Menu

Recenze a srovnání Tropico Forest

v kategorii Tvrdé matrace

Klady

  • Záruka 7 let
  • Tloušťka matrace 27 cm
  • Vysoká nosnost 150 kg

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pouze na pevné rošty
10 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Tropico Forest je jedna ze specifičtějších matrací, které v našem výběru máme. Je partnerská a zaujme zejména svým rozpětím tvrdostí. Z jedné strany je středně tvrdá až tvrdá, s tuhostí 7 z 10, z druhé strany velmi tvrdá, s tvrdostí 9 z 10. Je tak ideální pro partnery s velkým váhovým rozdílem, nebo odlišnými požadavky na tuhost matrace. Vyšším hmotnostním kategoriím vychází vstříc i nosnost matrace, která je skvělých 150 kg, v našem výběru (prosinec 2017) je to nejvyšší nosnost, jakou matrace nabízí.

Matrace Tropico Forest patří k těm vyšším, její tloušťka je 27 cm, což slibuje opravdu komfortní poležení. Velmi dobrá je také záruka matrace, výrobce za ni ručí 7 let, což je nadstandardní doba. Při vybírání klasických rozměrů na jednolůžko nebo dvoulůžko byste neměli narazit na problém, ovšem ceny některých velikostí se mohou lišit.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Rozměr 200x80 cm

Ano

Rozměr 200x90 cm

Ano

Rozměr 200x100 cm

Ano

Rozměr 200x120 cm

Ano

Rozměr 200x140 cm

Ano

Rozměr 200x160 cm

Ano

Rozměr 200x180 cm

Ano

Rozměr 200x200 cm

Ano

Materiál a zónování

Matrace Forest je pěnová, skládá se z líné bio pěny a Flexifoam. Tato matrace má také suverénně největší počet zón. Tvrdší strana se drží dobré klasiky sedmi zón, měkčí strana je rozdělená hned na sedmnáct anatomických částí. Obě strany matrace tak s přehledem splňují přísná ortopedická kritéria. Mimo zónování na matraci najdeme i ramenní kolébky. To je změkčení v oblasti ramen, které je příjemným prvkem zejména pro osoby spící na boku. Ačkoliv je matrace pěnová, podle výrobce si bude rozumět hlavně s pevnými rošty, lamelovými nebo laťovými.

Tabulka zobrazuje přehled dostupných rozměrů

Parametr Tento produkt
Výrobce

Tropico

Nosnost (kg)

150

Záruka (roky)

7

Kategorie tuhosti

Tvrdá, Velmi tvrdá

Tuhost - strana 1

7

Tuhost - strana 2

9

Rozmezí tuhostí

1-10

Určení

Partnerská

Materiál

Bio pěna, Líná pěna

Zdravotní/ortopedická

Ano

Zóny

17+7

Antibakteriální

Ano

Hypoalergenní

Ano

Snímatelný potah

Ano

Teplota praní potahu (°C)

60

Rošt

Pevný

Tloušťka (cm)

27

Specifické prvky

Model od značky Tropico patří k nákladnějším matracím, které na českém trhu najdete. Pro náročné zákazníky si ale výrobci připravili pár specialit. Mezi ně patří v první řadě vynikající provzdušnění matrace, které přispívá k udržení hygienického standardu. Potah je samozřejmě snímatelný a pratelný až na 60°C. Navíc je protkávaný dutým vláknem a Flexifoam pěnou pro maximální vzdušnost. Mimoto je matrace opatřená i ventilační mřížkou pro ještě lepší cirkulaci vzduchu.

Závěr

Matrace Tropico Forest se může pochlubit špičkovými vlastnostmi. Má skvělou tloušťku, dlouhou záruku, vysokou nosnost a celá její konstrukce se nese ve znamení maximální vzdušnosti. Tento párový model tak můžeme doporučit všem, kteří bojují s nočním přehříváním a pocením. Její dvojí tuhost navíc přijde vhod partnerům s rozdílnými nároky na tvrdost matrace. Nevýhodou tohoto modelu je cena, která nepatří k nejnižším. Pokud hledáte podobnou matraci za výhodnější cenu, můžeme vám doporučit například model Dřevočal Caprisa.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tropico Forest
Eliška se problematikou matrací zabývá už více než čtyři roky. Toto téma tak zná opravdu od A do Z a je schopná čtenářům vysvětlit, proč je důležité zónování, jaké vlastnosti mají nejnovější materiály, například různé zdravotní pěny, nebo pro koho je tvrdá matrace vůbec vhodná. K jejím tématům dále patří také velké i malé domácí spotřebiče a různé služby.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Tropico Forest

Tropico Forest

10 000 Kč Orientační cena