Menu

Nejlepší pračky Whirlpool a jejich recenze

Whirlpool FFB 8448 BV CS

Nejlepší mezi pračkami Whirlpool

Hodnocení: 78,7 %

Jakou pračku Whirlpool vybrat dle srovnávacího testu

13. místo
Hodnocení 78,7 %
Přečíst recenzi Orientační cena 11 000 Kč
34. místo
Hodnocení 65,0 %
Přečíst recenzi Orientační cena 10 000 Kč

Americká společnost Whirlpool se řadí mezi nejoblíbenější značky spotřebičů na světě i u nás. Historicky se zaměřovala zejména na výrobu automatických praček. Právě ty a jejich cenové rozpětí, funkce a užité technologie, si v následujícím textu představíme. O dalších pračkách značek AEG, Indesit, Beko, LG, Electrolux, Samsung, Gorenje a Bosch se dozvíte v samostatných článcích, které jsme pro vás zpracovali. Další srovnání praček Whirlpool najdete také na Vybero.cz.


Nejlepší pračky Whirlpool dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení hlučnosti
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Hodnocení praní a odstřeďování
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

13.

Whirlpool FFB 8448 BV CS

8,4

5,5

10,0

8,6

11 000 Kč

78,7 %

Zobrazit nabídky

2.

34.

Whirlpool TDLR 7220SS EU/N

9,4

3,0

9,7

8,6

10 000 Kč

65,0 %

Zobrazit nabídky

Srovnání parametrů nejlepších praček Whirlpool

Recenze Whirlpool FFB 8448 BV CS Whirlpool FFB 8448 BV CS Recenze Whirlpool TDLR 7220SS EU/N Whirlpool TDLR 7220SS EU/N
Celkové hodnocení

78,7 %

65,0 %

Orientační cena

11 000 Kč

10 000 Kč

Výrobce

Whirlpool

Whirlpool

Způsob plnění

Přední

Vrchní

Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

Ne

Třída účinnosti odstřeďování

B

B

Počet otáček za minutu

1 400

1 200

Energetická třída

A+++

A+++

Roční spotřeba el. energie (kWh)

138

174

Roční náklady na elektřinu při 4Kč/kWh (Kč)

552

696

Roční spotřeba vody (l)

11 900

8 900

Roční náklady na vodu při 84 Kč/1000 l (Kč)

999,6

747,6

Celkové roční náklady na provoz (Kč)

1 552

1 444

Hlučnost praní (dB)

52

60

Hlučnost odstřeďování (dB)

78

78

Počet programů

14

14

Dětská pojistka

Ano

Ano

Displej

Ano

Ano

Odložený start

Ano

Ano

Množstevní automatika

Ano

Ano

Zvukový signál

Ano

Ne

Výška (cm)

84,5

90

Šířka (cm)

59,5

40

Hloubka (cm)

63

60

Hmotnost (kg)

71

56


Historie značky

Firma Whirlpool spatřila světlo světa roku 1911 jako Upton Machine Company. Nesla jméno svého zakladatele Lou Uptona a jako první na světě se zaměřovala exkluzivně na výrobu praček. Samotný Upton byl autorem několika patentů umožňujících využití elektrické energie k praní prádla.

V roce 1949 potom došlo ke změně názvu na Whirlpool Corporation, pod níž je firma známa dodnes. V 50. letech zakoupila menšího amerického výrobce lednic, čímž došlo k rozšíření nabízeného sortimentu a posílení postavení na trhu.

Bez zajímavosti určitě není, že společnost v souvislosti s vesmírnými závody v 60. letech na žádost americké vlády vytvořila kompletní experimentální vesmírnou kuchyni. Sestávala z lednice, sporáku, ohřívače vody, kontejnerů pro umístění potravin a jednotek pro ukládání odpadků. Znalosti a technologie získané experimentem potom napomohly při vývoji klasických spotřebičů pro potřeby amerických a později i celosvětových domácností.

Velkou změnu ve směřování aktivit firmy přinesla 70. léta. Během nich se sortiment nesoucí logo Whirlpool rozšířil na prakticky všechny druhy v té době známých domácích spotřebičů. Díky tomu bylo možné vybavit si domácnost přístroji jediné značky.

V posledních dekádách se Whirlpool zaměřuje zejména na propagaci ekologických technologií. Výrazně se daří redukovat úniky nežádoucích plynů do atmosféry při výrobě spotřebičů a postupné zavádění ekologických technologií napomáhá ke zvýšení úspornosti a energetické nenáročnosti.

Kde a kdo vyrábí Whirlpool?

Whirlpool, jak už bývá dnes zvykem, není jediným výrobcem, ale zastřešuje hned několik známých i méně známých značek. Do stejné rodiny tak patří i výrobky nesoucí jméno Indesit, Bauknecht, Polar, Hotpoint nebo Scholtés.

Nejvýznamnější továrny pak se nacházejí ve slovenském Popradu, francouzském Amiens a italských městech Cassinetta di Biandronno, Spini di Gardolo, Siena a Neapol. Mimo Evropu nalezneme výrobní střediska i v čínském Shunde či indických městech Pondicherry, Ranjangaon a Faridabad.

