Vestavné pračky

Někdy může vestavěný spotřebič vypadat lépe, než když jen tak samostatně stojí v prostoru. Běžně tento postup používáme u spotřebičů, jako jsou myčka, trouba nebo lednice, avšak i některé pračky se vyrábějí tak, aby byl tento typ umístění možný. Zabudovat jej můžete jak do koupelnového, tak do kuchyňského nábytku. Obzvláště v případě umístění do kuchyně přijde tato vestavná varianta vhod, pračka se schová do jednoho z pultů a vaše místnost si zachová jednotnost.

Které pračky lze vestavět

>Vestavné pračky nabízí téměř každá známější značka, která na dnešním trhu figuruje. Budete si moci vybrat mezi modely Electrolux, Whirlpool, Bosch, Beko a mnoha dalšími. Pochopitelně jde vždy o pračky s předním plněním, aby nad nimi mohl být umístěný pult. Obvykle jsou to pračky středních velikostí, s kapacitou bubnu kolem 7 kg. Při jejich výběru postupujte stejně jako u jakékoli jiné pračky. S ohledem na velikost vaší domácnosti vyberte vhodnou kapacitu bubnu, zvažte, jak moc chcete, aby dokázal váš spotřebič šetřit energiemi, a jakou hlučnost jste ještě ochotni tolerovat. S podrobnějším výběrem vám může pomoci náš článekJak vybrat pračku.

Další vestavené spotřebiče

Stejně jako u jakéhokoli jiného vestavného spotřebiče je potřeba počítat s náročnější instalací. Každý model obsahuje podrobný návod, jak postupovat. Přesto jsou však věci, které platí pro všechny pračky stejně. Především je potřeba zajistit v lince prostor odpovídající velikosti spotřebiče. Přívod vody i elektřiny musí být umístěný tak, aby bylo jednoduché spotřebič opět odpojit a přívody případně vyčistit. Specifikem vestavných praček je také jejich přední strana, která je upravená tak, aby se na ni dala namontovat dvířka nábytku. Na některé pračky je možné je namontovat z obou stran, že dveře půjdou otvírat zleva i zprava.

 

Jak vám pomohl tento článek? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Vestavné pračky
Průměrné hodnocení 4.6 z 10 hlasů

Mohlo by vás také zajímat

Jak vybavit kuchyň Jak zapojit pračku Podložka pod pračku Typy praček Jak odstranit zápach z pračky Skříň nad pračku Pračky – kde najít v akci, ve výprodeji Průmyslové pračky Čistič praček Bílé pračky Jak vyčistit pračku Parní pračky
Velikosti praček Vířivou pračku dnes už leda na chalupu Pračky se ždímačkou Jak vybrat ruční pračku Jak vybrat set pračky se sušičkou Horní nebo přední plnění praček? Slim pračky nejsou pro každého. Proč? Kapacita praček a jak podle ní vybírat Nejčastější problémy s pračkou a jak je řešit Rozměry pračky - jak moc si můžeme vybírat? Pračka se sušičkou nebo každý spotřebič zvlášť? Zaseknutá dvířka pračky, co dělat?