Recenze a srovnání Tropico Forest

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Měkké matrace

Datum doporučení: Prosinec 2018

Klady:

Záruka 7 let

Tloušťka matrace

Zápory:

Vyšší cena

16 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Tropico Forest je jedna ze specifičtějších matrací, které v našem výběru máme. Je partnerská a zaujme zejména svým rozpětím tvrdostí. Z jedné strany je poměrně měkká, s tvrdostí 2, z druhé strany naopak tvrdá, s tvrdostí 4. Je tak ideální pro partnery s velkým váhovým rozdílem, nebo odlišnými požadavky na tuhost matrace. Vyšším hmotnostním kategoriím vychází vstříc i nosnost matrace, která je skvělých 150 kg, v našem výběru (prosinec 2017) je to nejvyšší nosnost, jakou matrace nabízí.

Matrace Tropico Forest patří k těm vyšším, její tloušťka je 27 cm, což slibuje opravdu komfortní poležení. Velmi dobrá je také záruka matrace, výrobce za ni ručí 7 let, což je nadstandardní doba. Při vybírání klasických rozměrů na jednolůžko nebo dvoulůžko byste neměli narazit na problém, ovšem ceny některých velikostí se mohou lišit.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
200x80cm Ano (různé ceny)
200x90cm Ano (různé ceny)
200x140cm Ano (různé ceny)
200x160cm Ano (různé ceny)
200x180cm Ano (různé ceny)

Materiál a zónování

Matrace Forest je pěnová, skládá se z líné bio pěny a Flexifoam. Tato matrace má také suverénně největší počet zón. Tvrdší strana se drží dobré klasiky sedmi zón, měkčí strana je rozdělená hned na sedmnáct anatomických částí. Obě strany matrace tak s přehledem splňují přísná ortopedická kritéria. Mimo zónování na matraci najdeme i ramenní kolébky. To je změkčení v oblasti ramen, které je příjemným prvkem zejména pro osoby spící na boku. Ačkoliv je matrace pěnová, podle výrobce si bude rozumět hlavně s pevnými rošty, lamelovými nebo laťovými.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Tvrdost  2+4
Záruka (roky)  7
Nosnost (kg)  150
Materiál  Pěnová
Rošt  Pevný
Výška (cm)  27
Určení  Partnerská
Zóny  17+7
Snímatelný potah  Ano

Specifické prvky

Model od značky Tropico patří k nákladnějším matracím, které na českém trhu najdete. Pro náročné zákazníky si ale výrobci připravili pár specialit. Mezi ně patří v první řadě vynikající provzdušnění matrace, které přispívá k udržení hygienického standardu. Potah je samozřejmě snímatelný a pratelný až na 60°C. Navíc je protkávaný dutým vláknem a Flexifoam pěnou pro maximální vzdušnost. Mimoto je matrace opatřená i ventilační mřížkou pro ještě lepší cirkulaci vzduchu.

Závěr

Matrace Tropico Forest se může pochlubit špičkovými vlastnostmi. Má skvělou tloušťku, dlouhou záruku, vysokou nosnost a celá její konstrukce se nese ve znamení maximální vzdušnosti. Tento párový model tak můžeme doporučit všem, kteří bojují s nočním přehříváním a pocením. Její dvojí tuhost navíc přijde vhod partnerům s rozdílnými nároky na tvrdost matrace. Nevýhodou tohoto modelu je cena, která nepatří k nejnižším. Pokud hledáte podobnou matraci za výhodnější cenu, můžeme vám doporučit například model Dřevočal Caprisa.

Další recenze

Kompletní porovnání