Charakteristika

Pokud jde o nabídku produktů, tak portfoliu značky Whirlpool jednoznačně dominují volně stojící modely s mírnou převahou plnění zepředu. Jestliže se ovšem poohlížíte po pračkách plněných shora, nabídka rozhodně uspokojí i vás.

Obecně se jedná o pračky, které jsou charakteristické svou nízkou energetickou náročností. Valná většina z nich totiž spadá do nejúspornější třídy A+++. Kapacita se pohybuje v rozmezí od 5 do 9 kilogramů prádla. Velkou devízou je i poměrně nízká hlučnost, jelikož motor Zen byl ještě v zimě 2014 nejtišší jednotkou na trhu vůbec.

Cenově Whirlpool svými výrobky cílí na střední vrstvy, čemuž odpovídá i rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším spotřebičem. Naprostá většina modelů se pohybuje v rozmezí mezi 6 – 20 000 Kč, přičemž největší množství praček naleznete někde u hranice 12 000 Kč. Pračky s cenovkou nad 20 000 Kč nesoucí označení Whirlpool nejsou určeny pro domácnosti, ale do dílen a prádelen.

Jestliže zvažujete i možnost vybavit si celou domácnost spotřebiči jediné značky, pak jste na správném místě. Whirlpool totiž mimo praček prodává prakticky všechny běžné elektrospotřebiče do kuchyní a koupelen, takže se nemusíte poohlížet jinde.

V současné době je možné na trhu nalézt dvě základní modelové řady – starší Supreme Care, jehož prodej pomalu končí a modernější Freshcare+, který přidává nějaké ty funkce navíc.

Produktové řady

Supreme Care

Pračky modelové řady Supreme Care využívají motoru Zen, který vyniká svým tichým chodem a patří k nejtišším motorům na trhu. Firma navíc na pohonnou jednotku poskytuje 20letou záruku. Obdobou tohoto motoru u jiných značek jsou různé invertorové modely. V praxi to znamená, že klasický motor s řemenem nahradila pohonná jednotka spojená přímo s bubnem pračky, což má za výsledek snížení hluku a vibrací a zvýšení kapacity a efektivity pračky. S energetickou třídou A++ a A+++ patří tyto pračky mezi nejúspornější na trhu.

Tato řada rovněž začala jako první využívat technologii 6. smysl, kterou můžete nalézt u všech jejích spotřebičů. Pračka je vybavena senzory, které inteligentně podle druhu a množství prádla vyhodnotí, kolik je zapotřebí času pro efektivní vyprání. Tím zajišťuje úspory času, energií a pracího prostředku.

Součást technologie 6. smysl je funkce PrecisionDose. Napomáhá využít jen takovou dávku pracího prášku, jaké je pro zvolený program zapotřebí. Díky tomu opět šetří čas, a navíc zbytečně nezatěžuje praný textil.

Druhou novinkou této modelové řady je řešení bubnu zvané SoftMove. Pro různé programy, a tedy jiný druh textilií, je využíván jiný pohyb bubnu při praní. Díky tomu je s prádlem zacházeno šetrně, a to je ve výsledku mnohem hebčí a svěžejší.

Freshcare+

Druhou řadou praček je Freshcare+, vycházející z předcházející série Supreme Care. Většinu technologií jako je SoftMove či 6. smysl přejímá a vylepšuje. Všechny pračky nyní spadají do třídy A+++. Motor Zen prošel úpravou a jeho hlučnost dosahuje 48 dB při praní a 68 dB při odstřeďování. Velmi se tak opět blíží titulu nejtiššího pohonu na trhu.

Zásadní novinkou je systém Freshcare+, který dal modelové řadě její jméno. Ten pomáhá udržet prádlo svěží a bez zápachu až 6 hodin po ukončení pracího cyklu. Funguje na principu páry cirkulující uvnitř bubnu. Díky tomu se neutvoří bakterie, které způsobují nepříjemný zápach. Jestliže tedy nemáte zrovna čas na okamžité vytažení vypraného prádla, nemusíte nikam spěchat.

Další technologie

Napříč všemi produktovými řadami můžeme nalézt funkce, které se objevují exkluzivně u výrobků značky Whirlpool. Najdeme je u valné většiny modelů, ale někdy může některá z nich chybět, proto se vyplatí si dobře pročíst specifikaci konkrétní pračky.

Clean+ – napomáhá při odstraňování zažraných skvrn za pomocí prodlouženého praní při teplotě 25-35 °C. Podle míry znečištění si můžete nastavit tři stupně intenzity – rychlý, denní a intenzivní program.

PrecisionClean – pro dodatečné zvýšení efektivity a snížení nároků na vodu a elektřinu je využit i systém přímého vstřikování pracího prostředku skrz trysky v bubnu. Voda proniká do vláken oděvů mnohem rychleji a do větší hloubky, což má za následek vyšší kvalitu praní.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.8 z 10 hlasů