Menu

Recenze a test Acra GB5000

97,0 % Celkové hodnocení
 • Počet programů
 • Vysoká nosnost
 • Velké rozměry
22 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 9,6/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 97,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Acra GB5000 je poháněn motorem. Tento typ pohonu jsme při hodnocení pásů v únoru 2018 upřednostnili a všechny srovnávané modely jej tedy mají, je totiž přívětivější a zejména pro běh lepší. Hmotnost 98 kg byla v době psaní této recenze v porovnávacím testu nejvyšší, není to ovšem parametr, který by byl příliš zásadní. Přesto doporučujeme tuto hmotnost nepodcenit, pásu raději najděte trvalé místo.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Acra 42 % inSPORTline, 42 % Housefit, 8 % Master, 8 % Acra
Typ pohonu Motorový 100 % Motorový
Hmotnost (kg) 98 77,67
Výška (cm) 138 136,08
Šířka (cm) 85 78,75
Délka (cm) 191 176,25

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka běžecké plochy se odvíjí například od toho, co na pásu chcete dělat. Pro chůzi stačí i 35 cm široký pás, pro běh je vhodné najít co nejširší variantu, aby se nestalo během běhání neštěstí v podobě šlápnutí mimo běžeckou plochu. U pásu značky Acra se dočkáte pásu širokého 51 cm, což je velmi přívětivé a pro běh ideální. Důležitá je také délka běžecké plochy, také zde platí čím větší rozměr, tím lepší. Se 136 cm dlouhou plochou se běhu nemusíte vůbec bát. Díky odpružení běžecké plochy se navíc nemusíte bát tvrdých dopadů, které nešetří klouby.

S výkonem motoru o 3 HP, což byl v době psaní tohoto textu nadprůměr, se bude pás hodit i pro častější cvičení. Díky tomu bude spolehlivěji pracovat a unese i větší zátěž, a to až 180 kg, což bylo v době psaní této recenze výjimečné. V tabulce pro srovnání uvádíme také průměrnou hodnotu všech hodnocených modelů. S maximální rychlostí pásu 22 km/h se nemusíte v běhu nijak omezovat a při maximálním stoupání 11 % si užijete také běh do kopce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm) 51 47,00
Délka běžecké plochy (cm) 136 131,25
Výkon motoru (HP) 3 2,29
Nosnost (kg) 180 130,83
Maximální rychlost pásu (km/h) 22 17,00
Maximální stoupání (%) 11 11,17
Odpružení běžecké plochy Ano 100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Acra GB5000 nabízí 99 přednastavených programů, což je úctyhodné a z této široké škály si vybere každý. A kdyby náhodou někomu chyběly nějaké drobnosti, může si nastavit svůj program. Tento model si v kategorii funkcí a vybavení vede skvěle i v případě dalších prvků. Vedle typické bezpečnostní pojistky, možnosti měření tepové frekvence a uběhnuté vzdálenosti má pás audio systém, díky technologii vyrovnání nerovností bude pás stabilní a díky kolečkům se bude snadněji přemisťovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 99 32,08
HRC program Ano 50 % Ne, 50 % Ano
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano
Měření uběhnuté vzdálenosti Ano 100 % Ano
Kolečka Ano 92 % Ano, 8 % Ne
Audio systém Ano 83 % Ano, 17 % Ne
Vyrovnání nerovností Ano 75 % Ano, 25 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

V několika uživatelských recenzích pásu Acra se opakují superlativy. Kromě široké škály programů si uživatelé cení velké bytelnosti stroje. Díky ní nemají strach, že by se konstrukce rozpadla nehledě na frekvenci a intenzitu cvičení. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že stroj zabere poměrně dost místa a jeho montáž není tak jednoduchá, jak by někteří uživatelé doufali.

Naše hodnocení a závěr

Acra GB5000 je naprosto ideální běžecký bás na časté běhání, které si může vychutnat celá rodina nehledě na váhu, jeho nosnost totiž dosahuje 180 kg. Podmínky pro běh pás splňuje v šířce i délce pásu, doplňuje je potom výběrem z téměř sta programů. Na pásu je možné běžet až 22 km/h s možností stoupání o 11 %. Výbava a funkce pásu jsou stoprocentní. Doporučujeme vzít v potaz to, že je pás velmi robustní. Zabere poměrně dost místa a je také velmi těžký, hmotností dosahuje téměř 100 kg, je tedy vhodné pro něj najít trvalé místo a to i přes přídavná kolečka na přepravu. Robustní konstrukce může být pro některé uživatele problém, na druhou stranu si ji mnozí chválí, nemají strach zařízení používat často a intenzivně.

22 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Acra GB5000 | Hodnocení: 97,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli máte nějakou zpětnou vazbu ohledně dlouhodobější spolehlivosti tohoto stroje a případné řešení reklamací?
Rozmýšlím se totiž mezi tímto strojem a strojem Housefit Pro 40 iRun, kde firma Fitham nabízí jak montáž, tak servis u zákazníka.

Kamil Leissner

Dobrý den, uživatelé si tento běžecký pás velmi chválí pro jeho stabilnost a kvalitu převyšující cenu. Údaje ohledně dlouhodobé spolehlivosti však nemáme. Výrobce na něj poskytuje záruku 60 měsíců, v případě potíží nabízí bezplatný odvoz, opravu a doručení opět k Vám domů.

Karolína Šerá, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acra GB5000

Acra GB5000

22 000 Kč Orientační cena