Menu

Recenze a srovnání Electrolux EHI 6540FHK

Klady a zápory

  • Velká nabídka funkcí
  • Vysoký výkon
  • Žádné výrazné nedostatky
9 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtyřplotýnková varná deska Electrolux potěší příkonem 7 400 W. Patří k nejvyšším příkonům v našem srovnání a nemusíte se proto bát, že by se deska pomalu zahřívala. Naopak, právě rychlé zahřívání zmiňuje většina uživatelských recenzí. Deska je pochopitelně vestavná, její delší strana měří 59 cm, kratší 52 cm a tloušťka desky je 5 cm. Hmotnost 10,8 kg patří v případě čtyřplotýkové desky spíše k těm nižším, nehrozí tedy, že by byla zbytečně těžká.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Ano

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

52

Hmotnost (kg)

10,8

Vybavení a funkce

Velmi důležitou funkcí, která této desce samozřejmě nechybí, je dětská pojistka. Ani v domácnosti s malými dětmi se tak nemusíte bát, že dítě zapne desku bez vašeho vědomí. Pro větší bezpečí je součástí také indikátor zbytkového tepla, o horkou desku se tedy v neopatrnosti nepopálíte. Pokud bude deska určitou dobu v provozu, aniž by na ní bylo položené nádobí, automaticky se vypne, čímž šetří náklady na elektřinu. Nechybí jí ani funkce detekce hrců a pánví, což znamená, že deska rozehřeje celé dno nádoby různých velikostí. Pokud ale necháte na desce položenou například lžičku, nemusíte se bát, na velmi malé a lehké předměty nereaguje.

Všechny čtyři plotny mají funkci Booster, která dokáže rapidně zvýšit výkon. Dvě plotýnky potom můžete spojit v jednu větší varnou plochu, což oceníte například při redukování šťávy z masa v pekáči. Varné desce Electrolux nechybí ani časovač, díky kterému můžete nastavit čas vaření a plotýnka se po jeho uplynutí automaticky vypne. Má také ECO časovač, nebo-li systém využití zbytkového tepla. Nejen maminky menších dětí jistě ocení i funkci Stop and Go, která vám umožní vaření nárazově zastavit, odběhnout třeba k dítěti, a po návratu poračovat se stejných výkonem.

Závěr

Indukční varné desce v podstatě nemáme co vytknout. Je nadupaná funkcemi i výkonem, o čemž svědčí množství kladných uživatelských recenzí. Umožní vám, na co si vzpomenete, automaticky se vypne, spojí dvě varné plochy v jednu, šetří čas a energii využitím zbytkového tepla. Vzhledem k množství funkcí je celkem pochopitelné, že nepatří zrovna k nejlevnějším modelům. Pokud by vás zajímala výkonná deska, ale rádi oželíte některé funkce výměnou za příznivějí cenu, doporučujeme zvážit například model Whirlpool ACM 802 NE, který seženete téměř za polovinu.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Electrolux EHI 6540FHK
Kristýna Hašková
Kristýna si většinu jídel připravuje sama, proto ví, jak důležitá je spolehlivá varná deska. Za dlouhé roky vaření vyzkoušela všechny typy varných desek. Z vlastní zkušenosti proto umí ocenit výhody i nevýhody indukčních desek, jako hlavní podklady zpracování tohoto tématu jí ale slouží odborné české i zahraniční zdroje a zkušenosti uživatelů s různými značkami varných desek. Na našich stránkách vám poradí i s výběrem šlehačů mléka nebo vařičů vajec.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Electrolux EHI 6540FHK

Electrolux EHI 6540FHK

9 500 Kč Orientační cena