Varianta výběru
|
Vzhled a název | Klady vzhledem k podkategorii | Zápory vzhledem k podkategorii | Orientační cena | Aktuální cena | |
---|---|---|---|---|---|---|
Pro náročné |
Vakuový čistič pleti BeautyRelax BR-1080D |
|
|
1 200 Kč | Zobrazit nabídky | |
Nejlepší poměr cena/výkon |
Vakuový čistič pleti BeautyRelax Poremax Oxygen |
|
|
1 700 Kč | Zobrazit nabídky | |
Pro nenáročné |
Vakuový čistič pleti Beurer FC 41 |
|
|
700 Kč | Zobrazit nabídky |
Jak vybrat vakuový čistič pleti
Vakuové čističe pleti jsou určené k profesionální péči o pleť v pohodlí domova. Abyste si vybrali přístroj přesně podle vašich představ, měli byste si nejdříve rozmyslet, jaké účinky od vakuového čističe pleti očekáváte. Hlavním úkolem těchto přístrojů je sice čištění pleti a ucpaných pórů, avšak některé modernější čističe zvládnou díky speciálním nástavcům také peeling a omlazení pleti nebo šetrnou pleťovou masáž.
Při výběru si jako první všímejte zpracování vakuového čističe. Nejdůležitější je možnost regulace intenzity sání, která by dnes měla být samozřejmostí snad u všech dostupných modelů. Čím větší je rozsah dostupných nastavení, tím lépe. Všímejte si také, jakým způsobem se zařízení ovládá. Co do uživatelského komfortu jsou pak stěžejní nástavce obsažené v balení, kdy se vyplatí investovat do varianty se speciálními pečujícími nástavci.
Neméně důležitým parametrem je také napájení, které do jisté míry vypovídá i o výkonnosti přístroje. Bateriová zařízení mají typicky nižší výkon, lepší jsou proto dobíjecí vakuové čističe nebo modely s kabelem pro připojení k elektrické síti. Produkty v různých cenových relacích se pak odlišují také svou výbavou a funkcemi, které vám do jisté míry mohou zpříjemnit obsluhu.
Jak vybrat vakuový čistič pleti stručně:
- Jako první sledujte, zda vakuový čistič nabízí regulaci intenzity sání. Čím větší je rozsah možných nastavení, tím lépe. Každý má totiž jinak citlivou pokožku a vždy se doporučuje začít na nejnižší intenzitě.
- Zaměřte se na ovládání vakuového čističe pleti. Některé přístroje mají klasická mechanická tlačítka, jiné se ovládají pomocí otočného regulátoru.
- Zohledněte příslušenství v balení. Vakuové čističe pleti disponují zpravidla několika nástavci o různých šířkách, ale hodí se i peeling nebo masírovací nástavec či nástavec s modrým světlem.
- Věnujte pozornost také napájení vakuového čističe pleti. Přístroje na baterie jsou obvykle méně výkonné, ideální jsou proto dobíjecí vakuové čističe s integrovaným akumulátorem, případně čističe s kabelem.
- Zohledněte funkce a výbavu. Vakuové čističe pleti dnes disponují množstvím praktických funkcí a jednotlivé modely se od sebe odlišují i svou vybaveností.
- Stanovte si rozpočet a pusťte se do výběru. Před nákupem konkrétního modelu si pak raději ještě vyhledejte recenze, které vám prozradí cenné zkušenosti uživatelů.
Pokud se zajímáte i o další výrobky z kategorie kosmetických produktů, mohlo by vás zaujmout také naše srovnání nejlepších epilátorů, depilátorů nebo vakuových čističů pleti.
Jak funguje vakuový čistič pleti
K odstranění nečistot z pleti využívají vakuové čističe vakuovou technologii, která je velice šetrná. Princip použití tohoto přístroje je navíc jednoduchý – zařízení většinou disponuje několika nástavci, které jsou určené vždy pro daný druh znečištění pleti a místo. Pomocí tahu vzduchu vytváří vakuový čistič při kontaktu s pletí podtlak a tímto způsobem vzniká mezi zařízením a pletí vakuum. Díky němu přístroj následně odstraní nečistoty a čistí pleť.
Některá zařízení nabízejí i regulaci sacího výkonu, takže je použití vždy maximálně bezpečné. Nečistoty, které vakuový čistič odstraní, pak stačí jen z nástavce omýt pod tekoucí horkou vodou. Vakuový čistič pleti funguje buďto na klasické tužkové baterie, anebo je vybavený integrovaným Li-ion akumulátorem, který se dobíjí za pomoci USB konektoru. Svou oblibu si získal také skrze nižší pořizovací cenu oproti jiným typům ošetření pleti.
