Bílé pračky

Pračky patří mezi tzv. bílé zboží. Tato kategorie obsahuje domácí elektrické spotřebiče a kromě praček sem můžeme zařadit například lednice, myčky, mikrovlnky nebo sporáky. A jak už samotný název napovídá, většina těchto spotřebičů je k dostání v bílé barvě. Toto tvrzení rozhodně platí i o pračkách. Většina modelů na trhu je opravdu bílých. Pokud však zatoužíte po barevnějším modelu, i takové možnosti se vám dnes nabízejí.

Bílá, stříbrná nebo červená?

Pračka již nemusí být jen nutným pomocníkem v domácnosti. Snaží se zákazníkům přizpůsobit zmenšenými rozměry nebo jednoduchým ovládáním a zaujmout atraktivním moderním designem. Zde vstupují do hry právě i různé barevné varianty. Bílá je základ, kterým nic nezkazíte. Pračky v tomto provedení nabízejí jak ty nejlevnější, tak i dražší modely. Ty dražší však občas mají i jiné barevné alternativy. Například stříbrné spotřebiče zabudované v dřevěné lince však působí velmi elegantně. A nebo, chcete-li místnost ještě více rozveselit, můžete sáhnout po červených odstínech, které nabízí například značka LG.

Ostatní spotřebiče bývají veselejší

Opravdovým přeborníkem v množství barevných provedeních jsou lednice. Ty najdete ve všech možných světlých i tmavých odstínech, případně i s natištěnými vzory a obrázky. Hodně barevných variant nabízejí například také mikrovlnky. Oproti tomu myčky, sporáky nebo právě pračky, se drží stále převážně tradičních odstínů.

Výsledky našeho srovnání (povětšinou 🙂 ) bílých praček

1. místo
Vítěz testu 2019
2. místo
Vítěz cena/výkon
3. místo 4. místo 5. místo
Samsung WW90M649OPM Samsung WW70J5446DW/ZE Samsung WW70K5210UW Bosch WAW28560EU Samsung WW 80J5446EW

Hodnocení:
92,3 %

Orientační cena:
23 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,5 %

Orientační cena:
10 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,5 %

Orientační cena:
11 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
89,3 %

Orientační cena:
18 000 Kč

Přečíst recenzi

Hodnocení:
88,1 %

Orientační cena:
10 000 Kč

Přečíst recenzi

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Bílé pračky
Průměrné hodnocení 4.8 z 13 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Jak vyčistit pračku Vestavné pračky Parní pračky Velikosti praček
Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Set pračky se sušičkou 5 Super receptů pro kuchyňské roboty Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky – jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?