Recenze koloběžky Soke EVO - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Soke EVO

82,0 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Freestyle koloběžky

Klady

  • Pevná a lehká konstrukce
  • Příznivá cena
  • Některé komponenty velmi kvalitní

Zápory

  • Některé parametry průměrné
  • Spíše jen pro začátečníky
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Freestylová koloběžka Soke EVO je charakteristická pro svou pevnou konstrukci s rámem ze směsi hliníku a oceli. Řídítka ve tvaru Y jsou potom čistě z oceli. Tyto materiály jí propůjčily vlastnosti, jako je nízká hmotnost a zároveň odolnost, což je jeden ze znaků koloběžek pro freestyle. Brzda je klasicky nášlapná. Koloběžku není možné složit a nemá ani stojánek, jedná se ovšem o standardní vlastnosti těchto modelů, aby na nich bylo možné provádět triky bez zbytečných komplikací.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Soke

Stojánek

Ne

Materiál rámu

Ocel a hliník

Brzdy

Nášlapná

Lze složit

Ne

Hodnocení konstrukce a rozměrů

V době psaní recenze (červenec 2022) spadala koloběžka do průměru z hlediska konstrukce a rozměrů, ty najdete níže v tabulce. Má na freestyle modely spíše nižší hmotnost 3,45 kg, drobnější kolečka o průměru 3,9 palce (100 mm) a nosnost 100 kg. Za zmínku jistě stojí délka nášlapu 48 cm, což je více než u konkurenčních modelů. Deska by tak měla nabídnout dostatečnou stabilitu zejména pro začátečníky, při provádění triků však může vyšší délka překážet nebo ztěžovat pohyb.

Zaměřme se nyní na kvalitu jednotlivých komponent. Koloběžka je osazena ložisky ABEC 9, což je nejvyšší stupeň kvality, který by měl nabídnout rychlou a plynulou jízdu. Za poměrně příznivou cenu nás příjemně překvapila brzda, ta je typu flex, což je rozhodně lepší varianta než brzda pružinová. Kolečka mají paprskový střed, bohužel výrobce neuvádí, zda plastový, nebo lepší kovový. Vzhledem k cenové relaci, ve které se tato koloběžka pohybuje, by ale kovové středy byly až nadstandardně dobré.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

3,45

Nosnost (kg)

100

Výška řídítek (cm)

83

Šířka řídítek (cm)

50

Typ brzdy

Flex

Délka koloběžky (cm)

66

Délka nášlapu (cm)

48

Velikost kol (přední / zadní)

3,9" / 3,9"

Ložiska

ABEC 9

Klady a zápory

Tato koloběžka značky Soke nabízí za příznivou cenu někdy až překvapující vlastnosti. Některé části jsou z hliníku, jiné z oceli, čímž kombinuje odolnost a zachování nízké hmotnosti. Potěší brzdou typu flex a ložisky nejvyšší kvality. V jiných ohledech je vcelku průměrná. Můžeme ji doporučit začátečníkům, kteří to ale s ježděním myslí vážně a cílí na vyšší kvalitu, poskytne jim totiž potřebnou stabilitu na prostornější desce. Jistým negativem ale může být také absence uživatelského hodnocení, které bohužel neprozradí, nakolik je koloběžka spolehlivá.

Porovnání s alternativami

Pokročilým jezdcům můžeme jako alternativu doporučit Chilli Reloaded Rebel. Tato koloběžka má o něco větší kolečka, tudíž bude v kombinaci s kvalitními ložisky rychlá a hbitá. Má navíc bezzávitové uchycení hlavového složení, čímž nabízí opravdu velkou odolnost. Její vlastnosti se ale promítají v ceně, je více než dvakrát dražší. Pokud naopak hledáte levnější model pro nenáročné jezdce a začátečníky, doporučujeme Spartan Stunt, který je ještě o něco lehčí.

Naše hodnocení a závěr

Koloběžku Soke EVO bychom doporučili začátečníkům i mírně pokročilým jezdcům ve světě freestyle. Nabídne pevnou, ale zároveň lehkou konstrukci z hliníku a oceli a některé komponenty z opravdu kvalitních materiálů. Má nášlapnou brzdu vyšší kvality, 3,9″ kola, z jinak průměrných parametrů zaujme především delší nášlapnou deskou. Z toho důvodu nabídne potřebnou stabilitu, může však zkomplikovat provádění některých triků. Podle výrobce se hodí do skate parků i na závodění. Jestliže sháníte freestyle koloběžku s menším nášlapem, může se vám hodit například Street Surfing Torpedo Black Core.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Soke EVO | Hodnocení: 82,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je autorkou, která ráda předává nastudované informace dál v co možná nejsrozumitelnější formě. Kromě toho také pečlivě a podle důležitých parametrů vybírá produkty a trh pravidelně kontroluje, proto ve výběru koloběžek najdete jen aktuálně dostupné modely s dobrými vlastnostmi i kladným uživatelským hodnocením. Vedle koloběžek má na starosti i jiná sportovní témata jako běžecké pásy nebo dětská kola, dále ale také školní aktovky nebo online jazykové kurzy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Soke EVO

Soke EVO

1 500 Kč Orientační cena