Menu

Bílé pračky

Pračky patří mezi tzv. bílé zboží. Tato kategorie obsahuje domácí elektrické spotřebiče a kromě praček sem můžeme zařadit například lednice, myčky, mikrovlnky nebo sporáky. A jak už samotný název napovídá, většina těchto spotřebičů je k dostání v bílé barvě. Toto tvrzení rozhodně platí i o pračkách. Většina modelů na trhu je opravdu bílých. Pokud však zatoužíte po barevnějším modelu, i takové možnosti se vám dnes nabízejí.

Bílá, stříbrná nebo červená?

Pračka již nemusí být jen nutným pomocníkem v domácnosti. Snaží se zákazníkům přizpůsobit zmenšenými rozměry nebo jednoduchým ovládáním a zaujmout atraktivním moderním designem. Zde vstupují do hry právě i různé barevné varianty. Bílá je základ, kterým nic nezkazíte. Pračky v tomto provedení nabízejí jak ty nejlevnější, tak i dražší modely. Ty dražší však občas mají i jiné barevné alternativy. Například stříbrné spotřebiče zabudované v dřevěné lince však působí velmi elegantně. A nebo, chcete-li místnost ještě více rozveselit, můžete sáhnout po červených odstínech, které nabízí například značka LG.

Ostatní spotřebiče bývají veselejší

Opravdovým přeborníkem v množství barevných provedeních jsou lednice. Ty najdete ve všech možných světlých i tmavých odstínech, případně i s natištěnými vzory a obrázky. Hodně barevných variant nabízejí například také mikrovlnky. Oproti tomu myčky, sporáky nebo právě pračky, se drží stále převážně tradičních odstínů.

Výsledky našeho srovnání (povětšinou 🙂 ) bílých praček

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019