Menu

Acra GB5000 – Recenze, testy a srovnání

94,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 10/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 8,8/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Vysoký počet programů
 • Nosnost až 180 kg
 • Široká běžecká plocha
 • Ventilátor
 • Poměr cena/kvalita

Zápory

 • Velké rozměry
 • Vyšší hmotnost
 • Průměrně dlouhá plocha
23 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Běžecký pás Acra GB5000 je poháněn motorem. Tento typ pohonu jsme při hodnocení pásů v únoru 2018 upřednostnili a všechny srovnávané modely jej tedy mají, je totiž přívětivější a zejména pro běh lepší. Hmotnost 98 kg byla v době psaní této recenze v porovnávacím testu nejvyšší, není to ovšem parametr, který by byl příliš zásadní. Přesto doporučujeme tuto hmotnost nepodcenit, pásu raději najděte trvalé místo. Pro úsporu místa potěší fakt, že pás je možné složit.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Acra

29 % Acra, 29 % Housefit, 19 % inSPORTline, 10 % Master, 5 % BH Fitness, 5 % Spokey, 5 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

98

68,05
Výška (cm)

138

126,12
Šířka (cm)

85

75,17
Délka (cm)

191

167,76

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Šířka běžecké plochy se odvíjí například od toho, co na pásu chcete dělat. Pro chůzi stačí i 35 cm široký pás, pro běh je vhodné najít co nejširší variantu, aby se nestalo během běhání neštěstí v podobě šlápnutí mimo běžeckou plochu. U pásu značky Acra se dočkáte pásu širokého 51 cm, což je velmi přívětivé a pro běh ideální. Důležitá je také délka běžecké plochy, také zde platí čím větší rozměr, tím lepší. Se 136 cm ale přichází jistá omezení, zejména pro vyšší osoby, běžcům vysokým nad 180 cm by v rychlém běhu nemusela plocha dostačovat. Díky odpružení běžecké plochy se nemusíte bát tvrdých dopadů, které nešetří klouby.

S výkonem motoru o 3 HP, což byl v době psaní tohoto textu nadprůměr, se bude pás hodit i pro častější cvičení. Maximální výkon však dosáhne až na 6,5 HP. Díky tomu bude spolehlivěji pracovat a unese i větší zátěž, a to až 180 kg, což bylo v době psaní této recenze výjimečné. V tabulce pro srovnání uvádíme také průměrnou hodnotu všech hodnocených modelů. S maximální rychlostí pásu 22 km/h se nemusíte v běhu nijak omezovat a při maximálním stoupání 11 % si užijete také běh do kopce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

51

45,05
Délka běžecké plochy (cm)

136

127,38
Výkon motoru (HP)

3

2,20
Nosnost (kg)

180

123,10
Maximální rychlost pásu (km/h)

22

15,66
Maximální stoupání (%)

11

10,23
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Acra GB5000 nabízí 99 přednastavených programů, což je úctyhodné a z této široké škály si vybere každý. A kdyby náhodou někomu chyběly nějaké drobnosti, může si nastavit svůj vlastní program. Tento model si v kategorii funkcí a vybavení vede skvěle i v případě dalších prvků. Vedle typické bezpečnostní pojistky, možnosti měření tepové frekvence a uběhnuté vzdálenosti má pás audio systém. Díky technologii vyrovnání nerovností bude pás stabilní a s pomocí koleček se bude snadněji přemisťovat.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

99

27,00
HRC program

Ne

52 % Ne, 43 % Ano, 5 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

95 % Ano, 5 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Audio systém

Ano

71 % Ano, 24 % Ne, 5 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

52 % Ano, 38 % Ne, 10 % Neuvedeno

Hodnocení uživatelů a dalších expertů

V několika uživatelských recenzích pásu Acra se opakují superlativy. Kromě široké škály programů si uživatelé cení velké bytelnosti stroje. Díky ní nemají strach, že by se konstrukce rozpadla nehledě na frekvenci a intenzitu cvičení. Na druhou stranu je nutné počítat s tím, že stroj zabere poměrně dost místa a jeho montáž není tak jednoduchá, jak by někteří uživatelé doufali.

