Menu

Nejlepší pračky Gorenje a jejich recenze

Vybíráte pračku a do vyhledávače vám vyskočila pračka Gorenje? Jaké nabízí funkce? Je spolehlivá? Má dlouhou životnost a můžu si ji finančně dovolit? Je logické, že právě tyto otázky se vám honí hlavou. Jelikož si pračku vybíráte na několik let a ne týdnů, není vhodné výběr uspěchat. Na začátek vám snad můžeme jen prozradit, že co se týče praček Gorenje, jste na dobré adrese. To ostatní se dozvíte vzápětí. O dalších pračkách pojednávají články věnované značkám AEG, Indesit, Beko, Zanussi, LG, Electrolux, Whirlpool, Samsung a Bosch.

Nejlepší pračky Gorenje dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších praček Gorenje

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Za výrobou přírodu šetřících, úsporných, efektivních a vzhledově atraktivních praček Gorenje stojí výrobce ze Slovinska, který si svou nabídkou produktů podmanil celý svět. Nabízí nejen pračky, nýbrž i celou řadu dalších domácích spotřebičů a dalších produktů (kuchyňské linky), které do bydlení přinášejí komfort, inovaci a nadhled.

Píše se rok 1950 a ve slovinském vesničce Gorenje vzniká závod na výrobu zemědělských strojů. Nejspíš to není ono, protože se společnost pár let nato přesouvá do nedalekého města Velenje a z původního si zanechává jenom jméno – Gorenje. Takový název nesou později všechny domácí spotřebiče, které vznikají mezi léty 1961-1970 v nových moderních závodech. Nejprve hospodyňkám práci v kuchyni zpříjemňují sporáky na tuhá paliva. Jen u nich ale nezůstává. Už v roce 1980 se sortiment rozšiřuje i na další domácí spotřebiče, stejně jako na kuchyňské linky. Samozřejmě inovace jdou dopředu.

V současnosti společnost Gorenje zásobuje svými produkty až 70 zemí světa. Je to velmi ambiciózní firma, která se zaměřuje na inovaci, design a udržitelný rozvoj svých produktů. Dnes vlastní značky jako gorenje, gorenje+, Mora, Atag, Pelgrim, Etna, Upo, Körting a Sidex.

Kdo a kde vyrábí Gorenje

Jako jedna z mála značek soustřeďuje Gorenje svou výrobu primárně v Evropě, namísto levných asijských továren. Hlavní závody společnosti Gorenje jsou ve slovinském městě Velenje, v srbském Valjevu a v českém Mariánském údolí, kde se vyrábí produkty značky Mora.

Charakteristika praček Gorenje

Je zřejmé, že dnes se bez pračky snad žádná rodina neobejde. Prát je mnohdy potřeba i denně, a proto společnost Gorenje pracuje na tom, aby si její pračky udržely krok nejen s dobou, nýbrž i s požadavky uživatelů. Pořídíte-li si jednu z praček Gorenje, domů si kromě praktického spotřebiče nesete i velmi inteligentní stroj, který vám ušetří za vodu, zohlední typ prádla, dokonce vás svou prací nebude ani rušit. Pračky Gorenje nabízejí řadu funkcí, programů a technologií, které jsou dohromady zárukou úspěšného praní.

Svou pračku Gorenje si můžete vybrat v bílé nebo moderní černé variantě či kombinaci barvy pračky a barevně odlišeného bubnu. Kdybyste však do své koupelny požadovali něco výjimečného, problémem není ani pračka v oranžové nebo červené barvě. V nabídce značky v současnosti (květen 2018) nenajdete pračky s vrchním plněním, všechny modely mají přední plnění. Pokud ovšem doma bojujete s nedostatkem místa, nemusíte věšet hlavu, řada praček je ve variantě Slim, tedy se zkrácenou hloubkou do 50 cm.

