Nejlepší klávesnice ⌨️ | Test & Recenze 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší klávesnice dle testu a recenzí 2023

Aktualizováno:
Autor:
Jakub Gulec, Daniel Černý

Věděli jste, že klávesnice jsou staré jako počítače samotné a myš přišla až později? Klávesnice je proto nedílnou součástí počítače, s jejíž pomocí můžete psát text, ovládat počítačové rozhraní, pracovat či hrát hry. Léty vývoje se vytvořily samostatné kategorie typů klávesnic se specifickými funkcemi.

Své využití nachází také pro připojení k řadě dalších zařízení. Typickým příkladem jsou notebooky. Jejich klávesnice totiž nemusí vyhovovat každému, v takovém případě je možné připojit klávesnici externí. Připojit klávesnici je možné také k chytrým televizím, herním konzolím a některé také ke smartphonům.

Typ klávesnice je totiž velice individuální záležitostí a každý uživatel počítače má trochu odlišné nároky. To platí dvojnásob, pokud jste zvyklí psát všemi deseti prsty nebo často pracujete s čísly. Při nákupu té správné klávesnice neváhejte využít náš praktický návod – Jak vybrat klávesnici.


Nejlepší klávesnice dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 92 %
Počet recenzí: 19
1 100 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 78 %
Počet recenzí: 6
3 300 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 Zatím nehodnoceno 1 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 100 %
Počet recenzí: 2
1 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 77 %
Počet recenzí: 37
450 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 95 %
Počet recenzí: 3
3 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 91 %
Počet recenzí: 18
2 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 97 %
Počet recenzí: 5
5 500 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 95 %
Počet recenzí: 59
3 400 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 96 %
Počet recenzí: 4
4 200 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat klávesnici

Nedílnou součástí každého počítače je také monitor, myš a klávesnice. Zásadní je uvědomit si, že toto příslušenství je stejně důležité, jako výkon počítače, protože podstatně ovlivňuje komfort při práci.

Protože každý využívá počítače k jiným účelům, naleznete na trhu také široké spektrum typů klávesnic. Uvážený výběr může být vlivem velkého počtu výrobců a modelů poměrně náročný. První poznatek by se měl zakládat na tom, jak budete zařízení využívat a co je náplní vaší práce. Pokud například nepracujete s čísly, obejdete se bez numerické části klávesnice.

Výslednou volbu vám pak usnadní i rozbor připojení klávesnice k danému zařízení, ať už jde o počítač či cokoliv jiného. Prostřednictvím tohoto článku se dozvíte, jaký je rozdíl mezi membránovou a mechanickou klávesnicí. Mimo to se zaměříme na ergonomii, rychlost odezvy (latenci) či funkční vybavení. Samozřejmě neschází také rozdělení do cenových kategorií.

Jak vybrat klávesnici stručně:

 • Účel – Zaměřte se na to, k jakým účelům klávesnici budete využívat. Parametry potřebné pro hraní her se od těch pro kancelářskou práci liší.
 • Připojení – Zatímco drátové klávesnice jsou levnější, bezdrátová varianta umožní čistější pracovní prostředí.
 • Funkce – Podsvícení a funkční či programovatelná tlačítka mohou práci usnadnit.
 • Cena – Stanovte si cenový limit, který nechcete překročit. Klávesnice se prodávají od stokoruny až po vyšší tisíce korun.

Typ klávesnice

Výběr nové klávesnice může být nesnadný, přitom právě klávesnice ovlivní pocit z práce nejvíce. Při pohledu na produktovou nabídku mnohých výrobců zjistíte, že před vámi leží hned několik odlišných typů klávesnic. Ty se liší nejen velikostí, ale také uspořádáním tlačítek a počtem multimediálních prvků.

Zásadní informací je, že jednotlivé typy se často překrývají. Můžete tak narazit na klávesnici s označením “Herní”, přičemž její vlastnosti budou dokonale splňovat také nároky na práci v kanceláři. Některé modely tak v sobě zahrnují mechanické klávesy, numerickou klávesnici, bezdrátovou funkci i programovatelná tlačítka. V tabulce uvádíme typické vybavení podle určení klávesnice.

