Menu

Nejlepší pračky LG
a jejich recenze

Pokud patříte k příznivcům nových technologií a neotřelých řešení, jistě vás zaujaly také pračky od firmy LG. Tato asijská značka má na trhu s elektrospotřebiči jistě co nabídnout, v tomto článku se blíže zaměříme na jejich pračky. O pračkách dalších značek jsme taktéž zpracovali samostatné články. Najdete v nich informace o přístrojích AEG, Indesit, Beko, Zanussi, Electrolux, Whirlpool, Samsung, Gorenje a Bosch.

Nejlepší pračky LG dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších praček LG

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Společnost LG Group byla založena v roce 1947 v Jižní Koreji. Mezi její pole působnosti patří výroba elektroniky, chemikálií a telekomunikačních produktů. Dceřiná společnost LG Electronics (v době vzniku s názvem GoldStar), která stojí za produkcí domácích elektrospotřebičů, vznikla v roce 1958 a má na svém kontě například výrobu prvního korejského televizoru nebo první korejské chladničky. Zajímavým vývojem si prošel také samotný název firmy. Pod značkou Lucky firma produkovala zejména hygienické výrobky, pod značkou GoldStar elektrospotřebiče. V roce 1995 došlo ke sjednocení názvu pod zkratu LG (Lucky GoldStar), v dnešní době je ale tato zkratka spojována spíše s motem firmy „Life’s Good“.

Kdo a kde vyrábí LG?

Stejně jako většina velkých mezinárodních společností, i značka LG vyrábí své produkty v továrnách po celém světě. Patří mezi ně například výrobní linky v Polsku, Turecku, Egyptě, Rusku, Číně, Mexiku nebo USA.

Charakteristika produktů LG

Mezi pračkami LG můžete vybírat z modelů z klasickou či SLIM hloubkou (do 50 cm), v současnosti (duben 2018) ale nejsou v nabídce žádné modely s horním plněním. Nechybí modely s parními funkcemi a velmi zajímavým konceptem jsou pračky TWINWash, o kterých se můžete více dočíst v článku o pračkách se sušičkou LG. Níže si přiblížíme pračky TrueSteam s parní funkcí, pračky s technologií TurboWash a pračky 6 Motion se speciálním invertorovým motorem. Je ale potřeba upozornit, že se tyto skupiny mohou překrývat, u jedné pračky tak můžete narazit například jak na invertorový motor, tak na parní funkce. Oproti řadě konkurenčních značek vynikají pračky LG svou kapacitou, nabízejí objem bubnu 6 až 12 kg. Spotřebou se řadí velmi úsporným modelům, drtivá většina patří do energetické třídy A+++, pouze několik výjimek spadá do třídy A či B.

Co se týče odstřeďování, většina modelů zvládá ždímat s rychlostí 1 200 až 1 400 otáček za minutu. Tento parametr by měl zajímat zejména majitele sušiček, kterým se nedoporučuje volit pračku s maximální rychlostí nižší než 1 200 ot./min, nedostatečně vyždímané prádlo totiž výrazně zvyšuje spotřebu a snižuje efektivitu sušičky. Hlučností se tyto pračky řadí ke středně hlučným modelům, většinou dosahují hodnoto okolo 52-55 dB, některé konkurenční značky nabízejí i modely s hlučností pod 50 dB.

Cenově se pračky LG pohybují v poměrně širokém rozmezí. Nejlevnější modely seženete okolo 8 000 Kč, za nejdražší si připlatíte klidně i více než 30 000 Kč. Většinou se ale ceny pohybují okolo 10 000 – 15 000 Kč, což je u praček střední až vyšší cenová kategorie. Pokud by vás zajímaly další výrobky této značky, vybírat můžete nejen z domácích spotřebičů, jako jsou myčky nebo sušičky, ale také z řady televizí, mobilních telefonů, monitorů nebo třeba klimatizací.

Pračky TrueSteam

Pračky s technologií TrueSteam jsou vybavené parní funkcí, která se v dnešní době těší velké popularitě. Pára zvyšuje efektivitu samotného praní, navíc ji můžete využít i samostatně v programu Refresh, který prádlo osvěží a vyhladí. Velkou výhodou parních praček je také efektivní odstraňování alergenů, díky tomu jsou vhodné do domácností s alergiky nebo malými dětmi.

Pračky 6 Motion

Modely vybavené technologií 6 Motion používají při praní šest specifických pohybů (například valivý pohyb či volný pád), které se postarají o ideální vyprání prádla. Takováto flexibilita pohybu je možná díky invertorovému motoru Direct Drive. Na rozdíl od běžných motorů, které otáčejí buben pračky pomocí řemenu, je invertorový motor připevněný přímo na buben. Odpadá tak tření, snižují se vibrace, hlučnost a riziko poškození vnitřních částí pračky. Naopak roste efektivita praní a také kapacita bubnu. Díky těmto výhodám poskytuje výrobce na motory DirectDrive záruku až 10 let.

Pračky Turbowash

Spotřebiče vybavené technologií Turbowash jsou ideální pro všechny, kteří chtějí ušetřit jak čas, tak spotřebu energie. Prádlo vyperou za pouhých 59 minut a ušetří až 15 % spotřeby elektřiny a 40 % spotřeby vody. Kouzlo těchto praček spočívá v kombinaci funkce Jet Spray, tedy přímého sprchování prádla, a technologie 6 Motion, o které jsme již psali v předchozí kategorii. Díky přímému sprchování prádla a unikátnímu pohybu bubnu voda lépe proniká do vláken a celý proces praní je tak výrazně efektivnější.

Další technologie

Kromě parních programů, sprchování prádla nebo variabilních pohybů bubnu se můžete u praček LG těšit i na řadu dalších technologií a funkcí.

NFC připojení – tato funkce umožňuje pračce propojení se smartphonem, díky kterému můžete pračku nejen ovládat na dálku, ale také aktualizovat její nabídku programů nebo diagnostikovat závadu spotřebiče.

Medic Rinse – funkce Medic Rinse je vhodná zejména pro alergiky nebo při praní dětského prádla. Představuje zvláštní máchání prádla při teplotě 40 °C, které jej účinně zbaví zbytků pracího prášku.

Funkce Přidat prádlo – každému se občas stane, že zapne pračku a vzápětí zjistí, že zapomněl část prádla v prádelním koši, nebo naopak s bílými košilemi uvnitř bubnu plave také červená ponožka. Nic ale není ztraceno, u praček od různých výrobců se dnes můžeme setkat s možností pozastavit prací program a přidat nebo odebrat prádlo, ani pračky LG v tomto nejsou výjimkou.

Fuzzy logic – po výčtu zajímavých funkcí by bylo jistě překvapením, kdyby se mezi nimi neobjevila nějaká ta množstevní automatika. V případě praček LG se jmenuje Fuzzy logic a stejně jako další technologie tohoto typu před praním várku prádla zváží a dle toho následně přizpůsobí množství vody a délku programu.

Pokud zvažujete pořízení pračky LG, doporučujeme pro lepší přehled i srovnání praček LG na našem novém portálu.