Klady a zápory

Tento stroj zcela jistě převažuje svými klady. Nabídne vysoký počet programů, kterých je i několikanásobně více oproti konkurenčním modelům. Vysoká je i nosnost pásu, unese osobu až o váze 180 kg, s čímže se pojí také vysoký výkon motoru a celková robustnost pásu. Je sice stabilní, počítejte ale s vyššími rozměry, a především vysokou hmotností. Benefitem je ale jeho běžecká plocha, která je poměrně prostorná, vyšší osoby nad 180 cm by ale mohly mít při rychlém běhu problém.

Naše hodnocení a závěr

Acra GB5000 je naprosto ideální běžecký pás na časté běhání, které si může vychutnat celá rodina nehledě na váhu, jeho nosnost totiž dosahuje 180 kg. Podmínky pro běh pás splňuje v šířce i délce pásu, doplňuje je potom výběrem z téměř sta programů. Na pásu je možné běžet až 22 km/h s možností stoupání o 11 %, což zajistí motor o maximálním výkonu až 6,5 HP. Výbava a funkce pásu jsou stoprocentní.

Doporučujeme vzít v potaz to, že je pás velmi robustní. Zabere poměrně dost místa a je také velmi těžký, hmotností dosahuje téměř 100 kg, je tedy vhodné pro něj najít trvalé místo a to i přes přídavná kolečka na přepravu. Robustní konstrukce může být pro některé uživatele problém, na druhou stranu si ji mnozí chválí, nemají strach zařízení používat často a intenzivně. Sháníte-li dobře vybavený, ale o něco lehčí model, můžete se přečíst recenzi i na Acra 05-GB4600.

23 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Acra GB5000 | Hodnocení: 94,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli máte nějakou zpětnou vazbu ohledně dlouhodobější spolehlivosti tohoto stroje a případné řešení reklamací?
Rozmýšlím se totiž mezi tímto strojem a strojem Housefit Pro 40 iRun, kde firma Fitham nabízí jak montáž, tak servis u zákazníka.

Kamil Leissner

Dobrý den, uživatelé si tento běžecký pás velmi chválí pro jeho stabilnost a kvalitu převyšující cenu. Údaje ohledně dlouhodobé spolehlivosti však nemáme. Výrobce na něj poskytuje záruku 60 měsíců, v případě potíží nabízí bezplatný odvoz, opravu a doručení opět k Vám domů.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, je tento pás vhodný i na chůzi? Nevím, jakou má nejnižší rychlost. Potřebuji pro syna, diagnóza DMO – nácvik chůze.
Děkuji

Lenka Chvátalová

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Ano, pás je na chůzi vhodný. Jeho rychlost začíná už na 1 km/hod, jak je tomu u většiny běžeckých pásů.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, můžete mi doporučit jednodušší, ale kvalitní model běžeckého pásu? 100 programů je zbytečných. Nejde mi ani tak o cenu, ale aby nebyl tak rozměrný a určitě odpružený. Také bych ocenila dovoz a montáž na místě.

-vážím 60 kg
-na pásu budu rychle chodit

Vlaďka Maliňáková

Dobrý den, Vašim požadavkům by mohl vyhovovat například Housefit TEMPO 50. Uživatelé jsou s ním velmi spokojeni. Má odpruženou běžeckou plochu, její délka je poté na rychlou chůzi ideální. Pás je celkově kompaktnější, běžeckou plochu je možné dokonce složit do vertikální polohy bez nutnosti vyvinout větší sílu. Dovoz a montáž poté závisí na Vámi vybraném prodejci, nabízí je například firma Fitham a k tomu také případný záruční servis u Vás doma.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, ráda bych se informovala, jaký pás je vhodný pro rychlou chůzi nebo pomalý běh. Vážím 75 kg, hledám pás, který bude kvalitní, dobře odpružený, tichý, nemusí být skládací.
Prosím o radu, jak je to se zahříváním, pokud se na něm pouze chodí. Děkuji za odpověď.

