Recenze a porovnání DJI Mavic Air 2 Fly More Combo | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

94,3 % Hodnocení
redakce

Také nás zaujalo

Drony

Klady a zápory

Klady

  • Nadstandardní příslušenství
  • Vysoké rozlišení 4K
  • Relativně rychlé nabíjení

Zápory

  • Poměrně vysoká cena
  • Hmotnost přes 500 g
29 500 Kč Orientační cena

Hodnocení natáčení a baterie

Produkt DJI Mavic Air Fly More Combo se skládá ze samotného dronu Mavic Air a bohatého příslušenství. Jedná se o kvalitní model se čtyřmi vrtulemi, který se ale také projeví ve vaší peněžence, pokud se rozhodnete si jej pořídit. Devízou luxusnějších a dražších dronů je natáčení v kvalitě 4K, tedy 3 840 x 2 160 px, tento model DJI není výjimkou. Přístroj vydrží ve vzduchu přibližně 34 minut v ideálních podmínkách, ve srovnání s konkurencí jde o hodnotu nadprůměrnou. Kapacita baterie je 3 500 mAh, nabíjení trvá asi hodinu. Samozřejmostí je slot na paměťovou kartu, která může rozšířit 8GB interní paměť.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DJI

Maximální kvalita videa (rozlišení/fps)

4K/60

Snímková frekvence při 4K videu (fps)

60

Snímková frekvence při 2,7K videu (fps)

60

Snímková frekvence při FullHD videu (fps)

240

Snímková frekvence při HD videu (fps)

Nerelevantní

Počet rotorů

4

Maximální doba letu (min.)

34

Doba nabíjení dronu (min.)

65

Kapacita baterie (mAh)

3 500

Slot na paměťové karty

Ano

Hodnocení ovládání a funkcí

Maximální rychlost 68 kilometrů v hodině není vůbec špatná, i když existují i rychlejší drony. Maximální dosah 6 000 metrů je velmi dobrý, avšak mějte na paměti, že podle evropské regulace CE je možné v kategorii Open létat pouze na dohled vlastních očí. Dron je schopen fungovat až v nadmořské výšce 5 000 m, to však neznamená, že vyletí 5 kilometrů nad zem. Maximální výška ve volném prostoru je navíc omezena na 120 m nad zemí.

Dron má samozřejmě také GPS, díky kterému se ještě vylepšují možnosti využití. Ovládání je možné také za pomoci Wi-Fi připojení. Hmotnost 570 gramů je v dané kategorii celkem přívětivá, zaručuje také vyšší stabilitu ve větru.

Jak jsme již předeslali, tento produkt je také vybaven širokým příslušenstvím, kde nechybí například cestovní batoh, dvě náhradní baterie, nabíjecí hub pro tři akumulátory, dva páry vrtulí navíc, adaptér pro powerbanku a další.

Parametr Tento produkt
Maximální rychlost (km/h)

68

Maximální vzdálenost přenosu obrazu dle CE (m)

6 000

Maximální výška (m n. m.)

5 000

GPS

Ano

Wi-Fi

Ano

Hmotnost (g)

570

Naše hodnocení a závěr

DJI Mavic Air Fly More Combo je vlastně celý balík produktů, v čele s dronem DJI Mavic Air. Pod označením Fly More Combo pak najdete bohaté příslušenství, jako jsou dvě baterie navíc, nabíjecí hub pro tři akumulátor, batoh pro snadné přenášení, náhradní vrtule a další. Ze specifikací dronu pak můžeme vypíchnout kvalitní záznam v kvalitě 4K. Co se týče letových vlastností, dron vydží ve vzduchu asi 34 minut, což je nadprůměrné.

Kapacita akumulátoru je 3 500 mAh a nabije se přibližně za hodinu. Maximální dosah je až 6 km od uživatele s ovladačem, což je dobré, stejně jako maximální rychlost téměř 70 km/h.  Samozřejmostí je Wi-Fi a GPS, interní paměť si můžete rozšířit o paměťovou kartu. Hmotnost přístroje je 570 gramů. U dronů platí, že za kvalitu si připlatíte, ani cenovka tohoto modelu není nízká. Jestli hledáte spíše levný dron na hraní, můžeme doporučit recenzi na produkt Syma X5UWPRO.

29 500 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: DJI Mavic Air 2 Fly More Combo | Hodnocení: 94,3 %
Jakub Gulec je v naší kanceláři redaktorem s technickým zaměřením. Problematiku dronů a legislativy s nimi spojené má dobře zvládnutou a snadno vám přiblíží, jaké jsou podmínky provozu těchto zařízení v ČR. Na jeho recenze narazíte také u fotoaparátů, kamer a celé řady další elektroniky.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

29 500 Kč Orientační cena