odolností, neobrušuje se.

Safír

Frézy se safírovým povrchem jsou vhodné na manikúru i pedikúru a také k úpravě kůžičky kolem nehtů. Jejich použití je opět na sucho. Safír je měkčí a šetrnější materiál, nástavce mají nižší pořizovací cenu než diamant, ale také životnost.

Titan

Titan se bezesporu řadí k nejpevnějším kovům vůbec a stejně je možné smýšlet i o nástavcích z tohoto materiálu. Vyznačují se vysokou životností a nižší cenou. Obvykle jsou vhodné pro drobnější úpravy umělých nehtů, případně pro UV gel a akryl, použití na přírodních nehtech není vhodné. Titanové nástavce se také pomaleji zahřívají.

Karbid

Majitelé salónu krásy se rozhodně neobejdou bez fréz vyrobených z karbidu. Ty jsou zdaleka nejodolnější a velmi tvrdé, díky čemuž se nemusíte bát ani jejich sterilizace horkem. Využitelnost těchto fréz je neomezená, stejně jako životnost při správném zacházení. Mohutnost materiálu navíc omezuje jakékoliv případné vibrace. Tvrdost a hrubost se označuje několika barevnými stupni, které také značí vhodnost použití na různé typy nehtů.

Keramika

Frézky z keramiky nepřenáší vibrace a také se při práci nezahřívají. Jsou vhodné pro broušení gelu i akrylu. Jejich vlastnosti se stejně jako u karbidových nástavců určují pomocí barevných stupňů.

Papír

Pro broušení starého laku nebo akrylu poslouží nejlépe papírové čili smirkové brusné kotouče. Jedná se o jednorázovou a nenákladnou záležitost. Zpravidla můžete využít tří základních hrubostí – jemné, střední a hrubé.

Lešticí frézy

Ve třech hrubostech je možné sehnat i lešticí frézy. Vyrábí se silikonové, plstěné či textilové. Jsou určeny zejména pro odstranění kůžičky okolo nehtů, případných zrohovatělých míst. Při správném použití se navíc postarají o dokonalý lesk. Je však nutné dbát opatrnosti u přírodních nehtů, jelikož se rychle zahřívají. Nejsou vhodné na tenké či jemné nehty.

Tvar frézy a jemnost

Podobný význam jako materiál má i tvar frézy, přičemž každý z nich je použitelný pro jiný druh činnosti. V zásadě se jedná o tyto tři:

 • Podlouhlý nástavec – odstraňovač nehtové kůžičky
 • Kuželovitý nástavec – pro odstranění starého UV gelu a akrylu, pro podbrušování nehtu
 • Válcovitý nástavec – pro rychlé odstranění UV gelu a akrylu, vhodný pro citlivější jedince

Kromě tvaru hraje podstatnou roli i jemnost. Hrubé nástavce jsou vhodné pro odstranění staré vrstvy gelu nebo akrylu, zatímco středně hrubé výrobky pro detailnější úpravy. Nejjemnější přístroje pak využijete pro odstranění nehtové kůžičky a ošetření nejcitlivějších míst.

Výkonnost

Výkonnost je u brusek na nehty determinována výkonem udávaným ve wattech, a především počtem otáček. Ten bývá regulovatelný, většinou dosahuje maximální hodnoty 20 000 otáček za minutu. U přístrojů pro profesionální použití se otáčky pohybují i kolem 30 000 až 40 000. Důležitá je také spodní hranice, škála otáček by měla být co možná nejširší, aby se přístroj dokázal přizpůsobit více způsobům použití a typům nehtů.

Napájení

Obvykle se u brusek na nehty můžete setkat se dvěma základními způsoby napájení:

 • Na baterie
 • K zapojení do sítě

Klasické bateriové přístroje využívají služeb dvou tužkových baterií. Jejich výhodou je možnost použití na cestách, a to i tam, kde není přístup ke zdroji elektrické energie. Záporem je ovšem nižší výkon, takže na komplexní péči o nehty musíte zapomenout.

Síťové napájení sice může být méně pohodlné, protože vyžaduje neustálé připojení ke zdroji energie, vyznačuje se však dostatečným výkonem. Navíc se nemusíte obávat, že by vám v průběhu péče došla „šťáva“. Při nákupu takového modelu si ovšem vždy dejte pozor na provedení napájecího kabelu, jenž by měl být, pokud možno, co nejměkčí.

Změna chodu

Pro zajištění bezpečného chodu se vyplatí zvolit zařízení umožňující plynulou regulaci směru chodu. Jedině tak je zajištěno dostatečné pohodlí při ošetřování obou končetin.

Dostupnost náhradních dílů

Platba za přístroj rozhodně není jedinou, kterou ve spojitosti s elektrickými bruskami a pilníky provedete. Vždy si tak raději dopředu ověřte, kolik stojí jednotlivé nástavce. Ty totiž mají tendenci se častým používáním opotřebovávat, takže se v horizontu maximálně několika let nevyhnete jejich výměně. A rozhodně potom nepotěší, když náhradní hlava stojí více než celý přístroj.

Zvažte též nákup přístroje od výrobce, u něhož je jisté, že poskytne svému výrobku odpovídající podporu. Jen málo věcí naštve více, než když zjistíte, že váš model již není podporován, náhradní díly se pro něj nevyrábějí, a vy tak musíte do celé brusky investovat znovu.

Cena

Finanční obnos za pořízení brusky na nehty je velice variabilní. Můžete tak zaplatit něco málo nad 1 000 korun za základní přístroj, ale stejně tak utratit třeba i 40 000 Kč za profesionální zařízení. Se stoupající částkou se samozřejmě zvyšuje kvalita a využitelnost. Mezi uživatelsky neoblíbenější výrobce brusek na nehty se řadí Promed, JSDA, Beautylushh či Beurer.

Cena do 2 000 Kč

Nejlevnější brusky na nehty pořídíte už od pár stovek. V nejnižší cenové kategorii získáte dostačující vybavení do domácnosti. Samozřejmostí bývá obousměrný chod a použití jak pro manikúru, tak pro pedikúru. Brusky standardně nabízejí základní LED indikátory a univerzální použitelnost všech druhů nástavců.

Cena od 2 000 Kč do 10 000 Kč

Přístroje ve střední cenové relaci ocení náročnější zákazníci, stejně jako majitelé domácích salónů krásy. Významným plusem je kompletně odizolovaná rukojeť, která zcela pohlcuje vibrace. K brusce je navíc možné pořídit i nožní pedál pro snadnější ovládání. Samozřejmostí je možnost použití kompletní škály nástavců a rychlost přesahující 20 000 otáček za minutu.

Cena nad 10 000 Kč

Nejdražší zařízení jsou určena drahým profesionálům, přičemž se částky mohou vyšplhat až ke 40 000 Kč. Jsou vybaveny přímým odsáváním odpilovaných zbytků a digitálním displejem. Ten umožňuje zcela zvolit směr a rychlost práce, využít lze i efektivní paměťové funkce. Díky tomu není nutné neustále nastavovat počet otáček. Třešničkou na dortu je velmi nízká hlučnost.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 55 hlasů