Účel Optimální vybavení Volitelné vybavení
Herní mechanické klávesy

nízká latence (prodleva)

bezdrátová

podsvícení

Kancelářská numerická část

bezdrátová

programovatelné klávesy

čistý design

Kompaktní připojení přes Bluetooth

kompatibilita se smartphony

stojan pro mobil

Všeobecně je možné rozdělit klávesnice na:

 • kancelářské
 • numerické
 • ergonomické
 • programovatelné
 • herní
 • kompaktní

Tip: Uživatelům pokročilých programů pro projekci, střih videí a jiná náročná využití vyhovují většinou spíše herní klávesnice díky programovatelným tlačítkům.

Kancelářské klávesnice

Jde o ten nejstandardnější typ klávesnic na trhu. Klávesnice, které obsahují rovnoměrně rozložená tlačítka a disponují numerickou částí. Jejich využití je obecného charakteru. Na své si proto přijdou ti, kdo občas nebo pravidelně píší různé texty, nenároční hráči her a mnozí další.

V případě kancelářských klávesnic nehledejte žádné specifické vychytávky a multimediální prvky navíc. Jediné, na co můžete narazit, jsou kancelářské klávesnice prodávané v sadě s myší. Pořizovací náklady tohoto typu sortimentu patří mezi nízké. Jestliže chcete klávesnici a myš pořídit zvlášť, přečtěte si také náš článek Jak vybrat počítačovou myš.

K nalezení jsou také dražší bezdrátové modely, které sází na větší pohodlí při psaní a bezdrátové připojení. Často se u nich setkáte s nízkoprofilovými klávesami. Ty jsou při psaní tišší a rychlejší.

Numerické klávesnice

Specifickou kategorií jsou numerické modely. Ty slouží jako doplněk k notebooku či klávesnici bez numerické části a umožňují zadávání čísel. Jejich velikost je proto malá a disponuje cca 17 klávesami. Použití numerické klávesnice je velice specifické a dalo by se říci, že i omezené.

Tip: Samostatná numerická klávesnice může být zajímavou variantou pro leváky.

Ergonomické klávesnice

Na první pohled poznáte, čím se takové modely liší od ostatních. Tělo klávesnice je modelováno do tvaru, který lépe odpovídá rozložení rukou při psaní. Díky tomu je práce jednodušší, pohodlnější a lze říci také zdravější (uživatel se méně hrbí). Setkat se můžete také s rozdělením klávesové plochy na dvě části.

Programovatelné klávesnice

Programovatelné klávesnice jsou spojením kancelářských a herních klávesnic dohromady. Tyto modely si zachovávají trochu standardnější vzhled, na druhou stranu jsou vybaveny velkou řadou programovatelných kláves. Těm můžete přiřazovat nejrůznější funkce – od spouštění maker až po speciální příkazy.

Využití je tak naprosto zřejmé. Jsou to hlavně lidé pracující s programy, kterým tyto funkce značně usnadní každodenní práci. Jedná se nejčastěji o profese se snahou práci co nejvíce urychlit, tedy například o projektanty, designery, grafiky či editory videí.

Herní klávesnice

Modely určeny pro náročné hráče jsou vybaveny vysokými klávesami, programovatelnými tlačítky, podsvícením či celou řadou dalších funkcí. 

Nejzásadnější je pro hráče rychlost odezvy, která by se měla optimálně pohybovat na úrovni 1 milisekundy (latence 1ms). V případě levnějších modelů toto splňují pouze ty drátově připojené, pokud si však připlatíte, dostanete stejně rychlou klávesnici bezdrátovou.

Optimální herní klávesnice disponuje mechanickými klávesami, je bezdrátová, neschází nízká latence (prodleva), podsvícení a programovatelné klávesy. Tělo vybraného modelu by mělo být pevné, nemělo by být možné klávesnici ohnout. Potěší také multimediální tlačítka pro ovládání hlasitosti. Důležitá naopak není numerická klávesnice, jejíž využití při hraní her je minimální.

Podsvícené klávesnice

Tento typ klávesnic je standardně určen těm, kdo sedí u počítače v noci. Zejména při zhasnutém osvětlení přijde podsvícení všech kláves určitě vhod. Nejedná se pouze o designovou záležitost, ale také praktickou. K té přispívá i možnost regulace podsvícení, například podle toho, zda pracujete za šera nebo v úplné tmě. Volit lze také modely, které nabízí změnu barvy podsvícení.