Chytré a na pohled velmi pěkně designově provedené pračky nabízejí řadu funkcí a programů. Kapacita praček Gorenje se pohybuje mezi 6 a 9 kg, budou proto vhodné zejména pro rodiny. S odstřeďováním až 1 600 otáček za minutu se rozhodně nemusíte bát příliš mokrého prádla, u takto rychlého odstřeďování není problém ani následné použití sušičky (příliš mokré prádlo by zvyšovalo její spotřebu). Energetická spotřeba koneckonců není podstatná jen u sušiček, značka Gorenje na tento parametr nezapomíná ani u praček a drtivou většinu modelů najdeme v nejúspornější třídě A+++, popřípadě A++.

Pračku Gorenje pořídíte už od ceny 5 600 Kč, vybírat proto můžete i s poměrně úzkým rozpočtem. Většina modelů se cenově pohybuje okolo 10 000 Kč, dražší varianty potom okolo 15 000 Kč.

Technologie praček Gorenje

Pračky Gorenje jsou konstruované tak, aby svým uživatelům přinesly co možná nejvíce užitku a aby co nejdéle sloužily. Vzhledem ke konkrétnímu typu pračky a k její ceně si můžete vybrat z následujících technologií:

SpaDrum buben zajistí, že o vaše prádlo bude nad výsost postaráno. Díky absolutně hladkému nerezovému povrchu se nemusíte bát o to, že se vaše prádlo v pračce poškodí.

SterilTub – je program, který zajišťuje čistý a sterilní vnitřek pračky, což může být problém při praní v nízkých teplotách. Právě při nízké teplotě vody se může stát, že se bakterie uvnitř pračky rozmnoží a způsobí silný zápach, který bude mít vliv samozřejmě i na vůni vašeho prádla.

StableTech – tato technologie snižuje vibrace pračky při praní, a to díky přidaným bočním panelům. Tím se zlepšuje stabilita pračky a snižuje se její hlučnost.
SoftSound – zvukové signály pračky nebývají vždy nejpříjemnější na poslech, značka Gorenje nezapomíná ani na tento detail a signály jejích praček jsou vyvinuté tak, aby byly příjemnější pro lidské ucho.

DuraHeat – tato technologie prodlužuje životnost topného tělesa v pračce tím, že ho chrání proti přehřátí.

FiberTech odolná vana – nepodléhá korozi.

Funkce praček Gorenje

Pračky Gorenje své klienty i jejich prádlo hýčkají následujícími funkcemi:

SensoCare technologie vám přinese dokonalost v praní. Pračky Gorenje s touto funkcí nabízí různé režimy praní, které se přizpůsobí druhu textilie vašeho prádla i vašim požadavkům na praní.

Alergici ocení funkci AllergyCare, která využívá více vody a delší cykly máchání. Součástí této funkce je například program proti roztočům, program Baby a další.

Technologie čidel SensorlQ – tato funkce dělá z pračky velmi inteligentního pomocníka. Díky senzorům pračka neustále sleduje průběh praní a na základě získaných informací program upravuje. Tím třeba zkracuje dobu praní a šetří energii.

Adapt Wash – díky této funkci si pračka zapamatuje vaše předchozí nastavení a nabídne vám ho při dalším praní na stejný program.

TotalWeightControl – tato funkce si sama vypočítá, jaké množství vody a jak dlouhý program bude pračka potřebovat na vyprání daného množství prádla.

TimeComfort – umožňuje odložit režim praní až o 24 hodin.

Inverter PowerDrive – díky invertorovému motoru je pračka výkonnější, odolnější a tišší. Motor je umístěný přímo na bubnu pračky, takže nedochází k nechtěnému tření, výhodou je také vyšší kapacita praček a rychlost odstřeďování.

StainExpert – funkce dostupná v modelu praček superior, odstraňuje skvrny od ovoce, od vína, kávy, mastnotu, skvrny od trávy.

QuickWet systém – urychluje namáčení tím, že voda se do bubnu pračky vpouští jak seshora, tak i zdola. Tím se prádlo namočí rychleji a prací program se zkrátí, čímž dochází k úspoře.