Menu

Nejlepší pračky Samsung a jejich recenze

Bosch WAX32M40BY

Nejlepší mezi pračkami Samsung

Hodnocení: 87,2 %

Jakou pračku Samsung vybrat dle srovnávacího testu

10. místo
Hodnocení 84,1 %
Přečíst recenzi Orientační cena 10 000 Kč

Korejská značka Samsung se do povědomí Evropanů dostala zejména díky elektronice, a domácím spotřebičům. V tomto článku se budeme podrobněji věnovat právě jedněm z nepostradatelných domácích spotřebičů, pračkám. Přiblížíme si specifika této značky a zaměříme se také na cenovou dostupnost. O dalších značkách jsme se rozepsali v samostatných článcích o pračkách AEG, Indesit, Beko, LG, Electrolux, WhirlpoolGorenje a Bosch.


Nejlepší pračky Samsung dle srovnávacího testu

Pořadí Celkové pořadí
Název produktu
Hodnocení spotřeby
(max. 10)
Hodnocení hlučnosti
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Hodnocení praní a odstřeďování
(max. 10)
Orientační
cena
Celkové
hodnocení
Aktuální
cena

1.

10.

Samsung WW80T4040CE

9,4

7,0

10,0

10,0

10 000 Kč

84,1 %

Zobrazit nabídky

Srovnání parametrů nejlepších praček Samsung

Recenze Samsung WW80T4040CE Samsung WW80T4040CE
Celkové hodnocení

84,1 %

Orientační cena

10 000 Kč

Výrobce

Samsung

Způsob plnění

Předem plněná

Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

Třída účinnosti praní

A

Třída účinnosti odstřeďování

A

Počet otáček za minutu

1 400

Energetická třída

A+++

Roční spotřeba el. energie (kWh)

177

Roční náklady na elektřinu při 4Kč/kWh (Kč)

708

Roční spotřeba vody (l)

8 100

Roční náklady na vodu při 84 Kč/1000 l (Kč)

680,4

Celkové roční náklady na provoz (Kč)

1 388

Hlučnost praní (dB)

53

Hlučnost odstřeďování (dB)

72

Počet programů

-

Dětská pojistka

Ano

Displej

Ano

Odložený start

Ano

Množstevní automatika

Ano

Zvukový signál

Ano

Výška (cm)

85

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

55

Hmotnost (kg)

65


Historie firmy

Značku Samsung (v překladu tři hvězdy) založil roku 1938 na území dnešní Jižní Koreji Lee Byung-Chul. Ve svém podniku se zaměřil na dovoz sušených ryb, zeleniny a dalších potravin do sousední Číny. V roce 1969, byla založena divize Samsung Electronics. Samsung zahájil výrobu elektroniky, která byla v tehdejší době na vzestupu. V roce 1974 firma zahájila výrobu chladniček a praček. Společnost rozšířila své působení také do pojišťovnictví, stavebnictví, petrochemického a těžkého průmyslu. V osmdesátých letech expandovala do celého světa a stala se tak globálním gigantem na poli elektroniky. Postupně také společnost přestala kopírovat zahraniční technologie, ale začala vyvíjet své vlastní. Dnes je Samsung největší jihokorejskou společností a třetí nejvíce vydělávající světový konglomerát. Další informace o pračkách Samsung můžete také najít na našem novém portálu.

Kdo a kde vyrábí Samsung

Předsedou Samsung Group je v současnosti Lee Kun-hee, třetí syn zakladatele Samsungu. Továrny této společnosti najdete po celém světě, produkty značky Samsung se vyrábí mimo jiné v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Polsku, Vietnamu nebo Číně.

Specifika praček značky Samsung

Pračky Samsung jsou výhradně předem plněné a volně stojící. Na trhu jsou dostupné pračky s kapacitou od 5 do 9 kg prádla. Což nabízí škálu výrobků jak pro malé domácnosti, tak pro vícečlenné rodiny. Většina výrobků spadá do energetické třídy A+++. Do nižších tříd se řadí zejména starší modely. Hlučnost většiny praček Samsung je ve srovnání s konkurencí průměrná.

Speciální dvířka AddWash umožňují přidat zapomenutý kus prádla do pračky i během pracího cyklu. Můžete také přidat ručně prané prádlo jen na odstředění a máchání.

Technologie QuickDrive zkracuje prací dobu až o polovinu a zároveň tak šetří až 20 % energie. Buben se otáčí opačným směrem než jeho zadní stěna a umožňuje tak dynamičtější pohyb prádla. To se vypere rychleji, šetrněji a efektivněji. Jsou jí však vybavené pouze vybrané modely.

Technologie Eco Bubble přemění prací prášek pomocí v aktivní pěnu, která proniká hluboko do tkanin praného prádla a odstraňuje tak lépe a šetrněji skvrny, a to i při nízkých teplotách. Šetří tak nejen energii, ale i čas. Touto technologií jsou vybaveny všechny současné modely.

Další technologií využívající aktivní pěnu je Bubble Soak. Tato funkce zajistí ponoření celého obsahu pračky do aktivní pěny, která uvolní nečistoty a odstraní tak i odolné skvrny bez potřeby speciálních odstraňovačů.

