Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Matto E3 2016

Obrázek elektrokola Apache Matto E3 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Pětiletá záruka, dojezd až 120 km

30 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Matto E3, model pro rok 2016, pochází od českého výrobce elektrokol Apache. Jednou z předností značky Apache je záruka 5 let na rám a vybrané komponenty elektrokola, což určitě stojí za vyzdvihnutí. Ostatní zastoupené značky nabízejí záruku 2 roky. Matto E3 je vybaveno motorem 8FUN 250 W, který najdete v zadním kole. Jedná se o polohu motoru u krosových elektrokol velice obvyklou. Tato kola jsou určena i pro jízdu terénem, takže je žádoucí, aby přední kolo bylo lehčí a lépe se tak překonávali terénní překážky a nerovnosti. U některých elektrokol z výběru najdete motor ve středu, což je ještě lepší z pohledu těžiště. Může se jednat například o další model značky Apache, a to Kolla Active 2016, nebo Lectron Altezza MRX 2016. Obě alternativy jsou na druhou stranu dražší. Důležitá je také baterie. Bez příplatku je kolo vybaveno typem Samsung 36V/ 13 Ah (468 Wh) Li-Ion se kterou se hodnota dojezdu pohybuje díky její kapacitě kolem 80 až 120 km. Za příplatek je možné kolo vybavit stejným typem baterie o kapacitě 14,5 Ah, kde se dojezd dostává až na hodnoty 120 km a více. V porovnání s ostatními elektrokoly jsou tyto hodnoty velice podobné, neboť dojezd kolem 120 km je u krosových modelů v podstatě povinný standard. Umístění baterie je rámové. Převody kola jsou 3x9 což je dobře, neboť můžete efektivně sladit množství dopomoci s volbou rychlosti, která vám vyhovuje a tak šetřit energii baterie.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Matto
E3 2016

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

trekové

Velikost kol / ráfků

27,5", 28"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

16", 17", 18", 19", 21"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

80-120

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung 36V/13 
Ah (468 Wh) Li-Ion

Převody

3x9

Hmotnost (kg)

20,2

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Matto
E3 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ne

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ano

Nosič

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Doplňkové parametry a hmotnost

Celý systém je ovládán pomoci LCD displeje, který se nalézá na předních řídítkách. Využít můžete pět režimů asistence, což je o jeden více než u již zmíněného modelu Kolla Active 2016. Další vybavení je funkce WALK při které jede kolo rychlostí chůze, takže se vám lépe povede do kopce nebo za podobných situacích. Po stránce hmotnosti se kolo pohybuje na 20,2 kg, což je jedna z nejnižších hodnot výběru. Lze tedy říci, že v porovnání s jinými zástupci je toto elektrokolo lehčí.

Design a vybavení

Na výběr máte hned z několika barev, takže si každý přijde na své. Kolo je vybaveno kvalitními značkovými komponenty značek jako je Shimano, 8FUN, Samsung a podobně. Přední vidlice kola je odpružená, což je dnes ale úplný základ, bez kterého se krosové kolo jen těžko obejde. Brzdy jsou hydraulické. Co se ráfků týče, jsou dvoustěnné. Z dalšího vybavení na elektrokole najdete zvonek a stojánek. Celkově je kolo tedy pěkně vybaveno. Škoda je, že další komponenty jako blatníky a podobně nejsou součásti a budete si je tedy muset přikoupit.

Závěrečné hodnocení

Cena se pohybuje okolo 30 000 Kč, což není na krosové kolo rozhodně mnoho. Vzhledem k vybavení a všem ostatním parametrům nabízí kolo opravdu velice zajímavý poměr ceny a výkonu. V porovnání s dražšími modely elektrokolo nezaostává a rozhodně se tak jedná o možnou variantu, který by vás mohla v případě zájmu o krosová kola upoutat.

Datum:
Produkt: Apache Matto E3 2016
Hodnocení: 5