Bílé pračky

Pračky patří mezi tzv. bílé zboží. Tato kategorie obsahuje domácí elektrické spotřebiče a kromě praček sem můžeme zařadit například lednice, myčky, mikrovlnky nebo sporáky. A jak už samotný název napovídá, většina těchto spotřebičů je k dostání v bílé barvě. Toto tvrzení rozhodně platí i o pračkách. Většina modelů na trhu je opravdu bílých. Pokud však zatoužíte po barevnějším modelu, i takové možnosti se vám dnes nabízejí.

Bílá, stříbrná nebo červená?

Pračka již nemusí být jen nutným pomocníkem v domácnosti. Snaží se zákazníkům přizpůsobit zmenšenými rozměry nebo jednoduchým ovládáním a zaujmout atraktivním moderním designem. Zde vstupují do hry právě i různé barevné varianty. Bílá je základ, kterým nic nezkazíte. Pračky v tomto provedení nabízejí jak ty nejlevnější, tak i dražší modely. Ty dražší však občas mají i jiné barevné alternativy. Například stříbrné spotřebiče zabudované v dřevěné lince však působí velmi elegantně. A nebo, chcete-li místnost ještě více rozveselit, můžete sáhnout po červených odstínech, které nabízí například značka LG.

Ostatní spotřebiče bývají veselejší

Opravdovým přeborníkem v množství barevných provedeních jsou lednice. Ty najdete ve všech možných světlých i tmavých odstínech, případně i s natištěnými vzory a obrázky. Hodně barevných variant nabízejí například také mikrovlnky. Oproti tomu myčky, sporáky nebo právě pračky, se drží stále převážně tradičních odstínů.

Výsledky našeho srovnání (povětšinou 🙂 ) bílých praček

1. místo
Vítěz testu 2018
2. místo 3. místo 4. místo 5. místo
Samsung WW70J5446DW/ZE Samsung WW70K5210UW Bosch WAT24360BY Electrolux EWT1567VIW AEG ProSteam LTX7C562C

Hodnocení:
89,8 %

Orientační cena:
10 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,8 %

Orientační cena:
11 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
87,0 %

Orientační cena:
12 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
86,4 %

Orientační cena:
14 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
85,7 %

Orientační cena:
15 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Bílé pračky
Průměrné hodnocení 4.8 z 11 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou
Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?