Tip: Některé levné modely podsvícených klávesnic svítí i po vypnutí počítače. Ověřte si toto proto před koupí v uživatelských recenzích.

Kompaktní klávesnice

Kompaktní modely mohou tvořit jednak rozměrově přínosnější variantu klasické klávesnice, jednak také zadávací panel pro váš chytrý telefon či tablet. Důležitá je proto funkce připojení prostřednictvím Bluetooth (bez USB konektoru). S ohledem na menší rozměry často schází numerická část.

Tento typ dobře vyhoví pro domácí využití pro zadávání textu do chytré televize, ale také pro práci na cestách s mobilem či tabletem. Právě pro chytrá zařízení je pak výhodné, pokud má zadávací panel také praktický stojánek.

Tip: Před koupí klávesnice pro chytrý telefon si ověřte, zda je kompatibilní se systémem Android / iOS.

Typ kláves a jejich rozložení

Při nákupu nové klávesnice vám jistě neunikne, že se jednotlivé modely klávesnic liší také provedením kláves. Na trhu máte možnost volby ze tří typů tlačítek. Ty s sebou nesou určité klady a zápory. Jejich využití je především na konkrétních požadavcích zákazníka.

 • klasické klávesy
 • nízkoprofilové klávesy
 • chiclet klávesy

Klasické klávesy

Ty není třeba pravděpodobně zdlouhavě představovat. Jde o běžná mechanická tlačítka s vyšším profilem, která můžete vidět u většiny klávesnic. V jejich prospěch hovoří vynikající odezva tlačítek a to nejen ta pocitová, ale také ta zvuková. Klasické klávesy jsou schopny odolávat vysoké zátěži při psaní a mají dlouhou životnost.

Jejich výhodou je snazší orientace na klávesnici při psaní všemi deseti. V případě drahých modelů mohou být také profilované, aby na ně prsty lépe dosedaly.

Nízkoprofilové klávesy

Klávesy podobné těm, jaké se používají u notebooků. Co se týče fyzických parametrů, jsou zhruba poloviční až třetinové oproti klasickým klávesám. Zjednodušeně řečeno jde o notebookovou externí klávesnici. Při psaní pocítíte nižší zdvih tlačítek a proces bude zároveň podstatně tišší. Nevýhodou je pak méně jistý pohyb prstů na klávesnici a z toho plynoucí častější překlepy.

Chiclet klávesy

Specifická kategorie vzhledu a uspořádání jednotlivých kláves. Chiclet klávesnice se na první pohled vyznačují tlačítky ve tvaru přesného čtverce. Zároveň jde o nízkoprofilové prvky s většími mezerami mezi sebou. To zapříčiňuje pohodlnější a komfortnější psaní. V podstatě se tak jedná o vylepšené nízkoprofilové klávesnice, které spojují dobrou orientaci při psaní s nižší úrovní hluku.

Rozložení klávesnic

Kapitolou samou o sobě je rozložení jednotlivých tlačítek na klávesnici. V tomto směru se můžete setkat s rozměrově odlišnými klávesami. Nejčastěji jde o tyto prvky lišící se především ve svém tvaru a délce. Každému vyhovuje něco trochu jiného.

 • klávesa Enter
 • klávesa Shift
 • klávesa Backspace

Dále byste si měli hlídat i jazykovou mutaci zvolené klávesnice. Od toho se odvíjí také popisky na klávesách. Ty vám poslouží pro rychlejší orientaci a psaní správných znaků, písmen a číslic. Pro začínající uživatele je tento parametr důležitý, naopak pro hráče, či uživatele, kteří umí psát všemi deseti a na klávesnici při psaní nekoukají, je tento parametr nepodstatný.

Tip: Pokud jste zvyklí na psaní na notebooku, poohlédněte se po klávesnici, která rozložením kláves odpovídá té na vašem přenosném počítači.

Připojení

Aby klávesnice fungovala tak jak má, musíte ji nejprve propojit s počítačem nebo zvoleným typem zařízení. Toho lze dosáhnout dvěma odlišnými způsoby.

