Test a recenze nejlepších
brusek na nehty a jak je vybrat

Obrázek brusky na nehty

Věděli jste, že na dojem z prvního setkání má z velké části vliv i úprava nehtů? Proto se nevyplatí péči o tuto specifikou část těla opomíjet. Dobře upravené nehty vám totiž mohou přihrát do cesty i zajímavé příležitosti.

Kdysi si dámy nedovedly představit život bez ručních pilníků, jimiž své nehty upravovaly po zastřižení. S probíhajícím pokrokem se i v této oblasti začaly prosazovat plně automatizované přístroje. Jejich výhodou je, že se o vše postarají, aniž by vyvolávaly nepříjemnou bolest a vyčerpání rukou.

V případě že se po brusce či pilníku poohlížíte, ale nevíte, jaký model zvolit, může vám pomoci náš článek. Detailně jsme totiž tento segment trhu zanalyzovali a objevili několik klíčových parametrů, na něž se rozhodně vyplatí při nákupu zaměřit.


Nejlepších 10 brusek na nehty dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Příkon (W)

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled brusky na nehty Allepaznokcie elektrická bruska

Allepaznokcie elektrická bruska

Allepaznokcie

300 Kč

Náhled brusky na nehty ISO YC-01 Bruska na nehty

ISO YC-01 Bruska na nehty

ISO

300 Kč

Náhled brusky na nehty ISO M2000 Bruska na nehty

ISO M2000 Bruska na nehty

ISO

700 Kč

Náhled brusky na nehty Brúska na gelové / akrylové nehty TT008

Brúska na gelové / akrylové nehty TT008

Allepaznokcie

200 Kč

Náhled brusky na nehty Promed bruska 2020

Promed bruska 2020

Promed

8 000 Kč

Náhled brusky na nehty Allepaznokcie elektrická bruska F008BL

Allepaznokcie elektrická bruska F008BL

Allepaznokcie

500 Kč

Náhled brusky na nehty Proxxon bruska gg12

Proxxon bruska gg12

Proxxon

700 Kč

Náhled brusky na nehty Nehtyprofi Bruska na nehty JSDA JD105H

Nehtyprofi Bruska na nehty JSDA JD105H

Nehtyprofi

5 000 Kč

Náhled brusky na nehty Promed bruska 1030

Promed bruska 1030

Promed

7 000 Kč

Náhled brusky na nehty Bruska Promed 4030-SX2

Bruska Promed 4030-SX2

Promed

26 000 Kč

Testování a recenze brusek a pilníků na nehty pro letošní rok

Podrobný test brusek a pilníků zpracováváme a jeho vydání máme naplánované v průběhu druhé poloviny roku. V testu budou také detailně rozepsané recenze nejlépe bodovaných výrobků. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejlépe hodnocených brusek a pilníků na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o produkty, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké brusky a pilníky na nehty, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat brusky a pilníky na nehty

1. Materiál

2. Tvar frézy a jemnost

3. Napájení

4. Změna chodu

5. Dostupnost náhradních dílů

6. Ceny

Naprosto zásadní význam mají zejména materiál a tvar jednotlivých fréz. Provedení podstatným způsobem ovlivňuje jejich kvalitu a dlouhověkost. Každý tvar potom zodpovídá za jiný úkol tak, aby byla poskytnutá péče skutečně komplexní.

Při výběru rozhodně zvažte i způsob napájení. V některých případech se více hodí baterie, jindy zase přímé připojení k síti. Podstatnou roli hraje i možnost změnit směr chodu podle toho, které končetině zrovna dopřáváte péči. Zapomenout nesmíme ani na dostupnost náhradních dílů a jejich cenu.

No a v neposlední řadě se koukneme i na celkovou cenu jednotlivých přístrojů. Určíme několik cenových kategorií a každou z nich opatříme krátkým popisem. Tak, abyste věděli, co vlastně při nákupu očekávat.


1. Materiál

V dnešní době se nabídka materiálů, z nichž jsou frézy provedeny, zásadně rozšířila. V současnosti se můžete setkat hned s pěticí základních materiálů. Nejdůležitější je, zda budete udržovat gelové, akrylové nebo přírodní nehty:

  • Diamant a safír
  • Titan
  • Karbid
  • Papír
  • Silikon

Diamant a safír

Nejtvrdší a nejefektivněji materiál se využívá pro úpravu přírodních nehtů nebo UV gelu. V případě použití s klasickým gelem může dojít k obroušení a narušení nehtů. Diamant je též perfektní pro úpravu nehtových kůžiček a podbroušení nehtů. Měkčí safír pak nachází uplatnění v pedikúře.

Titan

Titan se bezesporu řadí k nejpevnějším kovům vůbec a totéž je možné očekávat i o nástavcích z tohoto materiálu. Vyznačují se nižší cenou a obvykle jsou vhodné pro drobnější úpravy nehtů, případně pro UV gel a akryl.

