Menu

Skříň nad pračku

Pokud máte menší byt a snažíte se v něm vytvořit co nejvíce úložných prostorů nebo jen přemýšlíte, jaké poličky by se vám hodily do koupelny, zauvažujte i nad skříní nad pračku. Je praktická a prodává se ve spoustu designových provedeních.

Skříň nad pračku můžete postavit jen v případě, že máte spotřebič s předním plněním. Pračka s horním plněním se otevírá nahoru a poličky nad ní by vám akorát překážely. Pokud na skříni trváte a máte variantu s horním plněním, hledejte nábytek, který má první poličku opravdu vysoko, ať vám při otevírání nepřekáží.

Jak vybrat skříň nad pračku

Nabídka je široká a stačí si vybrat. Záleží samozřejmě na tom, co se vám líbí. Myslete ale na velikost vašeho spotřebiče. Menší pračka se vejde kamkoliv, s velkou budete mít možná trochu potíže. Změřte si tedy její rozměry a pak pátrejte v prodejnách, která by do vaší koupelny nejlépe pasovala.

Když budete mít vybraný model, přichází na řadu volba barvy. Nejuniverzálnější je bílá, která zároveň ladí s pračkou. Jestli preferujete hnědé a přírodní odstíny, také si určitě vyberete. Pro příznivce křiklavějších barev několik prodejců vytvořilo i veselejší a barevnější varianty. Dopředu se ale zamyslete, jestli výraznější skříně vaše koupelny hezky doplní a nebudou působit příliš zvláštně.

Pořizovací cena

Nejlevnější skříně seženete okolo jednoho a půl tisíce, dražší kousky se vyšplhají i na pět tisíc korun. Záleží na materiálu, kvalitě provedení nebo výrobci. Záleží na vás, kolik do ní chcete investovat, ale myslete na to, že vám nábytek poslouží nějakou dobu a když vyberete kvalitnější a nadčasový kousek, vydrží vám dlouhé roky.

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 6.5.2019