 • drátové připojení
 • bezdrátové připojení

Na první pohled by se mohlo zdát, že je bezdrátové řešení lepší, pouze dražší varianta. To však není zcela pravda a jedná se zejména o požadavky uživatele, které určují dobrý výběr.

Připojení Výhody Nevýhody
Drátové + nízká latence

+ nízká cena

+ bez potřeby baterií

– omezená pohyblivost

– kabel na stole navíc

Bezdrátové + pohyblivost omezena pouze silou signálu

+ žádné kabely na stole

– vysoká latence levných modelů

– nutnost výměny baterie

Drátové připojení

Připojení klávesnice za pomoci kabelu. Ten vychází ze zadní části zařízení a jeho délka se pohybuje kolem 150 centimetrů. Na konci mohou být použity dva typy konektorů.

 • PS/2 – Starší rozhraní, které se v dnešní době nepoužívá.
 • USB – Klasický USB konektor je nejvyužívanějším typem rozhraní.

Bezdrátové připojení

Tento typ připojení jsme částečně nakousli při popisu bezdrátových klávesnic. Jde o modely vybavené bezdrátovou technologií, s jejíž pomocí se připojí k počítači nebo jinému zařízení. I v tomto případě lze narazit na dvojí dělení.

 • Bluetooth – Univerzální bezdrátová technologie bez nutnosti použití jakéhokoliv dalšího prvku. Klávesnice lze tímto způsobem připojovat nejen k počítači, ale také k chytrým telefonům a tabletům.
 • USB – Bezdrátová komunikace, která vyžaduje na straně druhé, tedy u počítače, vložení speciálního prvku. Ten se nazývá USB transceiver.

Zásadní nevýhodou bezdrátových klávesnic je nutnost měnit baterie. Dražší modely však mohou disponovat také integrovaným akumulátorem. Takovou klávesnici pak nabíjíte například USB-C kabelem přímo z počítače. Životnost baterie v klávesnici se často pohybuje na úrovni 3 – 6 měsíců, z tohoto pohledu tak není nutnost výměny velkou nevýhodou.

Membránová vs. mechanická klávesnice

Podceňovat byste neměli ani konstrukci klávesnice. Máme na mysli, jakým způsobem fungují jednotlivé klávesy. Narazit lze na dva typy kláves a rozdíly mezi oběma variantami mohou být znatelné, a to nejen z pohledu pořizovacích nákladů, ale spíše pocitu při psaní.

 • membránová klávesnice
 • mechanická klávesnice

Minoritně pak narazíte ještě na optické klávesnice, kde tlačítka nepropojují elektrické kontakty, ale přivádějí na senzor infračervené světlo z diody, čímž propojují optický okruh.

Membránová klávesnice

Tento typ klávesnice je levnější. Je to z toho důvodu, že jsou u jednotlivých tlačítek využívány gelové spínače. Kromě nízké ceny u nich oceníte hlavně tichý chod. Tím však výčet kladů končí.

Membránové klávesnice mají bohužel horší reakční dobu při stisku klávesy a ty nejlevnější nemusí některá stisknutí vůbec registrovat. To může a nemusí být hendikepem, záleží, jak často a jak intenzivně s klávesnicí pracujete. Mezi další negativa patří i omezenější životnost.

Zajímavost: Zvláštní variantou membránových klávesnic jsou vodotěsné rolovací panely. Ty poslouží v mokrém prostředí, ale nejsou vhodné pro rozsáhlejší psaní.

Mechanická klávesnice

Jejich reakční doba je o poznání lepší než u membránových klávesnic. Zaručuje to především použití mechanických spínačů u tlačítek. Otázkou je, jak důležitý pro vás tento princip fungování je. Toto provedení ocení hlavně hráči, kteří kalkulují s každou milisekundou.

Na druhou stranu musíte počítat s tím, že mechanická klávesnice bude trochu hlučnější a investice do ní je vyšší. Kvalitní mechanickou klávesnici poznáte právě podle typického zvuku “klikání”.

Odezva

Pokud potřebujete klávesnici pouze pro psaní v kanceláři a nejste nároční uživatelé, parametr odezvy nemusíte řešit. Většinou je reakční doba velmi malá a netrénované oko nepozná velký rozdíl mezi jednotlivými modely. Jde o časový úsek mezi stisknutím klávesy a provedením příslušné operace v počítači. Nejčastěji se jedná o jednotky až nižší desítky milisekund.

