Menu

Nejlepší pračky Indesit
a jejich recenze

„My pracujeme, vy žijte.“ Tak zní ikonický slogan italské firmy Indesit, která se zabývá produkcí domácích spotřebičů. Během více než 40 let své existence si získala pevné místo na trhu, kde se ovšem před několika lety stala kořistí svého amerického rivala Whirlpool. Z obchodů ovšem zcela nevymizela, protože označení spolu s technologickými týmy žije dál. Jedním z klíčových segmentů firmy je výroba praček, kterým je věnován následující článek. O jednotlivých značkách praček jsme zpracovali samostatné články, ve kterých přinášíme informace o pračkách AEGBeko, Zanussi, LG, Electrolux, Whirlpool, Samsung, Gorenje a Bosch.

Nejlepší pračky Indesit dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Srovnání parametrů nejlepších praček Indesit

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Vznik firmy Indesit se datuje do roku 1975, kdy byla založena Vittoriem Merlonim jako Merloni Elettrodomestici. Zprvu se totiž jednalo o divizi domácích spotřebičů, která spadala do koncernu Industrie Merloni. Tento podnik o třináct let později zakoupil svého největšího rivala, společnost Indesit a v roce 2005 paradoxně převzal její název.

V 80. letech byla společnost Merloni jediným významnějším italským producentem spotřebičů. Postupem času její vliv narůstal a expandovala do všech koutů Evropy. Již v roce 1988 držela pozici čtvrtého největšího výrobce spotřebičů, a navíc získala francouzskou firmu Scholtés.

V 90. letech postupoval rozkvět podniku, který rozšiřoval své portfolio. Zajímavostí je kupříkladu nákup firmy Panini, jež se zabývá produkcí sběratelských samolepek či Stinolu, jež byl historicky nejstarším ruským producentem spotřebičů.

V roce 2014 společnost Whirlpool odkoupila 60% podíl Indesitu, díky čemuž si otevřela dveře na evropský trh. Italská akvizice totiž držela primát nejoblíbenějšího výrobce spotřebičů kromě své domovské země i ve Velké Británii či Rusku.

V současné době součást americké rodiny Whirlpool pokrývá veškerou standardní poptávku po domácích zařízeních. Jedná se o oblíbenou značku mladých rodin, kterým nabízí neotřelý design a zajímavé funkce za nepříliš mnoho peněz.

Kdo a kde vyrábí Indesit

Již zběžná historie značky dává tušit, že se zařízení s logem Indesit vyrábějí ve stejných továrnách jako ta od firmy Whirlpool.
Velké množství továren je rozprostřeno v Itálii, pračky se pak konstruují mimo jiné i v Polsku, Turecku či Rusku.

Charakteristika

V současnosti je v prodeji zhruba 140 různých modelů praček Indesit. Naprosto dominují volně stojící zepředu plněná zařízení. Jejich kapacita se pohybuje od 5 do 8 kilogramů. Jen několik málo výrobků umožňuje vložit dokonce 9 kg prádla.

Významnou devízou praček italské provenience je jejich nízká energetická náročnost. Valná většina spotřebičů spadá do nejúspornějších tříd A++ či A+++. Při nákupu však buďte obezřetní. Některé obchody ještě doprodávají starší modely, které rozhodně tak šetrné nejsou a jejichž hodnocení je třeba B. Co se týká hlučnosti, tak zde je to poněkud slabší. Při praní dosahuje zhruba 65 dB, odstřeďování je pak zhruba o 10–12 decibelů hlasitější.

Průměrná cena praček se pohybuje okolo 6 000 korun. Výjimkou ovšem nejsou ani kusy s cenovkou přesahující 10 000 Kč. I zde se tedy potvrzuje, že Indesit patří ke značkám určeným nižším středním třídám. Ostatně její otevřené zaměření na mladé rodiny to zcela potvrzuje. Na poli praček tak cílí na jiný segment zákazníků než matka Whirlpool.

Produktové řady

V případě značky Indesit se momentálně trhu vyskytují dvě základní série. Jedná se o starší EcoTime a novější Innex.

EcoTime

Spotřebiče starší řady EcoTime se vyznačují vynikající třídou energetické účinnosti A+++. Těšit se můžete i z vysoké účinnosti praní o odstřeďování. Horší je to s hlučností, která při ždímání dosahuje až 78 decibelů.

Vlajkovou technologií produktové řady je systém EcoTime umožňující vyprat i menší množství prádla. Při jejím použití můžete bez problémů vložit do bubnu méně než 3 kg lehce znečištěného bavlněného nebo syntetického oděvu. Odměnou vám je úspora třetiny času a až 40 % energie a vody.

Další významnou eko technologií je i tzv. Energy Saver. Ten je použitelný pro programy syntetika, bavlna a džínovina. Jejím využitím dosáhnete úspory až 70 % energie, přičemž výsledky praní budou shodné s klasickými programy.

Innex

Nejnovější řada Innex přebírá většinu předcházejících funkcí a technologií a přináší i něco svého. Velkou devízou je stejně jako v předcházejícím případě energetická úspornost, jelikož pračky spadají výhradně do třídy A+++. V míře vydávaného hluku se však příliš velký pokrok neudál a počet decibelů při odstřeďování zůstává na stejně vysoké úrovni.

Klíčovou technologií série Innex je funkce Push & Wash. V případě, že spěcháte a nemáte čas nastavovat program a délku cyklu, stačí stisknout jediné tlačítko. Bez ohledu na druh vloženého prádla senzory vše zanalyzují a nastaví cyklus podle sebe.

Technologie

Za zmínku rozhodně stojí i dodatečný program Extra praní, Water Balance Plus či Bavlna 40.

Extra praní je program určený pro čištění silně znečištěných oděvů. Kombinace pohybů bubnu a dávky čisticího prostředku vede k tomu, že vás zbaví i jinak prakticky neodstranitelných skvrn.
Water Balance Plus funguje podobně jako 6. smysl u praček Whirlpool. Nejprve důkladně zváží množství vloženého prádla a upraví požadovaný čas tak, aby ušetřil výrazné množství energie a vody.

Program Bavlna 40 je potom navržen tak, aby během 45 minut zvládl odstranit i velmi silné skvrny z bavlněného oděvu. Díky tomu šetří tkaninu a čas.

Jestliže vás pračky Indesit dále zajímají, srovnání mnoha Indesit modelů nabízí portál Vybero.cz