Menu

Recenze a test Leader Fox LOTUS 2017

Obrázek elektrokola Leader Fox LOTUS 2017

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Dojezd 60-85 km, 7 režimů asistence

22 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Leader Fox Lotus, modelový rok 2017, pochází od českého výrobce Leader Fox. Prodejcem uváděná záruka je 24 měsíců, což je však úplné minimum a mohla by být delší. Konkurující elektrokola Apache, která jsou v našem výběru také zahrnuta, nabízejí záruku pět let. Podobně jako některé jiné modely je LOTUS vybaven motorem, který je méně hlučný. Najdete zde 8FUN 250W, přičemž maximální výkon je 350W, nicméně vzhledem k zákonným normám je u elektrokol přípustný výkon právě 250 W. Motor je umístěn v zadním kole, což je u městských elektrokol typické. Výhodou je potom lepší ovládání kola, díky lehčímu přednímu kolu. U modelu LOTUS je navíc přední vidlice odpružena, což přispívá k celkovému pohodlí. Pokud byste hledali středové umístění motoru, variantou je pro vás například elektrokolo Leader fox VIVALO 2016, jeho cena je ale vyšší. Baterie použitá pro pohon elektrokola je Samsung/Sanyo 36V/10,4 Ah, Li-Ion umístěná na nosiči, podobně jako u ostatních modelů. Dojezd elektrokola je vzhledem k tomuto výkonu prodejcem uváděn v rozmezí 60 - 85 km. Podobné hodnoty dosahuje i Apache Wakita 2016, která je však dražší. Co se dojezdu týče, doporučujeme přečtení článku „Jak vybrat elektrokolo“, kde jsou uvedeny základní faktory ovlivňující celkový dojezd. U baterie potom nechybí BMS, což přispívá k prodloužení životnosti. Co se rychlosti týče, můžete volit z 1x7 převodů.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox LOTUS 2017

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

městské

Velikost kol / ráfků

26"

Velikost rámu

17"

Odpružení přední vidlice

Ano

Nosnost (Kg)

120

Dojezd (Km)

60-85

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung/Sanyo
36V/10,4 AH Li-Ion

Převody

1x7

Hmotnost (Kg)

23,2

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox LOTUS 2017

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

7

Zvonek

Ne

Blatníky

Ano

Osvětlení

Ano

Stojánek

Ano

Nosič

Ano

Doplňkové parametry a hmotnost

Ovládání celého systému elektrokola naleznete klasicky na řídítkách. Leader Fox LOTUS disponuje 7 režimy dopomoci, což je nejvyšší hodnota zastoupená v našem výběrů. Uživatel má tak možnost zvolit takovou míru dopomoci, která je pro něj v daný okamžik žádoucí, díky 7 režimům je citlivost ještě větší. Stejně jako u ostatních modelů nechybí funkce WALK, dále zde najdete ukazatel stavu vybití baterie, což je rozhodně dobré vědět. Hmotnost elektrokola je 23,2 kg. Jedná se o nejnižší hodnotu ze všech testovaných modelů. Jde o příjemný rozdíl, který oceníte při přenášení kola, byť se jedná jen o rozdíl v řádu +- 1 kg.

Design a vybavení

Co se designu týče, je kolo velice podařené. Volit můžete ze tří barevných kombinací, a to z černé, bílé nebo zelené varianty. Řetěz kola je podobně jako například u modelů Apache kryt ochranným krytem, který zabraňuje ušpinění řetězu a současně jej chrání. Nenajdete zde však zvonek, ten si budete muset dokoupit, to už je samozřejmě maličkost. Blatníky jsou z polykarbonu, nechybí stojánek, nosič, ani osvětlení, kde zadní světlo je integrováno přímo v baterii a přední je na ní napojeno. Přední vidlice, jak již bylo psáno výše, je odpružena.

Závěrečné hodnocení

Elektrokolo Leader Fox LOTUS 2017 lze pořídit od částky 22 000 Kč, což vzhledem k výkonu baterie a tím pádem i k dojezdu, odpružené vidlici předního kola, 7 režimům asistence a pěknému designu je dobrá cena. Nevýhodou je prodejcem poskytnutá záruka pouze 24 měsíců, která by u elektrokol, které si zcela určitě kupujete na několik let, mohla být o něco delší. Rozhodně se však jedná o zajímavou volbu. Za cenu vyšší, ale sice s delší zárukou je možné pořídit Apache WAKITA 2016, které je velice podobné.

Datum:
Produkt: Leader Fox LOTUS 2017
Hodnocení: 5