Karbid

Majitelé salónu krásy se rozhodně neobejdou bez fréz vyrobených z karbidu. Ty jsou zdaleka nejodolnější a velmi tvrdé, díky němuž se nemusíte bát ani jejich sterilizace horkem. Využitelnost těchto fréz je neomezená, stejně jako životnost při správném zacházení. Mohutnost materiálu navíc omezuje jakékoliv případné vibrace.

Papír

Pro broušení starého laku nebo akrylu poslouží nejlépe papírové brusné kotouče. Jedná se o jednorázovou a nenákladnou záležitost. Zpravidla můžete využít tří základních hrubostí – jemné, střední a hrubé.

Silikon

Ve třech hrubostech je možné i silikonové lešticí frézy. Ty jsou určeny zejména pro odstranění kůžičky okolo nehtů, případných zrohovatělých míst. Při správném použití se navíc postarají o dokonalý lesk.


2. Tvar frézy a jemnost

Podobný význam jako materiál má i tvar frézy, přičemž každý z nich je použitelný pro jiný druh činnost. V zásadě se jedná o tyto tři:

  • Podlouhlý odstraňovač nehtové kůžičky
  • Kuželovitý nástavec – pro odstranění starých UV gelu a akrylu, pro podbrušování nehtu
  • Válcovitý nástavec – pro rychlé odstranění UV gelu a akrylu, vhodný pro citlivější jedince

Kromě tvaru hraje podstatnou roli i jemnost. Hrubé nástavce jsou vhodné pro odstranění staré vrstvy gelu nebo akrylu, zatímco středně hrubé výrobky pro detailnější úpravy. Nejjemnější přístroje pak využijete pro odstranění nehtové kůžičky a ošetření nejcitlivějších míst.


3. Napájení

Obvykle se můžete na trhu setkat se dvěma základními způsoby napájení:

  • Na baterie
  • K zapojení do sítě

Klasické bateriové přístroje využívají služeb dvou tužkových baterií. Jejich výhodou je možnost použití na cestách, a to i tam, kde není přístup ke zdroji elektrické energie. Záporem je ovšem nižší výkon, takže na komplexní péči o nehty musíte zapomenout.

Síťové napájení je sice poněkud kostrbatější, protože vyžaduje neustálé připojení ke zdroji energie, vyznačuje se však dostatečným výkonem. Navíc se nemusíte obávat, že by vám v průběhu péče došla „šťáva“. Při nákupu takového modelu si ovšem vždy dejte pozor na provedení napájecího kabelu, jež by měl být, pokud možno, co nejměkčí.


4. Změna chodu

Pro zajištění bezpečného chodu se vyplatí zvolit zařízení umožňující plynulou regulaci směru chodu. Jedině tak je zajištěno dostatečné pohodlí při ošetřování obou končetin.


5. Dostupnost náhradních dílů

Platba za přístroj rozhodně není jedinou, kterou ve spojitosti s elektrickými bruskami a pilníky provedete. Vždy si tak raději ověřte, kolik stojí jednotlivé nástavce. Ty totiž mají tendenci se častým používáním opotřebovávat, takže se v horizontu maximálně několika let nevyhnete jejich výměně. A rozhodně potom nepotěší, když náhradní hlava stojí více než celý přístroj.

Zvažte též nákup přístroje od výrobce, u něhož je jisté, že poskytne svému výrobku odpovídající podporu. Jen málo věcí naštve více, než když zjistíte, že váš model již není podporován, náhradní díly se pro něj nevyrábějí, a vy tak musíte investovat znovu.


6. Cena

Finanční obnos za pořízení brusky na nehty je velice variabilní. Můžete tak zaplatit něco málo nad 1 000 korun za základní přístroj, ale stejně tak vysázet třeba 20 000 Kč za profesionální zařízení. Se stoupající částkou se samozřejmě zvyšuje kvalita a využitelnost.

Cena do 5 000 Kč

Za nejnižší cenovku si pořídíte dostačující vybavení do domácnosti. Samozřejmostí bývá obousměrný chod a použití jak pro manikúru, tak pro pedikúru. Brusky standardně nabízejí základní LED indikátory a univerzální použitelnost všech druhů nástavců.

Cena od 5 000 Kč do 15 000 Kč

Přístroje ve střední cenové relaci ocení náročnější zákazníci, stejně jako majitelé domácích salónů krásy. Významnou devízou je kompletně odizolovaná rukojeť, která zcela pohlcuje vibrace. K brusce je navíc možné pořídit i nožní pedál pro snadnější ovládání. Samozřejmostí je možnost použití kompletní škály nástavců a rychlost přesahující 20 000 otáček za minutu.

Cena nad 15 000 Kč

Nejdražší zařízení jsou určena drahým profesionálům. Jsou vybaveny přímým odsáváním odpilovaných zbytků a digitálním displejem. Ten umožňuje zcela zvolit směr a rychlost práce, využít lze i efektivní paměťové funkce. Díky tomu není nutné neustále nastavovat počet otáček. Třešničkou na dortu je velmi nízká hlučnost.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Brusky a pilníky na nehty
Průměrné hodnocení 4.4 z 19 hlasů