Zejména ve světě počítačových her a profesionálního e-sportu se však, jako v klasických sportovních odvětvích, vychytávají i ty nejmenší detaily, které pomohou k úspěchu. Hráči tak proto často volí klávesnice s latencí (odezvou) na úrovni 1 milisekundy.

Tip: Nízká latence klávesnice má význam zejména při hraní titulů jako je Counter Strike, a to spíše při využití vyšších obnovovacích frekvencí monitoru (120 Hz a více).

Funkce

V závislosti na tom, jakému typu klávesnice dáte přednost a kolik peněz do ní budete investovat, můžete narazit i na nadstandardní funkce. Ty se promítají především do komfortnějšího využívání.

 • Anti-ghosting – Klávesnice s touto funkcí je schopna odstranit efekt, který se stával zejména u starších modelů, kdy uživatel najednou zmáčkl dvě konkrétní klávesy na klávesnici a samovolně se aktivovala i další klávesa, která nebyla zmáčknutá. Například při zmáčknutí A + D se navíc aktivuje ještě klávesa I.
 • N-key rollover – Záležitost dražších produktů, které mají pro každý použitý spínač klávesy dva vodiče. Každý stisk je pak elektronikou vyhodnocován zvlášť a počítač zaregistruje i stisknutí většího množství kláves najednou. Levnější klávesnice vám například nepovolí stisknutí více než dvou či tří kláves ve stejnou chvíli.
 • Připojení k více zařízením – Užitečná funkce bezdrátových klávesnic, které se umí paralelně připojit hned k několika zařízením a uživatel mezi nimi může snadno přepínat.
 • Touchpad – Některé modely určené pro kancelářské využití disponují také dotykovým panelem nahrazujícím myš.
 • Trackpoint – Červený bod na klávesnici sloužící jako náhrada myši. Pro jednoduchou práci na cestách vystačí, náročnější práce však myš vyžaduje.

Jak vyčistit klávesnici

Klávesnice je nedílnou součástí počítačové výbavy, se kterou přicházíte do styku nejčastěji. Mnozí se přímo nad ní dokonce oddávají i pojídání nejrůznějších pokrmů při psaní, sledování filmů a seriálů, hraní her a prohlížení internetových stránek. Ať už chcete nebo ne, každá klávesnice se po nějakém čase zanese. Pro údržbu klávesnice pak stačí pár základních kroků.

 • Vyfoukejte prostor mezi klávesami – Nejprve je vhodné odstranit nežádoucí drobky a prach mezi jednotlivými tlačítky. To provedete tak, že klávesnici obrátíte klávesami dolů a použijete například stlačený vzduch ve spreji.
 • Omyjte nečistoty na klávesách – Čas od času se určitě vyplatí vzít lehce navlhčený hadřík a otřít špinavé klávesy. Pokud jde o hrubší znečištění, je třeba tlačítka vyjmout a namočit například do teplé vody s jarem. Osušené je pak můžete vrátit zpět.

Vyndávání jednotlivých kláves je trochu problematické u levnějších membránových klávesnic. Tlačítka jsou mnohem dostupnější u mechanických verzí. Pro jejich odejmutí můžete využít speciálních nástrojů určených právě pro tuto činnost.

GIF ukazuje Sejmutí tlačítka mechanické klávesnice

Sejmutí tlačítka mechanické klávesnice

Tip: Na internetu narazíte na spoustu videí, jak uživatelé myjí klávesnici v myčce na nádobí. Toto však důrazně nedoporučujeme.

Hmotnost

Celková hmotnost se u klávesnic liší v závislosti na použitém materiálu. Klávesnice v drtivé většině případů leží přímo na stole, není potřeba je často přenášet a pohybovat s nimi, proto uživatelé většinou hmotnost neřeší. Často je vyšší hmotnost spíše charakteristikou vyšší kvality použitých materiálů. 

Na trhu najdete klávesnice, které váží 250 gramů, i modely s hmotností vysoko přes jeden kilogram. Záleží na množství funkcí, použité technologii a dalších faktorech. Hmotnost klávesnice se vyplatí řešit až v případě, že ji plánujete pravidelně využívat na cestách. Při balení zavazadla je dobré ušetřit každý půlkilogram, takže se určitě snažte najít klávesnici na spodní hranici zmiňovaného rozmezí.

