Menu

Recenze a srovnání Electrolux EHI 6540FHK

Již se neprodává Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Listopad 2017

  • Velká nabídka funkcí
  • Vysoký výkon
  • Žádné výrazné nedostatky
9 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtyřplotýnková varná deska Electrolux potěší příkonem 7 400 W. Patří k nejvyšším příkonům v našem srovnání a nemusíte se proto bát, že by se deska pomalu zahřívala. Naopak, právě rychlé zahřívání zmiňuje většina uživatelských recenzí. Deska je pochopitelně vestavná, její delší strana měří 59 cm, kratší 52 cm a tloušťka desky je 5 cm. Hmotnost 10,8 kg patří v případě čtyřplotýkové desky spíše k těm nižším, nehrozí tedy, že by byla zbytečně těžká.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 400
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Neuvedeno
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ano
Stop and Go Ano
Výška (cm) 5
Šířka (cm) 59
Hloubka (cm) 52
Hmotnost (kg) 10,8

Vybavení a funkce

Velmi důležitou funkcí, která této desce samozřejmě nechybí, je dětská pojistka. Ani v domácnosti s malými dětmi se tak nemusíte bát, že dítě zapne desku bez vašeho vědomí. Pro větší bezpečí je součástí také indikátor zbytkového tepla, o horkou desku se tedy v neopatrnosti nepopálíte. Pokud bude deska určitou dobu v provozu, aniž by na ní bylo položené nádobí, automaticky se vypne, čímž šetří náklady na elektřinu. Nechybí jí ani funkce detekce hrců a pánví, což znamená, že deska rozehřeje celé dno nádoby různých velikostí. Pokud ale necháte na desce položenou například lžičku, nemusíte se bát, na velmi malé a lehké předměty nereaguje.

Všechny čtyři plotny mají funkci Booster, která dokáže rapidně zvýšit výkon. Dvě plotýnky potom můžete spojit v jednu větší varnou plochu, což oceníte například při redukování šťávy z masa v pekáči. Varné desce Electrolux nechybí ani časovač, díky kterému můžete nastavit čas vaření a plotýnka se po jeho uplynutí automaticky vypne. Má také ECO časovač, nebo-li systém využití zbytkového tepla. Nejen maminky menších dětí jistě ocení i funkci Stop and Go, která vám umožní vaření nárazově zastavit, odběhnout třeba k dítěti, a po návratu poračovat se stejných výkonem.

Závěr

Indukční varné desce v podstatě nemáme co vytknout. Je nadupaná funkcemi i výkonem, o čemž svědčí množství kladných uživatelských recenzí. Umožní vám, na co si vzpomenete, automaticky se vypne, spojí dvě varné plochy v jednu, šetří čas a energii využitím zbytkového tepla. Vzhledem k množství funkcí je celkem pochopitelné, že nepatří zrovna k nejlevnějším modelům. Pokud by vás zajímala výkonná deska, ale rádi oželíte některé funkce výměnou za příznivějí cenu, doporučujeme zvážit například model Whirlpool ACM 802 NE, který seženete téměř za polovinu.

9 500 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Electrolux EHI 6540FHK

Electrolux EHI 6540FHK

9 500 Kč Orientační cena