Využití a účinky
Vakuové čističe pleti zažívají v posledních letech boom. Své využití nachází u mužů i žen různých věkových kategorií. Jsou určené pro všechny typy pleti, ovšem nejefektivnější jsou při použití na mastnou pleť se sklony ke tvorbě akné a černých teček. Vakuové čističe nejenže do hloubky vyčistí ucpané póry pleti, ale při pravidelném použití také navrátí pokožce pružnost a obnoví tak její pevnost. Zajistí také pomalejší stárnutí kožních buněk.
Odstranění černých teček
Na tvářích se přirozeně vyskytují póry, což jsou ony drobné dírky, jež jsou domovem vlasových folikulů. Nahromaděním kožního mazu, které pokožka pro zvlhčení folikul přirozeně produkuje, a jeho smísením se všemi druhy viníků (nečistoty a látky ve vzduchu, odumřelé kožní buňky apod.) se pak ale póry často ucpávají, čímž vznikají černé tečky.
Někteří lidé jsou více náchylnější k tvorbě černých teček, jiní zase méně. Pomocí vakuového čističe lze ale ucpané póry svépomocí efektivně vyčistit, aniž byste museli navštívit kosmetický salón. A to je také hlavní účinek tohoto přístroje.
Omlazení obličeje
Pravidelným používáním tohoto kosmetického pomocníka však dochází současně k odstraňování odumřelých kožních buněk z pleti. Díky tomu se pokožce navrací její pružnost a pevnost. Děje se tak na základě zlepšení krevního oběhu a stimulace tvorby kolagenu a elastinu v pleti, díky čemuž zároveň kožní buňky stárnou pomaleji. K tomuto ošetření mívají přístroje v balení speciální nástavce, například masírovací nebo peeling nástavec.
Regulace intenzity sání
Nejdůležitějším parametrem při výběru vakuového čističe pleti je možnost regulace intenzity sání. Vzhledem k odlišným požadavkům pleti v různých fázích věku a citlivosti jednotlivých míst je dobré, když je přístroj touto funkcí vybavený. Předejdete tak možnému podráždění pleti a vzniku malých modřinek.
Vakuové čističe pleti nejčastěji nabízejí tři až šest různých stupňů intenzity, mezi nimiž byste měli volit právě dle citlivosti vaší pokožky a také dle různých specifik na jednotlivých místech pleti. Kupříkladu v záhybech nosu vám postačí nižší intenzita sání, u T-zóny a na větších plochách je možné využít více intenzivnější sání.
- Osoby s citlivou pletí by měly využívat především nižší stupně sání. Stejně tak na nízkém stupni doporučujeme začínat při prvním použití přístroje.
- Osoby s normální a smíšenou pletí mohou případně volit i vyšší intenzitu sání.
- Vyšší intenzita sání je vhodná zejména na hůře přístupná místa, jako jsou záhyby kolem nosu, nebo v oblasti T-zóny.
Ovládání
Vakuové čističe pleti patří k nenáročným a jednoduchým zařízením, čemuž také odpovídá i samotné ovládání. Regulace intenzity sání je obvykle řešena pomocí mechanických tlačítek, ale v některých případech se můžete setkat i s otočným regulátorem.
Nástavce na čištění pleti
I ty nejlevnější vakuové čističe pleti jsou obvykle dodávány s vícero různými nástavci v balení. Abyste je využili na maximum, je dobré je mezi sebou střídat dle potřeby. V závislosti na pořizovací ceně mohou jednotlivé vakuové čističe disponovat dvěma až šesti nástavci s odlišnými funkcemi. Některé jsou vhodné pro použití na všech místech na tváři, s jinými se snáze dostanete do hůře dostupných míst, další jsou zase určené pro konkrétní typ pleti.
Níže uvedené rozdělení nástavců je pouze orientační, v návodu daného zařízení si vždy ověřte, zda se nástavce a jejich využití shoduje. Pokud se čímkoliv odlišují, řiďte se vždy pokyny výrobce.
- Úzké nástavce s šířkou cca 7,5 mm – Určené pro čištění hůře dostupných záhybů, například v oblasti nosu a brady. Vhodné pro jemné sání a pro citlivou pokožku.
- Střední nástavce s šířkou cca 8,5 mm – Vhodné pro běžné čištění pórů na bradě, nose a tvářích. Zvládnou i silnější intenzitu sání.
- Široké nástavce s šířkou cca 10 mm – Jsou ideální pro čištění takzvané T-zóny (jde o nos a oblast okolo něj a spodní část čela cca 1 cm nad obočím). Nejlépe zastanou práci na větší ploše pokožky.
- Oválné nástavce – Hodí se k péči o hůře dostupné záhyby na obličeji.
