Menu

Podložka pod pračku

Moderní pračky bývají poměrně tiché. Pokud vlastníte jeden ze starších modelů, nebo se vám váš spotřebič zdá příliš hlučný, zkuste si pořídit podložku pod pračku na snížení vibrací. Podložka může být řešením i v případě, že vám spotřebič po podlaze cestuje vy hledáte způsob, jak ho zafixovat na jednom místě.

Podložku můžete položit na zem pod pračku, případně ji vložit mezi pračku a sušičku, pokud máte tyto spotřebiče postavené na sobě. Sníží se tím vibrace, a spotřebič by měl být o něco tišší. Samozřejmě ale nebude redukovat všechny hluky, které pračka způsobuje.

Kde koupit podložku pod pračku

Seženete ji ve většině hobby marketů nebo se dá pořídit i na internetu. Nejlevnější podložky seženete za méně než sto korun, dražší výrobky se cenově vyšplhají až na tři stovky. Než podložku koupíte, změřte si rozměry vaší pračky. Větší podložku vždy můžete zmenšit, malou už nezvětšíte a nákup by pak mohl být zcela zbytečný.

Rozdíl je nejen ve velikosti a barvě, ale i výšce podložky. Menší mají okolo jednoho centimetru, vyšší pak obvykle tři. Pokud nechcete výrobek kvůli hluku, ale jen pro to, aby pračka po podlaze necestovala, vystačíte si i s nějakým kusem staršího koberce nebo rohožkou.

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

 

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019