Eva Válková

Dobrý den, pro chůzi je vhodný téměř každý pás v našem srovnání. Záleží zde na nejnižší možné rychlosti, kterou je daný model schopný vyvinout, a u většiny modelů je to už od 1 km/h, tudíž jsou na pomalejší či rychlejší chůzi vhodné (pro tu se volí cca 4-6 km/h). U pomalejšího běhu poté člověk vyvíjí rychlost zhruba do 10 km/h, tudíž si pohlídejte, že maximální možná rychlost pásu tomu odpovídá. Potom nebude problém ani se zahříváním. Obdobně i odpružení běžecké plochy je dnes již téměř samozřejmostí, dá se říci, že s celkovou kvalitou běžeckých pásů roste také jejich cena. Vašim požadavkům by mohl vyhovovat například inSPORTline Lavister, u nějž si uživatelé pochvalují také tichý chod.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý večer, je tento pás vhodný na rychlý běh pro osobu 160 cm vysokou? Je možné doručit již smontovaný pás?

Karel Novák

Dobrý den, ano, běžecká plocha je natolik široká, dlouhá a celkově prostorná, že pro osobu vysokou 160 cm bude více než dostačující i při rychlejším běhu. Možnosti dodání pak záleží na Vámi vybraném prodejci. S největší pravděpodobností se však stroj prodává rozložený, někteří prodejci ale nabízejí možnost montáže.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den,
doporučuje se chůze na pásech i pro plnoštíhlé? Mám 129 kg. Děkuji

Mirek Vrána

Dobrý den, určitě. Chůze je nejsnazším způsobem, jak tělu dopřát alespoň nějaký pohyb. Záleží u toho samozřejmě na tělesné kondici, zejména co se týče zdravotního stavu, proto bych alespoň na začátek pro jistotu doporučila konzultaci s lékařem. Jedná se ale o přirozený pohyb, kterým lidově řečeno nic nezkazíte. Při chůzi na běžeckém pásu je poté důležité si pohlídat nosnost vybraného modelu, aby poskytovala určitou rezervu a pás nebyl přetěžován, čímž by se krátila jeho životnost. Zrovna u tohoto modelu se ale vůbec nemusíte bát, disponuje nosností až 180 kg.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den,
rád bych se zeptal, proč u pásů dáváte vyšší hmotnost jako mínus? Spíš naopak, čím vyšší, tak bude stabilnější a bytelnější.
A dále doporučujete použití pásu na chůzi dle nosnosti pásu? Není to spíše použitím motoru? DC vs AC.

Děkuji

Pavel Nový

Dobrý den, vysokou hmotnost považujeme za zápor hlavně z hlediska manipulace, těžší modely se budou hůře přesouvat nebo skládat, bereme zde v potaz i ženy, slabší jedince nebo starší osoby. U takových modelů ale často v recenzích zmiňujeme, že vyšší hmotnost na druhou stranu poskytne onu zmíněnou stabilitu, což je rozhodně dobře.
To, zda je pás vhodný na chůzi či běh, určuje hned několik parametrů. Tím prvním je délka a šířka běžecké plochy, pokud by tyto hodnoty byly kratší, pás se na běh nemusí hodit, osoba na něm může zakopávat. Přitom ale záleží na výšce cvičence, vhodné rozměry plochy pásu vzhledem k tomuto údaji uvádíme zde. Dále je použití vázáno na výkon motoru, samozřejmě slabší motor nebude pro rychlý chod dostatečný. Vhodnost pásu pro chůzi či běh ale určuje také nosnost, při běhu má běžec silnější dopad a zkrátka na pás více dupne, proto je důležité, aby to stroj zvládl a nebyl přetěžován.

Karolína Šerá, redaktor

Dobrý den, nemáte recenzi na běžící pás Kettler?

Lucie Roháčková

Dobrý den,

běžecké pásy značky Kettler se do našeho srovnání neumístily, možná v budoucnu se na ně více zaměříme.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Acra GB5000

Acra GB5000

23 000 Kč Orientační cena