Recenze a test Acra GB5000 | Arecenze
Menu

Recenze a test Acra GB5000

1. místo
97,0 % Celkové hodnocení
 • Vysoký počet programů
 • Nosnost až 180 kg
 • Široká běžecká plocha
 • Velké rozměry
 • Vyšší hmotnost
 • Průměrně dlouhá plocha
27 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 9,6/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 97,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Acra GB5000 je poháněn motorem. Tento typ pohonu jsme při hodnocení pásů v únoru 2018 upřednostnili a všechny srovnávané modely jej tedy mají, je totiž přívětivější a zejména pro běh lepší. Hmotnost 98 kg byla v době psaní této recenze v porovnávacím testu nejvyšší, není to ovšem parametr, který by byl příliš zásadní. Přesto doporučujeme tuto hmotnost nepodcenit, pásu raději najděte trvalé místo. Pro úsporu místa potěší fakt, že pás je možné složit.

Složení pásu

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

29 % Acra, 29 % Housefit, 24 % inSPORTline, 10 % Master, 5 % Spokey, 5 % BH Fitness
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

98

72,48
Výška (cm)

138

128,24
Šířka (cm)

85

76,81
Délka (cm)

191

171,43

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka běžecké plochy se odvíjí například od toho, co na pásu chcete dělat. Pro chůzi stačí i 35 cm široký pás, pro běh je vhodné najít co nejširší variantu, aby se nestalo během běhání neštěstí v podobě šlápnutí mimo běžeckou plochu. U pásu značky Acra se dočkáte pásu širokého 51 cm, což je velmi přívětivé a pro běh ideální. Důležitá je také délka běžecké plochy, také zde platí čím větší rozměr, tím lepší. Se 136 cm ale přichází jistá omezení, zejména pro vyšší osoby, běžcům vysokým nad 180 cm by v rychlém běhu nemusela plocha dostačovat. Díky odpružení běžecké plochy se nemusíte bát tvrdých dopadů, které nešetří klouby.

S výkonem motoru o 3 HP, což byl v době psaní tohoto textu nadprůměr, se bude pás hodit i pro častější cvičení. Maximální výkon však dosáhne až na 6,5 HP. Díky tomu bude spolehlivěji pracovat a unese i větší zátěž, a to až 180 kg, což bylo v době psaní této recenze výjimečné. V tabulce pro srovnání uvádíme také průměrnou hodnotu všech hodnocených modelů. S maximální rychlostí pásu 22 km/h se nemusíte v běhu nijak omezovat a při maximálním stoupání 11 % si užijete také běh do kopce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

51

45,98
Délka běžecké plochy (cm)

136

129,00
Výkon motoru (HP)

3

2,25
Nosnost (kg)

180

128,33
Maximální rychlost pásu (km/h)

22

16,51
Maximální stoupání (%)

11

10,38
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Acra GB5000 nabízí 99 přednastavených programů, což je úctyhodné a z této široké škály si vybere každý. Disponuje i HRC programem, který zvolí optimální tempo podle vaší tepové frekvence. A kdyby náhodou někomu chyběly nějaké drobnosti, může si nastavit svůj vlastní program. Tento model si v kategorii funkcí a vybavení vede skvěle i v případě dalších prvků. Vedle typické bezpečnostní pojistky, možnosti měření tepové frekvence a uběhnuté vzdálenosti má pás audio systém. Díky technologii vyrovnání nerovností bude pás stabilní a s pomocí koleček se bude snadněji přemisťovat.

Ovládání pásu

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

99

32,86
HRC program

Ano

48 % Ne, 48 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

71 % Ano, 24 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

57 % Ano, 33 % Ne, 10 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

V několika uživatelských recenzích pásu Acra se opakují superlativy. Kromě široké škály programů si uživatelé cení velké bytelnosti stroje. Díky ní nemají strach, že by se konstrukce rozpadla nehledě na frekvenci a intenzitu cvičení. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že stroj zabere poměrně dost místa a jeho montáž není tak jednoduchá, jak by někteří uživatelé doufali.

Klady a zápory

Tento stroj zcela jistě převažuje svými klady. Nabídne vysoký počet programů, kterých je i několikanásobně více oproti konkurenčním modelům. Vysoká je i nosnost pásu, unese osobu až o váze 180 kg, s čímže se pojí také vysoký výkon motoru a celková robustnost pásu. Je sice stabilní, počítejte ale s vyššími rozměry, a především vysokou hmotností. Benefitem je ale jeho běžecká plocha, která je poměrně prostorná, vyšší osoby nad 180 cm by ale mohly mít při rychlém běhu problém.

Naše hodnocení a závěr

Acra GB5000 je naprosto ideální běžecký pás na časté běhání, které si může vychutnat celá rodina nehledě na váhu, jeho nosnost totiž dosahuje 180 kg. Podmínky pro běh pás splňuje v šířce i délce pásu, doplňuje je potom výběrem z téměř sta programů včetně HRC programu. Na pásu je možné běžet až 22 km/h s možností stoupání o 11 %, což zajistí motor o maximálním výkonu až 6,5 HP. Výbava a funkce pásu jsou stoprocentní.

Doporučujeme vzít v potaz to, že je pás velmi robustní. Zabere poměrně dost místa a je také velmi těžký, hmotností dosahuje téměř 100 kg, je tedy vhodné pro něj najít trvalé místo a to i přes přídavná kolečka na přepravu. Robustní konstrukce může být pro některé uživatele problém, na druhou stranu si ji mnozí chválí, nemají strach zařízení používat často a intenzivně. Sháníte-li dobře vybavený, ale o něco lehčí model, můžete se přečíst recenzi i na Acra 05-GB4600.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Acra GB5000 | Hodnocení: 97,0 %
Karolína Šerá se tématům věnuje vždy do hloubky. Ani u běžeckých pásů nemá problém s porozuměním důležitým parametrům těchto strojů, protože běh nejen na páse patří mezi její koníčky. Proto ví, jak je důležitý výkon motoru nebo jak vlastnosti běžecké plochy ovlivňují samotný pohyb. Kromě toho také pravidelně sleduje trh a tvrdí, že žádný produkt není špatný, ale vždy se hodí pro jiného, specifického uživatele. Kromě běžeckých pásů stojí i za tématy jako jsou rotopedy, proteiny či fitness hodinky, ale i za jinými, nesportovními sekcemi.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli máte nějakou zpětnou vazbu ohledně dlouhodobější spolehlivosti tohoto stroje a případné řešení reklamací?
Rozmýšlím se totiž mezi tímto strojem a strojem Housefit Pro 40 iRun, kde firma Fitham nabízí jak montáž, tak servis u zákazníka.

Kamil Leissner

Dobrý den, uživatelé si tento běžecký pás velmi chválí pro jeho stabilnost a kvalitu převyšující cenu. Údaje ohledně dlouhodobé spolehlivosti však nemáme. Výrobce na něj poskytuje záruku 60 měsíců, v případě potíží nabízí bezplatný odvoz, opravu a doručení opět k Vám domů.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, je tento pás vhodný i na chůzi? Nevím, jakou má nejnižší rychlost. Potřebuji pro syna, diagnóza DMO – nácvik chůze.
Děkuji

Lenka Chvátalová

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, pás je na chůzi vhodný. Jeho rychlost začíná už na 1 km/hod, jak je tomu u většiny běžeckých pásů.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Acra GB5000

Acra GB5000

1. místo  v porovnání
27 000 Kč Orientační cena