Menu

Recenze a srovnání Kunert Rotax 2017

Klady a zápory

  • Plná výbava
  • Dvojí tuhost odpružení
  • Lehce vyšší hmotnost
6 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek Kunert Rotax 2017 nabízí poměrně neobvyklou možnost nastavení tuhosti odpružení zadních kol, vybírat můžete ze dvou variant. S tímto prvkem se můžete setkat ještě například u kočárku Raf-pol Largo, na trhu ale jinak není příliš běžný. Kromě odpružení najdete u zadních kol ještě centrální brzdu, kterou má většina kočárků. Aktivnějším rodičům by mohla chybět ruční brzda na madle, zejména při využití sportovní verze kočárku. Přední kola jsou otočná, ale nepostrádají aretaci, takže je snadno můžete zafixovat. Kola kočárku jsou nafukovací, což je opět vcelku populární varianta, vhodná do města i náročnějšího terénu. Pro špatný terén jsou ale ještě o něco lepší kola pěnová, u kterých nehrozí propíchnutí.

Kočárek Kunert Rotax se zpravidla prodává v dvojkombinaci, tehdy s hlubokou korbičkou a sportovní sedačkou. Součástí výbavy ale bývá i adaptér na autosedačku, kterou je možné přikoupit. Obě korbičky můžete libovolně upevnit po i proti směru jízdy, podle vašich preferencí. U řady kočárků tuto možnost nabízí jen sportovní sedačka, některé děti ale mohou preferovat výhled z kočárku do okolí už v ranném věku. Opěrku zad sportovní vrze můžete nastavit do několika poloh, včetně úplného lehu. U některých kočárků je možnost nastavit i matraci hluboké korbičky, tento ji ale nenabízí. Za to podnožník sportovní verze polohovatelný je, v dnešní době je to u kočárků v podstatě samozřejmost. Nastavit můžete také madlo kočárku, podle vaší výšky. Korbička kočárku má madlo k přenášení, sportovní verzi zase nechybí pětibodový bezpečnostní pás (některé kočárky mají pouze tříbodový) a bezpečnostní madlo. Na těchto prvcích byste měli při koupi kombinovaného kočárku trvat.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Kunert

Kola

Nafukovací

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

69/90/27

Hmotnost (kg)

15

Příslušenství a rozměry

Pokud se podíváme na výbavu kočárku Kunert, nemáme mu co vytknout. Ve spodní části má košík na nákup a další potřeby, menší věci zase můžete dát do sladěné tašky na rukojeť. Abyste mohli kočárek využívat v chladném počasí, má také nánožník, proti dešti jej zase ochrání pláštěnka. V létě oceníte moskytiéru, v korbičce je navíc ventilační okénko se síťkou.

Rozměry složeného podvozku je dobré překontrolovat zejména pokud jej plánujete převážet v autě. Tento model měří při složení 69 cm na šířku, 90 cm na délku a 27 cm na výšku. Jeho hmotnost 15 kg je poměrně běžná pro kombinované modely, problémy mohou nastat jen pokud budete kočárek často vynášet například do schodů. Sportovní sedátko i hluboká korbička jsou poměrně prostorné, i když na trhu najdete i větší modely. Šířka sedáku je 32 cm, hloubka 25 cm a výška opěradla 40 cm. Hluboká korbička potom měří 35 cm na šířku, 22 cm na výšku a hloubku má 77 cm.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Rozměry hluboké korbičky (š/d-cm)

35/77/22

Závěr

Kočárek Kunert Rotax 2017 zastupuje v našem porovnání optimální poměr ceny a výkonu a opravdu, tomuto modelu nemáme moc co vytknout. Drží se dobrých standardů ve formě otočných kol s aretací, centrální brzdy, skvěl výbavy do každého počasí, polohovatelného sedátka a bezpečnostních prvků, jako je pás či madlo. Můžeme je proto doporučit takřka každému, kdo hledá kvalitní kočárek za příznivou cenu. Samozřejmě jsou na trhu i kočárky s některými vylepšeními, jako jsou pěnová kola nebo nižší hmotnost, ty už ale spadají do vyšší cenové kategorie. Jedním z nich je například model Moon Nuova City 2018.

6 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kunert Rotax 2017
Kateřina si jako dvojnásobná máma prošla výběrem několika kočárků a ví, že kombinované kočárky mají svá specifika. Umí vysvětlit, proč jejich nákupem můžete ušetřit a zároveň poradí, na které parametry se při výběru zaměřit. Dále zpracovala například kategorii šátků na nošení dětí nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kunert Rotax 2017

Kunert Rotax 2017

6 500 Kč Orientační cena