Cena

Nová klávesnice může a nemusí představovat vyšší finanční náklad podle toho, co od ní očekáváte. Ať už jsou vaše potřeby jakéhokoliv rázu, vždy se při nákupu zaměřuje na prověřené výrobce. Z těch kvalitních lze jmenovat Logitech, Apple, Microsoft, HP, Dell, Lenovo, Kingston, Razer, Corsair, SilentiumPC, A4Tech a další.

Cena do 500 Kč

Nejlevnější klávesnici lze pořídit už od 100 Kč. Jde o klasickou kancelářskou verzi pro nenáročné uživatele. V případě této cenové kategorie bude vaše volba spočívat spíše ve výběru barevného provedení nebo trochu odlišného vzhledu. Klávesnice nebude mít žádné nadstandardní funkce, psaní bude hlučnější a materiály levné. V této cenové hladině se vyplatí pouze drátové provedení.

Cena od 500 do 1 500 Kč

Zde se mezi drátovými klávesnicemi začnou objevovat také ty bezdrátové. Vedle kancelářských přibudou i malé kompaktní a základní herní modely. Velice často si budete moci dopřávat podsvícených tlačítek, včetně těch programovatelných.

Cena od 1 500 do 4 000 Kč

Jedna z nejuniverzálnějších cenových skupin vůbec. V rámci této investice si dokáže vybrat naprosto každý, ať už budete hráčem nebo programátorem. Řada klávesnic totiž disponuje programovatelnými tlačítky, včetně makro kláves. Aplikovány jsou spíše mechanické klávesy s lepší citlivostí.

Cena nad 4 000 Kč

Pokud patříte k náročným uživatelům, můžete do nové klávesnice investovat až 8 000 Kč. Tento sortiment je určen spíše pro profesionální hráče či pracovníky s vysokými nároky. Pořízená klávesnice bude vybavena mechanickými spínači, programovatelnými klávesami, či integrovanou baterií. Kvalita provedení na perfektní úrovni zajistí, že vás dost možná taková klávesnice přežije.

Často kladené otázky ke klávesnicím

Jaká klávesnice se hodí pro hraní her?

Hráčům nejlépe vyhoví klávesnice s vysokými mechanickými klávesami a multimediálními tlačítky. Podstatná je co nejnižší latence (jinak taky prodleva, nebo input lag), která by se měla pohybovat kolem 1 milisekundy. Příjemným benefitem je pak funkce podsvícení kláves, někdy také s RGB synchronizací.

Jakou klávesnici do kanceláře?

Pokud se vaše práce skládá převážně z psaní, zaměřte se na nízkoprofilové nebo chiclet klávesnice. Modely s tímto provedením tlačítek jsou při psaní výrazně tišší a elegantnější. Zajímavé je také bezdrátové řešení, které pomůže „pouklízet“ pracovní prostředí na stole. Pro náročné aplikace projektantů, grafiků či designérů pak dobře vyhoví klávesnice s programovatelnými tlačítky. Často se tak kategorie překrývá s kategorií herních klávesnic.

Jak často měnit baterii v bezdrátové klávesnici?

Většina bezdrátových klávesnic disponuje slotem na AA / AAA tužkové baterie. Ty dodají dostatek energie po celé měsíce, počítat tak můžete s provozem 3 – 6 měsíců bez nutnosti výměny. V případě bezdrátových herních modelů se můžete setkat s takzvaným Performance módem (Režim výkonu) a Úsporným módem. Režim výkonu zajišťuje nízké latence (prodlevy), ale snižuje výdrž baterie zhruba na jeden měsíc.

Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub vystudoval obor vodní hospodářství a vodní stavby. Během svých studií nabral jakožto místopředseda Studentské komory Akademického senátu zkušenosti s psaním a korekturami článků, ale také s celou řadou technologií. V naší redakci působí již řadu let, na starosti má přitom zejména technicky orientovaná témata, strukturování a realizaci testů produktů, koordinaci testů a jejich postprodukci.
Daniel Černý

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 40 hlasů