Recenze a test inSPORTline Gilavar | Arecenze
Menu

Recenze a test inSPORTline Gilavar

95,7 % Celkové hodnocení

Top 3 v kategorii Běžecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 10,0/10
  Hodnocení funkcí a vybavení

Klady

 • Výběr z více jak stovky programů
 • Vysoká nosnost
 • Výkonný
 • Tichý chod
 • Obsahuje hrudní pás

Zápory

 • Vysoká cena
 • Velké rozměry
 • Těžký
37 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Běžecký pás inSPORTline s motorovým pohonem patřil v době psaní této recenze (únor 2018) k nejtěžším modelům a nebude se tedy hodit k častému přesouvání. Pozornost doporučujeme věnovat také rozměrům zařízení, s výškou 146 cm, šířkou 86 a zejména délkou 190 cm bude potřeba najít dostatek místa k umístění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

inSPORTline

30 % Acra, 26 % Housefit, 22 % inSPORTline, 9 % Master, 4 % BH Fitness, 4 % Spokey, 4 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnost (kg)

97

70,61
Výška (cm)

146

127,50
Šířka (cm)

86

76,07
Délka (cm)

190

169,74

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Důležitější než rozměry zařízení jsou ale také další vlastnosti a schopnosti běžeckého pásu. Tento značky inSPORTline splňuje všechny podmínky pro pohodlný a bezpečný běh s šířkou běžeckého pásu 53 cm a jeho délkou 140 cm. Oba parametry patřily v době psaní tohoto textu (únor 2018) k nejvyšším. Díky odpružení běžecké plochy navíc při cvičení nebudete příliš zatěžovat klouby a navíc je díky tomu zařízení schopné snést těžšího cvičícího, v tomto případě až do 150 kg., což patří k nejvyšším hodnotám v testu.

Maximální rychlost pásu 22 km/h umožňuje i velmi rychlý běh, průměrně jsou pásy schopny vyvinout rychlost pásu okolo 15 km/h. Se stoupáním 7 % patří pás k nejméně schopným imitovat běh a chůzi do kopce, pořád jde ale o značné stížení podmínek suplujících pravou přírodu. S výkonem motoru 3,5 HP budete také jistě spokojeni, jde o nadprůměrnou hodnotu a platí, že čím vyšší je, tím rychleji můžete běžet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm)

53

45,65
Délka běžecké plochy (cm)

140

128,30
Výkon motoru (HP)

3,5

2,29
Nosnost (kg)

150

126,74
Maximální rychlost pásu (km/h)

22

16,21
Maximální stoupání (%)

7

10,11
Odpružení běžecké plochy

Ano

100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Z funkcí, které jsme se rozhodli u běžeckých pásů hodnotit, má inSPORTline Gilavar všechny, dokonce co se počtu programů týče, šlo v době psaní této recenze o naprostou špičku. Se 103 programy si můžete běh i chůzi maximálně přizpůsobit. Kromě obvyklé bezpečnostní pojistky, čidla na měření tepové frekvence nebo schopnosti měřit uběhnutou vzdálenost je zařízení vybaveno kolečky pro snadnější přemístění, má také systém na vyrovnání nerovností podlahy a díky audio systému nemusíte během cvičení poslouchat písničky jen z mobilu, ale přímo z těla pásu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů

103

33,43
HRC program

Ano

48 % Ano, 48 % Ne, 4 % Neuvedeno
Bezpečnostní pojistka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Měření tepové frekvence

Ano

96 % Ano, 4 %  Ne
Měření uběhnuté vzdálenosti

Ano

100 % Ano
Kolečka

Ano

96 % Ano, 4 % Ne
Audio systém

Ano

74 % Ano, 22 % Ne, 4 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností

Ano

57 % Ano, 35 % Ne, 9 % Neuvedeno

Hodnocení dalších uživatelů

Desítky recenzí dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se shodují v tom, že je tento pás značky inSPORTline snadno ovladatelný, má tichý motor a jeho provedení je celkově velmi povedené. Mnoho z nich oceňuje robustní konstrukci, která unese značnou tělesnou váhu. Právě tato těžká konstrukce je ale často terčem negativních komentářů, zařízení je těžké na přepravu a nelze rozložit do více lehčích částí, pozor si dejte tedy zejména při prvotním stěhování pásu. Poté, jak jsme již jednou naznačili, doporučujeme nechat jej na jednom místě.

Naše hodnocení a závěr

Model inSPORTline Gilavar patří k nejtěžším modelům v porovnávacím testu. Jeho robustní konstrukce má své plusy i mínusy – konstrukce snese značné zatížení do 150 kg, jen tak se nerozviklá, na druhou stranu je velmi obtížné s ním manipulovat a zabere dost místa. Doporučujeme si nejdříve prostor pro pás dostatečně proměřit, abyste k němu měli také pohodlný přístup. Jinak pár dosahuje profesionální úrovně, a to hlavně díky opravdu velké škále programů, ze kterých si vybere snad opravdu každý.

Pás má velký výkon motoru, zvládne vyvinout rychlost do 22 km/h. Jen u stoupání se pohybují hodnoty pod průměrem všech modelů ze srovnání, nicméně i 7% stoupání dokáže běh ztížit. Sháníte-li levnější, ale stále kvalitní stroj se stejnou nosností, doporučujeme Acra 05-GB4600.

37 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Gilavar | Hodnocení: 95,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, jež má s běžeckými pásy osobní zkušenosti. Díky tomu vám poradí, jestli raději zvolit běžecký pás s motorem, či bez něj. Kromě toho se zaměří na jejich hlavní rozdíly a další typy strojů. Poradí vám, jaké funkce jsou u nich klíčové a jaké parametry třeba zohlednit při výběru. Kromě běžeckých pásů se také věnovala sekci cyklotrenažérů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Gilavar

inSPORTline Gilavar

37 000 Kč Orientační cena