Samsung vybavuje svými chytrými technologiemi i domácí spotřebiče. Funkce Smart check provádí automatickou diagnostiku pračky a prostřednictvím speciální aplikace pro smartphony navrhuje řešení případných problémů. Můžete se tak vyhnout zbytečným poplatkům za výjezd techniků a problém vyřešit sami.

Chytrým telefonem můžete také ovládat vybrané modely pomocí funkce Smart control. Umožní ovládání pračky odkudkoli.

Produktové řady

V následující kapitole popíšeme specifika jednotlivých sérií těchto praček. Zaměřili jsme se na aktuální modely (duben 2018).

Výrobky série F400 jsou menší pračky s kapacitou 6 kg prádla. Řadí se do energetické třídy A++ a A+++. Jsou vybaveny EcoBubble technologií, diamantovým bubnem pro šetrné praní a technologií SmartCheck. Pračky této série se cenově pohybují od 8 000 Kč.

Sedmi a osmikilové pračky série F500 jsou vybaveny keramickým topným tělesem s dlouhou životností. Některým do výbavy přibyl digitální invertorový motor. Ten reguluje otáčky a vibrace plynule a je tak nejen efektivnější ale i tišší. Všechny pračky této série se řadí do energetické třídy A+++. Využívají technologii FuzzyLogic, která rozpozná kolik prádla je v pračce a jak probíhá prací program. Podle toho určí množství vody, které potřebuje. Modely s digitálním invertorem lze pořídit za cenu kolem 13 000 Kč. Modely s klasickým motorem se pohybují okolo 10 000 Kč.

Pračky série WW4000J s kapacitou 6 kg prádla jsou vybaveny diamantovým bubnem pro praní jemného prádla. Některé modely umožnují rychlé praní pomocí funkce Speed Wash. Všechny pračky této řady jsou kromě funkce EcoBubble vybaveny také technologií Bubble Soak. Cena těchto praček se pohybuje kolem 10 500 Kč.

Dvě sedmikilové pračky série WW4100K jsou vybaveny digitálním inventorovým motorem s tichým chodem. Technologii EcoBubble doplňuje režim Super Rinse+. Ten kombinuje větší množství vody a efektivní odstřeďování, což umožňuje lepší vymáchání prádla a omezení zbytku pracího prášku v prádle. Zbytky prášku v oblečení už tedy nepodráždí citlivou pokožku. Perličkový buben je šetrný k prádlu během ždímání. Cenově se tyto pračky pohybují okolo 11 000 Kč.

Série WW4500K disponuje AddWash dvířky, díky kterým lze přidat zapomenuté kusy oblečení i během pracího cyklu. Obě pračky této série jsou vybaveny diamantovým bubnem, digitálním invertorovým motorem a obě mají shodně kapacitu 7 kg a řadí se do energetické třídy A+++. Tyto pračky lze pořídit od 11 800 Kč.

Početná série WW5000J zahrnuje pračky s kapacitou praní 7 – 9 kg spadající do energetické třídy A+++. Většinu praček této série pohání invertorový motor. Pračky této série stojí od 11 000 do 14 000 Kč.

Pouze jediná úzká sedmikilová pračka zastupuje sérii WW5600K. Je vybavena dvířky AddWash a digitálním invertorovým motorem. Lze ji pořídit za 13 590 Kč.

Dvě pračky s kapacitou 8 kg série WW6000 energetické třídy A+++ disponují funkcí Super speed, díky které můžete prádlo vyprat ve velmi krátkém čase. Levnější zástupce této série stojí od 10 990 Kč, dražší od 13 694 Kč.

Jediná pračka série WW6500K disponuje diamantovým bubnem s kapacitou 9 kg, dvířky AddWash a invertorovým motorem. Pračku lze ovládat pomocí aplikace v chytrém telefonu. Tuto pračku lze koupit za 16 990 Kč.

Dva zástupci série WW6800M jsou vybaveni bubnem Swirl+ s technologií Quick Drive, díky ušetříte při praní nejen čas, ale také energii. Samozřejmostí jsou již dvířka Add Wash a motor s digitálním invertorem. S praním pomáhá také aplikace programový asistent. Tyto pračky lze pořídit od 21 990 Kč.

Jediná devítikilová pračka ze série WW7800M svou výbavou kopíruje předchozí sérii. Přibyly však další funkce. O hygienickou čistotu se stará funkce Hygiene Steam. V tomto speciálním pracím cyklu je do bubnu vháněna pára, která zničí bakterie, viry ale i alergeny. Prádlo je tak úplně čisté a vydezinfikované. Užitečnou funkcí je také osvětlení bubnu, které umožňuje jednoduchou kontrolu, zda jste vyndali všechny kusy oblečení. Cena této pračky se pohybuje od 27 000 Kč.

Další specifika

Pračky Samsung mají k dispozici nejen technologie, které pečují nejen o čistotu prádla, ale i o čistotu samotného spotřebiče.

Zásuvka StayClean Drawer je při každém pracím cyklu prostříknuta vodou. Prací prášek tak neulpívá na stěnách, ale je všechen efektivně spotřebován.

Další funkcí, která pečuje o pračku je Eco Drum Clean. Pračka sama čistí buben tak, aby zůstal čistý a svěží. Nepotřebuje k tomu žádné agresivní a škodlivé prostředky. Na potřebu vyčištění bubnu pračka sama upozorní.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.7 z 11 hlasů