Menu

Recenze a test inSPORTline Gilavar

2. místo
95,7 % Celkové hodnocení
 • Výběr z více jak stovky programů
 • Vysoká nosnost
 • Vysoká cena
 • Velké rozměry
27 000 Kč Orientační cena
 • 7,6/10
  Hodnocení základních údajů
 • 9,7/10
  Hodnocení výkonu a plochy
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 95,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Běžecký pás inSPORTline s motorovým pohonem patřil v době psaní této recenze (únor 2018) k nejtěžším modelům a nebude se tedy hodit k častému přesouvání. Pozornost doporučujeme věnovat také rozměrům zařízení, s výškou 146 cm, šířkou 86 a zejména délkou 190 cm bude potřeba najít dostatek místa k umístění.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce inSPORTline 40 % Housefit, 33 % inSPORTline, 13 % Acra, 7 % Master, 7 % BH Fitness
Typ pohonu Motorový 100 % Motorový
Hmotnost (kg) 97 83,33
Výška (cm) 146 137,73
Šířka (cm) 86 79,93
Délka (cm) 190 176,00

Hodnocení výkonu a běžecké plochy

Důležitější než rozměry zařízení jsou ale také další vlastnosti a schopnosti běžeckého pásu. Tento značky inSPORTline splňuje všechny podmínky pro pohodlný a bezpečný běh s šířkou běžeckého pásu 53 cm a jeho délkou 140 cm. Oba parametry patřily v době psaní tohoto textu (únor 2018) k nejvyšším. Díky odpružení běžecké plochy navíc při cvičení nebudete příliš zatěžovat klouby a navíc je díky tomu zařízení schopné snést těžšího cvičícího, v tomto případě až do 150 kg., což patří k nejvyšším hodnotám v testu.

Maximální rychlost pásu 22 km/h umožňuje i velmi rychlý běh, průměrně jsou pásy schopny vyvinout rychlost pásu okolo 15 km/h. Se stoupáním 7 % patří pás k nejméně schopným imitovat běh a chůzi do kopce, pořád jde ale o značné stížení podmínek suplujících pravou přírodu. S výkonem motoru 3,5 HP budete také jistě spokojeni, jde o nadprůměrnou hodnotu a platí, že čím vyšší je, tím rychleji můžete běžet.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šířka běžecké plochy (cm) 53 48,13
Délka běžecké plochy (cm) 140 134,47
Výkon motoru (HP) 3,5 2,45
Nosnost (kg) 150 137,00
Maximální rychlost pásu (km/h) 22 18,40
Maximální stoupání (%) 7 11,93
Odpružení běžecké plochy Ano 100 % Ano

Hodnocení funkcí a vybavení

Z funkcí, které jsme se rozhodli u běžeckých pásů hodnotit, má inSPORTline Gilavar všechny, dokonce co se počtu programů týče, šlo v době psaní této recenze o naprostou špičku. Se 103 programy si můžete běh i chůzi maximálně přizpůsobit. Kromě obvyklé bezpečnostní pojistky, čidla na měření tepové frekvence nebo schopnosti měřit uběhnutou vzdálenost je zařízení vybaveno kolečky pro snadnější přemístění, má také systém na vyrovnání nerovností podlahy a díky audio systému nemusíte během cvičení poslouchat písničky jen z mobilu, ale přímo z těla pásu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Počet programů 103 40,00
HRC program Ano 67 % Ano, 33 % Ne
Bezpečnostní pojistka Ano 100 % Ano
Měření tepové frekvence Ano 100 % Ano
Měření uběhnuté vzdálenosti Ano 100 % Ano
Kolečka Ano 93 % Ano, 7 % Ne
Audio systém Ano 87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Vyrovnání nerovností Ano 67 % Ano, 33 % Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Desítky recenzí dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se shodují v tom, že je tento pás značky inSPORTline snadno ovladatelný, má tichý motor a jeho provedení je celkově velmi povedené. Mnoho z nich oceňuje robustní konstrukci, která unese značnou tělesnou váhu. Právě tato těžká konstrukce je ale často terčem negativních komentářů, zařízení je těžké na přepravu a nelze rozložit do více lehčích částí, pozor si dejte tedy zejména při prvotním stěhování pásu. Poté, jak jsme již jednou naznačili, doporučujeme nechat jej na jednom místě.

Naše hodnocení a závěr

Model inSPORTline Gilavar patří k nejtěžším modelům v porovnávacím testu. Jeho robustní konstrukce má své plusy i mínusy – konstrukce snese značné zatížení do 150 kg, jen tak se nerozviklá, na druhou stranu je velmi obtížné s ním manipulovat a zabere dost místa. Doporučujeme si nejdříve prostor pro pás dostatečně proměřit abyste k němu měli také pohodlný přístup. Jinak pár dosahuje profesionální úrovně, a to hlavně díky opravdu velké škále programů, ze kterých si vybere snad opravdu každý. Pás má velký výkon motoru, zvládne vyvinout rychlost do 22 km/h. Jen u stoupání se pohybují hodnoty pod průměrem všech modelů ze srovnání, nicméně i 7% stoupání dokáže běh ztížit.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: inSPORTline Gilavar | Hodnocení: 95,7 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Gilavar

inSPORTline Gilavar

2. místo  v porovnání
27 000 Kč Orientační cena