- Peelingové nástavce – Mají speciální abrazivní povrch a jsou určené k odstranění odumřelých buněk kůže. Tyto nástavce tak nejen čistí pokožku, ale zároveň stimulují proces obnovy buněk. Nejsou vhodné ke každodennímu použití, stačí je využívat dvakrát do týdne.
- Nástavce s modrým světlem – Tyto speciální pečující nástavce jsou určené k závěrečné péči o pokožku. Proces, při kterém na pokožku působí modré světlo, zajišťuje finální zklidnění pleti, navíc působí antisepticky a protizánětlivě. Vakuové čističe s těmito nástavci jsou ale pochopitelně dražší.
Napájení
Napájení je u vakuových čističů pleti nejčastěji řešeno skrze klasické tužkové AAA baterie. Často ale narazíte také na dobíjecí modely, které jsou vybavené integrovaným akumulátorem. Alternativně se pak můžete setkat i s přístroji s kabelem. Napájení vakuového čističe byste si měli všímat nejen s ohledem na komfort při použití, ale také na možné dopady na výkon zařízení.
Vakuové čističe pleti, jenž fungují v kombinaci s tužkovými bateriemi, mají obvykle menší výkon. K nejoblíbenějším proto patří přístroje s možností dobíjení, které poskytují vyšší výkon a neomezují vás přívodním kabelem. Rovněž i čističe s kabelem poskytují vyšší výkon, ale pro použití je nutné je připojit k elektrické síti – jde o poměrně nepraktické řešení, které se již příliš nepoužívá, na druhou stranu ale nemusíte řešit dobíjení či výměnu baterií.
Vybavení a funkce
Ačkoliv je vakuový čistič pleti poměrně jednoduchý přístroj, může disponovat různým vybavením či praktickými funkcemi, jimiž se bude odlišovat od konkurence. Které funkce a vybavení vám ulehčí a zpříjemní čištění pleti? A na co všechno dnes můžete u těchto přístrojů narazit?
- Ergonomická rukojeť – Pro snadnou manipulaci preferujte vakuové čističe s ergonomickou rukojetí, díky které se vám bude přístroj dobře držet v ruce.
- LCD displej – Praktický doplněk, jenž bývá součástí spíše dražších modelů. Zobrazují se na něm údaje o výdrži baterie, nastaveném režimu či intenzitě sání. Pro dobrou čitelnost by měl být adekvátně veliký.
- Voděodolnost – Voděodolné provedení se hodí pro mokré použití čističe třeba ve sprše či pro snadnější údržbu zařízení pod tekoucí vodou.
- Automatické vypnutí – Praktická funkce, jež optimalizuje životnost zařízení či baterií. Díky ní se po určité době nečinnosti přístroj sám automaticky vypne.
- Vyměnitelné nástavce – Sledujte, kolik jich přístroj obsahuje a k čemu jsou určené. Obvykle jsou součástí balení tři až čtyři vyměnitelné nástavce.
- Netoxické materiály – Použitím netoxických materiálů výrobce zajišťuje maximální bezpečnost zařízení při použití přímo na pokožku. Takový vakuový čistič pleti neobsahuje škodlivé toxiny ani agresivní chemikálie.
- Stojánek – Pro snadné skladování či odložení vakuového čističe na poličce se vyplatí sáhnout po modelu, který je vybavený stojánkem. Povětšinou jej naleznete u dobíjecích modelů, kdy stojánek slouží jako dobíjecí základna.
Cena
Vakuový čistič pleti zastane sice profesionální péči, avšak patří k zařízením, které si může dovolit takřka každý. Stačí jen vybírat z příslušné cenové relace dle vašeho rozpočtu. Vakuových čističů je na trhu spousta a některé z nich jsou dokonce i velice levné. Těm nejlevnějším byste se ale měli při nákupu vyhnout, protože jde zpravidla o neefektivní zařízení s bezvýznamným výkonem.
Při výběru raději vsaďte na již ověřené výrobce a značky, mezi něž v tomto segmentu patří například Beurer, BeautyRelax, Concept, Siguro, ProfiCare, Silk’n, HoMedics či Vigan. Investice do kvalitnějšího zařízení od renomované značky se vám vyplatí jak z pohledu účinnosti samotného čističe, tak i z hlediska jeho delší životnosti. Níže se podívejte, z jakých cenových kategorií můžete vybírat a co všechno můžete od jednotlivých rozmezí očekávat.
Cena do 500 Kč
Nejnižší cenová kategorie zahrnuje výrobky s pořizovací cenou od 250 Kč. Jde především o modely fungující na tužkové AAA baterie, ale výjimečně narazíte i na dobíjecí varianty. K dostání jsou vakuové čističe s několika nástavci a s alespoň základní regulací sacího výkonu. Dražší zařízení nabízejí více příslušenství i více úrovní regulace výkonu.
