Menu

Whirlpool AWO/C 6304 – Recenze, testy a srovnání

78,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší pračky

Klady a zápory

  • Nízká spotřeba
  • Vyšší hlučnost
6 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kvalitní předem plněná pračka s nízkou spotřebou. Tak by se dal popsat model Whirpool AWO/C 6304. Hlavní výhodou této pračky je její nízká spotřeba. Za rok využije přibližně 147 kWh elektrické energie a 8 200 l. V obou případech je podstatně úspornější, než jaký byl průměr v době srovnávacího testu. Přibližné roční náklady na její provoz jsou 1 277 Kč, tedy až o několik set korun nižší, než u některých jiných praček v našem srovnání. Díky tomu se řadí do energetické třídy A+++. V ostatních parametrech si vede velice dobře, ale už tolik nevyniká oproti dalším kvalitním modelům.

Objem jejího bubnu je 6 kg, což je nejběžnější hodnota na trhu. Třída účinnosti praní této pračky dostala známku A, třída účinnosti odstřeďování známku B, která byla v době psaní recenze také nejběžnější. Pračka odstřeďuje až na 1 200 otáček a po vyždímání zanechá v prádle 45 – 54 % zbytkové vlhkosti. Je tedy kombinovatelná i se sušičkou. Co se týče hlučnosti, v případě praní je s 59 dB nad průměrem, který byl v době testování necelých 55 dB. Při odstřeďování se s hlučností 75 dB drží tehdejšího průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Whirlpool

13 % Beko, 11 % AEG, 11 % Gorenje, 11 % Electrolux, 11 % LG, 11 % Whirlpool, 11 % Bosch, 9 % Samsung, 7 % Indesit, 7 % Další
Způsob plnění

Přední

66 % Přední, 20 % Vrchní, 14 % Předem
Slim (max. 50 cm hloubky)

Ne

75 % Ne, 25 % Ano
Třída účinnosti odstřeďování

B

82 % B, 11 % C, 7 % A
Počet otáček za minutu

1 200

1 278,17
Hlučnost praní (dB)

59

4 % 53, 2 % 49, 95 % Neuvedeno
Hlučnost odstřeďování (dB)

75

74,07

Vybavení a funkce

V čem naopak odvádí nadprůměrný výkon, je počet programů. Těch svým uživatelům nabídne osmnáct, průměr v době hodnocení bylo čtrnáct programů. Z funkcí, které jsme hodnotili, postrádá dvě, dětskou pojistku a zvukový signál. Ty mohou být pro někoho podstatné a pro jiného uživatele zase naprosto zbytečné, záleží tedy na vás, jestli absenci těchto dvou funkcí nějak pocítíte. Pračka ale stále disponuje odloženým startem a množstevní automatikou, které pravděpodobně většina uživatelů ocení. Nechybí jí ani displej a průhledné víko bubnu pro snazší ovládání a vizuální přehled.

Pračka sice není přímo Slim, ale od tohoto označení ji dělí pouze pár centimetrů. Stále tak zaujme netypicky malou hloubkou 52 cm. Ostatní rozměry jsou víceméně standardní. Její výška je 84,5 cm a na šířku měří 59,5 cm. S hmotností 72 kg potom patří k těžším pračkám na trhu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

18

14,25
Dětská pojistka

Ne

91 % Ano, 5 % Ne, 4 % Neuvedeno
Displej

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start

Ano

100 % Ano
Množstevní automatika

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Zvukový signál

Ne

63 % Ano, 9 % Ne, 29 % Neuvedeno
Výška (cm)

84,5

85,73
Šířka (cm)

59,5

56,06
Hloubka (cm)

52

55,96
Hmotnost (kg)

72

65,74

Hodnocení dalších uživatelů

Pračka patří k velmi prodávaným modelům, o zkušenosti s jejím používáním se tak podělilo více než tři sta krátkodobých a dlouhodobých uživatelů. Hlavním argumentem pro jejich koupi je podle nich poměr cena/výkon. Pračka patří do nižší cenové kategorie, ale stále odvádí vynikající práci. Někteří z uživatelů měli připomínky na krátký přívodní kabel. Neuškodí na to tedy pamatovat, pokud zvažujete její koupi.

Naše hodnocení a závěr

Model Whirlpool AWO/C 6304 potěší v první řadě svou nízkou spotřebou. V ostatních ohledech si vede také velmi dobře, s výjimkou hlučnosti. S kapacitou 6 kg je vhodná pro domácnosti s menším počtem členů, pro početné rodiny doporučujeme spíše objemnější pračky, například AEG L69682VFLC. Kromě hlučnosti se nedá této pračce nic moc vytknout, na druhou stranu ale nad dalšími modely vyniká pouze nízkou spotřebou.

Tuto pračku jsme také delší dobu osobně zkoušeli, naše dojmy a zkušenosti s pračkou si můžete přečíst zde.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Whirlpool AWO/C 6304 | Hodnocení: 78,8 %
Eliška je seniorní redaktorka a pračkám se věnuje více než tři roky. Dlouhodobě se v této problematice vzdělává z českých i zahraničních zdrojů, a má tak přehled o nejdůležitějších parametrech i nejnovějších technologiích. Díky tomu vám poradí, bez kterých funkcí se neobejdete a co je jen marketingový trik. Vyzná se také v tom, jak se určují hodnoty na energetických štítcích. Kromě praček má na starosti také další velké spotřebiče, jako jsou sušičky prádla nebo myčky.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Whirlpool AWO/C 6304

Whirlpool AWO/C 6304

6 000 Kč Orientační cena