Menu

Recenze a srovnání Moon Nuova City 2018

Klady a zápory

  • Pěnová kola
  • Nízká hmotnost
  • Slabší výbava
14 400 Kč Orientační cena

Základní parametry

Kočárek Moon Nuova City 2018 se zpravidla prodává v dvojkombinaci s hlubokou korbičkou a sportovní sedačkou, součástí výbavy je ale také adaptér na autosedačku, jejímž přikoupením můžete kočárek rozšířit na trojkombinaci. Oproti většině modelů na trhu má tento kočárek pěnová kola, běžnější jsou kola nafukovací. Výhodou pěnové varianty je zejména její odolnost. Obstojí v horším terénu, stejně jako nafukovací kola, na rozdíl od nich ale nehrozí propíchnutí duše. Přední kola kočárku jsou otočná, což usnadňuje manipulaci, v případě potřeby ale můžete využít i aretaci k jejich zafixování. U zadních kol najdeme nášlapnou centrální brzdu, kočárku nechybí ani odpružení. Oboje je vcelku běžné, některé kočárky dokonce nabízejí regulaci tuhosti odpružení, to u tohoto modelu ale není možné. Jeho nosnost 15 kg patří k dobrému standardu.

Co se týče variability kočárku, nemáme modelu Nuova City v podstatě co vytknout. Umožňuje upevnění sportovního sedátka po i proti směru jízdy. Některé kočárky mají tuto možnost také pro hlubokou korbičku, u velmi malých dětí ale většinou rodiče preferují, když mají dítě stále na očích, a tuto možnost tak stejně příliš nevyužívají. Ke sportovnímu sedátku se ještě vrátíme, je třeba zmínit, že má polohovatelnou opěrku zad i podnožník, nepostrádá ani pětibodový bezpečnostní pás a odnímatelné madlo, což jsou v současnosti nejpopulárnější bezpečnostní prvky. Opěrku zad lze sklopit do úplného lehu, což je příjemné zejména pro menší děti. Posledním nastavitelným prvkem kočárku je jeho rukojeť, kterou můžete přizpůsobit své výšce a manipulace s kočárkem tak nebude zbytečně nepohodlná.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Moon

Nosnost podvozku (kg)

15

Kola

Pěnová

Zatáčení předních kol

Ano

Aretace předních kol

Ano

Odpružení

Ano

Brzda

Ano

Nastavitelná výška rukojeti

Ano

Rozměry složeného kočárku (š/d/v-cm)

43/110/60

Rozměry rozloženého kočárku (š/d/v-cm)

60/90/115

Hmotnost (kg)

13,8

Příslušenství a rozměry

Výbava kočárku Moon Nuova City 2018 rozhodně není špatná, některé modely ale mají zkrátka ještě pár prvků navíc. V první řadě chybí taška na přebalovací potřeby, ve výbavě nenajdete ani moskytiéru. To jsou položky, bez kterých se dá obejít, nebo je můžete v případě zájmu dokoupit, ale některé kočárky je zkrátka mají již v základní výbavě. Co ovšem kočárek nepostrádá je nákupní košík ve spodní části, dočkáte se také pláštěnky na sportovní sedák i hlubokou korbičku a nánožníku, který ochrání dítě před chladem.

Velkou výhodou kočárku značky Moon je jeho hmotnost, váží pouze 13,8 kg. To se může stále zdát jako poměrně velké číslo, u kombinovaných modelů ale není výjimkou ani hmotnost okolo 16 kg a při vynášení kočárku do schodů každý kilogram dolu oceníte. Složená verze kočárku měří 43 cm na šířku, 110 cm na délku a 60 cm na výšku, to jsou pro kočárky poměrně standardní rozměry. Při jeho rozložení se dočkáte 60 cm šířky, 90 cm délky a 115 cm výšky.

Tabulka zobrazuje přehled příslušenství a rozměrů

Parametr Tento produkt
Madlo k přenášení

Ano

Závěr

Kočárek v dvojkombinaci Moon Nuova City 2018 se může pochlubit několika poměrně zásadními výhodami. Jednou z nich jsou pěnová kola, u kterých není riziko propíchnutí, druhou výhodou je nízká hmotnost. Nosnost kočárku je standardní, nechybí mu žádné důležité bezpečnostní prvky a sportovní sedátko má polohovatelná jak záda, tak podnožník. Výbava by ovšem mohla být o něco lepší, pokud toužíte po tašce na přebalovací potřeby nebo moskytiéře, budete si je muset ke kočárku přikoupit. Pokud by vás zajímal model s větší výbavou, můžete se podívat například na kočárek Kunert Rotax 2017.

14 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Moon Nuova City 2018
Kateřina si jako dvojnásobná máma prošla výběrem několika kočárků a ví, že kombinované kočárky mají svá specifika. Umí vysvětlit, proč jejich nákupem můžete ušetřit a zároveň poradí, na které parametry se při výběru zaměřit. Dále zpracovala například kategorii šátků na nošení dětí nebo kojeneckých lahví.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Moon Nuova City 2018

Moon Nuova City 2018

14 400 Kč Orientační cena