Cena od 500 Kč do 1 500 Kč
Střední cenovou kategorii můžeme označit za jakousi zlatou střední cestu. Výrobky spadající do tohoto rozmezí mají lepší designové zpracování a propracovanější funkční výbavu. Často jim nechybí displej či funkce automatického vypnutí při nečinnosti. Kromě klasických nástavců dostanete k těmto modelům často i nástavec s modrým světlem, případně je možné jej dokoupit. Povětšinou už jde o výkonnější dobíjecí vakuové čističe.
Cena nad 1 500 Kč
V nejvyšší cenové kategorii naleznete většinou výkonné dobíjecí vakuové čističe pleti, které mají luxusní designové zpracování, ale nabízejí i dobrou ergonomii. Mají obvykle uživatelsky přívětivé ovládání a nabízí široký rozsah nastavení intenzity sání. Kromě bohaté sady různě velkých nástavců pro čištění pleti mají v balení často i peelingový nebo masírovací nástavec a displej je u většiny z nich takřka samozřejmostí.
Jak čistit pleť pomocí vakuového čističe
Péče o pleť pomocí vakuového čističe by se měla stát pravidelným rituálem. Je dobré, když si jeho použití naplánujete na určitou denní dobu, ideálně na večer po odlíčení. Čištění pleti však nespočívá jen v samotném použití výrobku, pokožku byste měli před použitím čističe připravit a vhodná je i následná péče. Z jakých kroků se tedy použití vakuového čističe pleti skládá?
- Důkladně se odličte, odstraňte make-up a poté si umyjte pleť čistou vodou.
- Napařte pleť pomocí teplého ručníku, díky tomu se póry otevřou.
- Aplikujte změkčující krém na uvolnění černých teček.
- Vyberte si vhodný nástavec dle vašich preferencí a stavu pleti.
- Vždy začínejte na nejnižším stupni sání.
- Pohybujte s čističem po pleti pomalu z jedné strany na druhou, přičemž se snažte udržovat rovnoměrné tempo.
- Nezdržujte se déle na jednom místě, malou plochu nečistěte déle jak 3 vteřiny, jinak hrozí poranění a podráždění pokožky.
- Netlačte na přístroj a neodtahujte jej od pokožky kolmo vzhůru.
- Po čištění pleti vakuovým čističem dopřejte pokožce závěrečnou péči.
Jak dlouho čistit pleť pomocí vakuového čističe?
Délka samotné aplikace vakuového čističe se odvíjí především od stavu vaší pleti. Pokud máte problematickou pleť se sklonem k akné nebo otevřené a ucpané póry, pak je jasné, že si vaše pleť žádá důkladnější čištění. Naopak pro běžnou údržbu smíšené či citlivé pleti postačí kratší doba použití. V každém případě je ale důležité, abyste na jednom místě na tváři nepoužívali přístroj déle než tři vteřiny, jinak hrozí podráždění a vznik modřinek.
Napaření pleti před použitím vakuového čističe
V článku jsme již naznačili, že je vhodné před použitím vakuového čističe roztáhnout póry pleti. Toho docílíte nejlépe napařením pomocí teplé vody – stačí do ní na chvíli namočit ručník a ten poté přiložit na několik minut (cca 5 minut) k pleti. Díky tomu se póry otevřou a nečistoty z nich půjdou snáze vysát.
Závěrečná péče po použití vakuového čističe
Po vyčištění pleti je třeba póry uzavřít. K tomu použijte ručník namočený ve studené vodě, který na chvíli přiložte k pleti. Aplikovat můžete také zklidňující tonikum nebo pleťovou masku ke stažení pórů. Nakonec naneste pečující hydratační krém.
Kdy uvidíte první výsledky?
Výhodou vakuových čističů pleti je, že výsledky spatříte již po prvním použití. Samozřejmě ale záleží na stavu vaší pleti a množství nedokonalostí. Pro lepší výsledky doporučujeme pleť před použitím čističe napařit a použít změkčující krém pro uvolnění pórů. Aplikaci si naplánujte ideálně na večer, protože pleť může být po použití lehce podrážděná a zarudlá.
Údržba vakuového čističe pleti
Po použití vakuového čističe pleti je třeba jej důkladně vyčistit. Použitý nástavec proto opláchněte pod horkou vodou a nechte sací hlavici vyschnout na vzduchu. Hlavní jednotku otřete vlhkým hadříkem, pokud je přístroj voděodolný, můžete jej omývat celý. Z hlediska snadnější údržby jsou na tom lépe zařízení s vodní cirkulací – tekutina uvnitř na sebe váže nečistoty a takové zařízení se pak snáze čistí.